ایمپلنت زاویه دار

ایمپلنت زاویه دار
آنچه می‌خوانید! ...

ایمپلنت زاویه دار روشی متفاوت برای محکم کردن ایمپلنت های دندانی در استخوان شما هستند. از دست دادن استخوان اغلب ناهموار است، چه به دلیل بیماری لثه یا تحلیل استخوان مرتبط با استفاده از دندان مصنوعی. برخی از استخوان‌ها راحت‌تر از بین می‌روند، در حالی که استخوان‌های دیگر قوی می‌مانند.

یکی از استخوان هایی که تمایل دارد بدون توجه به شرایط قوی باقی بماند، استخوان زیگوماتیک است. استخوان زیگوماتیک به عنوان استخوان گونه یا استخوان مالار نیز شناخته می شود.

 با فک بالا و استخوان تمپورال متصل می شود. این استخوان مانند فک بالا و پایین تحت تأثیر تحلیل قرار نمی گیرد و حتی در افراد مبتلا به پوکی استخوان نیز نسبتاً قوی باقی می ماند.

 این باعث می شود که مکانی عالی برای قرار دادن ایمپلنت دندانی باشد که می تواند به لنگر دادن پروتز دندان کمک کند. با دو ایمپلنت دندان زیگوماتیک و دو ایمپلنت در جلوی دهان، می‌توانیم پروتز بالایی شما را به طور کامل لنگر بیاوریم.

ایمپلنت های زاویه دار زمانی استفاده می شوند که استخوان کافی برای لنگر انداختن ایمپلنت های دندانی خود داشته باشید، اما تنها در صورتی که ایمپلنت در زاویه قرار گرفته باشد. با زاویه دادن به ایمپلنت، می‌توانیم استخوان بیشتری برای ایمن کردن ایمپلنت‌های دندانی بدون نیاز به پیوند استخوان پیدا کنیم .

ایمپلنت زاویه دار چیست؟

ایمپلنت های زاویه دار به انواعی از ایمپلنت گفته می شود که در مواقعی از آن استفاده می گردد که پزشک قادر به استفاده از ایمپلنت های عادی نباشد و امکان نصب ایمپلنت دندان به شکل موازی با دندان های دیگر وجود نداشته باشد.

این نوع از ایمپلنت همانند ایمپلنت کره ای در سال های اخیر بسیار بیشتر از گذشته مورد استفاده قرار گرفته است و بسیاری از پزشکان بر اساس وضعیت دندان های افراد مختلف ترجیح می دهند که برای انها از کاشت دندان زاویه دار استفاده کنند.

ایمپلنت های زاویه ای برای اولین بار در اوایل دهه 1990 معرفی شدند و در آن ابتدا هدف از مورب بودن این نوع ایمپلنت ها را اینگونه بیان کردند که با نصب مورب ایمپلنت ساختارهای اناتومیکال دچار آسیب نشوند.

از اوایل دهه 1990 بر اساس فواید و مزایای استفاده از ایمپلنت های زاویه دار، به کار گیری آن کم کم رایج شد و رفته رفته به استفاده از آن افزوده شد و اکنون نیز این روش از رایج ترین روش ها برای ترمیم دندان به حساب می آید.

فواید ایمپلنت زاویه دار چیست؟

در صورتی که از ایمپلنت های زاویه دار همانند ایمپلنت با پانچ استفاده شود، نیازی به پیوند استخوان نیست که این مساله از بزرگ ترین فواید ایمپلنت زاویه دار است.

در صورت استفاده از ایمپلنت های زاویه دار زمان مورد نیاز برای دسترسی به نتیجه نهایی به میزان زیادی کاهش پیدا می کند و این موضوع نیز از دیگر مزایای این روش به حساب می آید زیرا در این شرایط بیمار کمتر باید شرایط جراحی و درمان را تحمل کند.

این نوع ایمپلنت ها در حداقل ترین حجم از استخوان فک به ثبات می رسند و نیاز به تقویت استخوان عمودی فک در انها به حداقل می رسد.

نتیجه بالینی حاصل از این روش ترمیم دندان ها بسیار بهتر و رضایت بخش تر است.

استفاده از این روش برای کسانی که امکان پیوند استخوان در انها وجود ندارد بسیار مناسب است.

زاویه دار بودن ایمپلنت باعث می شود که از برخورد ایمپلنت با ساختارهای اناتومیک جلوگیری به عمل آید.

این روش به عنوان یک جایگزین مناسب در خصوص تقویت کف سینوس ماگزیلا شناخته می شود.

در این روش طول کانتی لور بدون نیاز به جراحی پیوند استخوان کاهش پیدا می کند.

ایمپلنت زاویه دار

ایمپلنت زاویه دار برای چه کسانی مناسب است؟

استفاده از این روش همانند ایمپلنت سوئیسی برای ترمیم دندان ها مناسب افرادی است که هیچ دندانی در استخوان فک خود ندارند و فرآیند های تقویت استخوان و مداخله در ساختارهای آناتومیکال  برای آنها ممنوع است.

افرادی که دندان های انها با هم در یک زاویه قرار ندارند نیز می توانند برای ترمیم دندان ها از این روش استفاده کنند.

افرادی که پیوند استخوان برای انها قابل انجام نیست نیز از جمله کاندیدای مناسب برای ترمیم دندان ها به این روش شناخته می شوند.

مهم ترین دلایل استفاده از ایمپلنت زاویه دار چیست؟

  • کسب اطمینان از استحکام و ثبات اولیه ایمپلنت
  • استفاده از این روش برای دندان هایی که زاویه سی درجه و یا بیشتر دارند
  • کمک به بهبود جویدن غذا و تحمل فشار بالا
  • استفاده از این روش برای استخوان هایی که پهنای حداقل 5 میلی متری دارند
  • به کار گرفتن این روش برای مواقعی که ارتفاع استخوان از دندان نیش ده میلی متر است
  • و…

معایب ایمپلنت زاویه دار چیست؟

این تکنیک همانند ایمپلنت آلمانی در کنار تمامی مزایایی که دارد، مسلما ویژگی های منفی نیز دارا می باشد که مهم ترین معایب آن از قبیل زیر هستند:

1 برای ترمیم دندان ها در این روش به مهارت وتجربه زیاد پزشک نیاز است
2 این روش وابسته به تکنیک است
3 برای انجام این روش باید از جراحی های کامپیوتری کمک و راهنمایی دریافت شود
4 در این روش نمی توان تغییرات کوچکی را در زاویه دار کردن ایجاد کرد
5 هیچ گونه مطالعاتی در این خصوص و در دراز مدت بر روی این روش ایجاد نشده اند

بهترین کلینیک برای ایمپلنت

چنانچه قصد دارید که از ایمپلنت زاویه دار و یا ایمپلنت دیجیتال برای ترمیم دندان های خود استفاده کنید، ابتدا باید به پزشک مراجعه کنید تا مشخص شود که این روش برای شرایط دندانی شما مناسب است و یا خیر.

سپس اگر پزشک استفاده از این روش را برای شما تجویز کند می توانید از این روش استفاده کنید.

برای طی کردن تمامی این مراحل و ترمیم دندان های خود با ایمپلنت، یکی از بهترین مراکز دندانپزشکی که می توانید به آن مراجعه کنید، مرکز دندانپزشکی ایران ایمپلنت است که این مرکز امور مربوط به ایمپلنت را به شکل تخصصی انجام می دهد و تنها در این زمینه فعالیت می کند.

در صورت مراجعه به این مرکز می توانید از بهترین متخصصین کشور در این زمینه راهنمایی دریافت کنید و نتیجه بسیار رضایت بخشی را دریافت نمایید.

پس در صورتی که مایل به مراجعه به مرکز ایران ایمپلنت هستید، با همکاران ما در این مجموعه در تماس باشید و برای دریافت نوبت ویزیت هر چه زودتر اقدام کنید.

سخن پایانی

ایمپلنت زاویه دار مطلبی بود که برای شما عزیزان در مرکز دندانپزشکی ایران ایمپلنت (هزینه ایمپلنت) شرح دادیم.

به شما عزیزان توصیه می کنیم که اگر زیبایی و سلامت دندان هایتان مساله ای مهم برای شما می باشد، از مطالب درج شده در این مقاله استفاده کنید و به توصیه های ما توجه کنید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن ترمیم دندان های خود را انجام دهید.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه می‌خوانید! ...
بیشتر بخوانید ...
اباتمنت ایمپلنت
اباتمنت ایمپلنت

اباتمنت، قطعه‌ای کوچک شبیه به پیچ است که در داخل ایمپلنت قرار می‌گیرد و از

ایمپلنت پایه کوتاه
ایمپلنت پایه کوتاه

آیا می خواهید بدانید که ایمپلنت پایه کوتاه چیست و چه کاربردی دارد؟ کاشت ایمپلنت

ایمپلنت سرامیکی

ایمپلنت سرامیکی چه مزایایی دارد؟ از اواخر دهه 1960 جستجو برای مواد غیرفلزی در ساخت