لوگو ایران ایمپلنت

ایمپلنت آمریکایی زیمر Zimmer

ایمپلنت زیمر
آنچه می‌خوانید! ...

در این مطلب قصد داریم که در خصوص ایمپلنت زیمر ZIMMER و کاربرد آن با شما عزیزان صحبت کنیم اما پیش از اینکه به بررسی این نوع ایمپلنت بپردازیم، لازم است تا به انواع ایمپلنت در جهان اشاره کنیم تا با در نظر گرفتن انواع ایمپلنت اطلاعات کامل تری در خصوص ایمپلنت زیمر به دست آورید.

معرفی کامل ایمپلنت زیمر ZIMMER

ایمپلنت Zimmer  یکی دیگر از انواع ایمپلنت های امریکایی بوده که بیشتر بیماران تمایل به کاشت آن دارند. برندهای متفاوت ایمپلنت امریکایی انتخاب را برای هر بیمار و حتی متخصص دندانپزشکی سخت خواهد کرد.

ایمپلنت دندان بعنوان یک جایگزین موثر و کارآمد برای دندان های از دست رفته، در انواع مارک و برند مختلف در سراسر جهان ساخته می شود. در این میان قدمت فعالیت شرکت ها و برندهای کشور آمریکا توانسته بخش عظیمی از بازارهای قطعات ایمپلنت دندان را به خود اختصاص دهد.

مرکز ایمپلنت در شهرک غرب نیز با ارائه انواع برندهای مختلف ایمپلنت آمریکایی بخصوص ایمپلنت زیمر Zimmer نیاز هر کدام از بیماران خود را به نحو احسن برآورده خواهد کرد.

انواع ایمپلنت آمریکایی

ایمپلنت های آمریکایی به صورت واضح و دقیق به برند های مختلفی به شرح زیر تقسیم می شوند:

1 ایمپلنت زیمر
2 ایمپلنت بایومت تری آی
3 ایمپلنت بیکون
4 ایمپلنت بیکون مکس
5 ایمپلنت شورت
6 ایمپلنت سینتوگرفت

مشخصات سیستم ایمپلنت زیمر

اگر بخواهیم به صورت تخصصی و حرفه ای مشخصات و بهترین روکش ایمپلنت را آنالیز کنیم بایستی گفت که در این مدل از تکنولوژی سطح MTX در بخش فیکسچر استفاده شده است.

از این تکنولوژی برای تسریع استخوان سازی، bone apposition و self tapping بکار گرفته شده است. البته فراموش نکنید که ایمپلنت زیمر Zimmer خود دارای انواع سطوح می باشد که بسته به نیاز بیمار هر کدام کار گذاشته می شود.

شرکت زیمر برای اینکه اتصال Cold Weld بین فیکسچر و اباتمنت را قوی کند و از سوی دیگر از سست شدن پیچ جلوگیری کند از کانکشن هگز داخلی استفاده می کند.

سیستم فیکسچرهای زیمر را به صورت Mount طراحی کرده اند و آن را در بسته بندی های فیکسچر به خوبی مشاهده خواهید کرد.

جنس ایمپلنت زیمر

ایمپلنت زیمر Zimmer یا ایمپلنت با پانچ که تحت عنوان مدل Biomet 3i هم در میان دندانپزشکان شناخته می شود، دارای ویژگی های خاص خود می باشد.

این نوع از ایمپلنت

به نوعی طراحی شده است که برای هر تاج دندانی می تواند مناسب باشد. این جنس از میکرو ساخته شده و به راحتی به استخوان فک جوش خواهد خورد و علاوه براین با بافت دهان و دندان سازگاری کامل دارد. به طور کلی ایمپلنت زیمر Zimmer در دو مدل NanoTite و OsseoTite ساخته و به بازار قطعات ایمپلنت دندان ارائه شده است.

1) ایمپلنت Zimmer با جنس NanoTite

در این دسته از ایمپلنت دیجیتال ساختار نانو به کار رفته است که می تواند به خوبی بین استخوان فک و فیکسچر پیوند را ایجاد کند. برای بیمارانی که از دندان های ریزی برخوردار هستند استحکام خوبی را دارد و مشکلی در کاشت ایمپلنت زیمر Zimmer ایجاد نخواهد کرد.

زیمر برای اینکه اطمینان حاصل کند که نانونیت به خوبی با بافت های نرم استخوان کرستال جوش خواهد خورد از فرمولاسیون خاصی استفاده می کنند.

2) ایمپلنت Zimmer با جنس OsseoTite

این نوع همانند نوع نانو دارای قابلیت استحکام خوبی می باشد به نحوی که احتمال عفونت را به حداقل خود خواهد رساند. این امتیاز باعث می شود که سلامت بافت های نرم دهان و دندان به طور کامل حفظ شود.

ایمپلنت زیمر در ایران

از آنجایی که ایران یک کشور تحت تحریم های امریکا است و دائما با کشور امریکا دارای مشکلات سیاسی است، بسیاری از افراد با این پرسش مواجه می شوند که آیا با وجود تحریم های آمریکا علیه ایران و با وجود این مسائل سیاسی در بین دو کشور، آیا ایمپلنت آمریکایی نظیر ایمپلنت زیمر در ایران پیدا می شود و امکان استفاده از آن وجود دارد و یا خیر.

در پاسخ به این سوال باید گفته شود که

ایمپلنت زیمر در ایران قابل تهیه و استفاده است اما ممکن است که گاهی اوقات بر اساس مسائل ذکر شده، تهیه این نوع ایمپلنت با مشکل مواجه شود و نتوان این نوع ایمپلنت را پیدا کرد.

علاوه بر آن باید بدانید که ممکن است ایمپلنت زیمر در همه کلینیک ها قابل تهیه نباشد و در صورتی که قصد دارید فقط از این نوع ایمپلنت استفاده کنید، باید به مراکزی مراجعه کنید که این نوع ایمپلنت را ارائه می دهند.

سخن پایانی

تمامی مطالبی که در این مقاله برای شما شرح دادیم، در راستای کمک به شما عزیزان برای انتخاب بهترین نوع ایمپلنت دندان بوده است.

دوستان و هموطنان عزیز اگر با مطالعه این مطلب تصمیم گرفته اید که حتما از انواع ایمپلنت آمریکایی و ایمپلنت با گارانتی مانند ایمپلنت زیمر استفاده کنید، باید بدانید که تصمیم کاملا صحیحی گرفته اید و با استفاده از ایمپلنت آمریکایی بهترین شرایط را برای خود فراهم می کنید.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه می‌خوانید! ...
بیشتر بخوانید ...
ایمپلنت اینترالاک
ایمپلنت اینترالاک

در دنیای دندانپزشکی امروز و پیشرفت تجهیزات مدرن پیدا کردن انواع ایمپلنت دندان بخصوص ایمپلنت

ایمپلنت آمریکایی
ایمپلنت آمریکایی

کدام ایمپلنت دندان آمریکایی بهتر است؟ ایمپلنت‌ های ساخته شده توسط کدام کشورها عملکرد بهتری