ایمپلنت اشترومن

ایمپلنت اشترومن
آنچه می‌خوانید! ...

ایمپلنت اشترومن چه ویژگی هایی دارد؟ با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های مختلفی برای ترمیم دندان های از دست رفته و یا آسیب دیده به وجود آمده اند که یکی از مهم ترین و پرطرفدار ترین این روش ها، ایمپلنت اشترومن است که قصد داریم در این مطلب به شرح و معرفی یکی از انواع آن بپردازیم و ویژگی های آن را برای شما عزیزان شرح دهیم.

تا انتهای این مطلب همراه ما بمانید تا در این مورد اطلاعات مفیدی کسب کنید.

ایمپلنت اشترومن

ایمپلنت اشترومن جزو معروف ترین ایمپلنت های کشور سوئیس بوده که در میان رقبای خود حرفی برای گفتن دارد.

همان گونه که در جریان هستید

ایمپلنت دندان از دو قسمت مهم تشکیل شده است. یک بخش آن که پایه ایمپلنت دندان می باشد به کمک جراحی در درون استخوان کار گذاشته می شود و قسمت بعدی آن که شامل تاج یا روکش ایمپلنت دندان است که این دو قسمت با یکدیگر را جفت می شود و ترکیب کلی ایمپلنت دندان را به وجود می آورد.

1) تنوع ایمپلنت دندان

به حدی بوده که هر بیمار با شرایط خاص می تواند از آن استفاده کند. در این میان  اشترومن که ساخت کشور سوئیس است جزو برترین تولیدکنندگان ایمپلنت در جهان هستند.

دو شاخص اصلی که باعث شده است این برند از دیگر انواع ایمپلنت ها جدا کرده است شامل انتخاب آزادانه و استفاده آسان از آن است.

طراحی اشترومن برخلاف ایمپلنت ایرانی به نحوی بوده که برای تمامی افراد و بیماران قابل استفاده و کارگذاشتن می باشد.

موفقیت ایمپلنت سوئیسی اشترومن به حدی بوده سبب شده است رضایت خاطر بیماران را جلب کند. در این نوع ایمپلنت از دو تکنولوژی جدید به نام rexolid و slactive استفاده کرده که باعث می شود سطح تهاجمی ایمپلنت به دندان کاهش پیدا کرده و موفقیت آن را دو برابر کند.

قیمت ایمپلنت اشترومن

بیشتر بخوانید: قیمت و هزینه ایمپلنت سوئیسی

2) ایمپلنت در سطح بافت

اگر به منظور ایمپلنت برای بیماران دیابتی ها به مرکز ایران ایمپلنت مراجعه کرده باشید با انواع ایمپلنت دندان مواجه خواهید شد.

متخصص حاذق بسته به شرایط بیمار و تشخیص های تخصصی خود نوع ایمپلنت دندان را برای بیمار مشخص می کند. یکی از این ایمپلنت ها، ایمپلنت اشترومن می باشد که یک مدل از ایمپلنت ساده بوده و تنها یک جلسه را نیاز دارد.

اشترومن را می توان در طی یک جلسه و پس از اینکه بیمار دندان خود را کشید با کمک جراحی به راحتی در فک بیمار کار گذاشت.

3) ایمپلنت در سطح استخوان

اگر بخواهیم ایمپلنت دیجیتال اشترومن را در سطح استخوان توصیف کنیم بایستی گفت که دارای ظاهری بسیار طبیعی دارد و برای قرار دادن تاج دندان مصنوعی کاملا منعطف است.

از نظر مقایسه با دیگر ایمپلنت ها

این نوع فیکسچر را می توان به عنوان با کیفیت ترین از نظر زیبایی و عملکرد در مقایسه با دیگر رقبای خود دانست.

ایمپلنت اشترومن
ایمپلنت اشترومن

5 نوع ایمپلنت اشترومن را بشناسید!

ایمپلنت اشترومن یکی از انواع ایمپلنت‌های دندانی است که در جراحی دندان استفاده می‌شود. بر اساس اندازه و شکل، ایمپلنت در چندین نوع مختلف قابل تهیه است. در زیر، برخی از انواع ایمپلنت دندان اشترومن آورده شده است:

1) ایمپلنت دندان SLA:

این نوع ایمپلنت دارای سطح آبکاری شده با تکنولوژی SLA است که از افزایش محیط سطح و بالا بردن جذب پروتئین برای ترمیم سریعتر استفاده می‌کند.

2) ایمپلنت دندان Tissue Level:

این نوع ایمپلنت دارای سطح آبکاری شده با تکنولوژی سری Tissue Level است که برای جذب بهتر یا بازدید پزشک از طریق گوارش، تمایل به ساخت بافت لثه و پوسته محل تزریق بیشتری دارد.

3) ایمپلنت دندان Bone Level:

این نوع ایمپلنت دارای سطح آبکاری شده با تکنولوژی سری Bone Level است که برای جذب سریعتر از سطح فوقانی به استخوان، جذب خوبی دارد.

4) ایمپلنت دندان Active:

این نوع ایمپلنت دارای سطح آبکاری شده با تکنولوژی سری Active است که برای ایجاد ترمیمی سریعتر از دیگر ایمپلنت‌ها استفاده می‌شود.

5) ایمپلنت دندان BLX:

این نوع ایمپلنت دارای سطح آبکاری شده با تکنولوژی BLX است که برای تحمل بیشتر توانایی ایمپلنت در استخوان استفاده می‌شود.

ایمپلنت
ایمپلنت دندان

6 علت استفاده از اشترومن

تا به اینجای کار آشنایی مختصر با ایمپلنت سوئیسی پیدا کرده اید و با انواع جنس و مدل های آن آشنا شده اید.

اما اگر بخواهیم به صورت مختصر و کوتاه علت استفاده از ایمپلنت دندان اشترومن را بگوییم بایستی اعلام کرد که به دلایل زیر متخصص ایمپلنت سعی دارد از ایمپلنتهای سوئیسی استفاده می کند:

1 کاهش تهاجم
2 موفقیت درمان
3 زیبایی بیشتر
4 دسترسی ساده تر
5 تطابق بیولوژیکی
6 نتایج تحقیقاتی تایید شده

عمر ایمپلنت اشترومن 

طول عمر این نوع ایمپلنت بین 15 الی 25 سال تخمین زده می شود.

ایمپلنت اشترومن
ایمپلنت اشترومن

وضعیت اشترومن در ایران

ایمپلنت های اشترومن در ایران از محبوب ترین برند ایمپلنت در ایران هستند که علت محبوبیت آنها طول عمر بالا در حدود 15 سال به بالا است که امکان استفاده از آن تا پایان عمر نیز وجود دارد.

علاوه بر آن

ایمپلنت های اشترومن از زیبایی بسیار زیادی نیز برخوردار هستند و جلوه طبیعی در دندان ایجاد می کنند که این مساله نیز از دیگر علل محبوبیت ایمپلنت اشترومن به حساب می آید.

اما مساله ای که در خصوص ایمپلنت دندان اشترومن در ایران وجود دارد، این است که این نوع ایمپلنت در ایران از قیمت بالایی برخوردار است و همه افراد توانایی تهیه آن را ندارند.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت دندان iTi آی تی آی

خرید ایمپلنت اشترومن

ایمپلنت (Straumann) سوئیسی از گران قیمت ترین ایمپلنت هایی است که در ایران استفاده می شود اما هزینه آن بر هر کسی متفاوت است و بر اساس شرایط و ویژگی های فرد تعیین می شود.

نوع خدمات هزینه (به تومان)
ایمپلنت اشترومن 10 الی 25 میلیون

با این وجود اگر می خواهید به شکل دقیق تری هزینه ایمپلنت کردن دندان های خود را با این برند ایمپلنت بدانید، باید حتما به پزشک مراجعه کنید.

آیا اشترومن بهترین ایمپلنت در جهان است؟

همان طور که در بخش های فوقانی مطرح کردیم، ایمپلنت برند اشترومن توسط کشور سوئیس ساخته می شود و از جمله برند های ایمپلنت سوئیسی است.

کشور سوئیس

یکی از بهترین کشور های ارائه دهنده ایمپلنت در جهان است که ایمپلنت های ساخته شده توسط این کشور از محبوبیت زیادی برخوردار هستند و از کیفیت و زیبایی مناسبی نیز برخوردار هستند.

انواع ایمپلنت اشترومن

به ایمپلنت هایی که توسط کشور سوئیس ساخته می شوند ایمپلنت های اروپایی نیز گفته می شود زیرا سوئیس یکی از کشور های اروپایی است و ایمپلنت های ساخته شده توسط آن در گره ایمپلنت های اروپایی قرار می گیرد.

در رابطه با اینکه ایمپلنت اشترومن بهترین ایمپلنت با لیزر در جهان می باشد ویا خیر باید گفت که این نوع ایمپلنت در گروه بهترین ایمپلنت های جهان می باشد اما بهترین ایمپلنت در جهان نیست.

کلام پایانی

در این مطلب به شرح موضوعاتی در خصوص ایمپلنت اشترومن و کاربرد های آن پرداختیم. امیدواریم که مطالعه این مطالب برای شما عزیزان مفید و مسمر ثمر واقع گردیده باشد.

چنانچه قصد دارید ترمیم دندان های خود را در تهران انجام دهید، می توانید مرکز دندانپزشکی ایران ایمپلنت مراجعه کنید و از خدمات پزشکان ماهر ما در این مجموعه بهره مند گردید.

علاوه بر آن با مراجعه به مرکز ایمپلنت در شهرک غرب می توانید از تجهیزات و روش های جدید دندانپزشکی نیز بهره مند شوید.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
12 دیدگاه ها
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اکرم
1 سال قبل

ایمپلنت اشترومن همون ایمپلنت سوئیسیه؟

شاهین
1 سال قبل

خیلی ممنونم از مجموعه خوبتون
خواستم تشکر کنم هم از دکتر و هم از پرسنل

نظری
1 سال قبل

یه دکتری به من ایمپلنت کره ای پیشنهاد داده بود اما وقتی اومدم پیش شما گفتید که ایمپلنت اشترومن انجام بده کدومش بهتره؟

لشگری
1 سال قبل

ایمپلنت دندان اشترومن با بیمه میشه انجام داد؟

مومنی
1 سال قبل

شما با بیمه های تکمیلی هم قرارداد دارید؟

نادی
1 سال قبل

من پیش شما ایمپلنت انجام دادم
خداروشکر راضیم خوب بود
ممنون

آنچه می‌خوانید! ...
بیشتر بخوانید ...
ایمپلنت-tri
ایمپلنت سوئیسی tri

ایمپلنت tri در کشور سوئیس ساخته شده و در بازارهای جهانی عرضه می شود. برند

ایمپلنت-ایده
ایمپلنت ایده Ihdeh

ایمپلنت ایده (Ihdeh) که برگرفته از نام دکتر ایده است، در کشور سوئیس ساخته می