کاشت دندان دیجیتال چیست و مزایای آن کدام است؟

کاشت دندان دیجیتال

کاشت دندان دیجیتال به نوعی همان ایمپلنت دیجیتال است که از جنس تیتانیوم ساخته می شود. زمانی که دندان یا دندان هایی از دست می رود، باید به فکر جایگزین آن بود. ایمپلنت دندان یکی از انواع روش های کاشت دندان است که به شیوه های مختلف از جمله دیجیتال کاشت می شود. مزایای کاشت دندان دیجیتال به حدی است که شما را با کمال میل راغب می کند برای هزینه های کاشت دندان اقدام کنید. اگر شما هم به دنبال کاشت دندان به شیوه دیجیتال هستید، بهتر است تا پایان مقاله با مرکز ایران ایمپلنت همراه باشید.

کاشت دندان دیجیتال چیست؟

در همین ابتدا لازم است توضیح مختصری درخصوص کاشت  دندان به صورت دیجیتال یا ایمپلنت دیجیتال شرح داده شود. بدون شک همه شما می دانید که درمان کاشت دندان یک فرایند طولانی مدت و هزینه بردار است. علاوه بر زمان یا هزینه باید بیمار نگران پیوند و نتیجه موفقیت آمیز عمل کاشت نیز باشد. برای فرار از این مشکلات، ایمپلنت دیجیتال ساخته شد که در اکثر مراکز درمانی برای بیماران کاشت می شود.

با کاشت دندان دیجیتال متخصص بلافاصله و در کمترین زمان ممکن پایه ایمپلنت دندان را در استخوان فک کار گذاشته و پس از آن روکش موقت را کار می گذارد. ایمپلنت دیجیتال یکی از تکنولوژی های روز دنیای دندانپزشکی است که طرفداران خاص خود را جذب کرده است. این کار با کمک مدل سازی کامپیوتر سه بعدی انجام شده و شرایط استخوان فک و مکان قرارگیری را مورد بررسی قرار می دهد.

مزایای کاشت دندان به صورت دیجیتال

به جرات می توان گفت که ایمپلنت دیجیتال یکی از شگفتی های صنعت دندانپزشکی است. اگر بخواهیم به صورت مختصر و مفید به مزایای کاشت دندان دیجیتال یا ایمپلنت دیجیتال اشاره ای داشته باشیم باید گفت که این روش انجام کاشت دندان بنوعی همان کاشت دندان طبیعی است. زیرا در این روش پایه های ایمپلنت همانند استخوان های فک بیمار عمل می کند و از دیگر دندان های طبیعی اطراف جای خالی پشتیبانی می کند.

از سوی دیگر می توان گفت با وجود این نوع کاشت دندان شما قادر هستید به راحتی غذا بخورید و صحبت کنید. در کنار این موارد باید خاطر نشان کرد که ایمپلنت دیجیتال دارای طول عمری ماندگار و طولانی است. ولیکن در نظر داشته باشید که این نکته بستگی به مراقبت های پس از کاشت دندان دیجیتال و رعایت نکات بهداشتی دهان و دندان دارد. همانند دندان طبیعی بایستتی مراقبت ایمپلنت دیجیتال نیز بود. از خمیرهای مخصوص ایمپلنت دندان و دهان شویه های توصیه شده توسط متخصص بایستی استفاده کرد.

ایمپلنت دیجیتال یک جایگزین عالی برای دندان یا دندان های از دست رفته است. به نحوی که ایمپلنت همانند دندان طبیعی در صورت جلوه می کند. علاوه براین یک عمل کوتاه است که نیازی به زمانی طولانی ندارد.

مهم ترین علت کاشت ایمپلنت دیجیتالمهم ترین علت کاشت ایمپلنت دیجیتال

شاید اولین گزینه ای که باعث می شود شما هزینه کاشت دندان دیجیتال را قبول کنید، کاشت راحت و آسان این روش است. بیشتر افراد از عمل های طولانی مدت و طاقت فرسا گریزان هستند. در این روش انجام کاشت دندان نیازی به بیهوشی نبوده و بیمار در طول کاشت هیچگونه اذیت و یا ناراحتی را حس نخواهد کرد. علاوه براین خبری از برش و بخیه نیز وجود ندارد از این رو کاشت با حداقل اختلال و حساسیت در لثه و فک کار گذاشته می شود.

مراجعات طولانی و مداوم به دندانپزشکی هر شخصی را خسته و زده خواهد کرد. اما با کاشت ایمپلنت دیجیتال، متخصص مرکز ایران ایمپلنت می تواند برنامه ریزهای کاشت را بدون حضور شما در مطب انجام دهد. یعنی در مجموع با دو یا سه مراجعه به مرکز درمانی شما صاحب دندان خود می شوید.

همه افراد که دندان خود را از دست می دهند، تمایل دارند در کوتاه ترین زمان ممکن دوباره دندان خود را داشته باشند. یکی از مزایای کاشت دندان دیجیتال این است که متخصص مرکز در همان جلسه اول دندان موقت را برای بیمار قرار می دهد. این کاشت چون با تجهیزات مدرن و دیجیتال انجام می شود باعث خواهد شد که ترمیم دندان نسبت به روش های سنتی خیلی زودتر التیام پیدا کند. به طور تقریبی پس از 5 الی 7 روز بعد متخصص ایمپلنت دائمی را برای بیمار کار می گذارد. این در حالی است که در روش های سنتی شما باید یک پروسه 120 روزه را طی کنید.

چرا کاشت دندان در مرکز ایران ایمپلنت

مرکز دندانپزشکی ایران ایمپلنت، ارائه دهنده کلیه خدمات دندانپزشکی در تمامی زمینه‌های درمانی و زیبایی مفتخر است که با استفاده از بهترین و مدرن‌ترین تجهیزات پزشکی و همینطور با کیفیت‌ترین مواد مصرفی روز دنیا در محیطی آرامش بخش، با رعایت تمامی استانداردهای بهداشتی در خدمت شما عزیزان باشد؛ این مرکز با به کار گیری علم روز دنیا در انجام عملیات تخصصی دندانپزشکی توسط متخصصین مجرب و در عین حال تنظیم قیمت منصفانه و معقول توانسته است تا در صدر بهترین‌های این حوزه قرار بگیرد که این امر همچنان در حال ادامه می‌باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها