لوگو ایران ایمپلنت

پیوند استخوان دندان جلو

پیوند استخوان دندان جلو
آنچه در این مقاله می خوانید!

پیوند استخوان دندان جلو یک راه برای فراهم کردن شرایط مساعد برای کاشت ایمپلنت دندان است. ایمپلنت یکی از بهترین روش های جبران دندان از دست رفته می باشد.

اما برای استفاده از مزایای ایمپلنت در مدت طولانی، بایستی در همان ابتدا از تراکم استخوان خوبی برخوردار باشید. پیوند استخوان برای اشخاصی مورد نیاز است که تراکم استخوان کافی ندارند. اگر شما هم از آن دسته هستید، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

دلیل انجام پیوند استخوان دندان جلو

همان گونه که اشاره کردیم، تراکم استخوان برای کاشت ایمپلنت یک امر ضروری و واجب است. در صورت فقدان این مورد پیوند استخوان دندان های جلو بدون شک یک گزینه عالی خواهد بود.

بدون وجود پیوند، کاشت ایمپلنت موفقیت آمیز نخواهد بود. برای ثابت نگه داشتن پایه ایمپلنت، استخوان فک محکم و لثه های سالمی مورد نیاز است.

انواع مواد پیوند استخوان

برای پیوند انواع مواد پیوندی موجود است که متخصص پیوند استخوان بسته به شرایط بیمار و البته مقدار پولی که می خواهد هزینه کند، گزینه مناسب را انتخاب می کند.

پیوند استخوان در ایمپلنت دندان جلو می تواند از استخوان خود بیمار باشد. هر فردی دارای چند بخش در بدن خود است که می توان از آن برای پیوند استخوان استفاده کرد. در اکثر مواقع می توان این استخوان را از داخل دهان، ناحیه چانه یا دندان آسیای سوم یا در فک بالا از پشت دندان آخر پیدا کرد.

برای افرادی که نمی توان از این قسمت ها استخوان برداشت و یا نیاز به استخوان بیشتری دارند؛ می توان از استخوان ران یا بخش خارجی استخوان درشت نی زانو استفاده کرد. با استفاده از استخوان خود بیمار، علاوه بر جلوگیری از سرایت بیماری، مدت زمان بازسازی استخوان بسیار کمتر می شود.

1) استخوان انسان دیگر

برای بیمارانی که شرایط برداشتن استخوان از بدن خود را ندارند، می توان از استخوان فرد دیگری برای او استفاده کرد. علاوه بر بیشتر شدن هزینه ها، بایستی تست های بیماری های عفونی نیز انجام شود. در این حالت زمان التیام و فرایند بهبودی نسبت به روش بالایی بیشتر خواهد بود.

2) استخوان حیوان

برای پیوند استخوان دندان جلو زیاد از استخوان حیوان استفاده نمی کنند. اما با این حال یکی از گزینه های موجود برای جبران کمبود تراکم استخوان است. در اکثر مواقع، زمانی از استخوان حیوان استفاده می شود که برای دندان های انتهایی نیاز باشد.

3) مواد معدنی سنتزی

یکی دیگر از روش های جبران کمبود استخوان، استفاده از مواد معدنی سنتزی برای پیوند استخوان دندان است. ایمپلنت دندان بهترین روش جایگزین دندان از دست رفته است اما بایستی آن را به بهترین نحو نیز انجام داد. برای افرادی که شرایط لازم استفاده از روش های بالا را ندارند، می توان از پیوند استخوان با کمک مواد معدنی سنتزی کمک گرفت.

نکته مهمی که باید به آن دقت کرد، میزان استفاده از پیوند استخوان است. در صورتی که دندان آسیب دیده هنوز سرجایش باشد، پودر فاقد مواد معدنی و ضدعفونی را پس از کشیدن دندان در حفره دندان می ریزند. در نظر داشته باشید که برای این روش نیاز به بخیه خواهد بود.  

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص پیوند استخوان دندان جلو می توانید با شماره های درج شده در وب سایت مرکز ایران ایمپلنت تماس حاصل نمایید.

بیشتر بخوانید: پیوند استخوان فک پایین

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
فرم درخواست مشاوره

ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه در این مقاله می خوانید!