قیمت هر واحد ایمپلنت دندان چقدر است؟

قیمت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان


در علم دندانپزشکی ایمپلنت از یک پایه فلزی تیتانیومی ساخته شده که به صورت جراحی در استخوان فک جایگذاری می شود. از این پایه بعنوان لنگر برای تاج دندان و یا همانند یک پل مصنوعی کامل یا جزئی استفاده می شود. بسته به شرایط بیمار متخصص مرکز ایران ایمپلنت، تعداد پایه ها را مشخص می کند. در برخی از بیماران که تراکم بالای استخوان دارند،تنها با یک پایه مشکل بیمار رفع خواهد شد. اما در برخی دیگر به دلیل کم بودن تراکم استخوانی برای هر دندان یک پایه نیاز است که از این رو میخواهیم در این مطلب در مورد قیمت ایمپلنت دندان مطالبی را به شما عزیزان ارائه دهیم.

چند عدد ایمپلنت دندان نیاز است؟

بیشتر افراد قبل از رفتن به دندانپزشکی جای خالی دندان های خود را در جلوی آینه نگاه می کنند. به تعداد جای خالی تعداد ایمپلنت دندان مورد نیاز را می شمارند. اما باید بدانید که تعیین تعداد پایه ایمپلنت مورد نیاز را متخصص ایمپلنت تشخیص بدهد. هر چند که سن اصلا ممنوعیت برای ساخت ایمپلنت ندارد اما باید شما لثه های سالمی را حتما داشته باشید. برای افرادی که نیاز به پیوند لثه پیدا می کنند، قطعا هزینه درمان بیشتری را متقبل می شوند.

نحوه کاشت ایمپلنت دندان

جراحی کاشت ایمپلنت در دو مرحله انجام می شود. پس از کشیدن دندان بیمار، متخصص دندانپزشکی پایه فلزی ایمپلنت را در استخوان فک جایگذاری می کند و پس از آن لثه را دوباره با بخیه در جای اولیه خود قرار می دهد. به طور تقریبی و بسته به شرایط بیمار 3 تا 6 ماه بعد استخوان فک با پایه ایمپلنت کاملا جوش می خورد. بعد از آن اباتمنت که یک ماده فلزی می باشد در داخل ایمپلنت پیچ می خورد تا از لثه خارج شود. علت بیرون ماندن اباتمنت مربوط به تاج یا پل دائمی می باشد.

برای اینکه کاشت ایمپلنت همانند کاشت دندان بدون ایمپلنت به نظر برسد، متخصص یک تاج یا پل دائمی را ساخته و بر روی اباتمنت می چسباند.

هزینه ایمپلنت چقدر است؟

به صورت نرمال دهان هر انسان 25 دندان (به جز دندان عقل) را در خود جای داده است. زمانی که تمامی تمام دندان انسان وجود داشته باشد 14 عدد روی فک قرار می گیرد. اما به هنگام کاشت ایمپلنت نیازی نیست حتما 14 عدد دندان کاشت شود. بیشترین تعدادی که در هر قوس دهان کاشت می شود، 8 عدد است و کمترین آن 2 عدد می باشد.

قیمت ایمپلنت دندان

هزینه هر واحد ایمپلنت چقدر است؟

هر چه تعداد پایه های ایمپلنت بیشتر شود، پروتز یا پل ثابت نیز محکم تر می شود اما از سوی دیگر هزینه و قیمت کاشت ایمپلنت دندان نیز افزایش پیدا می کند.

انتخاب متخصص ایمپلنت برای انجام کاشت ایمپلنت دندان ، تاثیر بسزایی در قیمت نهایی ایمپلنت دندان دارد. امروزه قیمت و مبلغی که هر دندانپزشکی شارژ می کند به عوامل مختلفی از جمله مکان و تخصص دندانپزشک بستگی دارد. تعداد پرسنل پزشکی و اداری که مشغول به کار هستند، نوع تجهیزات دندانپزشکی موجود در کلینیک، استفاده از فناوری خاص و دیگر موارد می تواند قیمت کاشت ایمپلنت دندان را دوبرابر کند. اما در نظر داشته باشید که ایمپلنت ارزان یا ایمپلنت اقساطی تاثیری بر کیفیت کار ندارد.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه هر واحد ایمپلنت

تمام هزینه های نهایی هر واحد ایمپلنت دندان در صادقیه به متخصص دندانپزشکی ختم نمی شود. از سوی دیگر وضعیت دهان و دندان شما نیز یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت کاشت ایمپلنت دندان است. تعداد هر واحد کاشت ایمپلنت دندان، کشیدن دندان قبل از انجام ایمپلنت و انجام پیوند لثه نیز از دیگر فاکتورهای مهم در تعیین قیمت ایمپلنت دندان هستند.

در مجموع تعداد ایمپلنت هایی که متخصص دندانپزشکی به هنگام کاشت، به کار می برد به استحکام و ضخامت استخوان فک بیمار دارد. چنانچه به خواسته خود بیمار تعداد کمتری واحد ایمپلنت کار گذاشته شود، متخصص بسته به وضعیت دهان دندانپزشک تعداد مورد نظر را توصیه می کند.

یکی دیگر از هزینه های مازادی که به هنگام کاشت ایمپلنت برای بیمار رقم می خورد، جراحی لثه می باشد. محل قرار گیری ایمپلنت بخصوص در جلوی دهان نیاز به دقت بیشتری به هنگام زاویه گرفتن دارد. زمانی که بیمار دچار بیماری های لثه شده باشد واجب است در ابتدا به درمان بیماری لثه خود بپردازد. همین درمان برای بیمار هزینه اضافه قلمداد می شود.

نحوه محاسبه قیمت هر واحد ایمپلنت دندان

مراحل کاشت ایمپلنت دندان چندین گام می باشد. هر گام نیز بسته به شرایط حساس بودن و مواد بکار رفته دارای قیمت و تعرفه خاصی هستند. از جمله این گام ها که محاسبه هزینه ایمپلنت دندان را تعیین می کند شامل موارد زیر است:

 • جلسه مشاوره با متخصص دندانپزشکی مرکز ایران ایمپلنت
 • کشیدن دندان (کشیدن ریشه دندان)
 • پیوند استخوان (در صورت نیاز)
 • قرار دادن ریشه تیتانیوم
 • قرار دادن تاج دندان
 • مراقبت های قبل از عمل (اشعه ایکس)
 • بیمه های طرف قرارداد با مرکز ایران ایمپلنت

تعداد واحد ایمپلنت مورد نیاز برای هر دندان چقدر است؟

به دلیل اینکه دندان های انسان دارای ریشه های متفاوتی هستند، به هنگام کاشت ایمپلنت نیز تعداد واحدها مورد نیاز هم متفاوت خواهد بود. مانند تعداد ریشه هر دندان شامل:

 • دندان های قدامی و جلویی کوچک در فک پایین یک ریشه
 • کرسی های کوچک در فک بالا دو ریشه
 • کرسی های بزرگ در فک پایین دو ریشه
 • کرسی های بزرگ در فک بالا سه ریشه

حداکثر برای هر دندان یک واحد ایمپلنت کاشته می شود.

 • یک واحد ایمپلنت برای یک دندان از بین رفته
 • دو واحد ایمپلنت برای دو دندان از بین رفته
 • دو یا سه واحد ایمپلنت برای سه دندان از دست داده (با توجه به قطر و طول ایمپلنت ها)
 • یک واحد ایمپلنت برای استخوان های ضعیف یا دارای قطر و طول ایمپلنت های کم
 • دو واحد ایمپلنت برای سه دندان از دست رفته در صورت مناسب بودن استخوان و قطر و طول ایمپلنت های قابل کاشت

سن مناسب برای کاشت ایمپلنت

از نظر متخصص ها برای استفاده از مزایای ایمپلنت دندان هیچگونه محدودیت سنی وجود ندارد. این بدان منظور است که بین فاکتورهایی که برای استفاده یا عدم استفاده از کاشت در دست است برای سن هیچگونه اشاره ای نشده است. اما باید در نظر داشت که در گروه سنی بالا که احتمال تحلیل لثه و دیگر بیماری های لثه بیشتر است احتمال عدم موفقیت کاشت وجود دارد.

بهتر است بدانید که افراد مسن تمایل بیشتری برای کاشت دندان دارند زیرا با مشکلات زیاد بی دندانی سروکله زده اند. بهره بردن از ایمپلنت دندان سبب می شود آن ها حس دندان طبیعی را در دهان خود داشته باشند و با خیال آسوده به فعالیت روزمره خود بپردازند. همین امر باعث خواهد شد که هزینه واحد دندان را به راحتی تقبل کنند. در اکثر موارد جراحی پیوند استخوان برای افراد مسن انجام می شود زیرا در این سن کمبود تراکم استخوان شایع تر می باشد.

مراقبت های پس از کاشت هر واحد ایمپلنت دندان

اگر به دنبال یک کاشت موفقیت آمیز و با دوام هستید بهتر است پس از کاشت ایمپلنت دندان به صورت جدی و مدوام از آنها مراقبت کنید. مراقبت پس از ایمپلنت دندان یکی از نکات اصلی و مهم است که همیشه متخصص ایمپلنت دندان پس از کاشت آن را توصیه می کند. فرقی ندارد شما قیمت هر واحد ایمپلنت دندان را به صورت تک تک پرداخت کرده اید و یا به صورت دسته جمعی، بهتر است تمام حواس خود را به مراقبت از آن معطوف کنید. در همان ابتدا متخصص برای کم کردن درد ایمپلنت دندان از داروهای مسکن استفاده می کند که نیاز است فرد به صورت منظم آن را مصرف کند.

در کنار این داروها خوردن و نوشیدن غذاهای نرم و نوشیدنی های بدون الکل می تواند عمل کاشت را مثمرثمر نشان دهد. بهتر است پس از کاشت برخی مواد غذایی و نوشیدنی مضر مانند قهوه و چای را مصرف نکنید. اما نکات زیر پس از کاشت بایستی زیر نظر متخصص رعایت شود:

 • سعی کنید پس از کاشت تا یک روز از مسواک زدن دندان ها خودداری کنید.
 • تا 8 ساعت پس از کاشت دندان نباید دهان را شست و شو داد
 • پس از جراحی هر واحد ایمپلنت دندان بهتر است از دهانشویه های مخصوصی که متخصص آن را تجویز می کند استفاده کنید و آن را سه بار در طول روز مصرف کنید.
 • فراموش نکنید که مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات موفقیت فرایند کاشت دندان را کاهش خواهد داد
 • سعی کنید مراقبت هر واحد ایمپلنت دندان را جدی بگیرید وگرنه باعث بروز عفونت در دهان خواهد شد

چرا قیمت هر واحد ایمپلنت دندان زیاد و گران است؟

اگر به دنبال علت گرانی ایمپلنت دندان هستید آن را در چند مورد باید جستجو کرد. یکی از این موارد برند ایمپلنت دندان است که می توان گفت مهم ترین عامل گرانی ایمپلنت دندان محسوب می شود. بدون شک بهترین برند ایمپلنت دندان بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان خواهد آورد. در اکثر مواقع بیماران به دلیل کم کردن بخشی از هزینه و همچنین کاهش قیمت هر واحد ایمپلنت دندان به دنبال ارزان ترین نوع و برند ایمپلنت دندان هستند. اما فراموش نکنید که شما در درازمدت هزینه های دیگری باید پرداخت کنید که چه بسا از هزینه های الان بیشتر شود.

به توصیه متخصص های ایمپلنت دندان چنانچه ایمپلنت دندان به خوبی کار گذاشته نشود و جنس آن خوب نباشد احتمال ابتلا بیماری های لثه زیاد خواهد شد. یک نکته را هم فراموش نکنید که ایمپلنت دندان برای اولین بار در کشور سوئیس ساخته و کار گذاشته شد از این رو برندهای سویسی در میان دیگر برندها معروف تر هستند.

آیا ایمپلنت دندان ارزش هزینه کردن را دارد؟

سلامت دندان ها به سلامت ریشه دندان بستگی دارد. زمانی که یک دندان از دست می رود به مرور زمان دندان های اطراف نیز از بین می رود. علاوه بر این مشکلات آتروفی استخوان، سخت شدن تکلم و جویدن غذا نیز با از بین رفتن دندان شروع می شود. روش های زیادی برای جبران و جایگزین کردن دندان های از دست رفته وجود دارد. ایمپلنت دندان همانند کاشت دندان طبیعی بوده و ظاهری کاملا طبیعی به دهان انسان می دهد.

دوام طولانی، راحتی بیمار، سازگاری با استخوان فک و دیگر موارد باعث می شود که بیمار ایمپلنت دندان را جزو اولویت های اول خود قرار دهد. در صورتی که شما هم متقاضی کاشت ایمپلنت دندان هستید می توانید با مراجعه به مرکز ایران ایمپلنت از مزایای کاشت ایمپلنت برخوردار شوید.

تماس با ما

شنا عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و پاسخ به سوالات در مورد ایمپلنت دندان با شماره های 009192792007 و 02186128347 تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها