ایمپلنت زاویه دار

ایمپلنت زاویه دار

ایمپلنت زاویه دار


آیا تا کنون با عبارت ایمپلنت زاویه دار برخورد کرده اید؟ ایا می دانید ایمپلنت زاویه دار چیست و فواید آن چه می باشد؟ آیا می خواهید با بهترین مرکز برای استفاده از ایمپلنت های زاویه دار در تهران آشنا شوید؟ چنانچه در مرکز ایمپلنت در سعادت آباد با ما همراه باشید و این مقاله را تا انتها مطالعه کنید، پاسخ پرسش های خود را دریافت خواهید کرد.

همان طور که می دانید ایمپلنت از جمله روش هایی است که امروزه برای ترمیم کردن دندان های آسیب دیده و یا فضای خالی ایجاد شده بر اثر از دست رفتن دندان ها استفاده می شود و این روش با استقبال خوبی در سراسر جهان مواجه شده است و عده زیادی در دنیا از این روش برای ترمیم دندان های خود استفاده می کنند.

ایمپلنت زاویه دار چیست؟

ایمپلنت های زاویه دار به انواعی از ایمپلنت گفته می شود که در مواقعی از آن استفاده می گردد که پزشک قادر به استفاده از ایمپلنت های عادی نباشد و امکان نصب ایمپلنت دندان به شکل موازی با دندان های دیگر وجود نداشته باشد.

این نوع از ایمپلنت همانند ایمپلنت کره ای در سال های اخیر بسیار بیشتر از گذشته مورد استفاده قرار گرفته است و بسیاری از پزشکان بر اساس وضعیت دندان های افراد مختلف ترجیح می دهند که برای انها از کاشت دندان زاویه دار استفاده کنند.

ایمپلنت های زاویه ای برای اولین بار در اوایل دهه 1990 معرفی شدند و در آن ابتدا هدف از مورب بودن این نوع ایمپلنت ها را اینگونه بیان کردند که با نصب مورب ایمپلنت ساختارهای اناتومیکال دچار آسیب نشوند.

از اوایل دهه 1990 بر اساس فواید و مزایای استفاده از ایمپلنت های زاویه دار، به کار گیری آن کم کم رایج شد و رفته رفته به استفاده از آن افزوده شد و اکنون نیز این روش از رایج ترین روش ها برای ترمیم دندان به حساب می آید.

فواید ایمپلنت زاویه دار چیست؟

در صورتی که از ایمپلنت های زاویه دار همانند ایمپلنت با پانچ استفاده شود، نیازی به پیوند استخوان نیست که این مساله از بزرگ ترین فواید ایمپلنت زاویه دار است.

در صورت استفاده از ایمپلنت های زاویه دار زمان مورد نیاز برای دسترسی به نتیجه نهایی به میزان زیادی کاهش پیدا می کند و این موضوع نیز از دیگر مزایای این روش به حساب می آید زیرا در این شرایط بیمار کمتر باید شرایط جراحی و درمان را تحمل کند.

این نوع ایمپلنت ها در حداقل ترین حجم از استخوان فک به ثبات می رسند و نیاز به تقویت استخوان عمودی فک در انها به حداقل می رسد.

نتیجه بالینی حاصل از این روش ترمیم دندان ها بسیار بهتر و رضایت بخش تر است.

استفاده از این روش برای کسانی که امکان پیوند استخوان در انها وجود ندارد بسیار مناسب است.

زاویه دار بودن ایمپلنت باعث می شود که از برخورد ایمپلنت با ساختارهای اناتومیک جلوگیری به عمل آید.

این روش به عنوان یک جایگزین مناسب در خصوص تقویت کف سینوس ماگزیلا شناخته می شود.

در این روش طول کانتی لور بدون نیاز به جراحی پیوند استخوان کاهش پیدا می کند.

 

ایمپلنت زاویه دار

 

ایمپلنت زاویه دار برای چه کسانی مناسب است؟

استفاده از این روش همانند ایمپلنت سوئیسی برای ترمیم دندان ها مناسب افرادی است که هیچ دندانی در استخوان فک خود ندارند و فرآیند های تقویت استخوان و مداخله در ساختارهای آناتومیکال  برای آنها ممنوع است.

افرادی که دندان های انها با هم در یک زاویه قرار ندارند نیز می توانند برای ترمیم دندان ها از این روش استفاده کنند.

افرادی که پیوند استخوان برای انها قابل انجام نیست نیز از جمله کاندیدای مناسب برای ترمیم دندان ها به این روش شناخته می شوند.

مهم ترین دلایل استفاده از ایمپلنت زاویه دار چیست؟

 • کسب اطمینان از استحکام و ثبات اولیه ایمپلنت
 • استفاده از این روش برای دندان هایی که زاویه سی درجه و یا بیشتر دارند
 • کمک به بهبود جویدن غذا و تحمل فشار بالا
 • استفاده از این روش برای استخوان هایی که پهنای حداقل 5 میلی متری دارند
 • به کار گرفتن این روش برای مواقعی که ارتفاع استخوان از دندان نیش ده میلی متر است
 • و…

معایب ایمپلنت زاویه دار چیست؟

این تکنیک همانند ایمپلنت آلمانی در کنار تمامی مزایایی که دارد، مسلما ویژگی های منفی نیز دارا می باشد که مهم ترین معایب آن از قبیل زیر هستند:

 • این روش وابسته به تکنیک است
 • برای ترمیم دندان ها در این روش به مهارت وتجربه زیاد پزشک نیاز است
 • برای انجام این روش باید از جراحی های کامپیوتری کمک و راهنمایی دریافت شود
 • در این روش نمی توان تغییرات کوچکی را در زاویه دار کردن ایجاد کرد
 • هیچ گونه مطالعاتی در این خصوص و در دراز مدت بر روی این روش ایجاد نشده اند

 

بهترین کلینیک برای ایمپلنت

چنانچه قصد دارید که از ایمپلنت زاویه دار و یا ایمپلنت دیجیتال برای ترمیم دندان های خود استفاده کنید، ابتدا باید به پزشک مراجعه کنید تا مشخص شود که این روش برای شرایط دندانی شما مناسب است و یا خیر.

سپس اگر پزشک استفاده از این روش را برای شما تجویز کند می توانید از این روش استفاده کنید.

برای طی کردن تمامی این مراحل و ترمیم دندان های خود با ایمپلنت، یکی از بهترین مراکز دندانپزشکی که می توانید به آن مراجعه کنید، مرکز دندانپزشکی ایران ایمپلنت است که این مرکز امور مربوط به ایمپلنت را به شکل تخصصی انجام می دهد و تنها در این زمینه فعالیت می کند.

در صورت مراجعه به این مرکز می توانید از بهترین متخصصین کشور در این زمینه راهنمایی دریافت کنید و نتیجه بسیار رضایت بخشی را دریافت نمایید.

پس در صورتی که مایل به مراجعه به مرکز ایران ایمپلنت هستید، با همکاران ما در این مجموعه در تماس باشید و برای دریافت نوبت ویزیت هر چه زودتر اقدام کنید.

سخن پایانی

ایمپلنت زاویه دار مطلبی بود که برای شما عزیزان در مرکز دندانپزشکی ایران ایمپلنت (هزینه ایمپلنت) شرح دادیم.

به شما عزیزان توصیه می کنیم که اگر زیبایی و سلامت دندان هایتان مساله ای مهم برای شما می باشد، از مطالب درج شده در این مقاله استفاده کنید و به توصیه های ما توجه کنید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن ترمیم دندان های خود را انجام دهید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها