روش جدید کاشت دندان کدام است؟

روش جدید کاشت دندان

روش جدید کاشت دندان بدون ایمپلنت نیز برای افرادی که به زیبایی و سلامت دندان های خود اهمیت می دهند، وجود دارد. در کنار کامپوزیت، لمینت، کاشت دندان و بلیچینگ دندان، پر کردن جای خالی دندان دغدغه بیشتر مردم است.

کاشت دندان بدون ایمپلنت یکی از این متدها است که برای پرکردن فضای خالی بین دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

از این رو میخواهیم در این بخش مطالبی را در مورد انواع روش های کاشت دندان طبیعی به شما عزیزان ارائه دهیم، با مرکز تخصصی ایران ایمپلنت همراه باشید.

فیلم کاشت دندان بدون ایمپلنت

این مطلب به زودی به روز رسانی می شود!

انواع روش انجام کاشت دندان

پس از انجام معاینات اولیه و بررسی ها تخصصی تشخیص داده می شود که کدام گزینه را انتخاب کنید. برخی از این روش ها شامل موارد زیر است:

1اندوستیل
2ساب پریوستیل
3مینی ایمپلنت دندان
4پروتز Snap-In
5All on 4

6) بریج دندان یا پل ثابت

کاشت دندان به شیوه بریج دندان به این شیوه انجام می گیرد که دو دندان در دو طرف فضای خالی لثه، روکش می شوند.

این کار کمک می کند که یک تکیه گاه برای قرار گرفتن پروتز مصنوعی ایجاد شود. همین حالت سبب شده است که پل ثابت نام بگیرد.

جنس پروتز مصنوعی استفاده شده در بریج دندان از جنس سرامیک است. در برخی موارد پیش خواهد آمد که به درخواست بیمار از جنس طلا نیز ساخته شود. بریج سه تایی در میان انواع بریج های دندانی بیشترین استفاده را دارد.

این بدان معنی است که

سه پروتز مصنوعی طرح دندان روی پایه قرار می گیرند. در صورتی که فرد از بریج دندانی به خوبی مراقبت کند و بهداشت دهان و دندان را رعایت کند، می تواند بین 8 تا 10 سال از پل ثابت به عنوان روش جدید کاشت دندان استفاده کند.

7) کاشت دندان با بریج باله دار

مریلند یا بریج باله دار، از دیگر روش های کاشت دندان به شیوه نوین است. تفاوت بریج باله دار با بریج ثابت در عدم تراشیدن دندان های مجاور جهت گذاشتن روکش است.

ولیکن

از بریج باله دار نیز برای دندان های جلویی می توان استفاده کرد. زیرا به هنگام جویدن نباید فشار زیادی به آن وارد شود. روند کاشت بریج باله دار به این شیوه است که پروتز مصنوعی را به کمک باله هایی فلزی به دو دندان سالم مجاور وصل می کنند.

در نظر داشته باشید که جنس بریج باله دار نیز همانند پل ثابت از سرامیک است اما به اندازه بریج ثابت استقامت ندارد.

مزایای کاشت دندان به روش جدید

بدون شک نمی توان از مزایای ایمپلنت دندان چشم پوشی کرد. هر چند که زمان کاشت ایمپلنت دندان کمی طولانی و فرایندی زمانبر است اما ماندگاری دراز مدت آن تمام این مدت را قابل تحمل می کند.

با این حال

هستند افرادی که شرایط کاشت ایمپلنت دندان را ندارند و از روش های جدید کاشت دندان استفاده می کنند.

شیوه های نوین کاشت دندان که از تکنولوژی های هوشمند بهره می برد، در مدت زمان کمتری قابل انجام است. زیبایی و چهره طبیعی را به بیمار دوباره می بخشد.

در صورتی که از کاشت دندان جدید به خوبی مراقبت شود می توان از آن برای 8 تا 10 سال استفاده کرد. از سوی دیگر می توان کاشت را در چند جلسه انجام داد و از دندان بهره برد.

چرا کاشت دندان در مرکز ایران ایمپلنت؟

مرکز دندانپزشکی ایران ایمپلنت، ارائه دهنده کلیه خدمات دندانپزشکی در تمامی زمینه‌های درمانی و زیبایی مفتخر است که با استفاده از بهترین و مدرن‌ترین تجهیزات پزشکی و همینطور با کیفیت‌ترین مواد مصرفی روز دنیا در محیطی آرامش بخش، با رعایت تمامی استانداردهای بهداشتی در خدمت شما عزیزان باشد.

در صورتی که

شما نیز قصد استفاده از روش جدید کاشت دندان را دارید، بهتر است در ابتدا با مشاورهای مرکز ایران ایمپلنت صحبتی داشته باشید.

برای دریافت نوبت می توانید به صورت حضوری و یا از طریق شماره های درج شده در وب سایت اقدام فرمایید.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp

ارسال دیدگاه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها