ایمپلنت به روش پانچ

معایب ایمپلنت با پانچ

ایمپلنت دندان به روش پانچ یک روش با حداقل برش و صدامات وارده برای کاشت دندان می باشد. ایمپلنت دندان خود یکی از روش های مناسب و موثر برای جایگزینی دندان های از دست رفته بوده که بیشتر بیماران تمایل به انجام آن دارند. ایمپلنت دندان به روش پانچ یا ایمپلنت فوری یک روش کاشت دندان با مزایای زیادی می باشد که در مرکز ایران ایمپلنت توسط متخصص ایمپلنت قابل انجام است. در کنار این مزایا بدون شک معایب ایمپلنت با پانچ نیز وجود دارد اما با این حال به نحوی نیست که فرد را از انجام کاشت ایمپلنت فوری منصرف کند.

ایمپلنت پانچ بدون برش لثه و بخیه
ایمپلنت پانچ بدون برش لثه و بخیه

ایمپلنت به روش پانچ چیست؟

بیشتر افراد در طی اتفاقات ناگوار از جمله تصادف، ضربات شدید، بیماری های خاص، عدم رعایت بهداشت و غیره دندان یا دندان های خود را از دست می دهد. اما پیشرفت علم و تکنولوژی در دنیای دندانپزشکی چندان زیاد شده است که روش های گوناگونی برای جایگزینی دندان های از دست رفته وجود دارد. روش هایی مانند کاشت ایمپلنت دندان با جراحی و یا کاشت ایمپلنت دندان بدون جراحی یا کاشت ایمپلنت دندان به روش پانچ می باشد.

در روش کاشت ایمپلنت به روش پانچ که در اکثر موارد آن را با نام ایمپلنت یک روزه ، ایمپلنت دندان بدون جراحی و یا ایمپلنت دندان فلپس می شناسند، بدون نیاز به عمل جراحی کاشت دندان انجام می شود. زمانی که از روش کاشت ایمپلنت دندان با جراحی استفاده می شود به طور معمول لثه شکاف زده می شود و پایه های ایمپلنت با زاویه و موقعیت مناسب در استخوان قرار می گیرد. هر چند روش کاشت ایمپلنت با روش پانچ دارای مزایای زیادی می باشد اما نباید فراموش کرد که از سوی دیگر می توان معایب کاشت ایمپلنت به بدون درد را نیز برشمرد. اما با اینحال این روش هنوز هم مورد علاقه بیمار و متخصص مرکز ایران ایمپلنت می باشد.

مراحل انجام ایمپلنت پانچ

مزایای ایمپلنت به روش پانچ

معایب ایمپلنت با پانچ

همانگونه که اشاره شد ایمپلنت دندان با روش پانچ یک روش کم تهاجم و با حداقل برش و صدمات وارده برای کاشت دندان می باشد، در کنار مزایای زیاد آن دارای برخی معایب نیز می باشد. زمانی که بیمار برای کاشت ایمپلنت دندان به مرکز ایران ایمپلنت مراجعه می کند متخصص تمام مزایا و معایب پیوند استخوان و  ایمپلنت به روش پانچ را برای وی شرح خواهد داد. در نظر داشته باشید زمانی که بیمار با لثه های سالم به دندانپزشکی مراجعه می کند دیگر نیازی به اقدامات جانبی دیگر مانند لیفت سینوس و یا پیوند استخوان وجود ندارد. همین عوامل باعث می شود که ایمپلنت دندان به روش پانچ یک گزینه مناسب محسوب شود.

عدم برش لثه در این روش یک مزیت و امتیاز محسوب می شود زیرا پس از آن دیگر نیازی به مراقبت خاصی وجود ندارند. زمان کاشت و عوارض آن نیز بسیار کمتر از روش کاشت ایمپلنت دندان با جراحی می باشد. در کاشت ایمپلنت دندان به روش پانچ تنها کافی است که لثه پانچ شده و دیگر مراحل مورد نیاز همانند نصب پایه، اباتمنت و روکش دندان در کمترین زمان ممکن انجام شود.

تمامی این موارد ذکر شد اما نباید از معایب ایمپلنت با پانچ و لیفت لثه هنوز غافل شد. برخی از معایبی که می تواند شامل کاشت ایمپلنت دندان به روش پانچ شود شامل عدم دید کافی متخصص ایمپلنت، کم بودن متخصص در این زمینه و یا حتی احتمال آسیب رسیدن به ساختارهای آناتومیک اشاره نمود.

 

معایب ایمپلنت با پانچ

 

عدم دید کافی متخصص ایمپلنت

ایمپلنت دندان به روش پانچ همانند لمینت دندان یک روش بسیار خوب برای افرادی بوده که ترس از جراحی و عوارض بعد از آن دارند. اما باید این افراد باید بدانند که در کنار یک سری مزایا باید معایب ایمپلنت به روش پانچ را نیز پذیرا باشند. یکی از این معایب که جزو مهم ترین آن می باشد، عدم دید کافی متخصص ایمپلنت دندان به هنگام کاشت ایمپلنت دندان می باشد. همانگونه که در ابتدا اشاره شد برای کاشت نیازی نیست که در لثه شکاف یا برشی ایجاد شود. اما متاسفانه جراح میدان دید وسیعی نداشته و احتمال پیش آمدن مشکل وجود دارد. در صورتی که این دید مناسب نباشد پایه های ایمپلنت دندان به صورت دقیق در جای صحیح آن قرار نمی گیرد و احتمال شکست کاشت ایمپلنت دندان به روش پانچ وجود دارد.

تعداد کم متخصص در این زمینه

از نظر دندانپزشکی، کاشت ایمپلنت با پانچ جزو پیشرفته ترین روش کاشت دندان به شمار می آید. همین امر هم باعث شده که تعداد متخصص هایی که در این زمینه مهارت دارند، بسیار کمتر باشد. برای اینکه معایب ایمپلنت به روش پانچ به حداقل خودش برسد نیاز است که برای اینکار تشخیص صحیح به صورت بالینی و رادیولوژیکی صورت گیرد. مشکلات پیش آمده بایستی توسط جراح برنامه ریزی و قابل رفع شود. همانگونه که اشاره شد میدان دید متخصص ایمپلنت در این روش بسیار محدود می باشد و از این رو نیاز به درمان در طول جراحی دارد. مهارت متخصص درخصوص آشنایی با کالیبر، ابزار اندودنتیک جهت ارزیابی و بررسی وضعیت لثه ها بسیار حایز اهمیت است.

آسیب و صدمه رساندن به ساختارهای آناتومیک

کاشت ایمپلنت دیجیتال دارای محدودیت ها در فک بالا به دلیل وجود سینوس ها و در فک پایین به دلیل وجود عصب های مهم کار را برای متخصص مرکز ایران ایمپلنت سخت نموده است. از سوی دیگر ایمپلنت دندان به روش پانچ جزو ایمپلنت فوری بوده که در کمترین زمان ممکن قابل کاشت است. همین مورد باعث می شود که احتمال آسیب رسیدن به ساختارهای آناتومیک بالاتر از زمانی بوده که از روش کاشت ایمپلنت دندان به روش معمولی می باشد. دید کم متخصص باعث می شود که به ساختارهای مجاور مانند غشاری کناری دندان، ریشه دندان های مجاور و … آسیب و صدمه جدی وارد شود.

عدم ارزیابی استخوان فک

در کاشت ایمپلنت دندان به روش پانچ متخصص متاسفانه دید کامل نداشته و نمی تواند وضعیت استخوان فک را به خوبی چک کند. از سوی دیگر سرعت در کاشت ایمپلنت به روش پانچ بسیار اهمیت دارد. عدم دید کافی در برخی موارد موجب می شود که پایه های ایمپلنت به درستی در جای خود قرار نگیرد و پس از مدتی پایه ایمپلنت لق شود. لق شدن پایه ایمپلنت یکی دیگر از معایب ایمپلنت به روش پانچ بوده که ممکن است برای بیمار مشکلاتی را در بر داشته باشد.

ایمپلنت به روش پانچ

این روش برای چه کسانی مناسب است؟

مراقبت های پس از ایمپلنت

هزینه ایمپلنت با پانچ

در این روش هزینه ایمپلنت مورد نیاز برای ایمپلنت اقساطی افزایش می یابد زیرا برای انجام این روش از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته تری استفاده می شود که استفاده از این دستگاه ها باعث افزایش هزینه می شود.

این روش تنها برای برخی از افراد امکان پذیر است و از این شیوه تنها در مواقعی می توان استفاده کرد که بیمار مورد نظر به جراحی لیفت سینوس و یا پیوند استخوان نیاز داشته باشد. به همین دلیل محدودیت های استفاده از ایمپلنت پانچ در افراد را میتوان به عنوان یکی از معایب این روش در نظر گرفت.

سخن آخر

دوستان عزیز با در نظر گرفتن معایب ایمپلنت با پانچ می توانید به صورت بهتری در خصوص ایمپلنت تصمیم بگیرید. در این صورت به شما عزیزان توصیه می شود که برای انتخاب روش مناسب ایمپلنت حتما از مشورت های پزشک نیز استفاده کنید و به راهنمایی های پزشک اهمیت دهید تا نتیجه دریافت شده برای شما موفقیت امیز باشد.

برای انجام ایمپلنت با پانچ می توانید به کلینیک دندانپزشکی ایران ایمپلنت در تهران مراجعه کنید و ایمپلنت با پانچ را زیر نظر پزشکان ماهر و با تجربه ما در این مجموعه انجام دهید و نتایج موفقیت آمیزی را دریافت کنید.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp

ارسال دیدگاه

اشتراک در
اطلاع از
guest
11 دیدگاه ها
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زمانی

سلام،من دوتا سوال داشتم اول اینکه تضمینی هم برای ایمپلنت به بیمار داده میشه یا نه و دوم اینکه امکان پرداخت اقساطی هزینه هست یا نه؟

خلیل امیری

ایمپلنت با پانچ همون ایمپلنت دیجیتاله؟

رعنا گیلانی

من میخوام برای 4 روز دیگه تو مطب شما ایمپلنت با پانچ انجام بدم
امیدوارم که خوب دربیاد

مدائن

ایمپلنت پانچی هزینه ش چقدره؟

طاهرخانی

به من ایمپلنت دندان با پانچ و پیشنهاد کردین خواستم بپرسم که انجام ایمپلنت باعث عوارض جانبی نمیشه؟

مهدی مولودی

قیمت ایمپلنت به روش پانچ چقدره؟