فهرست

هزینه دندانپزشکی

هزینه دندانپزشکی

یکی از هزینه های بسیار گران برای افراد، هزینه دندانپزشکی در سال 1402 می باشد که متاسفانه بیشتر هزینه را باید خود بیمار تقبل کند. اما از سوی دیگر بیمار هیچ گونه هزینه ای را خارج از هزینه درمان متقبل نشده و با توجه به درمان مورد نظر هزینه دندانپزشکی را پرداخت می کند.

زمانی که به مرکز ایران ایمپلنت جهت انجام خدمات دندانپزشکی مراجعه می کنید، برای بیمار هیچ هزینه ای خارج از برنامه حساب نخواهد شد. هر چقدر هم تعداد دفعات ویزیت از تعداد قابل پیش بینی بیشتر شود، باز هم طبق تعرفه های تعیین شده هزینه دندانپزشکی محاسبه می شود

لیست تعرفه و هزینه دندانپزشکی بسته به عواملی مانند نوع درمان دندانپزشکی، موقعیت جغرافیایی، ارائه دهنده دندانپزشکی خاصی که انتخاب می‌کنید و نیازهای فردی بهداشت دهان و دندان شما می تواند بسیار متفاوت باشد. در اینجا مروری بر درمان های مختلف دندانپزشکی و هزینه های بالقوه آنها است:

 • خدمات معمول دندانپزشکی
 • دندانپزشکی ترمیمی
 • ایمپلنت دندان
 • درمان های ارتودنسی
 • جراحی دهان
 • دندانپزشکی زیبایی

عصب کشی زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که دندان را می توان از کشیدن نجات داد. بسته به تعداد ریشه کانال هر دندان، هزینه عصب کشی دندان در سال 1402 تعیین می شود. به طور کلی نوع دندان حتی دندان عقل و چند کاناله بودن می توان قیمت و هزینه عصب کشی را به بیمار اعلام کرد.

به طور عادی تعداد کانال ها بین یک تا پنج کانال متغیر است. اگر می خواهید هزینه عصب کشی را خودتان محاسبه کنید بهتر است که تعرفه عصب کشی یک کانال را با تعداد کانال های هر دندان ضرب کنید.

فراموش نکنید که در شرایط پوسیدگی شدید دندان و میزان تخلیه زیاد دندان، متخصص مجبور خواهد شد که برای قراردادن مواد پر کننده از یک پایه یا پین استفاده کند. در این حالت بایستی قیمت و هزینه پین نیز محاسبه شود.

نوع خدمتهزینه و قیمت
عصب کشی ۱ کانالحدود ۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان
عصب کشی ۲ کانالحدود۲۵۰۰,۰۰۰ تومان
عصب کشی ۳ کانالحدود ۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
عصب کشی ۴ کانالحدود ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ترمیم کامپوزیتحدود ۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ترمیم آمالگامحدود ۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان

هزینه عصب کشی

پر کردن دندان و یا ترمیم دندان های پوسیده یکی دیگر از خدمات دندانپزشکی زیبایی بوده که به تعداد زیادی انجام می شود. هزینه پر کردن دندان در سال 1402 بسته به عمق پوسیدگی، میزان تراش و نوع مواد استفاده کننده بستگی دارد.

به طور عادی از کامپوزیت و آمالگام برای مواد پرکننده دندان استفاده می شود. زمانی که پوسیدگی خیلی عمیق باشد از آمالگام استفاده شده زیرا دارای مقاومت بیشتری نسبت به کامپوزیت می باشد.

ترمیم دندانقیمت و هزینه
پین ۱ کانالحدود ۸۰۰,۰۰۰ تومان
پین ۲ کانالحدود ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
پین ۳ کانالحدود ۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان

قیمت جرم گیری دندان

متاسفانه عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، استعمال دخانیات و سیگار، نوشیدن بیش از حد چای و قهوه و عدم مسواک زدن روتین وار سبب می شود که یک لایه زر و یا حتی قهوه ای بر روی دندان کشیده شود. در این حالت متخصص مرکز ایران ایمپلنت دست به کار شده و دندان های بیمار را با دقت و ظرافت جرم گیری خواهد کرد. انواه جرم گیری هایی که انجام می شود شامل هزینه جرم گیری بالای لثه هر فک، جرم گیری زیر لثه هر فک، بروساژ یا پولیش هر فک، جرم گیری کلی و بروساژ کامل دندان می باشد.

نوع خدمتقیمت و هزینه
کامپوزیتحدود ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان
پست حدود ۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان
روکش PFMحدود ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان
روکش زیر کونیاحدود ۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان
لمینتحدود ۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان
لمینت کریستالیحدود ۷,۵۰۰,۰۰۰ تومان
لمینت لایرینگحدود ۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان
جرم گیری و بروساژحدود ۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان
بلیچینگ هر فکحدود ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان
Home bleachحدود ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

یکی دیگر از هرینه های دندانپزشکی در سال 1402 به هزینه کشیدن دندان باز می گردد. دندانپزشک و یا متخصص مرکز ایران ایمپلنت تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا از کشیدن دندان جلوگیری کند. اما در صورتی که آسیب دیدگی به حدی باشد که سلامت بیمار را به خطر اندازه چاره ای جز کشیدن دندان باقی نخواهد ماند.

در صورتی که دندانی به صورت نهفته رشد کرده باشد مانند دندان عقل نهفته یا دندان عقل نیمه نهفته، باز راهی جز کشیدن دندان وجود ندارد. با این عمل دیگر دندان های مجاور را از خطر نابودی نجات داده اید.

نوع خدمتقیمت و هزینه
کشیدن دندان عقل حدود ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
جراحی دندان عقلحدود ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان
کشیدن دندان قدامیحدود ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
کشیدن دندان خلفیحدود ۱,۳۰۰,۰۰۰ تومان

ایمپلنت دندان که یک روش موثر و کارا برای جبران دندان های از دست رفته می باشد شاید یکی از گران ترین خدمات دندانپزشکی زیبایی هم محسوب شود. هزینه کاشت ایمپلنت دندان در سال 1402 به عوامل متعددی بستگی دارد. دو فاکتور اصلی که هزینه ایمپلنت دندان را مشخص می کند شامل ریشه دندان یا تاج دندان(روکش) آن می باشد.

ریشه ایمپلنت دندان دقیقا نقش ریشه های دندان را ایفا کرده و در استخوان فک جای می گیرد. برند، مارک و جنس ایمپلنت دندان قیمت آن را متغیر کرده است. ایمپلنت دندان جزو گرانترین هزینه دندانپزشکی در سال 1402 می باشد. البته در نظر داشته باشید که قیمت براساس واحد دندان تعیین می شود.

از دیگر عواملی که هزینه کاشت ایمپلنت دندان را مشخص می کند نیاز به پودر استخوان، پیوند لثه، لیفت سینوس، کشیدن دندان و دیگر موارد می باشد.

نوع خدمتقیمت و هزینه
ایمپلنتحدود ۱۰,۹۰۰,۰۰۰ تومان
روکش ایمپلنتحدود ۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان
جراحی سینوسحدود ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
پودر استخوانحدود ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان
پیوند استخوانحدود ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

انواع ایمپلنت دندان
 • قیمت و هزینه پروتز متحرک (دندان مصنوعی)  تماس بگیرید…

پروتز دندان برای جایگزینی دندان های از دست رفته و بازگرداندن ظاهر و عملکرد لبخند افراد استفاده می شود. پروتزهای دندان به صورت سفارشی و متناسب با دهان فرد ساخته می شوند و می توان از آنها برای جایگزینی یک یا چند دندان از دست رفته استفاده کرد. آنها نقش مهمی در بهبود سلامت دهان، گفتار، توانایی جویدن و کیفیت کلی زندگی افرادی که به دلایل مختلف دندان از دست داده اند، ایفا می کنند.

انواع مختلفی از پروتزهای دندانی وجود دارد که هر کدام برای رسیدگی به سطوح مختلف از دست دادن دندان و ترجیحات فردی طراحی شده اند.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت پروتز دندان

 • نوع پروتز:
 • مواد مورد استفاده:
 • پیچیدگی پرونده:
 • طرح درمان:
 • هزینه های آزمایشگاه:
 • تخصص دندانپزشک:
 • مراحل آماده سازی:
 • گارانتی و مراقبت های بعدی:
 • پوشش بیمه ای:
 • سفارشی سازی:

دندانپزشکی، شاخه ای از علم پزشکی که به سلامت دهان اختصاص دارد، از ریشه های قدیمی خود فاصله زیادی گرفته است. امروزه، طیف وسیعی از خدمات، از مراقبت های پیشگیرانه گرفته تا روش های جراحی پیچیده را در بر می گیرد. با پیشرفت های مداوم در فناوری و تحقیقات، دندانپزشکی به یک رشته بیمار محور تبدیل شده است و نه تنها بر درمان مسائل دهان، بلکه بر بهبود رفاه کلی تمرکز دارد. در این مقاله، چشم انداز همیشه در حال تکامل دندانپزشکی، از جمله آخرین پیشرفت ها، تکنیک های نوآورانه، و اهمیت رو به رشد مراقبت از بیمار در شیوه های دندانپزشکی مدرن را بررسی خواهیم کرد.

تخصص های دندانپزشکی

در دندانپزشکی، گرایش‌های مختلفی وجود دارد که به تخصص‌های مختلفی در این حوزه می‌پردازند. برخی از اصلی‌ترین گرایش‌های تخصصی دندانپزشکی عبارتند از:

 •  دندانپزشکی زیبایی: با تمرکز بر بهبود ظاهر لبخند، دندانپزشکی زیبایی شامل روش هایی مانند سفید کردن دندان ها، روکش ها، باندینگ و کانتور کردن لثه است.
 • ارتودنسی: ارتودنتیست ها با استفاده از بریس ها، تراز کننده های شفاف و سایر وسایل ارتودنسی، نامرتبی دندان ها و مال اکلوژن ها را برای بهبود زیبایی و عملکرد اصلاح می کنند.
 • پریودنتیکس: متخصصان پریودنتیست در پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های لثه و کاشت ایمپلنت دندان تخصص دارند.
 •  ریشه دندان: متخصصان ریشه در تشخیص و درمان مسائل مربوط به پالپ دندان، مانند درمان ریشه دندان، برای نجات دندان های آسیب دیده یا عفونی تخصص دارند.
 • جراحی دهان و فک و صورت: جراحان دهان اقدامات پیچیده ای از جمله کشیدن دندان عقل، کاشت ایمپلنت دندان، جراحی فک و درمان آسیب های صورت را انجام می دهند.
 • ترمیمی : به درمان آسیب‌های دندانی مانند ترمیم دندان‌های شکسته، پوسیده و بی‌رنگ می‌پردازد.
 • ایمپلنتولوژی : به جایگزینی دندان‌های گمشده با استفاده از ایمپلنت‌های دندانی می‌پردازد.
 • دندانپزشکی کودکان: که شامل درمان بیماری‌ها و مشکلات دندانی و فکی در کودکان و نوجوانان می‌شود.

همچنین، گرایش‌های دیگری مانند دندان‌های کودکان، دندان‌های سفید کردنی، اورتوپدی دهان و فک‌ها و غیره نیز وجود دارند.

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی کودکان یکی از گرایش‌های تخصصی دندانپزشکی است که بر روی بهداشت دندان و دهان کودکان و نوجوانان تمرکز دارد. این گرایش بر روی پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌ها و مشکلات دندانی و فکی در کودکان و نوجوانان تمرکز دارد.

دندان‌های کودکان بسیار مهم هستند و به دو دلیل بسیار اساسی هستند. اولین دلیل این است که دندان‌های شیری کودکان برای جویدن، صحبت کردن، نوشیدن و خوردن بسیار مهم هستند. دلیل دوم این است که دندان‌های شیری، دندان‌های دائمی بزرگسالان را تعیین می‌کنند. بنابراین، مراقبت از دندان‌های کودکان برای حفظ سلامتی و بهبود کیفیت زندگی آنان بسیار مهم است.

درمان دندانی کودکان شامل پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌های دندانی و فکی می‌شود. مراقبت‌های اولیه شامل مواردی مانند بررسی‌های دوره‌ای، تمیزکردن دندان‌ها، استفاده از فلوراید و آموزش بهداشت دهان و دندان به والدین و کودکان است.

در صورت بروز بیماری‌های دندانی، مانند تسویه نشده، لثه‌های خونریزی، شکستگی دندان و بیماری‌های دیگر، دندان‌پزشک کودکان می‌تواند اقدام به درمان آنها کند. در برخی موارد، ممکن است دندان‌پزشک کودکان به همراه تخصص‌های دیگری مانند ارتودنسی، جراحی دندانی و دندانپزشکی ترمیمی همکاری کند تا بیماری‌های دندانی کودکان را بهبود بخشد.

خدمات دندانپزشکی

دندانپزشکی یکی از شاخه‌های پزشکی است که برای حفظ و بهبود سلامت دهان و دندان‌ها و همچنین جلوگیری از بروز بیماری‌های دندانی و لثه‌ای انجام می‌شود. خدمات دندانپزشکی شامل مراقبت‌های اولیه، درمان بیماری‌های دندانی و لثه‌ای، ترمیم دندان‌ها، ارتودنسی، جراحی دندانی و پروتزهای دندانی می‌شود.

مراقبت‌های اولیه:

 • بررسی دوره‌ای و ارزیابی سلامت دهان و دندان‌ها
 • تمیزکردن دندان‌ها، پاکسازی لکه‌ها و رسوبات دندانی
 • ارائه خدمات فلوراید و اعطای راهنمایی‌های بهداشت دهان به بیماران
 • پوشش دادن به دندان‌ها با روکش فلوراید یا روکشی مشابه برای حفاظت در برابر خوردگی و تسویه نشده

درمان بیماری‌های دندانی و لثه‌ای:

 • درمان تسویه نشده، درمان عفونت‌های دندانی، درمان بیماری‌های لثه‌ای و پیریودنتال
 • درمان ترک‌ها، شکستگی‌ها و سایر مشکلات دندانی
 • درمان بیماری‌های دهان و دندانی مانند لکه‌های بیضی‌رنگ، کاندیدیازیس و زخم‌های دهانی

ترمیم دندان‌ها:

 • تعمیر دندان‌های شکسته یا خراب شده با روش‌های مختلف مانند فیلینگ، روکش و پر کردن
 • نصب ایمپلنت دندانی در مواردی که دندان اصلی نصب نمی‌شود

ارتودنسی:

 • استفاده از دستگاه‌های ارتودنتیک برای اصلاح موقعیت دندان‌ها و فک‌ها
 • درمان بیماری‌های تنفس

سوالات متدوال

اگر گذرتان به دندانپزشکی خورده باشد بدون شک متوجه شده اید که هزینه خدمات دندانپزشکی در ایران تعریف ثابتی برای کلینیک، مطب و یا حتی درمانگاه ها ندارد. قیمت ها و هزینه های دندانپزشکی در سال 1402 را با مرکزیت مقدار تعرفه تعیین می کنند. اما در مجموع می توان گفت که تفاوت هزینه های دندانپزشکی برای هر بیمار براساس شرایط زیر تخمین زده می شود:

 • ضریب تعرفه دندانپزشکی یا همان K که برای بخش خصوصی و دولتی در سال 1402 تعریف می شود.
 • براساس ضریب کیفی تعیین شده برای هر مرکز یا مطب دندانپزشکی بعد از نظارت
 • نوع بیمه دندانپزشکی که هر مرکز دولتی و خصوصی بعد از نظارت اعلام می کنند.
 • سختی و راحتی کار دندانپزشک براساس وضعیت معضلات و مشکلات دندان
 • محل و موقعیت جغرافیایی مرکز دندانپزشکی
 • جنس، مارک و برند مورد استفاده در مواد اولیه
 • دستمزد دریافتی دندانپزشک یا متخصص دندانپزشکی
 • براساس تفاوت بین بخش دولتی و خصوصی
 • تفاوت براساس تعرفه دندانپزشکی عمومی و متخصص (در نظر داشته باشید که متخصص های مراکز خصوصی 50 درصد بیشتر از دندانپزشک عمومی دستمزد دریافت می کند)

پر کردن دندان برای ترمیم دندان های آسیب دیده در اثر حفره (پوسیدگی دندان) یا شکستگی های جزئی استفاده می شود. دندانپزشکان بخش آسیب دیده یا پوسیده دندان را برمی دارند و فضا را با مواد ترمیمی مانند رزین کامپوزیت یا آمالگام پر می کنند تا عملکرد و ظاهر دندان را بازیابی کنند.

کانال ریشه یک روش دندانپزشکی است که شامل برداشتن پالپ عفونی یا آسیب دیده از داخل دندان است. معمولاً زمانی که دندان دارای حفره عمیق، آبسه دندانی یا ضربه ای است که بر پالپ تأثیر گذاشته است، نیاز است. کانال های ریشه دندان را از کشیدن دندان نجات داده و درد را کاهش می دهد.

روکش های دندانی کلاه هایی هستند که به صورت سفارشی روی دندان های آسیب دیده یا ضعیف قرار می گیرند. آنها استحکام، شکل و ظاهر دندان را بازیابی می کنند. روکش ها به دلایل مختلفی مانند محافظت از دندان پس از کانال ریشه، پوشاندن یک پرکردگی بزرگ یا بهبود ظاهر یک دندان تغییر رنگ یا بد شکل استفاده می شوند.

ایمپلنت‌های دندان پایه‌های تیتانیومی هستند که با جراحی در استخوان فک قرار می‌گیرند تا به عنوان ریشه دندان مصنوعی عمل کنند. آنها یک گزینه جایگزین دندان بادوام و طولانی مدت هستند که ثبات و عملکرد طبیعی را ارائه می دهند. در مقایسه با جایگزین هایی مانند بریج یا پروتز، ایمپلنت های دندان اغلب استاندارد طلایی برای جایگزینی دندان در نظر گرفته می شوند.

پرسش و پاسخ دندانپزشکی

اشتراک در
اطلاع از
guest
7 دیدگاه ها
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بیدار
بیدار
10 ماه قبل

با سلام من یک دست دندان مصنوعی لازم دارم ولی پول ندارم

نگار
نگار
2 ماه قبل

قیمت هر واحد ایمپلنت کره ای چقدره

جعفر
جعفر
1 ماه قبل

ایمپلنت ایرانی هم دارید

ریحانی
ریحانی
29 روز قبل

سلام‌ من 1۰ سال قبل دندونم عصب کشی و‌ پر کردم. حالا بقیه دندونام دوباره خراب شده دوباره عصب کشی می خواد؟

مهران
مهران
16 روز قبل

سلام دو و سه تا دندان بالا دارم و پایین هشت تا دندان پروتز دندان میشه کرد؟

شیوا
شیوا
2 روز قبل

سلام هزینه جراحی لثه رو هم میگید

شبنم
شبنم
2 روز قبل

هزینه عکس opg رو بنویسید