مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت

مزایای ایمپلنت دندان


ایمپلنت دندان چیست و چه کاربردی دارد؟

ایمپلنت دندان پین باریکی از جنس تیتانیوم و سازگار با استخوان فک بوده که جایگزین بسیار خوبی برای دندان های از دست رفته می باشد. مزایای ایمپلنت دندان به حدی بوده که کلینیک ایران ایمپلنت به طور اختصاصی کاشت ایمپلنت را با هزینه و قیمت مناسب انجام می دهد.

ایمپلنت به صورت تخصصی از سه قسمت پایه، تاج سرامیکی و یک اباتمنت تشکیل شده که در استخوان فک همانند یک ریشه دندان واقعی عمل می کند.

همین ویژگی شاخص باعث می شود که تفاوت ایمپلنت دندان با دندان طبیعی بسختی تشخیص داده شود. استحکام و مقاومت آن نیز همانند دندان طبیعی و حتی فراتر می باشد.

کاشت ایمپلنت به نحوی انجام می شود که یک حالت طبیعی به صورت انسان بهنگام خندیدن و صحبت کردن می دهد.

انتخاب انواع ایمپلنت دندان برای هر بیمار براساس فاکتورهایی مانند مقدار استخوان در دسترس، میزان استحکام استخوان دهان بیمار و مدت زمان بارگزاری ایمپلنت خواهد بود.

در صورتی که استخوان کافی برای جایگذاری ایمپلنت دندان وجود نداشته باشد دندانپزشک ماهر ایران ایمپلنت مقداری از استخوان را ازقسمتی دیگر برداشته و عمل پیوند استخوان را انجام می دهد.
زمان کاشت ایمپلنت به محدوده خاصی بستگی ندارد و به محض از دست دادن دندان و یا حتی پس از گذشت مدت های طولانی، درون دهان به زیبایی کاشته شود.
اما نکته مهمی که در این میان وجود دارد تحلیل استخوان به مرور زمان و مشکل در خوردن، جویدن و کج شدن دندان ها می باشد. از این رو به محض از دست دادن دندان ها نسبت به کاشت دندان در ایران ایمپلنت اقدام نمایید.

سن مناسب کاشت ایمپلنت دندان

زمان مناسب برای انجام ایمپلنت دندانی بالای 18 سالگی بوده که در این دوران دندان و استخوان به رشد نهایی و تکامل خود رسیده اند. در صورتی که در سنین پایین تر کاشت ایمپلنت انجام شود ایمپلنت دندان کوتاه تر از حد نرمال خود به نظر خواهد رسید.
علاوه برآن ممکن است که پروتز ایمپلنت روی چند ایمپلنت که در کنار هم گذاشته شده اند، قرار گیرد و فشار ایجاد شده مانع رشد استکال شود.
در صورتی که مجبور به انجام ایمپلنت در سن بسیار پایین هستید بایستی پروتز ایمپلنت پس از این سن حتما عوض شود تا با دندان های دیگر به خصوص دندان های مجاور هماهنگی لازم را داشته باشد.

مزایای ایمپلنت دندان

تا به اینجا با ویژگی های اصلی ایمپلنت دندان آشنا شدید اما تمام این صحبت ها به اینجا ختم نمی شود و مزایا کاشت ایمپلنت به حدی گسترده بوده که در ادامه به آن می پردازیم.

اما قبل از آن به این نکته اشاره خواهیم کرد که چنانچه جراحی ایمپلنت کوتاه باشد و سرعت عمل و دقت متخصص ایران ایمپلنت بالا باشد شما به هیچ وجه احساس درد نخواهید کرد.

این را هم در نظر بگیرید که قبل از شروع جراحی ایمپلنت استخوان فک بیمار با داروهای بی حسی به طور کامل سِر خواهد شد.

مزایای ایمپلنت دندان شامل موارد زیر است :

  • تجربه منحصربفرد از زیبایی
  • داشتن دندان هایی طبیعی
  • ایجاد اعتماد به نفس
  • خوردن و جویدن راحت
  • عدم رشد باکتری
  • عدم تحلیل استخوان
  • ایجاد دندان های یک دست و منظم
  • رفع بیماری های لثه
  • دوام و استحکام بالا
  • داشتن طول عمر طولانی

تجربه منحصربفرد از زیبایی

شکل طبیعی و نرمال ایمپلنت های دندانی به حدی بوده که فرد احساس ظاهری مصنوعی در چهره خود ندارد. عدم تراش دندان یکی دیگر از مزیت های کاشت دندان با کمک ایمپلنت بوده که باعث می شود ظاهر و رنگی همانند دندان طبیعی در صورت شخص نمایان شود.

کلینیک ایران ایمپلنت با تصاویر سه بعدی و تکنولوژی های پیشرفته توانسته است که رنگ، جنس و اندازه تاج دندانی طبیعی را برای هر شخص به ارمغان آورد.

داشتن دندان هایی طبیعی

ایمپلنت دندان به عنوان ریشه اصلی، پروتز دندان نیز به جای تاج یک حس دندان طبیعی را به صورت هر شخصی می دهد. پایه ایمپلنت در فک کاشته شده و تاج دندان نیز همسطح با لثه بر روی آن سوار می شود. همین کار باعث می شود که شما تفاوت ایمپلنت دندان با دندان طبیعی را تشخیص ندهید.

ایجاد اعتماد به نفس

شخصی که دندان های خود را در اثر تصادف، ضربات شدید و یا حتی بیماری های لثه از دست داده باشد دیگر اعتمادی به نفسی برای سخنرانی های پرجمعیت نخواهد داشت.

شاید استفاده از دندان مصنوعی بتواند تا حدودی این اعتماد به نفس را به شما بازگرداند اما چاق و لاغر شدن، بیرون آمدن دندان به هنگام صحبت های طولانی و دیگر موارد استرس شما را دو چندان خواهد کرد.

از مزایای ایمپلنت دندان در کلینیک ایران ایمپلنت عدم خارج شدن دندان، عدم تاثیر چاقی و لاغری در استحکام آن می باشد.

خوردن و جویدن راحت

عدم محدودیت در خوردن و جویدن مواد غذایی با کاشت ایمپلنت وجود ندارد. نه تنها ظاهری طبیعی بلکه استحکام و مقاومت آن کاملا و حتی بیشتر از دندان های طبیعی می باشد. تاج دندان که بر روی ایمپلنت به استخوان فک جوش خورده و به هیچ عنوان از جای خودش تکان نمی خورد.

کاشت ایمپلنت دندانی توانایی خوردن، جویدن و حتی گاز زدن به طور طبیعی را به فرد هدیه می کند و دیگر نیازی به استفاده از چسب جهت نگهداشتن دندان مصنوعی وجود ندارد.

عدم رشد باکتری

سلامتی دندان ها با کاشت ایمپلنت زمانی فراهم خواهد شد که پروتکل های بهداشتی و مراقبت های پس از ایمپلنت دندان را به طور کامل رعایت شود.

نتراشیدن دندان های سالم مجاور ایمپلنت باعث شده که سلامت دهان و دندان بیشتر شود. علاوه برآن جای خالی دندان نداشته با ایمپلنت پر شده و از تجمع باکتری ها پیشگیری خواهد کرد. از این رو مبتلا شدن به بیماری های لثه و درمان توسط جراحی لثه با لیزر را به حداقل ممکن می رساند.

عدم تحلیل استخوان

در صورتی که دندان ها برای مدتی طولانی از دست رفته باشد به مرور زمان استخوان تحلیل رفته و روند زندگی را سخت خواهد کرد. از مزایای کاشت ایمپلنت می توان به جلوگیری از تحلیل استخوان فک در محل دندان گشیده شده اشاره کرد.
از دیگر ویژگی های آن می توان به استحکام فک به طور چشمگیر می باشد. با وجود اینکه هیچ چیزی جای ریشه اصلی دندان را نمی گیرد اما ایمپلنت دندان به طور کامل توانسته این نقش را به خوبی ایفاد کند.

رفع بیماری های لثه

زمانی که صحبت از جراحی لثه با لیزر به میان می آید همه به یاد بیماری های لثه می افتند. تجمع باکتری ها در میان دندان ها به مرور باعث ایجاد بیماری های لثه شده و فرد را مجبور به عمل جراحی لثه با لیزر و یا جراحی لثه بدون لیزر خواهد کرد.
با انجام سریع ایمپلنت دندان می توان هر چه زودتر از این تجمع جلوگیری کرده و مانع ایجاد بیماری های لثه شد. البته قبل از انجام ایمپلنت دندانی حتما از سالم بودن لثه های خود و عدم وجود بیماری لثه مطمئن شوید.

داشتن طول عمر طولانی

از مزایا انواع ایمپلنت دندان می توان به دوام و عمر طولانی آن اشاره نمود. در صورتی که فرد طبق پروتکل های بهداشتی و مراقبتهای پس از کاشت ایمپلنت عمل کند می تواند بیش از 20 سال از مزایای ایمپلنت دندانی بهره مند شود. از سوی دیگر در هزینه های دندانپزشکی خواه هزینه ایمپلنت، عصب کشی، هزینه لمینت، هزینه کامپوزیت و دیگر موارد بشدت صرفه جویی نماید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها