ایمپلنت چند دندان امکان پذیر است؟

ایمپلنت-چند-دندان

آیا ایمپلنت چند دندان در کنار هم برای بیمار امکان پذیر است؟ هر ایمپلنت جایگزین چند دندان می شود؟ آیا کاشت ایمپلنت دائمی است؟ طول عمر آن چند سال است؟ تمامی این سوال ها زمانی که فرد اقدام به کاشت دندان می کند، پیش خواهد آمد. برای رسیدن به جواب صحیح و علمی بهتر است تا پایان مقاله با ایران ایمپلنت همراه باشید.

ایمپلنت دندان چیست و چه کاربردی دارد؟

نگهداری دندان برای تمامی طول عمر برای همگان امکان پذیر نیست. پوسیدگی، تصادفات و برخی بیماری های خاص باعث خواهد شد که شما دندان خود را از دست بدهید. روش های زیادی برای جبران دندان از بین رفته وجود دارد که بسته به شرایط بیمار و سلامت استخوان فک و لثه یکی از آن ها انتخاب می شود. ایمپلنت چند دندان یکی از این متدها بوده که قرار است امروز به آن بپردازیم.

ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش های جایگزین دندان است. هر چند یک روش با پروسه طولانی است اما در عوض بیمار برای سال های طولانی از مزایای کاشت دندان بهره‌مند خواهد شد. پایه ایمپلنت دندان همانند ریشه دندان عمل کرده و مقاومت دندان را تضمین می کند. از سوی دیگر باعث ثابت ماندن دندان های اطراف نیز می شود.

قاعدتا زمانی که یک دندان از دست می رود، به جای آن یک عدد ایمپلنت کاشت خواهد شد. اما سوال اینجاست که با از بین رفتن چند دندان ما نیاز به چند ایمپلنت داریم؟ ایمپلنت چند دندان برای شخص میسر است؟ در حالت معمول با از بین رفتن دو دندان در کنار هم نیازی نیست که حتما دو عدد ایمپلنت نیز کاشت شود. اما درمجموع تصمیم نهایی با متخصص ایمپلنت است که تعداد کاشت ایمپلنت چند دندان را تشخیص دهند.

ایمپلنت چند دندان چگونه است؟

بدون شک ایمپلنتی که در فک بالا قرار می گیرد با آن نوعی که در فک پایین کار گذاشته می شود، تفاوت هایی باهم دارند. در این میان تراکم استخوان نیز یکی از گزینه های واجب و حیاتی برای کاشت است. چنانچه بیمار دندان های فک بالا را از دست داده باشد، از نظر تخصصی تعداد کاشت بیشتر خواهد شد. ایمپلنت چند دندان در فک بالا نسبت به فک پایین به دلیل نرم بودن فک کمتر است.

علاوه براین وجود سینوس در فک فوقانی سبب شده که کاشت ایمپلنت چند دندان در کنار هم بسیار محدود شود. زمانی که دندان ها از بین روند، سینوس گسترش پیدا کرده و همین امر باعث دشوارتر شدن کاشت ایمپلنت می شود.

متخصص دندانپزشکی به طور معمول ایمپلنت را در کنار سینوس قرار می دهد و یا از لیفت سینوس قبل از کاشت استفاده می کند. تعداد کاشت ایمپلنت در فک بالا در حداقل و حداکثر به تعداد 4 الی 8 عدد است. در فک پایین که تراکم استخوان نسبت به فک بالا بهتر است، می توان ایمپلنت چند دندان را انجام داد.

آیا ایمپلنت چند دندان دائمی است؟

برتری ایمپلنت دندان نسبت به دیگر روش های کاشت این است که دیگر خبری از پوسیدگی دندان نیست. اما با این حال برای داشتن موفقیت در کاشت چند دندان نیاز است که مراقبت های قبل، حین و پس از کاشت دندان را به خوبی رعایت کنید. بهداشت دهان و دندان از یک سو، مراقبت های روتین وار از سوی دیگر می تواند ایمپلنت چند دندان را برای سال های طولانی ماندگار کند.

سعی کنید که پس از کاشت حتما توصیه های متخصص ایمپلنت را انجام دهید. مراجعه یک یا دوبار در طول سال به دندانپزشکی این اطیمنان را به شما می دهد که دندان طبیعی را در دهان خود دارید. مراقبت از لثه ها در این میان نیز نباید فراموش شود. تحلیل لثه یا بیماری های لثه می تواند شل شدن ایمپلنت دندان را در پی داشته باشد.

مزایای کاشت چند دندان

کاشت ایمپلنت دندان به جای چند دندان، این امتیاز را به بیمار می دهد که سراغ دندان مصنوعی نرود. پروتز دندان مصنوعی دارای مشکلاتی خاصی است که فرد را در طول زندگی اذیت می کند. ایمپلنت چند دندان علاوه بر زیبا سازی چهره، از تحلیل رفتن استخوان فک جلوگیری می کند.

چرا مرکز ایران ایمپلنت؟

مرکز دندانپزشکی ایران ایمپلنت، ارائه دهنده کلیه خدمات دندانپزشکی در تمامی زمینه‌های درمانی و زیبایی مفتخر است که با استفاده از بهترین و مدرن‌ترین تجهیزات پزشکی و همینطور با کیفیت‌ترین مواد مصرفی روز دنیا در محیطی آرامش بخش، با رعایت تمامی استانداردهای بهداشتی در خدمت شما عزیزان باشد؛ این مرکز با به کار گیری علم روز دنیا در انجام عملیات تخصصی دندانپزشکی توسط متخصصین مجرب و در عین حال تنظیم قیمت ایمپلنت منصفانه و معقول توانسته است تا در صدر بهترین‌های این حوزه قرار بگیرد که این امر همچنان در حال ادامه می‌باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها