ایمپلنت دندان سوئیسی

ایمپلنت دندان سوئیسی

ایمپلنت دندان سوئیسی


افرادی که نیاز به ایمپلنت دندان دارند به هنگام انتخاب برند ایمپلنت به شک و تردید می افتند. همیشه قبل از انتخاب متخصص دندانپزشکی مرکز ایران ایمپلنت توضیحات کامل درخصوص تفاوت برندهای ایمپلنت به بیمار ارائه می دهند. در این میان توصیه دندانپزشک به ساخت ایمپلنت دندان سوئیسی کمتر از دیگر برندهای ایمپلنت کره ای، ایمپلنت آمریکایی و دیگر برندها نمی باشد.

کشورهای زیادی در سراسر دنیا اقدام به ساخت ایمپلنت دندان نموده اند. کشورهایی مانند آمریکا، آلمان، ایتالیایی، فرانسه، کره، سوئد و سوئیس. نکته ای که باید به آن توجه نمود این است که امروزه کیفیت دندان تنها به کشور سازنده وابسته نبوده و بیشتر برند آن خودنمایی می کند. در این میان ایمپلنت دندان سوئیسی بعنوان مرغوب ترین ایمپلنت های دنیا زبانزد متخصصان ایمپلنت سازان ایران شده است.

ایمپلنت دندان سوئیسی

ایمپلنت دندان سوئیسی که توسط کشور سوئیس ساخته می شود در رده پنجم برندهای برتر جهان قرار گرفته است. این معروفیت به دلیل سابقه طولانی و نوآوری کشور سوئیس در زمینه تولید ایمپلنت دندانی می باشد. ایمپلنت از تیتانیوم خالص یا آلیاژ تیتانیوم طی فرایند بسیار پیچیده ساخته می شود. در این نوع کیفیت ایمپلنت تا حد بسیار زیادی به کیفیت خود تیتانیوم بستگی دارد.

انواع برندهای ایمپلنت دندان سوئیسی کدام است؟

کیفیت و ماندگاری ایمپلنت دندان سوئیسی بر هیچکس پوشیده نیست. این نوع خود دارای انواع برندها بوده که بسته به مواد سازنده و مراحل انجام ایمپلنت دندان دارد که به دسته های زیر تقسیم می شود:

ایمپلنت اس پی ای (SPI)

از قدیمی ترین برندهای ایمپلنت سوئیسی می توان به ایمپلنت اس پی ای اشاره کرد. کمپانی بزرگ تومن مدیکال در کشور سوئیس سازنده این برنده می باشد و شرکت بن تاژپارس در ایران نمایندگی آن را به عهده گرفته است. کیفیت و مواد بکار برده شده در این برند به نوعی بوده که به هنگام جایگذاری ظاهر زیبایی به صورت فرد می دهد. قیمت بالای این برند حاکی از طرفداران زیاد آن دارد.

اس پی ای دارای انواع اکتیو نیز بوده که می تواند پروتز را در 45 روز نگهداری کند. در وزارت بهداشت برند SPI با درجه A ثبت شده و بعنوان یک برند خوب تصویب شده است.

ایمپلنت ایده (Ihdeh)

از دیگر برندهای ایمپلنت سوئیسی که طرفداران خاص خود را دارد، ایمپلنت ایده می باشد. خوشبختانه این برند نیز همانند دیگر بندهای سوئیسی در ایران توسط شرکت دوستکام نمایندگی آن را به عهده گرفته است. ایمپلنت ایده که از نام دکتر ایده دندانپزشک بسیار معروف سوئیسی اقتباس شده است، قیمت مناسبی دارد.

همین امر باعث شده که متخصصان مرکز ایران ایمپلنت آن را در لیست پیشنهادی خود به متقاضیان کاشت ایمپلنت دندان قرار دهند. یکی دیگر از معروف شدن این برند به آفرهای ویژه ای بوده که ایده برگزار می کند.

ایمپلنت اشترومن (Straumann)

ایمپلنت اشترومن با 20 سال سابقه بعنوان یک برند سرشناس در بازار دندانپزشکی ایران در حال رقابت با دیگر برندها می باشد. شرکت سازنده آن بیشترین تمرکز خود را بر سه حوزه ایمپلنت، دندانپزشکی ترمیمی و بازسازی بافت های دهان فوکوس کرده است. اشترومن بیشترین اجزای ایمپلنت دندان و ابزار مورد نیاز را در کشورهای آمریکا و سوئیس و محصولات بازسازی بافت را در کشور سوئد تولید می کند.

کارخانه اشترومن با دو خط تولید مخصوص ساخت ایمپلنت و اباتمنت تقریبا چهار و نیم میلیون قطعه را در طول سال تولید و صادر می کند. از ویژگی های ایمپلنت اشترومن می توان به انعطاف پذیری بالا و توانایی فراوان جهت زیبایی سازی اشاره نمود. با درایت سازنده های اشترومن تکنولوژی های جدیدی در ایمپلنت کار گذاشته شده که می تواند سطح تهاجمی بودن استفاده از ایمپلنت دندان را کاهش دهد.

به طور معمول جوش خوردگی این برند نسبت به دیگر برندها بوده و همین امر باعث شده که احتمال موفقیت درمان را به طور چشمگیری افزایش دهد. دوره نقاهت را از 6-8 هفته به 3-4 هفته کاهش می دهد. از دیگر ویژگی های ایمپلنت اشترومن می توان به کیفیت اتصالات پروتزی داخلی و هدایت شونده اشاره کرد که موجب هماهنگی میان ایمپلنت و اباتمنت می شود.

ایمپلنت بیودنتال (biodental)

کشور سوئیس با ارائه انواع برندهای معروف و البته باکیفیت انتخاب را برای بیماران متقاضی ایمپلنت از مرکز ایران ایمپلنت بسیار سخت کرده است. یکی دیگر از برندهای سوئیسی که در ایران طرفداران زیادی دارد، ایمپلنت بیودنتال می باشد. هرچند که بیودنتال یک برند نوپا بوده اما خود را به طور کامل با تکنولوژی ها و پیشرفت های روز دندانپزشکی منطبق کرده است.

ایمپلنت TRI

ایمپلنت تی آر آی جزو جدیدترین ایمپلنت های سوئیسی در ایران است. شکل و ظاهر این برند بسیار شبیه ایمپلنت آمریکایی اسکرونت زیمر است. این برند همانند ایمپلنت ایده یک برند نوپا می باشد اما نمی توان درخصوص موفقیت طولانی مدت و بازار داغ آن در آینده اظهار نظر خاصی کرد. اما از نظر قیمت و کیفیت می توان به آن نمره نسبتا خوبی داد. قطعات برند TRI شباهت بسیار زیادی به ایمپلنت های آمریکایی شرکت زیمر دارد ولی با اینحال به دنبال کشف ایده های جدید و نوین در طراحی ایمپلنت است.

ایمپلنت SIC

ایمپلنت اس ای اس جزو آن دسته از برندها بوده که در کشور ایران فروش خوبی داشته و در مرکز ایران ایمپلنت متقاضیان خاص خود را دارد. این برند کیفیت همانند کیفیت ایمپلنت های کره ای دارد اما با این وجود قیمت مناسبی نسبت به کیفیت خود دارد. همین امر نیز سبب شده است که فروش بسیار خوبی در ایران داشته باشد. اگر به دنبال نمایندگی آن در ایران هستید، بهتر است با شرکت بن تاژپارس تماس بگیرید.

ایمپلنت دندان سوئیسی

مزایای کاشت ایمپلنت سوئیسی کدام است؟

شنیدن و دیدن مزایای ایمپلنت دندان سوئیسی بدون تردید هر فردی را مجاب می کند که بدون استرس و نگرانی از موفقیت یا عدم موفقیت کاشت، اقدام به پرداخت هزینه ایمپلنت دندان سوئیسی نماید. برخی از این مزایا شامل موارد زیر است:

ظاهر طبیعی و بهتر: روش های زیادی برای کاشت دندان و جایگزین کردن دندان های از دست رفته وجود دارد. برخی از این روش ها در کمترین زمان ممکن و کمترین هزینه انجام می شود اما در پایان ظاهر مصنوعی به صورت فرد می دهد. اما پایه ایمپلنت دندان که همانند ریشه دندان عمل می کند ظاهری هم مانند صورت طبیعی در فرد ایجاد می کند.

راحتی تکلم و صحبت کردن: با چاق و لاغر شدن صورت دندان مصنوعی جابجا شده و به هنگام صحبت کردن برای فرد مزاحمت و اذیت ایجاد می کند. اما ایمپلنت دندان سوئیسی به مانند یک دندان طبیعی بوده و در طور روز نیاز به هیچ گونه تنظیمی ندارد. از این رو صحبت کردن هم برای بیمار راحت و آسان خواهد بود.

خوردن راحت تر: بدون شک مراقبت پس از کاشت ایمپلنت سوئیسی برای خوردن الزامی و واجب است. اما با این حال اتصال دندان به فک سبب شده که شخص به آسانی و بدون دردسر غذا میل کند.

عدم مزاحمت برای دندان های مجاور: در اکثر موارد استفاده از دندان مصنوعی با کمک دندان های مجاور امکان پذیر است و به مرور زمان آسیب های خاصی به دندان های سالم وارد می کند. اما ایمپلنت دندان سوئیسی به نحوی کاشت می شود که هیچگونه مزاحمتی برای دندان های سالم مجاور ندارد.

طول عمر طولانی: از مهمترین و اساسی ترین مزایای کاشت ایمپلنت دندان سوئیسی می توان به طول عمر طولانی آن اشاره کرد. البته نباید فراموش کرد که طول عمر بستگی به مراقبت و رعایت بهداشت دهان و دندان از سوی فرد دارد.

موفقیت کاشت ایمپلنت سوئیسی به چه چیزهایی بستگی دارد؟

همیشه نام و آوازه انواع ایمپلنت دندان بخصوص ایمپلنت سوئیسی بر سرزبان ها بوده است و مردم دیگر نگرانی خاصی در زمان از دست دادن دندان های خود ندارند. اما اینکه موفقیت ایمپلنت دندان به چه عواملی بستگی دارد در این میان حایز اهمیت است. کیفیت استخوان، تبحر و دانش جراح مورد نظر یکی از چند فاکتوری است که موفقیت ایمپلنت دندان سوئیسی را تضمین می کند.

برای مثال در کاشت ایمپلنت دندان سوئیسی در استخوان های خوب و با کیفیت بسیار خوب جوابگو است و نتایج خوبی را به همراه دارد. اما زمانی که استخوان ها مشکل دار باشند نیاز است که ابتدا این مشکلات رفع و یا در صورت لزوم پیوند استخوان انجام شود.

موفقیت بیشتر برای کاشت زمانی خود را نشان می دهد که با اندکی فاصله از زمان کشیدن دندان اقدام به کاشت ایمپلنت نمایید. اما با این وجود پس از گذشت چند سال باز ماندگاری ایمپلنت دندان و میزان موفقیت آن بالا است.

در شرایطی که شما نیاز دارید که پیوند استخوان و یا جراحی سینوس را انجام دهید بهتر است بهترین نوع ایمپلنت دندان سوئیسی را انتخاب کنید. زیرا با این کار خیال خود را بابت ماندگاری و میزان موفقیت کاشت راحت کرده اید.

آیا کاشت ایمپلنت دندان سوئیسی درد دارد؟

نه تنها برای کاشت ایمپلنت دندان سوئیسی بلکه هر کدام از انواع کاشت دندان، بیمار در طول فرایند کاشت دردهایی را حس خواهد کرد. اما خبر خوشحال کننده این است که به هنگام جراحی از مواد بی حس کننده و حتی بیهوشی موضعی استفاده می شود و بیمار در طول روند هیچگونه دردی احساس نخواهد کرد. چنان اثر داروهای بی حسی پس کاشت از بین رفت متخصص از قرص و یا داروهای مخصوص برای کم کردن درد تجویز می کند و میزان درد با به میزان قابل توجهی کم خواهد کرد.

در برخی موارد از قبیل پس زده شدن ایمپلنت دندان توسط بدن، سست بودن پایه ایمپلنت، شل شدن هیلینگ ایمپلنت، عفونت لثه، رعایت نکردن بهداشت، آسیب دیدن عصب و سوختن استخوان ممکن است باعث ایجاد درد شود که باید با پزشک معالج حتما صحبت کرد.

فاکتورهای مهم در انتخاب برند ایمپلنت

بدون شک تنوع انواع برندهای ایمپلنت دندان در صادقیه انتخاب را برای بیماران سخت خواهد کرد. اما دانستن برخی فاکتورهای مهم در انتخاب ایمپلنت می تواند خیال شما را در برگزیدن برند مناسب آسوده کند. برخی از این فاکتورها شامل موارد زیر است:

  • در صورتی که استخوان های بیمار به تشخیص دندانپزشک دارای کیفیت خوبی باشد و مشکلات آنچنانی نداشته باشد می تواند ایمپلنت کره ای را انتخاب کند. اما در صورتی که استخوان های وی دچار مشکل بوده بایستی از ایمپلنت های درجه یک برند سوئیسی، آمریکایی و آلمانی استفاده کند.
  • اگر به دلیل شرایط خاص مجبور هستید بلافاصله پس از کشیدن دندان از ایمپلنت استفاده کنید، حتما ایمپلنت های درجه یک را در انتخاب خود قرار دهید. اما چنانچه سالها قبل دندان ها را کشیده اید و اینک می خواهید ایمپلنت را انجام دهید ایمپلنت کره ای برای شما گزینه مناسبی می باشد.
  • از ایمپلنت درجه یک زمانی استفاده کنید که بیمار به پیوند استخوان یا جراحی سینوس نیاز دارد.

سخن آخر در مورد ایمپلنت دندان سوئیسی

در صورتی که هنوز برای انتخاب بهترین برند ایمپلنت دندان سوئیسی و یا ایمپلنت دندان کره ای دچار تردید هستید می توانید در ساعات اداری با پرسنل مجرب مرکز ایران ایمپلنت تماس حاصل فرمایید و یا در همین سایت به بخش سوالات در مورد ایمپلنت دندان مراجعه فرمایید.

تماس با ما

تلفن : 09192792007 و 02186128347

واتساپ و تلگرام: 09192792007

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها