ایمپلنت ژاپنی

ایمپلنت ژاپنی

آیا می دانید ایمپلنت ژاپنی چیست؟ آیا با انواع برند ایمپلنت با پانچ اشنا هستید؟ بهترین کلینیک برای استفاده از ایمپلنت ژاپنی در تهران کجاست؟

به صورت کلی ایمپلنت که امروزه از مهم ترین روش ها برای ترمیم دندان است، دارای انواع مختلفی است و توسط کشور های مختلفی نظیر ژاپن در سراسر جهان تولید می شود و مورد استفاده قرار می گیرد که هر یک از برند ها و کشور سازنده های ایمپلنت این محصول را با ویژگی های مختلفی تولید می کنند که در ادامه این مقاله در دندانپزشکی ایران ایمپلنت به شکل مفصل در رابطه با این مساله با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد.

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت ساده و ایمپلنت زاویه دار روشی برای ترمیم دندان است که در این روش از یک پایه تیتانیومی استفاده می شود، به صورتی که پایه تیتانیومی در داخل استخوان فک قرار داده می شود و پس از گذشت مدت زمانی در حدود سه الی چهار ماه به استخوان فک جوش می خورد و ثبات و استحکام پیدا می کند.

پس از مستحکم شدن پایه ایمپلنت، بر روی اباتمنت و روکش ایمپلنت قرار داده می شود که روکش ایمپلنت بخش نهایی آن است و خوردن و جویدن غذا و زیبایی دندان به عهده این بخش است.

انواع برند ها و کشور های سازنده ایمپلنت در جهان

کشور های مختلفی در سراسر جهان به تولید ایمپلنت می پردازند که طبقه بندی انها به شرح زیر است:

ایمپلنت های آمریکایی

ایمپلنتهای آمریکایی در برند های مختلف توسط کشور آمریکا ساخته می شوند و این نوع ایمپلنت ها از نظر کیفیت و دوام و زیبایی حرف اول را در سراسر جهان می زنند و مقام اول را در ساخت ایمپلنت در جهان به خود اختصاص داده اند.

ایمپلنت های اروپایی

ایمپلنت‌های اروپایی که به ایمپلنت های درجه دو نیز معروف هستند، توسط کشور های مختلف اروپایی و در برند های متفاوت تولید می شوند. مهم ترین کشور های اروپایی سازنده ایمپلنت عبارتند از: ایمپلنت سوئیسی ، ایمپلنت آلمانی ، فرانسه، انگلیس و ایتالیا.

ایمپلنت های آسیایی

ایمپلنت های آسیایی نیز که درجه سوم ایمپلنت را به خود اختصاص می دهند، ایمپلنت هایی هستند که در کشور های آسیایی نظیر: ایران، چین، کره و ژاپن ساخته می شوند.

در بین ایمپلنت های آسیایی، ایمپلنت ایرانی و چینی کیفیت بسیار پایین تری در مقایسه با ایمپلنت های کره ای و ژاپنی دارند. اما ایمپلنت های کره ای و ژاپنی با انواع برند های اروپایی رقابت می کنند.

به جرات می توان گفت که ایمپلنت های ژاپنی با ایمپلنت های آمریکایی هم برابری می کنند و حتی شاید کیفیت آنها از ایمپلنت های آمریکایی نیز بیشتر باشد.

ایمپلنت ژاپنی

ایمپلنت های ژاپنی از انواع نادر ایمپلنت هستند که به راحتی قابل دسترسی نیستند و نمی توان به راحتی آنها را برای ترمیم دندان پیدا کرد و مورد استفاده قرار داد. همان طور که می دانید کشور ژاپن در تمامی زمینه ها محصولات بسیار با کیفیتی را ارائه می دهد که از این رو ایمپلنت های تولید شده توسط آن نیز با کیفیت بسیار زیادی هستند و استفاده از آنها بسیار مناسب است.

 

ایمپلنت ژاپنی

 

مزایای استفاده از ایمپلنت ژاپنی

در صورتی که برای ترمیم دندان ها از ایمپلنت در مرکز ایمپلنت در سعادت آباد استفاده شود، از مزیت هایی به شرح زیر بهره مند خواهید شد:

بهره مند شدن از دوام و ماندگاری بالا

ایمپلنت دیجیتال که کیفیت بسیار زیادی دارند از دوام وماندگاری بالایی برخوردار هستند که اگر از آنها برای ترمیم دندان استفاده شود، می توان تا سال های بسیار زیاد و حتی تا پایان عمر از کیفیت و دوام آنها بهره برد که در این صورت هزینه مجدد برای ایمپلنت و ترمیم آن نیز نباید صرف شود.

بهره مند شدن از زیبایی ایمپلنت های ژاپنی

ایمپلنت های ژاپنی از زیبایی بسیاری برخوردار هستند که می توانند به زیبا شدن دندان های ترمیم شده کمک کنند و طرح لبخند زیبایی را به افراد هدیه دهند.

ایجاد جلوه طبیعی برای دندان ها

انواع ژاپنی  به دندان های طبیعی بسیار شباهت دارند و در صورت استفاده از آنها ظاهری کاملا طبیعی را ایجاد می کنند به گونه ای که کسی متوجه غیر طبیعی بودن دندان های ایمپلنت شده نمی شود.

امکان تعیین رنگ ایمپلنت بر اساس دلخواه بیمار

ایمپلنت های ژاپنی نیز مانند سایر ایمپلنت ها به گونه ای هستند که می توان رنگ دلخواه را در آن تعیین کرد و از رنگی برای ایمپلنت استفاده کرد که به رنگ دندان های طبیعی شبیه باشد و هم رنگ به آنها باشد.

بهترین کلینیک ایمپلنت در تهران

چنانچه قصد دارید از ایمپلنت در تهران استفاده کنید و دندان های خود را به وسیله ایمپلنت ژاپنی ترمیم کنید، به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که به دندانپزشکی ایران ایمپلنت در تهران مراجعه کنید و از خدمات این مجموعه که به شکل تخصصی امور مربوط به ایمپلنت را برای بیماران انجام می دهد، بهره مند گردید.

در مرکز ایران ایمپلنت تمامی انواع برند های ایمپلنت قابل استفاده هستند و امکان اینکه بتوانید در این مجموعه از برند ژاپنی نیز استفاده کنید، وجود دارد. اما برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این مساله با همکاران ما در ایران ایمپلنت در تماس باشید.

بهترین کاندیدا برای ایمپلنت ژاپنی چه کسانی هستند؟

از ایمپلنت هایی که توسط کشور ژاپن ساخته می شوند، همه افراد می توانند استفاده کنند. اما در میان افراد مختلف، مهم ترین کاندیدا برای این برند از ایمپلنت، کسانی هستند که دوام و زیبایی ایمپلنت برایشان مهم است و از عهده پرداخت هزینه ایمپلنت بر می آیند.

از دیگر افرادی که به عنوان بهترین کاندیدا برای این نوع ایمپلنت شناخته می شوند، افرادی هستند که قصد دارند تا دندان های جلویی خود را ایمپلنت کنند زیرا اهمیت زیبایی و دوام در دندان های جلویی بیش از سایر دندان ها است.

چرا استفاده از ایمپلنت های مرغوب اهمیت دارد؟

استفاده کردن از انواع مرغوب ایمپلنت مانند: ایمپلنت ژاپنی در نتیجه کلی کار ایمپلنت بسیار موثر است و باعث افزایش دوام و ماندگاری ایمپلنت و افزایش زیبایی آن می شود. به همین دلیل از آنجایی که نوع ایمپلنت، کشور سازنده آن و برند ایمپلنت در درصد موفقیت آمیز بودن نتیجه ترمیم دندان ها تاثیر دارند، توصیه می شود که از بهترین انواع آن برای ترمیم دندان استفاده شود.

هزینه ایمپلنت ژاپنی چه قدر است؟

ایمپلنت ژاپنی از آنجایی که یکی از بهترین انواع ایمپلنت در جهان است و کیفیت بسیار بالایی دارد، هزینه آن نیز در مقایسه با سایر برند های ایمپلنت بالاتر است و جزو ایمپلنت های گران قیمت به حساب می آید.

اما هزینه کلی ایمپلنت ژاپنی برای هر کسی بر اساس شرایط درمانی و وضعیت فرد متفاوت است که به همین دلیل نمی توان هزینه آن را به صورت کلی مطرح کرد تا زمانی که هر کسی به صورت شخصی به پزشک مراجعه کند و تحت درمان قرار بگیرد تا هزینه برای او مشخص شود.

مسائل تاثیر گذار در هزینه ایمپلنت ژاپنی

مهم ترین مسائلی که بر روی هزینه ایمپلنت ژاپنی تاثیر دارند را می توان به شرح زیر در نظر گرفت:

تعداد دندان ها

هزینه مربوط به ایمپلنت در درجه اول بر اساس تعداد دندان هایی که باید ایمپلنت شوند، تعیین می گردد. از این رو باید اگاه باشید که تعداد دندان هایی که قصد ایمپلنت کردن آنها را دارید، در هزینه موثر واقع می شود و میتواند هزینه درمانی را برای شما کاهش و یا افزایش دهد.

برند ایمپلنت ژاپنی

ایمپلنت های ژاپنی همانند کشور های دیگر با برند های متفاوت و توسط شرکت های مختلف تولید می شوند که برند آنها در هزینه موثر واقع می شود زیرا هر برندی از شرایط و ویژگی های متفاوتی برخوردار است و کیفیت ایمپلنت ارائه شده توسط انها متفاوت است.

شرایط جسمی بیمار

متقاضیان برای ایمپلنت کردن دندان شرایط جسمی مختلفی دارند. ممکن است که برخی از متقاضیان از سلامت جسمی برخوردار باشند و برخی دیگر مبتلا به بیماری های خاص باشند.

از انجایی که برای ترمیم دندان به روش ایمپلنت باید جراحی هایی صورت گیرد، وضعیت جسمی فرد اهمیت دارد و در صورت ابتلا به بیماری های خاص ممکن است که شرایط برای جراحی و ترمیم دندان ها پیچیده تر شود که این مساله می تواند در هزینه جراحی نیز موثر واقع گردد.

شرایط فک و لثه و بیمار

علاوه بر شرایط جسمی، شرایط فک و لثه بیمار نیز می تواند در هزینه موثر باشد. زیرا برای ترمیم دندان به روش ایمپلنت باید فرد از استخوان فک کافی برخوردار باشد تا ایمپلنت به استحکام کافی در فک برسد.

اگر فردی از تراکم استخوانی کافی در فک برخوردار نباشد و شرایط فک او مناسب نباشد، باید جراحی پیوند استخوان فک برای او پیش از ایمپلنت انجام شود تا شرایط برای ترمیم دندان ها اماده گردد. به این شکل هزینه پیوند استخوان نیز به هزینه ایمپلنت افزوده می گردد. اما کسانی که از سلامتی فک و لثه برخوردار باشند نیازی به پرداخت هزینه برای پیوند استخوان فک ندارند.

پریودنتیست معالج

پریودنتیست هایی که امور مربوط به ترمیم دندان به روش ایمپلنت را انجام می دهند در جامعه بسیار زیاد هستند. اما شرایط و ویژگی های انها یکسان نیست و با هم تفاوت هایی دارد. به همین جهت پریودنتیست هایی که مهارت و تجربه بیشتری در این زمینه دارند و با دقت بیشتری ایمپلنت را انجام می دهند، به احتمال زیاد دستمزد بیشتری نیز دریافت می کنند و به این شکل می توانند در هزینه درمانی موثر واقع گردند.

مرکز درمانی مورد نظر

مراکز درمانی تخصصی در زمینه ایمپلنت نیز شرایط گوناگونی خواهند داشت. برخی از انها از امکانات و تجهیزات بیشتری بهره مند هستند و برخی دیگر امکانات کمتری در اختیار دارند.

از انجایی که وجود امکانات بیشتر و خدمات بهتر در نیتجه کار موثر واقع می شود و باعث می شود تا بیمار شرایط بهتری در حین جراحی داشته باشد، کلینیک هایی که تجهیزات بیشتری دارند هزینه بیشتری نیز دریافت می کنند.

شهر و استان

ایمپلنت دندان با استفاده از ایمپلنت ژاپنی امروزه در تمامی شهر ها انجام می شود. اما هزینه انجام این کار ممکن است که در کلان شهرها و شهرهای پیشرفته تر بیشتر از سایر شهر ها باشد که ازاین موضوع نیز نباید در خصوص تخمین زدن هزینه غافل شد.

همچنین لازم به ذکر است که برند ایمپلنت ژاپنی شاید در همه شهر ها و استان ها پیدا نشود و به جای این نوع ایمپلنت از انواع دیگر ایمپلنت برای این کار استفاده گردد.

نرخ ارز و دلار

همان طور که می دانید ین واحد پولی ژاپن است و از انجایی که ایمپلنت ژاپنی باید از کشور ژاپن به ایران وارد شود، مسلما زمانی که با افزایش نرخ دلار و ارز و یا افزایش نرخ ین در بازار مواجه باشیم، هزینه واردات ایمپلنت ژاپنی نیز افزایش پیدا می کند و به این شکل به هزینه تمام شده از این محصول برای بیماران نیز  افزوده می شود.

بیمه درمانی

خوشبختانه در کشور ایران در سال های اخیر امکان بهره بردن از بیمه تکمیلی در خصوص خدمات درمانی دندانپزشکی فراهم شده است. با این وجود کسانی که دارای بیمه تکمیلی هستند می توانند از آن برای ترمیم دندان های خود بهره ببرند و هزینه مربوط به ترمیم دندان های خود با ایملنت ژاپنی را کاهش دهند.

اما فراموش نکنید که نوع بیمه تکمیلی که تحت پوشش آن هستید نیز در این زمینه موثر است. زیرا مبلغی که شرکت های بیمه مختلف در این رابطه به بیماران پرداخت می کنند با هم متفاوت است.

کلام پایانی در مورد ایمپلنت ژاپنی

ایمپلنت‌های ژاپن از جمله با کیفیت ترین ایمپلنت های موجود در سراسر جهان است که در این مقاله برای شما عزیزان آن را شرح دادیم. چنانچه در رابطه با انواع ایمپلنت و برند های مختلف آن و پیدا کردن بهترین برند ها نیاز به کسب اطلاعات بیشتری دارید، می توانید از سایر اطلاعات و مقالات درج شده در وب سایت ایران ایمپلنت استفاده کنید.

چنانچه قادر به پیدا کردن این ایمپلنت ها نبودید و امکان استفاده از آن را نداشتید، می توانید از ایمپلنت های کره ای استفاده کنید که این نوع ایمپلنت ها نیز بسیار با کیفیت هستند و در ایران با استقبال خوبی مواجه شده اند.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp

ارسال دیدگاه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها