ایمپلنت اقساطی و دندانپزشکی به صورت اقساط

ایمپلنت اقساطی

ایمپلنت اقساطیایمپلنت اقساطی


فهرست

ایمپلنت اقساطی

آیا می توان ایمپلنت اقساطی انجام داد؟ آیا امکان پرداخت اقساطی برای این روش درمانی وجود دارد؟ برای انجام دادن ایمپلنت قسطی به کجا باید مراجعه کرد؟ ایمپلنت اقساطی چگونه انجام می شود؟ لیفت لثه چیست؟ مزایای دندانپزشکی به صورت اقساط چیست؟ آیا در تمامی شهر های کشور امکان دریافت خدمات دندانپزشکی به صورت اقساطی وجود دارد؟ معایب ایمپلنت با پانچ چیست؟

تمامی این پرسش ها برای هر شخصی که قصد ایمپلنت کردن دندان های خود را دارد اما توان مالی برای پرداخت هزینه مورد نیاز ایمپلنت را ندارد، به وجود می آید.

در رابطه با این پرسش ها باید بگوییم که خوشبختانه ترمیم دندان ها با استفاده از این شیوه به صورت اقساطی امکان پذیر است. همچنین راه های دیگری مانند: استفاده از کارت تخفیف پزشکی و  انجام سینوس لیفت باز و همچنین یا استفاده از بیمه تکمیلی نیز برای پرداخت هزینه مورد نیاز ایمپلنت وجود دارند که در این مطلب تمامی این موارد را خدمت شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت دیجیتال شیوه ای بسیار کارامد و مفید برای ترمیم دندان ها است که با استفاده از این روش می توان به خوبی دندان ها را ترمیم کرد. ظاهر طبیعی وبسیار زیبایی که با استفاده از ایمپلنت در چهره افراد ایجاد می شود، باعث شده است که این شیوه از استقبال خوبی در کشور های مختلف جهان برخوردار شود.

برای اینکه بتوان دندان ها را به کمک این شیوه ترمیم کرد باید به کلینیک های دندانپزشکی معتبر مراجعه شود تا بعد از انجام بررسی های لازم توسط پزشک، ایمپلنت برای شخص مورد نظر تهیه گردد و همچنین پس از انجام آن از مسواک مخصوص ایمپلنت استفاده شود

 

ایمپلنت اقساطی

انواع ایمپلنت

ایمپلنت ها دارای انواع مختلفی هستند و توسط کشور های متفاوتی در سراسر جهان با برند های مختلف تولید می شوند که اولین و بهترین تولید کننده ایمپلنت در سراسر جهان، آمریکاست که تمامی برند های ایمپلنت تولید شده در این کشور درجه یک هستند.

پس از کشور آمریکا، کشور های اروپایی جایگاه دوم در تولید ایمپلنت را در جهان به خود اختصاص داده اند که ایمپلنت های درجه دو را تولید می کنند که کشور های سازنده ایمپلنت اروپایی عبارتند از: ایمپلنت سوئیسی، ایمپلنت سوئدی، ایمپلنت آلمانی، انگلیس، فرانسه و ایمپلنت ایتالیایی

در قاره آسیا نیز ایمپلنت توسط کشور هایی نظیر: ایمپلنت کره ای، چین و ایمپلنت ایرانی با برند های متفاوت ساخته و تولید می شوند که این نوع ایمپلنت ها به عنوان انواع درجه سوم ایمپلنت در جهان شناخته می شوند که در بین ایمپلنت های این گروه، ایمپلنت های تولید شده توسط کره کیفیت بهتری دارند و با ایمپلنت های اروپایی رقابت می کنند.

هزینه ایمپلنت چه قدر است؟

ایمپلنت از جمله روش هایی برای ترمیم دندان است که هزینه آن با وجود فاکتور های مختلف متغیر است و برای هر فردی هزینه ایمپلنت دندان با فرد دیگر متفاوت خواهد بود. به همین دلیل تنها راه برای کسب اطلاع از هزینه ایمپلنت دندان به صورت دقیق مراجعه حضوری به کلینیک  مورد نظر است تا وضعیت دهان و دندان فرد برای استفاده از ایمپلنت تحت بررسی های مورد نیاز پزشک قرار بگیرد و آنگاه هزینه ایمپلنت برای او محاسبه شود.

فاکتور های مهم و تاثیر گذار در هزینه ایمپلنت دندان چیست؟

هزینه های مربوط به ایمپلنت به دو نوع تقسیم می شوند که عبارتند از هزینه های جانبی ایمپلنت و هزینه های مستقیم. در این بخش تمامی این هزینه ها را که در قیمت کلی ایمپلنت و هزینه تمام شده ایمپلنت برای هر فرد موثر هستند را شرح خواهیم داد.

نوع ایمپلنت، برند و کشور سازنده آن:

همان طور که در قسمت های فوق ذکر شد، ایمپلنت انواع مختلفی دارد که کشور سازنده و برند ایمپلنت در هزینه ایمپلنت موثر است.

تعداد دندان هایی که باید ایمپلنت شوند

تمامی خدمات دندانپزشکی به گونه ای هستند که  قیمت و هزینه انها بر اساس هر یک دندان محاسبه می شود. به همین دلیل برای ایمپلنت تعداد دندان هایی که باید ایمپلنت شوند، موضوع مهمی است و در هزینه موثر است. به گونه ای که با افزایش تعداد دندان ها هزینه نیز افزایش پیدا می کند و با کاهش دندان ها، هزینه کاهش می یابد.

وضعیت دهان و لثه فرد

گاهی اوقات وضعیت دهان و لثه فرد مورد نظر به شکلی است که دندانپزشک برای ترمیم دندان های او با ایمپلنت نیاز دارد که پیش از آن از روش های درمانی دیگر استفاده کند تا وضعیت لثه برای قرار گیری ایمپلنت در شرایط خوبی قرار بگیرد.

به عنوان مثال: ممکن است که پیش از ترمیم دندان با ایمپلنت نیاز به لیفت سینوس باشد.

بنابراین وضعیت لثه و دهان فاکتور مهمی در کاهش و افزایش هزینه ایمپلنت است.

مراقبت های قبل و بعد از ایمپلنت

مراقبت هایی که باید قبل و بعد از ایمپلنت انجام شوند، می توانند باعث افزایش هزینه ایمپلنت شوند. به عنوان مثال: داروهایی که توسط پزشک برای مراقبت های بعد از ایمپلنت توصیه می شوند، می توانند باعث افزایش هزینه های جانبی ایمپلنت شوند.

نرخ ارز و دلار

با توجه به اینکه ایمپلنت های خارجی باید از کشور های دیگر تهیه شوند، افزایش نرخ ارز و دلار باعث افزایش هزینه ایمپلنت می شوند زیرا در این صورت برای وارد کردن ایمپلنت و قطعات مورد نیاز برای ترمیم دندان باید هزینه بیشتری پرداخت شود تا در نهایت ایمپلنت تولید شده توسط کشور مورد نظر در دسترس فرد قرار بگیرد.

تورم جامعه

ایران کشوری است که تورم در آن بسیار زیاد است و بر اساس این تورم قیمت ها در زمینه های مختلف دائما در حال تغییر است و ثبات قیمت در جامعه وجود ندارد. به همین دلیل بر اساس تورم حاکم جامعه این امکان وجود دارد که هزینه ایمپلنت دائما در حال تغییر باشد.

دستمزد دندانپزشک

ایمپلنت در ایران توسط تعداد بیشماری از دندانپزشکان انجام می شود که برخی از انها دارای تخصص و مهارت هستند و برخی نیز از دانش و تجربه و تخصص کمتری برخوردارند. به همین دلیل دندانپزشکان با تجربه تر و متخصص تر معمولا دستمزد بیشتری دارند و این مساله نیز از فاکتور های موثر در هزینه ایمپلنت می باشد.

کلینیک دندانپزشکی در نظر گرفته شده

فاکتور موثر دیگر در هزینه ایمپلنت، کلینیک دندانپزشکی است. کلینیک های خصوصی معمولا هزینه بیشتری را دریافت می کنند اما خدمات بهتری ارائه می دهند و کلینیک های دولتی هزینه کمتری دریافت می کنند اما معمولا شلوغ تر هستند و شاید کیفیت ارائه خدمات در آنها کمی پایین تر باشد.

بیمه خدمات درمانی

خوشبختانه هزینه ایمپلنت دندان توسط برخی از انواع بیمه های تکمیلی درمانی پرداخت می شود که عزیزانی که تحت پوشش این نوع بیمه ها باشند می توانند هزینه ایمپلنت را کاهش دهند.

شهر، استان و موقعیت جغرافیایی

در نهایت آخرین فاکتور موثر در هزینه ایمپلنت نیز شهر، استان و موقعیت جغرافیایی کلینیک است. معمولا در شهرهای پیشرفته تر مانند شهر تهران هزینه خدمات ایمپلنت در مقایسه با سایر شهر ها و استان ها بیشتر است و علاوه بر آن موقعیت جغرافیایی کلینیک نیز می تواند باعث افزایش و یا کاهش هزینه شود.

زیرا کلینیک هایی که در موقعیت های جغرافیایی اعیان نشین واقع شده باشند، بر اساس خدمات بیشتر، هزینه بیشتری نیز دریافت می کنند.

آیا می توان ایمپلنت اقساطی انجام داد؟

خوشبختانه همان طور که در قسمت های فوق ذکر شد امکان انجام دادن ایمپلنت به صورت اقساطی در برخی از مراکز وجود دارد. در نتیجه اشخاصی که قصد دارند ایمپلنت به صورت اقساطی انجام دهند می توانند از خدمات این مراکز استفاده کنند.

لازم به ذکر است که شرایط ایمپلنت اقساطی در مراکز مختلف به صورت متفاوت است و هر کلینیک در این خصوص شرایط مخصوص به خود را دارد که در صورت نیاز به ایمپلنت اقساطی می توانید با کسب اطلاع از شرایط کلینیک های مختلف، مناسب ترین آنها را برای ایمپلنت و ترمیم دندان های خود انتخاب کنید و به آنها مراجعه نمایید.

برای انجام دادن ایمپلنت اقساطی به کجا باید مراجعه کرد؟

اشخاصی که قصد دارند ایمپلنت با پانچ انجام دهند، باید به دنبال مراکز و کلینیک های دولتی و یا خصوصی که ایمپلنت را به صورت اقساطی انجام می دهند، باشند.

برای پیدا کردن چنین کلینیک هایی می توان از شبکه های اجتماعی و وب سایت های اینترنتی کمک گرفت و شرایط پرداخت قسطی کلینیک های مختلف را با هم مقایسه کرد و در نتیجه بهترینو مناسب ترین کلینیک را انتخاب نمود.

با توجه به هزینه هیلینگ ایمپلنت ، خوشبختانه امروزه کلینیک های بسیار زیادی در شهر های مختلف به انجام ایمپلنت به صورت قسطی می پردازند و پیدا کردن چنین کلینیک هایی، کار سختی نیست.

یکی از بهترین مراکز ایمپلنت دندان در تهران کلینیک دندانپزشکی ایران ایمپلنت است که اگر از عهده هزینه ایمپلنت دندان بر نمی آیید و قصد دارید که ایمپلنت دندان را به صورت اقساطی در بهترین مراکز ایمپلنت دندان انجام دهید، می توانید با شماره تماس های ایران ایمپلنت تماس حاصل کنید و در این خصوص از همکاران ما سوال بپرسید که آیا امکان پرداخت اقساطی هزینه ایمپلنت در این مجموعه وجود دارد و یا خیر.

مزایای دندانپزشکی به صورت اقساط چیست؟

ایمپلنت کردن دندان ها و یا انجام امور مختلف دندانپزشکی به صورت اقساط دارای مزیت هایی به شرح زیر است:

امکان دریافت خدمات مختلف دندانپزشکی برای اقشار ضعیف جامعه را فراهم می کند

با این قابلیت پرداخت هزینه بسیار بالای ایمپلنت و امور دیگر دندانپزشکی برای اشخاص آسان تر می شود و فشار کمتری به افراد وارد می شود.

اشخاص را قادر می سازد تا بتوانند از تمامی خدمات دندانپزشکی بهره مند شوند و تمامی مشکلات دندانی خود را برطرف کنند

اشخاصی که به علت بی پولی باید دندان درد را تحمل کنند و یا از نازیبایی دندان خود رنج ببرند را قادر می سازد تا مشکلات انها برطرف شود و آرامش آنها تامین گردد.

ایمپلنت اقساطی چگونه انجام می شود؟

شرایطی که برای استفاده از ایمپلنت یک روزه وجود دارد، در کلینیک های مختلف به صورت متفاوت است و این شرایط را می توان به سه گروه تقسیم کرد:

پرداخت هزینه در دو و یا سه قسط

برخی از کلینیک های دندانپزشکی اقساط ایمپلنت را به دو و یا سه قسط تقسیم می کنند و در نتیجه هزینه مورد نیاز برای استفاده از این شیوه را در سه قسط دریافت می نمایند، به گونه ای که یک قسط را در ابتدای کار، یک قسط را در انتهای مراحل کاشت ایمپلنت و قسط دیگر را پس از قالب گیری و در اواسط کار دریافت می نمایند. در نتیجه بدین شکل فشار کمتری به بیمار برای پرداخت هزینه وارد می شود.

در این خصوص لازم به ذکر است که انتخاب تعداد اقساط توسط کلینیک تعیین می شود و در این صورت ممکن است که برخی از کلینیک ها این اقساط را به دو یا سه قسط تقسیم کنند و یا برخی دیگر نیز تعداد اقساط بیشتری را برای بیمار در نظر بگیرند.

پرداخت هزینه با استفاده از چک

برخی از کلینیک های دندانپزشکی برای پرداخت اقساطی به بیماران این امکان را می دهند تا از چک استفاده کنند و مبالغ اقساطی شده را توسط چک پرداخت نمایند که مبلغ هر چک باید در تاریخ ذکر شده نقد گردند.

اما برخی دیگر از کلینک ها نیز از چک تنها به عنوان ضمانت برای پرداخت مبالغ استفاده می کنند و بیمار باید چکی را به عنوان ضمانت در نزد کلینیک قرار دهد و پس از پرداخت کردن مبالغ مورد نیاز برای ایمپلنت، چک خود را از کلینیک پس بگیرد.

پرداخت هزینه با استفاده از سفته

از دیگر روش هایی که برای ایمپلنت اقساطی وجود دارد، امکان استفاده از سفته است. برخی از کلینیک های دندانپزشکی این شرایط را محیا کرده اند تا بیمار بتواند با پرداخت اقساطی به صورت 12 الی 24 ماهه، ایمپلنت انجام دهد که در این شرایط معمولا درصد کمی به عنوان کارمزد نیز در نظر گرفته می شود.

از آنجایی که در این شیوه مدت زمان پرداخت هزینه به صورت طولانی مدت است، از سفته به عنوان ضمانت استفاده می گردد که این سفته در انتهای کار یعنی زمانی که تمامی هزینه به کلینیک پرداخت شد، به بیمار عودت داده می شود.

ایمپلنت دندان با استفاده از کارت تخفیف

از شیوه های بسیار مناسبی که برای ایمپلنت اقساطی وجود دارد، استفاده از کارت تخفیف است.

کارت تخفیف روش بسیار مناسبی است که امروزه امکان بهره بردن از خدمات پزشکی را برای بیماران بسیار راحت کرده است و با استفاده از آن بیماران می توانند درصد تخفیفات بسیار زیادی را در حوزه های مختلف دریافت نمایند.

با استفاده از کارت تخفیف می توان در هزینه ایمپلنت به میزان حداکثر 90 درصد تخفیف دریافت کرد و در این صورت هزینه بسیار ناچیزی باید توسط بیمار پرداخت شود.

ایمپلنت با استفاده از بیمه تکمیلی

امروزه برخی از انواع بیمه های تکمیلی در خصوص خدمات دندانپزشکی نیز قابل استفاده هستند و با بهره بردن از آنها بیماران می توانند با پرداخت نیمی از هزینه مورد نیاز برای ایمپلنت به انجام این کار اقدام کنند زیرا نیمی دیگر از هزینه و تا سقف مشخص شده برای پرداخت توسط بیمه، این هزینه توسط بیمه پرداخت می گردد.

از این رو با استفاده از چنین بیمه های تکمیلی نیز می توان در انجام ایمپلنت تخفیف دریافت کرد و ایمپلنت اقساطی انجام داد.

آیا امکان دریافت خدمات دندانپزشکی به صورت اقساط در تمامی شهر های کشور وجود دارد؟

خوشبختانه باید شما عزیزان را آگاه سازیم که امکان دریافت خدمات دندانپزشکی به صورت اقساطی در تمامی شهر های کشور وجود دارد و در تمامی شهر ها و شهرستان ها می توانند مراکز و کلینیک های دندانپزشکی را پیدا کنید، که امکان پرداخت اقساطی هزینه را برای بیماران خود فراهم کرده اند و به این شکل به مردم کشور خدمات مفیدی را ارائه می دهند.

پس در این صورت در شهر و یا استانی که ساکن هستید، می توانید برای پیدا کردن چنین کلینیک هایی اقدام کنید و برای برطرف کردن مشکلات ایجاد شده برای دندان هایتان به انها مراجعه نمایید.

آیا در انجام ایمپلنت اقساطی نیز از تجهیزات با کیفیت استفاده می شود؟

دوستان عزیز مراکزی که ایمپلنت دندانی را به صورت قسطی انجام می دهند و یا مراکزی که تمامی خدمات دندانپزشکی را به صورت اقساطی به بیماران ارائه می دهند نیز از تجهیزات قابل قبول و مناسبی برخوردار هستند و اقساطی بودن انجام عملیات مختلف نزد آنها هیچ گونه ارتباطی با تجهیزات و خدمات انها ندارد و در این صورت میتوانید با خیال آسوده از کیفیت ارائه خدمات در مراکزی که به صورت اقساطی امور خود را انجام می دهند، بهره مند گردید.

آیا در ایمپلنت اقساطی می توان از همه انواع ایمپلنت بهره مند شد؟

خوشبختانه پاسخ به این سوال نیز مثب است و عزیزانی که قصد دارند ایمپلنت اقساطی را در مراکز مختلف انجام دهند، می توانند از هر نوع ایمپلنت یعنی ایمپلنت هایی که توسط کشور های مختلف ساخته می شوند و انواع برند های ایمپلنت بر اساس میل و سلیقه خود استفاده کنند.

اما در این خصوص باید پیش از مراجعه به کلینیک و یا دندانپزشکی مورد نظر، از آنها سوال کنند که آیا ایمپلنت مورد نظر را ارائه می دهند و یا خیر.

عوامل تاثیر گذار در هزینه ایمپلنت اقساطی و دندانپزشکی به صورت اقساط چیست؟

مهم ترین عوامل در خصوص امور مختلف دندانپزشکی به صورت اقساط به شرح زیر هستند:

نوع مشکل ایجاد شده در دندان و خدمات دریافتی بیمار

تعداد دندان هایی که تحت درمان قرار گرفته اند

جنس متریال و مواد به کار گرفته شده برای درمان مشکلات ایجاد شده

تجهیزات و امکاناتی که برای بیمار استفاده می شود

نرخ روز ارز و دلار

شهر و استان و موقعیت جغرافیایی

مراقبت های لازم قبل و بعد از درمان

تمامی این موارد می توانند هزینه دندانپزشکی به صورت اقساط را افزایش و یا کاهش دهند.

کلام پایانی در مورد ایمپلنت اقساطی

با توجه به اینکه امکان ایمپلنت اقساطی برای تمامی هموطنان عزیز محیا است، تمامی عزیزان می توانند از این امکان برای ایمپلنت کردن دندان های خود استفاده کنند. لازم به ذکر است که حتی اشخاصی که مشکل مالی برای پرداخت هزینه ایمپلنت و هزینه ارتودنسی در سال 1400 ندارند نیز می توانند از این شیوه استفاده نمایند و هیچ گونه محدودیتی در این خصوص وجود نخواهد داشت.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها