ایمپلنت اشترومن چیست و چه کاربردی دارد؟

ایمپلنت اشترومن

ایمپلنت اشترومن


با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های مختلفی برای ترمیم دندان های از دست رفته و یا آسیب دیده به وجود آمده اند که یکی از مهم ترین و پرطرفدار ترین این روش ها، ایمپلنت با پانچ است که قصد داریم در این مطلب به شرح و معرفی یکی از انواع ایمپلنت های دندانی به نام ایمپلنت اشترومن بپردازیم و ویژگی های آن را برای شما عزیزان شرح دهیم.

انواع ایمپلنت در جهان بر اساس کشور های سازنده

ایمپلنت هایی که در جهان تولید می شوند، بر اساس کشور سازنده به دسته های ذکر شده در زیر تقسیم بندی می شوند:

ایمپلنت های آمریکایی: ایمپلنت های رتبه اول در جهان

ایمپلنت های اروپایی ساخته شده توسط کشور های سوئیس، سوئد، آلمان، ایتالیا، فرانسه، انگلیس: ایمپلنت های رتبه دوم در جهان

ایمپلنت های آسیایی ساخته شده توسط کشور های ایران، چین و کره: ایمپلنت های رتبه سوم در جهان

ایمپلنت اشترومن یک نوع از ایمپلنت های دندانی بوده که برای تمامی بیماران با شرایط پیچیده پزشکی متناسب و مفید می باشد. علاوه براین ایمپلنت دندان اشترومن دارای انعطاف بالا بوده و از نظر زیباشناختی داراه قابلیت های زیادی می باشد. یکی از ویژگی های اشترومن طراحی فوق العاده آن بوده که نتایج ایمپلنت دندان را موفقیت آمیز کرده است. مرکز ایران ایمپلنت با کاشت اشترومن توانسته است رضایت خیلی از بیماران خود را جلب کند. در ادامه درخصوص اینکه ایمپلنت اشترومن چیست و چه کاربردی دارد بیشتر توضیح داده خواهد شد.

ایمپلنت اشترومن چیست و چه کاربردی دارد؟

ایمپلنت اشترومن جزو معروف ترین ایمپلنت های کشور سوئیس بوده که در میان رقبای خود حرفی برای گفتن دارد. همان گونه که در جریان هستید ایمپلنت دندان از دو قسمت مهم تشکیل شده است. یک بخش آن که پایه ایمپلنت دندان می باشد به کمک جراحی در درون استخوان کار گذاشته می شود و قسمت بعدی آن که شامل تاج یا روکش ایمپلنت دندان است که این دو قسمت با یکدیگر را جفت می شود و ترکیب کلی ایمپلنت دندان را به وجود می آورد. تنوع ایمپلنت دندان به حدی بوده که هر بیمار با شرایط خاص می تواند از آن استفاده کند. در این میان  اشترومن که ساخت کشور سوئیس است جزو برترین تولیدکنندگان ایمپلنت در جهان هستند. دو شاخص اصلی که باعث شده است اشترومن را از دیگر انواع ایمپلنت ها جدا کرده است شامل انتخاب آزادانه و استفاده آسان از آن است.

طراحی  اشترومن برخلاف ایمپلنت ایرانی به نحوی بوده که برای تمامی افراد و بیماران قابل استفاده و کارگذاشتن می باشد. موفقیت ایمپلنت سوئیسی اشترومن به حدی بوده سبب شده است رضایت خاطر بیماران را جلب کند. در این نوع ایمپلنت از دو تکنولوژی جدید به نام rexolid و slactive استفاده کرده که باعث می شود سطح تهاجمی ایمپلنت به دندان کاهش پیدا کرده و موفقیت آن را دو برابر کند.

مازاد تمامی این توضیحات اشترومن از انعطاف بالایی برخودار است و همین امر باعث شده است که ظاهر زیبایی را برای ایمپلنت بسازد. تمامی این موارد باهم ترکیب شده و اشتیاق افراد را برای کاشت ایمپلنت سوئیسی اشترومن بیشتر می کند.

اشترومن در سطح بافت

اگر به منظور ایمپلنت برای بیماران دیابت به مرکز ایران ایمپلنت مراجعه کرده باشید با انواع ایمپلنت دندان مواجه خواهید شد. متخصص حاذق بسته به شرایط بیمار و تشخیص های تخصصی خود نوع ایمپلنت دندان را برای بیمار مشخص می کند. یکی از این ایمپلنت ها، ایمپلنت اشترومن می باشد که یک مدل از ایمپلنت ساده بوده و تنها یک جلسه را نیاز دارد. اشترومن را می توان در طی یک جلسه و پس از اینکه بیمار دندان خود را کشید با کمک جراحی به راحتی در فک بیمار کار گذاشت.

در این شرایط سطح لثه بیمار به سهولت در پایه ایمپلنت جوش خورده و ترمیم پیدا می کند. موفقیت بیشتر این نوع از کاشت مدیون سرعت زیاد جوش خوردن پایه ایمپلنت در فک می باشد. عواملی که سبب می شود ایمپلنت سوئیسی اشترومن دارای کیفیت بالا بوده و از جنس سطح sla ساخته شده که سبب می شود موفقیت را بالا برده و احتمال شکست را کاهش دهد. یکی دیگر از مزایای استفاده از جنس سطح sla به حداقل رساندن بیماری هایی مانند per-implantitis می باشد.

اشترومن در سطح استخوان

اگر بخواهیم ایمپلنت دیجیتال اشترومن را در سطح استخوان توصیف کنیم بایستی گفت که دارای ظاهری بسیار طبیعی دارد و برای قرار دادن تاج دندان مصنوعی کاملا منعطف است. از نظر مقایسه با دیگر ایمپلنت ها این نوع فیکسچر را می توان به عنوان با کیفیت ترین از نظر زیبایی و عملکرد در مقایسه با دیگر رقبای خود دانست.

 

ایمپلنت اشترومن

جنس ایمپلنت اشترومن

هر کدام از انواع ایمپلنت در تهران دارای کارایی متفاوتی هستند و از این رو جنس آنها نیز متفاوت می باشد. اما در کل جنس ایمپلنت های دندان ساخت شرکت اشترومن از جنس تیتانیوم و یا از جنس سرامیک ساخته شده است. فرقی نداره که بیمار کدام نوع جنس را انتخاب کند در هر صورت از فرمول هایی که توسط محققان این شرکت طراحی شده اند استفاده می شود.

برای نمونه در نظر داشته باشید که نوع roxolid به عنوان یکی از آلیاژها با عملکرد بالا ساخت کمپانی اشترومن است. ایمپلنت اشترومن از 15 درصد زیرکونیوم و 85 تیتانیوم ساخته می شود. بالاترین امتیاز این نوع ایمپلنت نسبت به دیگر ایمپلنت ها قابلیت بالای جوش خوردن به استخوان فک و استحکام بالا می باشد. از نظر اندازه و طرح در گونه های مختلف 2.9 میلی متر تا 4 میلی متر و یا حتی بیشتر اما بسته به خواسته دندانپزشک ساخته می شود و در جای مناسب استخوان فک بیمار کاشته می شود.

برای بیمارانی که از حساسیت بالا به تیتانیوم برخوردار هستند از اشترومن با جنس استیل استفاده می شود. اما با اینحال فرایند ساخت اشترومن با جنس سرامیک به صورت خلاقانه ساخته شده که تمامی آزمون های استاندارد مربوط به استحکام و نحوه گاز گرفتن و جویدن را به خوبی پشت سر گذرانده است.

نوع سرامیکی ایمپلنت اقساطی اشرومن توانسته است که نحوه گازگرفتن و جویدن بیمار را کاملا شبیه به دندان طبیعی ایجاد کند. با توجه به تحقیقات انجام شده در خصوص دوام این نوع از ایمپلنت ها، تخمین 15 سال با مراقبت های پس از ایمپلنت دندان حتمی می باشد و علاوه براین میزان موفقیت را در حدود 97 درصد بالاتر تخمین زده اند.

علت استفاده از اشترومن

تا به اینجای کار آشنایی مختصر با ایمپلنت سوئیسی پیدا کرده اید و با انواع جنس و مدل های آن آشنا شده اید. اما اگر بخواهیم به صورت مختصر و کوتاه علت استفاده از ایمپلنت اشترومن را بگوییم بایستی اعلام کرد که به دلایل زیر متخصص ایمپلنت سعی دارد از ایمپلنتهای سوئیسی استفاده می کند.

  • کاهش تهاجم
  • موفقیت درمان
  • زیبایی بیشتر
  • دسترسی ساده تر
  • تطابق بیولوژیکی
  • نتایج تحقیقاتی تایید شده

آیا ایمپلنت اشترومن بهترین ایمپلنت در جهان است؟

همان طور که در بخش های فوقانی مطرح کردیم، ایمپلنت برند اشترومن توسط کشور سوئیس ساخته می شود و از جمله برند های ایمپلنت سوئیسی است.

کشور سوئیس یکی از بهترین کشور های ارائه دهنده ایمپلنت در جهان است که ایمپلنت های ساخته شده توسط این کشور از محبوبیت زیادی برخوردار هستند و از کیفیت و زیبایی مناسبی نیز برخوردار هستند.

به ایمپلنت هایی که توسط کشور سوئیس ساخته می شوند ایمپلنت های اروپایی نیز گفته می شود زیرا سوئیس یکی از کشور های اروپایی است و ایمپلنت های ساخته شده توسط آن در گره ایمپلنت های اروپایی قرار می گیرد.

در رابطه با اینکه ایمپلنت اشترومن بهترین ایمپلنت با لیزر در جهان می باشد ویا خیر باید گفت که این نوع ایمپلنت در گروه بهترین ایمپلنت های جهان می باشد اما بهترین ایمپلنت در جهان نیست.

زیرا بهترین ایمپلنت در جهان به ایمپلنت امریکایی تعلق می گیرد و پس از ایمپلنت های آمریکایی، انواع ایمپلنت های سوئیسی، المانی و … جای داده می شوند.

وضعیت ایمپلنت اشترومن در ایران

ایمپلنت های اشترومن در ایران از محبوب ترین برند ایمپلنت در ایران هستند که علت محبوبیت آنها طول عمر بالا در حدود 15 سال به بالا است که امکان استفاده از آن تا پایان عمر نیز وجود دارد. علاوه بر آن ایمپلنت های اشترومن از زیبایی بسیار زیادی نیز برخوردار هستند و جلوه طبیعی در دندان ایجاد می کنند که این مساله نیز از دیگر علل محبوبیت ایمپلنت اشترومن به حساب می آید.

اما مساله ای که در خصوص ایمپلنت اشترومن در ایران وجود دارد، این است که این نوع ایمپلنت در ایران از قیمت بالایی برخوردار است و همه افراد توانایی تهیه آن را ندارند.

قیمت ایمپلنت اشترومن

ایمپلنت اشترومن سوئیسی از گران قیمت ترین ایمپلنت هایی است که در ایران استفاده می شود اما هزینه آن بر هر کسی متفاوت است و بر اساس شرایط و ویژگی های فرد تعیین می شود.

به همین دلیل نمی توان هزینه دقیق آن را تعیین کرد خصوصا با وجود این مساله که با وجود تورم حاکم بر جامعه قیمت ها روز به روز در حال افزایش هستند.

با این وجود اگر می خواهید هزینه ایمپلنت کردن دندان های خود را با این برند ایمپلنت بدانید، باید حتما به پزشک مراجعه کنید.

عوامل تاثیر گذار در قیمت ایمپلنت اشترومن

از جمله مهم ترین مسائلی که بر روی هزینه ایمپلنت کره ای و  اشترومن تاثیر می گذارند، می توان به مسائل زیر اشاره کرد:

تعداد دندان هایی که باید ایمپلنت شوند

هزینه مربوط به دندان بر اساس هر یک واحد دندانی محاسبه می شود، به این صورت که هر عملیاتی بر روی یک دندان انجام می شود دارای تعرفه مخصوص به خود است. به همین علت هزینه ترمیم دندان ها با ایملپنت اشترومن نیز از تعداد دندان ها تاثیر می گیرد و هر چه تعداد دندان ها افزایش پیدا کند هزینه آن نیز افزایش پیدا می کند.

نرخ ارز و دلار

با توجه به این مساله که ایمپلنت اشترومن یک نوع ایمپلنت وارداتی است و باید از کشور های دیگر وارد شود، نرخ دلار و ارز در تهیه آن موثر واقع می شود و با افزایش نرخ دلار هزینه ایمپلنت اشترومن نیز افزایش می یابد.

دستمزد پزشک

دندانپزشکانی که ایمپلنت با گارانتی برای دیگران نصب می کنند و در این زمینه تخصص دارند، دستمزد های متفاوتی دارند که دستمزد آنها بر اساس تخصص و مهارت و تجربه آنها تعیین می شود. در نتیجه اگر برای استفاده از ایمپلنت اشترومن به دندانپزشکان بسیار ماهر و با تجربه مراجعه شود، ممکن است که دستمزد انها در مقایسه با دندانپزشکان دیگر کمی بالا تر باشد.

مرکز ایمپلنت

کلینیک هایی که به ترمیم دندان های بیماران با ایمپلنت یک روزه می پردازند، از خدمات و تجهیزات متفاوتی بهره مند می شوند که امکانات و تجهیزات آنها در هزینه استفاده از این نوع ایمپلنت می تواند موثر واقع شود و باعث کم و زیاد شدن هزینه ایمپلنت شود.

آیا امکان استفاده از بیمه خدمات درمانی برای پرداخت هزینه ایمپلنت اشترومن نیز وجود دارد؟

خوشبختانه انواع برند های ایمپلنت از قبیل: ایمپلنت سوئیسی اشترومن در ایران به گونه ای هستند که امکان پرداخت هزینه آنها با بیمه درمانی وجود داشته باشد. با این وجود عزیزانی که تحت پوشش بیمه هستند می توانند در هزینه مربوط به ایمپلنت دندان و یا درمان های قبل و بعد از آن از پزشک تخفیف دریافت کنند و هزینه ایمپلنت را کاهش دهند.

کلام پایانی

در این مطلب به شرح موضوعاتی در خصوص ایمپلنت اشترومن و کاربرد های آن پرداختیم. امیدواریم که مطالعه این مطالب برای شما عزیزان مفید و مسمر ثمر واقع گردیده باشد.

چنانچه قصد دارید ترمیم دندان های خود را در تهران انجام دهید، می توانید مرکز دندانپزشکی ایران ایمپلنت مراجعه کنید و از خدمات پزشکان ماهر ما در این مجموعه بهره مند گردید.

علاوه بر آن با مراجعه به مرکز ایمپلنت در شهرک غرب می توانید از تجهیزات و روش های جدید دندانپزشکی نیز بهره مند شوید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها