مدت زمان ایمپلنت دندان چقدر است؟


شاید مدت زمان ایمپلنت در نگاه اول برای شما طاقت فرسا باشد اما ماندگاری طولانی این نوع کاشت دندان می تواند بهترین دلیل برای کاشت ایمپلنت دندان باشد. از نظر علم دندانپزشکی ایمپلنت دیجیتال یکی از بهترین روش های کاشت دندان است که مزایای فوق العاده ای برای فرد خواهد داشت. جایگزین کردن دندان از دست رفته نیاز به دقت و مهارت خاصی دارد. از این رو مرکز ایمپلنت ایران با استفاده از تکنولوژی و تجهیزات پیشرفته دندانپزشکی کمک شایانی به مردم نموده است. در ادامه متخصص مرکز درخصوص ایمپلنت اقساطی ، مزایا و مدت زمان ایمپلنت توضیحات مفصل تری ارائه خواهد کرد. چنانچه قصد کاشت ایمپلنت دندان را دارید با ما همراه باشید.

مدت زمان ایمپلنت دندان چقدر است؟

برای افرادی که از نبود دندان رنج می برند، ایمپلنت دندان یک روش فوق العاده خواهد بود. ایمپلنت یک جایگزین مناسب برای دندان های از دست رفته است. انجام ایمپلنت دندان می تواند دلایلی زیادی از جمله پوسیدگی دندان، عفوننت دندان و یا وجود بیماری های لثه باشد.

مدت زمان ایمپلنت با پانچ برای هر فردی بسته به عوامل دخیل در آن متفاوت است. در نظر داشته باشید که یک دندان به نسبت چند دندان می تواند طول دوره کوتاهتری داشته باشد. اما در مجموع اگر بخواهیم زمان تقریبی آن را بگوییم، برای کاشت ایمپلنت دندان چند ماه زمان لازم است.

به طبع یک واحد ایمپلنت آمریکایی به نسبت چند دندان طول دوره کوتاهتری خواهد داشت. ما به شما مشاوره درخصوص کاشت ایمپلنت دندان و مدت زمان انجام آن را به صورت رایگان در مرکز ایمپلنت ایران پیشنهاد می دهیم تا بهترین قیمت ایمپلنت دندان را انجام دهید.

فراموش نکنید که برخی عوامل از جمله عفونت لثه، عفونت دندان و کافی نبودن میزان تراکم استخوان در فک باعث خواهد شد که پروسه درمانی ایمپلنت دندان طولانی شود. در شرایطی که بیمار دچار عفونت لثه یا دندان باشد بایستی ابتدا این موارد رفع شود و سپس برای کاشت اقدام کرد. علاوه بر این نبود تراکم استخوان به حد کافی موجب می شود که متخصص پیوند استخوان را تجویز کند.

مدت زمان ایمپلنت در هر مرحله

اولین مرحله در کاشت ایمپلنت یک روزه  شامل ارزیابی های اولیه است که پس از آن متخصص ایمپلنت با دقت و مهارت خاصی پایه ایمپلنت یا فیکسچر را در استخوان فک جای می دهد. مدت زمانی که طول می کشد پایه ایمپلنت به استخوان فک جوش بخورد از یک ماه تا سه ماه متغییر است. پس از اینکه پایه به استخوان کاملا جوش خورد مرحله روکش ایمپلنت آغاز می شود. از زمانی که روکش آماده می شود و سپس از روی پایه قرار می گیرد باز جزو مدت زمان ایمپلنت خواهد بود.

انجام ایمپلنت در شهرک غرب به طور معمول یک فرایند دو مرحله ای است. پس از استخراج یا پیوند استخوان نبود به یک پست تیتانیوم است که در محل استخراج با ظرافت قرار می گیرد. این پایه بعدها به عنوان ریشه در نظر گرفته خواهد شد.پس از آن ممکن است پست کاشت کاملا پوشانده شده و در زیر لایه ای از لثه پنهان شود. مدت زمانی که نیاز است بخیه ها خشک شوند حدود 7 روز تا 14 روز می باشد.

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

شاید مدت زمان ایمپلنت دندان شما را به این شک اندازد که در هر مرحله شما درد را تجربه خواهید کرد. اما در هر مرحله از بی حسی های موضعی استفاده می کند تا در طول درمان بیمار هیچگونه دردی را حس نکند.

 

مدت زمان ایمپلنت

 

افراد واجد شرایط برای کاشت ایمپلنت دندان

به طور معمول بیشتر افراد شرایط انجام ایمپلنت با لیزر را دارند. اما باز هستند افرادی که شرایط کاشت را ندارد و بایستی پیش از هر گونه اقدامی در جهت رفع آن برآیند. برای گرفتن وقت مشاوره از مرکز ایمپلنت ایران برای بررسی وضعیت دندان های خود و ارزیابی شرایط کاشت ایمپلنت دندان بهتر است با شماره های مرکز تماس حاصل نمایید.

ایمپلنت دندان برای چه سنی مناسب است؟

بعد از مدت زمان ایمپلنت سوئیسی مهمترین نکته سن انجام ایمپلنت می باشد ، توجه داشته باشید که کاشت ایمپلنت دندان برای افرادی مناسب است که از نظر رشد فکری کامل شده باشد و دندان های دائمی آن رویش کامل کرده باشد. به قول دندانپزشکان به حالت جوانه زدن رسیده باشد در این حالت برای افراد مسن هم محدودی وجود نخواهد داشت. اما اگر بخواهیم بهترین سن برای انجام ایمپلنت دندان را بدانیم، باید گفت بهترین سن برای انجام ایمپلنت دندان از سن 16 سالگی خواهد بود.

اما برای انجام ایمپلنت با گارانتی نیاز است با دکتر خود مشورت داشته باشید اما در مجموع بسته به استخوان فک، چهار پروتکل ایمپلنت کردن وجود دارد:

 • کاشت ایمپلنت فوری در همان روز و پس از کشیدن دندان انجام می شود
 • بعد از 4 تا 8 هفته پس از کشیدن دندان، زمانی که بافت نرم لثه بهبود پیدا کرد کاشت انجام می شود
 • پس از 12 تا 16 هفته پس از کشیدن دندان، در شرایطی که بافت استخوان التیام پیدا کرده است، کاشت انجام می شود
 • کاشت ایمپلنت بعد از 16 هفته زمانی که حفره دندان کامل التیام پیدا کرد، انجام خواهد شد.

چرا از ایمپلنت دندان استفاده می شود؟

 • بهترین روش کاشت دندان و نزدیک به دندان طبیعی است.
 • ایمپلنت کره ای دارای طول عمر طولانی و تقریبا همیشگی است.
 • باعث بالا رفتن اعتماد به نفس خواهد شد.
 • گفتار و تکلم را بهبود می بخشد.
 • با کاشت ایمپلنت، دندان های مجاور حفظ خواهد شد.
 • قابلیت جویدن غذا همانند دندان طبیعی
 • باعث زیباتر شدن صورت خواهد شد.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها