هزینه ایمپلنت دندان و قیمت آن چقدر است؟

هزینه ایمپلنت در سال 1400

هزینه ایمپلنت


هزینه ایمپلنت

هزینه ایمپلنت و قیمت آن در سال 1401 چقدر است؟ چه مسائلی بر هزینه ایمپلنت و قیمت آن در سال تاثیر گذار هستند؟  در ادامه با ایران ایمپلنت همراه باشید.

دندان یکی از مهم ترین و حساس ترین اعضای بدن است، که باید حتما مراقبت های لازم در خصوص آن انجام شود تا از بروز آسیب دیدگی دندان تا حد ممکن جلوگیری به عمل آید.

اما لازم به ذکر است که هر چه قدر هم که از دندان هایمان مراقبت کنیم، باز این عضو از بدن دارای طول عمر مشخصی است و بیش از حد معمول دوام نمی آورد. بنابراین از بین رفتن و آسیب دیدن دندان ها مساله ای است که تمامی اشخاص دیر و یا زود با آن مواجه خواهند شد.

با این وجود باید به دنبال راه حل هایی برای درمان و ترمیم دندان های آسیب دیده بود تا در مواقع مورد نیاز بتوان دندان ها را ترمیم کرد.

با توجه به ویژگی های ایمپلنت  و مزایایی که این تکنیک برای ترمیم دندان ها دارا می باشد، متقاضیانی که از این شیوه استفاده می کنند، افزایش یافته است. استقبال از این تکنیک به گونه ای است که حتی پزشکان نیز به کار گیری روش ایمپلنت برای ترمیم دندان ها را توصیه می کنند.

با این وجود مسلما تعداد افراد زیادی در جامعه تمایل دارند تا از هزینه مورد نیاز برای ترمیم دندان ها با استفاده از روش ایمپلنت آگاه شوند. به همین دلیل ما این مطلب را برای شما هموطنان عزیز محیا کرده ایم تا اطلاعات مناسبی در خصوص هزینه ایمپلنت در سال 1401 در اختیارتان بگذاریم.

مرکز تخصصی ایران ایمپلنت

یکی از خدمات ارزنده ای که در مرکز ایران ایمپلنت تهران به بیماران ارائه می شود، کاشت ایمپلنت دندان با مناسب ترین قیمت سال 1401 می باشد. ایمپلنت را دندانپزشکان متخصص به عنوان بهترین روش جایگزین دندان های از دست رفته می شناسند. متریال خاصی که از جنس تیتانیوم بوده به جای ریشه دندان قرار گرفته و سپس بر روی آن تاجی همانند دندان طبیعی کار گذاشته می شود. هزینه ایمپلنت دندان در سال 1401 براساس بسیاری از فاکتورها در مرکز ایران ایمپلنت دندان تعیین خواهد شد.

در نظر داشته باشید که قیمت و هزینه ایمپلنت دندان به صورت تک واحد یا کل دندان متفاوت می باشد. خیلی از افراد تمایل دارند که ایمپلنت فک بالا و پایین را انجام دهند برای این عمل نیاز است که اقدامات دیگری صورت گیرد. همین امر باعث خواهد شد که قیمت کاشت ایمپلنت دندان بیشتر شود.

کاشت ایمپلنت با موفقت بالای 97 درصد امتیازات و مزایای زیادی را برای بیمار خواهد داشت. از کاربردهای ویژه آن می توان به تکلم راحت تر، جویدن بهتر و حس کاشت دندان طبیعی را می توان نام برد.

هزینه ایمپلنت دندان در سال 1401

قیمت ایمپلنت دندان

علت انتخاب تیتانیوم در ساخت ایمپلنت دندان

در بیشتر مواقع برای ساخت ایمپلنت دندان از آلیاژ مقاوم تیتانیوم استفاده می شود. علاوه بر استقامت تیتانیوم در برابر ترکیبات اسید، نمک و اکسیژن شرایط کافی و لازم را برای استفاده در ساخت استخوان فک به صورت غیر مغناطیسی دارد. از سوی دیگر سازگاری آن با استخوان فک بیمار سبب خواهد شد که از آن به عنوان یک جسم خارجی نام نبرند.

بهتر است بدانید که نوع خاص دیگری از ایمپلنت وجود دارد که به ایمپلنت لیزری (ایمپلنت ساخته شده با لیزر) معروف است و با نوع معمولی آن بسیار تفاوت دارد. علاوه براین دارای شرایط کاملا بهتر و بهینه تر نسبت به نوع معمولی آن دارد. هزینه ایمپلنت دندان در سال 1401 چنانچه از نوع لیزری آن انتخاب شود بدون شک هزینه بسیار متفاوت با هزینه ایمپلنت دندان با روش معمولی خواهد داشت.

نحوه کار ایمپلنت کره ای لیزری به این صورت بوده که در گردن یا کرست خود دارای میکرو کانال هایی هستند که به صورت دقیق و حساب شده و همچنین اندازه گیری های بسیار دقیق در ساختار ایمپلنت شکل گرفته اند.

علت اصلی استفاده از تیتانیوم به این دلیل است که سبب رشد استخوان های اطراف دندان شده و همچنین از تحلیل استخوان های فک پیشگیری خواهد کرد.

مزایای استفاده از کاشت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان در شهرک غرب

شاید هزینه ایمپلنت دندان در سال 1401 نسبت به دیگر گزینه های کاشت دندان بیشتر باشد اما در عوض می توانید مزایای زیادی را بدست آورید. از مزایای برجسته کاشت ایمپلنت دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ظاهری طبیعی و جذاب 

خندین جذاب و شیرین زمانی خود را نشان می دهد که فرد دارای دندان های یکدست و زیبا باشد. کاشت ایمپلنت دندان که حالت کاشت دندان طبیعی را دارد به هنگام خندیدن دقیقا حس دندان طبیعی را برای فرد به ارمغان خواهد آورد.

حس راحتی برای فرد 

انواع مدل های کاشت دندان مصنوعی برای هر نوع شرایطی وجود دارد. اما اگر به دنبال یک نمونه خاص و طبیعی هستید بهتر است که ایمپلنت دندان را انتخاب کنید. هرچند مراحل کاشت آن طولانی می باشد اما از سوی دیگر راحتی و آسایش بیشتری نیز خواهید داشت. عدم جابجایی و تکان خوردن راحتی را برای شما خواهد داشت.

افزایش اعتماد به نفس 

ارزش هزینه برای ایمپلنت دندان در سال 1401 زمانی خود را نشان می دهد که با اعتماد به نفس زیاد در جمع زیاد و گردهمایی های شلوغ حضور پیدا می کنید. یکی بود و یکی نبود دندان ها باعث می شود که فرد از صحبت کردن در جمع امتناع کند و از لحاظ روحی دچار تنش شود.

گفتار بهتر 

تفاوت دندان های مصنوعی در زمان صحبت کردن به خوبی مشهود می باشد. فیکس و ثابت بودن ایمپلنت دندان بیمار را به هنگام حرف زدن دچار اذیت و ناراحتی نمی کند. علاوه براین سبب خواهد شد که صحبت های فرد به خوبی ادا شود.

جویدن آسان 

معده درد در اثر عدم جویدن صحیح و عادی به هنگام از دست دندان یک امر طبیعی می باشد. افراد که دندان های خود را از دست داده اند به هنگام جویدن غذا و بلع آن دچار مشکل خواهند شد. با کمک ایمپلنت دندان در مرکز ایران ایمپلنت بدون شک این مشکل به خوبی رفع می شود.

فاکتورهای تاثیر گذار بر روی هزینه ایمپلنت

 • جنس ایمپلنت و کیفیت قطعات : با اندکی هزینه زیاد می توانید از هزینه های بعدی جلوگیری کنید. هر چه کیفیت قطعات ایمپلنت دندان بهتر باشد بدون شک قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. با انتخاب یک برند عالی می توانید برای سالهای طولانی از نعمت کاشت دندان طبیعی برخوردار باشید.
 • ضمانت قطعه : به طور قطع می توان گفت که از تاثیرگذارترین و مهم ترین فاکتور موثر بر هزینه ایمپلنت دندان در سال 1401 ، ضمانت قطعه می باشد. ضمانت قطعه گویای صد در صد شرکت سازنده، برند و مارک است.

ایمپلنت دندان

عوامل تعیین کننده قیمت ایمپلنت

نه تنها تعرفه هزینه ایمپلنت دندان در صادقیه بلکه هر نوع تعرفه خدمات پزشکی علاوه بر هزینه ثابت بسته به عوامل دیگر متغیر خواهد شد. هزینه کاشت ایمپلنت دندان یا قیمت آن به عوامل زیر بستگی دارد.

کشور سازنده ایمپلنت دندان

 • کشور سازنده ایمپلنت دندان : اینکه ایمپلنت در کدام کشور ساخته شده است، بسیار مهم است. برخی از کشورها سابقه بسیار طولانی در ساخت ایمپلنت دارند و از این در قیمت نهایی ایمپلنت نیز تاثیر خواهد گذاشت.

تکنولوژی و سبک ساخت

 • تکنولوژی و سبک ساخت : همین کشورهایی که غول بازار ساخت ایمپلنت شده اند از تکنولوژی و سبک های مخصوصی برای تولید قطعات ایمپلنت استفاده می کنند. به نحوی که هیچکدام حاضر به فروش این تکنولوژی نیستند. همین یک نکته باعث ایجاد بازار رقابتی سختی در بین کشورها و متغییر شدن قیمت ایمپلنت دندان شده است.

کیفیت قطعه ایمپلنت

 • کیفیت قطعه ایمپلنت : بدون شک هر چه کیفیت قطعه ایمپلنت بهتر باشد از سوی دیگر قیمت هم افزایش پیدا می کند. مواد مصرفی و ماندگاری قطعه باعث افزایش طول عمر ایمپلنت و بالا رفتن قیمت آن نیز می شود.

ضمانت قطعه

 • ضمانت قطعه : از مهمترین و تاثیرگذارترین عامل موثر در قیمت ایمپلنت دندان ضمانت قطعات ساخته شده می باشد. این ضمانت گویای اطمینان صد در صد شرکت سازنده به برند و مارک خودش است. برخی از شرکت های سازنده قطعات ایمپلنت به مرکز تخصصی ایران ایمپلنت و متخصص ایمپلنت ضمانت نامه کتبی ارائه می دهند.

تعداد دندان هایی که باید ایمپلنت شوند

 • تعداد دندان هایی که باید ایمپلنت شوند : همان طور که می دانید از روش ایمپلنت می توان برای یک دندان الی تمام دندان ها استفاده کرد. از این رو مسلما تعداد دندان هایی که هر شخصی قصد ایمپلنت کردن آنها را داشته باشد در هزینه ایمپلنت تاثیر گذار خواهد بود و هر چه دندان های بیشتری را بخواهید ایمپلنت کنید هزینه افزایش پیدا می کند.

تجربه و مهارت دندانپزشک

 • تجربه و مهارت دندانپزشک : دندانپزشک ها از مهارت، تجربه، سابقه فعالیت و ویژگی های متفاوتی برخوردار هستند که این ویژگی ها ممکن است باعث شود که دستمزد پزشکانی که در مقایسه با سایر دندانپزشکان با تجربه تر و ماهر تر هستند، برای ایمپلنت کردن دندان افزایش یابد.

هزینه مربوط به کلینیک های دندانپزشکی

 • هزینه مربوط به کلینیک های دندانپزشکی


 معمولا برای انجام دادن امور دندانپزشکی باید به کلینیک های دندانپزشکی و یا مطب دندانپزشکان مراجعه کرد. در صورتی که امور مربوط به ایمپلنت را در کلینیک های دندانپزشکی انجام دهید، ممکن است که میزان هزینه مورد نیاز برای ترمیم دندان های شما در مقایسه با زمانی که برای ترمیم دندان به مطب دندانپزشک مراجعه می کنید، افزایش یابد.

در این خصوص لازم به ذکر است که کلینیک های دندانپزشکی تجهیزات و امکانات مختلفی را در اختیار بیماران قرار می دهند که خدمات ارائه داده شده توسط کلینیک ها به بیمار نیز در هزینه مورد نیاز برای ایمپلنت کردن تاثیرگذار واقع می شود.

 • نرخ ارز و دلار مطابق روز

از دیگر مسائل موثر در هزینه ایمپلنت در سال 1401 را می توان نرخ روز ارز و دلار در نظر گرفت زیرا همان طور که می دانید بسیاری از قطعات و اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت و یا حتی روکش ایمپلنت به صورت وارداتی و توسط کشور های دیگر تهیه می شوندو به ایران وارد می گردند.

در نتیجه با این وجود نرخ ارز و دلار یکی از فاکتور های بسیار مهم و تاثیر گذار در هزینه ایمپلنت دندان در سال 1401 است و با افزایش نرخ دلار و ارز هزینه ایمپلنت نیز افزایش پیدا می کند و در صورت کاهش یافتن نرخ دلار و ارز ممکن است که هزینه تهیه ایمپلنت های خارجی کاهش یابند.

نحوه پرداخت با بیمه درمانی

آیا امکان پرداخت هزینه ایمپلنت در سال 1401 توسط بیمه درمانی وجود دارد؟

در زمان های گذشته امکان استفاده از انواع بیمه درمانی برای خدمات دندانپزشکی وجود نداشت. اما خوشبختانه امروزه برخی از شرکت های بیمه این امکان را برای افراد فراهم کرده اند و با در اختیار داشتن این نوع بیمه های درمانی و یا تکمیلی می توان تا حدود مشخص توسط شرکت بیمه، هزینه ایمپلنت را توسط بیمه مورد نظر پرداخت کرد.

در نتیجه با فراهم شدن این امکان از میزان هزینه مورد نیاز برای ایمپلنت در سال 1401 به مقدار زیادی کاسته می شود.

نحوه پرداخت اقساطی ایمپلنت

آیا می توان هزینه ایمپلنت را به صورت اقساطی پرداخت کرد؟

عده ای از افراد امکان پرداخت هزینه ایمپلنت به صورت نقد را ندارند و از این رو برای این دسته از افراد که نیاز به ترمیم دندان با ایمپلنت دارند اما از عهده هزینه آن بر نمی آیند، این سوال به وجود می آید که آیا می توان هزینه ایمپلنت را به صورت اقساطی پرداخت کرد و یا خیر.

در پاسخ به این سوال باید خدمت شما عزیزان بگوییم که خوشبختانه امروزه برخی از کلینیک های دندانپزشکی برای رفاه حال بیماران خود این امکان را نیز فراهم کرده اند و در صورت مراجعه به آنها می توان هزینه ایمپلنت را به صورت چکی و یا قسطی پرداخت کرد.

به این شکل که یا نیمی از هزینه را در ابتدای کار و نیمی را در مرحله دوم و مرحله سوم پرداخت می کنید و یا نیمی از مبلغ را به صورت نقد می کنید و ما بقی را در طی چک های مدت دار به کلینیک می پردازید.

در نتیجه به این شکل فشار بسیار کمتری به شما عزیزان برای پرداخت هزینه ایمپلنت وارد خواهد شد.

همچنین لازم به ذکر است که از این امکان فراهم شده در برخی از کلینیک های دندانپزشکی نه تنها افراد بی بضاعت و متوسط جامعه می توانند استفاده کنند، بلکه تمامی افراد ثروتمند نیز قادر به بهره بردن از این طرح حمایتی هستند.

نحوه محاسبه هزینه ایمپلنت در سال 1401

طبق نظر دندانپزشک در شرایط عادی و معمولی و بدون در نظر گرفتن قطعات اضافی، هر بیمار به 5 قطعه ایمپلنت نیاز خواهد داشت. دو قطعه مانند فیکسچر و اباتمنت که به طور ثابت و همیشه در دهان باقی می ماند، قطعات دیگر نیز برای بفرم دادن لثه و قالبگیری می باشد.

اما در مجموع برای محاسبه قیمت ایمپلنت کره ای موارد زیر نیز دخیل خواهد بود

 • قیمت هر واحد ایمپلنت دندان
 • مبلغ جراح و متخصص پروتز
 • مبلغ لابراتور پروتز
 • هزینه قطعات مصرفی

تفاوت ایمپلنت دندان با پروتز

طول عمر ایمپلنت چقدر است؟

اگر هر بیماری پرسید، چرا قیمت هر واحد ایمپلنت دندان گران است؟ در جواب بگویید به دلیل طول عمر طولانی می باشد. در صورتی که بیمار مراقبت های پس از ایمپلنت دندان را رعایت کند بدون شک تا 20 سال می تواند از مزایای ایمپلنت دندان به خوبی استفاده کند. چکاب روتین وار، استفاده از مسواک مخصوص ایمپلنت دندان، نحوه صحیح نخ دندان کشیدن، عدم ایجاد فشار زیاد بر روی دندان و دیگر موارد می تواند ایمپلنت دندان را برای سالهای طولانی همراه شما نگه دارد.

آیا برای ایمپلنت هزینه کنم؟

چیزی که دندان ها را محکم و پابرجا نگه می دارد، ریشه دندان است. زمانی که این ریشه خراب شود نه تنها آن دندان بلکه دندانهای اطراف آن به مرور زمان از دست خواهد رفت.

در گذشته از پل های سنتی به عنوان جایگزین دندان از بین رفته کمک می گرفتند اما متاسفانه ریشه دندان قابل ترمیم نبود. شما با انجام ایمپلنت دندان می توانید یکی از اعضای آناتومی بدن خود را از نو بسازید. با کمک ایمپلنت رشد استخوان فک دوباره تحریک می شود و از آتروفی استخوان جلوگیری می کند.

شاید در نگاه اول هزینه دندانپزشکی در بویژه ایمپلنت دندان برای فرد بسیار گران تمام شود اما ارزش و امتیازاتی که بعدها بدست می آورد در قبال این هزینه ها بسیار ارزشمند تر می باشد. فراموش نکنید که زمانی کاشت ایمپلنت ارزش دارد که شما در حفظ و مراقبت های پس از ایمپلنت دقت لازم را داشته باشید.

تفاوت هزینه ایمپلنت در سال جدید

آیا هزینه ایمپلنت و قیمت آن در سال 1401 با سال های دیگر متفاوت است؟

در بسیاری از مواقع این مساله پیش می آید که بسیاری از افراد برای انجام ایمپلنت دندان و ترمیم دندان های خود دست دست می کنند و دائما زمان انجام این کار را تعویق می اندازند. اما این اشخاص اگر بدانند که هزینه های مربوط به ایمپلنت دندان و سایر امور پزشکی هر ساله تغییر می کند و به آن افزوده می شود، برای ترمیم دندان های خود زودتر اقدام می کنند تا هزینه کمتری پرداخت کنند.

دوستان عزیز در خصوص این مساله باید آگاه باشید که کشور ایران دائما با تورم و افزایش نرخ ارز و دلار مواجه است و به همین دلیل همه ساله و حتی در بسیاری از مواقع چندین بار در عرض یک سال هزینه ها افزایش پیدا می کنند و کمتر پیش می آید که قیمت و هزینه کالا و یا خدماتی به جای افزایش یافتن، کاهش پیدا کند.

در نتیجه اگر قصد دارید که ترمیم دندان های خود را با روش ایمپلنت انجام دهید، بهتر است که هر چه زودتر برای انجام این کار اقدام کنید تا قیمت ایمپلنت برای شما کمتر باشد و هزینه کمتری را در این خصوص پرداخت کنید.

به عبارت دیگر باید گفت که قیمت ایمپلنت دندان و هزینه دندانپزشکی در سال 1401 از قیمت ایمپلنت دندان در سال 1399 بیشتر است و در سال 1401 نیز مسلما هزینه انجام این کار در مقایسه با سال 1401 افزایش پیدا می کند که البته وزارت بهداشت تا حدودی بر این هزینه ها نظارت دارد و نرخ های پزشکی را تعیین می کند.

کلام پایانی

دوستان و هموطنان عزیز امیدواریم که مطالب ارائه داده شده در این مقاله برای شما مفید و مسمر ثمر واقع شده باشد و با مطالعه آن پاسخ پرسش های خود را دریافت کرده باشید. در صورت تمایل می توانید برای انجام امور دندانپزشکی خود به کلینیک ایران ایمپلنت مراجعه نمایید و انجام امور لازم را به دست متخصصان ما بسپارید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها