ایمپلنت سوئیسی iTi چیست؟

ایمپلنت سوئیسی iti

ایمپلنت سوئیسی iti


آیا تا کنون در رابطه با ایمپلنت سوئیسی چیزی شنیده اید؟ آیا تمایل دارید از این نوع ایمپلنت استفاده کنید؟ مزایای ایمپلنت سوئیسی iTi چیست؟ چه عواملی بر روی هزینه ایمپلنت سوئیسی iTi تاثیر می گذارند؟

دندان ها یکی از اعضای حیاتی بدن هستند که باید رسیدگی های لازم و مراقبت های موردنیاز در خصوص آنها انجام شود، تا در مدت زمان بیشتری قابل استفاده باشند.

بروز هر گونه مشکل در دندان ها، باعث ایجاد مسائلی در زیبایی و سلامتی اشخاص می شود و ادامه زندگی را برای آنها سخت می کند و در صورت آسیب دیدن دندان ها باید از راهکار هایی که امروزه برای ترمیم دندان ایجاد شده است، استفاده کرد.

ایمپلنت سوئیسی

امروزه ایمپلنت با لیزر راهکار بسیار مناسبی برای ترمیم دندان های از دست رفته است که استقبال از این شیوه برای ترمیم دندان ها در جوامع مختلف در سراسر جهان بسیار افزایش پیدا کرده است.

انتخاب ایمپلنت مناسب برای ترمیم دندان های از دست رفته مساله بسیار مهمی است که باید هم پزشکان و هم بیماران به این موضوع توجه کنند و از انواع با کیفیت ایمپلنت ها برای ترمیم دندان های خود استفاده نمایند تا مجبور به پرداخت هزینه مجدد و دوباره کاری نباشند.

ایمپلنت های سوئیسی دارای انواع مختلفی هستند که یکی از انواع ایمپلنت های با کیفیت و مناسب که قصد داریم در این مطلب خدمت شما عزیزان معرفی کنیم، ایمپلنت سوئیسی iTi است. اگر تمایل دارید با این نوع ایمپلنت آشنا شوید، با ما همراه باشید.

ایمپلنت سوئیسی برند iTi یکی دیگر از انواع مسبب های ایجاد تحول در دنیای دندانپزشکی می باشد. صنعت دنیای پزشکی و دندانپزشکی علاوه بر درمان و رفع مشکلات بیماران، امروزه در خصوص ایجاد زیباتر کردن بیماران و متقاضیان خود پیشرفت بسزایی را از خود نشان داده است. ایمپلنت سوئیسی برند iTi به عنوان یک جانشین دندان از دست رفته می تواند در راستای ترمیم و یا زیباسازی صورت بکار رود. ایمپلنت سوئیسی تحت عنوان آی تی آی اشترومن توانسته است تا حد زیادی رقبای خود را پشت سر بگذارد.

ایمپلنت های سوئیسی یکی از انواع معتبر و با کیفیت ایمپلنت ها در سراسر جهان هستند که در گروه ایمپلنت های اروپایی قرار دارند و بعد از انواع آمریکایی ایمپلنت در رتبه دوم قرار می گیرند.

با این وجود استفاده از انواع برند های ایمپلنت سوئیسی گزینه بسیار مناسبی است و به کار گیری این نوع ایمپلنت توصیه می شود.

ایمپلنت اشترومن که در ایران تحت عنوان آی تی آی بیشتر بر سر زبان ها افتاده است، چنان پیشرفت کرده است که شاید در همان ابتدا توسط متخصص مرکز ایران ایمپلنت به بیمار پیشنهاد داده شود. در ادامه درخصوص معرفی ایمپلنت سوئیسی برند iTi و ایمپلنت دندان کره ای آن توضیحات بیشتری ارائه می شود.

ایمپلنت سوئیسی iTi چیست؟

کشور سوئیس با طراحی و ساخت ایمپلنت اشترومن تا حد زیادی بازار رقابت قطعات ایمپلنت را به دست گیرد. در ابتدای کار با کمک مهندس های کارکشته و حرفه ای به نحوی ایمپلنت سوئیسی برند iTi را طراحی کرده است که برای بیمارانی با کوتاه بودن و کافی نبودن تراکم قابل کاشت باشد. انتخاب T به این دلیل بوده که بهترین متخصص ایمپلنت یا دندانپزشک با کمک تجربه و مهارت خود می تواند به خوبی کار گذارد. در کنار تمامی این موارد اشترومن از نظر جنس دارای مرغوبیت و کیفیت بالایی می باشد که تا حد زیادی شکستگی و خرابی را پایین آورده است. علاوه براین طول درمان و بهبودی را به خوبی کاهش داده است.

در نگاه اول طراحی این قطعه ساده به نظر خواهد آمد اما از سوی دیگر فراتر از استانداردهای دندانپزشکی برای ساخت ایمپلنت دندان می باشد. شرکت اشترومن دو خط از تولیدات خود را در سطح استخوان و در سطح بافت طراحی و تولید قرار داده است.

ایمپلنت در سطح بافت

ساده بودن این نوع از ایمپلنت اشترومن به حدی بوده که متخصص مرکز ایران ایمپلنت می تواند آن را تنها در یک جلسه در فک بیمار کار گذارد. نگران جوش خوردن پایه های این نوع از ایمپلنت های سوئیسی نباشد زیرا آن ها به راحتی و در زمان بسیار کمتری با لثه جوش خواهد خورد. ترمیم یافتن لثه کمتر از حد تصور بیمار بوده و کمتر از زمان موعد می تواند به دندان خود برسد. احتمال شکست در این نوع از ایمپلنت کمتر از دیگر ایمپلنت ها بوده که و این مورد مدیون جنس سطح sla می باشد. با استفاده از جنس sla می توان از بروز بیماری های خاصی مانند بیماری peri – implantitis پیشگیری کرد.

 

ایمپلنت سوئیسی iti

 

 ایمپلنت در سطح استخوان

ایمپلنت سوئیسی اشترومن همانند ایمپلنت آلمانی دارای قابلیت های زیادی بوده و می توان از آن در سطح مختلفی استفاده کرد. یکی از این سطح ها، استفاده از ایمپلنت سوئیسی برند iTi در سطح استخوان می باشد که همانند دندان طبیعی خود را نشان می دهد. برای قرار دادن تاج دندان متخصص دچار مشکل خاصی نخواهد شد زیرا این نوع را به صورت منعطف ساخته اند. در میان دیگر رقبای ایمپلنت سوئیسی برند آی تی آی می توان گفت که دارای بهترین کیفیت از نظر زیبا بودن و عملکرد درست تری می باشد.

مزایای ایمپلنت سوئیسی iTi چیست؟

انجام ایمپلنت در شهرک غرب دارای مزیت ها و معایبی از قبیل زیر است:

ایمپلنت سوئیسی iTi دارای کیفیت ساخت بسیار خوبی است که در صورت استفاده از آن می توان تا مدت زمان بسیار طولانی حتی تا پایان عمر از آن استفاده کرد که از این رو نیازی به صرف هزینه مجدد برای ترمیم دندان ها وجود نخواهد داشت. این نوع ایمپلنت با بدن انسان به خوبی سازگاری دارد و مشکلی را برای بدن ایجاد نمی کند.

این نوع ایمپلنت برای اشخاصی که دارای تراکم ناکافی استخوان برای استفاده از ایمپلنت هستند نیز مناسب می باشد.

اما در رابطه با معایب این نوع ایمپلنت نیز باید به این موضوع اشاره کنیم که متاسفانه ایمپلنت سوئیسی iTi دارای هزینه بالایی است و به همین دلیل تهیه آن از عهده هر کسی بر نمی آید.

جنس ایمپلنت از چیست؟

هر چند در اکثر موارد جنس ایمپلنت دندان را از تیتانیوم و یا سرامیک می سازند اما در کل بسته به کارایی و هدف مورد نظر جنس ایمپلنت سوئیسی برند iTi تفاوت خواهد داشت. در نظر داشته باشید برای ساخت هر کدام نیاز است با متخصص ایمپلنت مشورت لازم را انجام داد.

برفرض مثال یکی از آلیاژهایی استفاده می شود، roxolid بوده که دارای عملکرد بالایی می باشد. در این نوع از ایمپلنت از 15 درصد زیرکونیوم و مابقی آن را تیتانیوم بکار برده اند. از قابلیت های آن می توان به سرعت جوش بالای استخوان فک می توان اشاره کرد. اندازه های مختلف ایمپلنت سوئیسی برند iTi می تواند نیاز هر بیماری را به راحتی برآورده کند. رنج اندازه های 9/2 میلیمتری تا 4 میلیمتری می تواند این تضمین را به متخصص بدهد که کاشت ایمپلنت سوئیسی برند iTi را به آسانی انجام دهد.

چنانچه در مرکز ایران ایمپلنت با جنس استیل روبرو شدید تعجب نکنید زیرا آن را برای بیمارانی طراحی کرده اند که به آلیاژ تیتانیوم حساسیت دارند. فراموش نکنید که در روکش ایمپلنت دندان با جنس سرامیک دقت فراوانی به کار رفته است و این نوع از آزمون های متفاوتی سربلند بیرون آمده است. در صورتی که بیمار اقدام به کاشت ایمپلنت سوئیسی برند iTi از جنس سرامیکی نماید می تواند در طول زندگی همانند دندان طبیعی از آن استفاده کند. از سوی دیگر دوام و ماندگاری این نوع با شرایط مراقبت های پس از کاشت تا 15 سال قابل تضمین می باشد. علاوه براین موفقیت آن را تا حدود 97 درصد به بالاتر به خود اختصاص داده است.

هزینه ایمپلنت سوئیسی برند iTi

در اینکه هزینه های خدمات ایمپلنت دندان در سعادت آباد نسبت به دیگر خدمات پزشکی بیشتر می باشد، شکی وجود ندارد. از سوی دیگر خدمات دندانپزشکی که در راستای زیبایی انجام می شود هزینه های بالاتری را برای بیمار در بر خواهد داشت. البته نمی توان در همان ابتدا هزینه و قیمت خدمات دندانپزشکی را اعلام کرد. بسته به شرایط بیمار و تجهیزات مورد استفاده و تخصص دندانپزشک قیمت ها در نوسان و تغییر می باشد.

در این میان قیمت و هزینه ایمپلنت سوئیسی نسبت به دیگر انواع ایمپلنت دندان بیشتر می باشد. در مراحل کاشت ایمپلنت دندان، متخصص مجبور بوده که تمام دقت و مهارت خود را به کار ببرد. کشور سازنده و برند ایمپلنت نیز می تواند تا حدودی قیمت را بالاتر بکشد. اما فراموش نکنید در قبال این هزینه در آینده از هزینه های بعدی و مازاد دندانپزشکی (در شرایط رعایت مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت دندان) خود را نجات دهند.

عوامل تاثیر گذار بر هزینه ایمپلنت سوئیسی iTi چیست؟

برای اینکه از این نوع ایمپلنت در ایران استفاده کرد، عواملی بر روی قیمت آن تاثیر گذار خواهند بود که این عوامل از قبیل زیر هستند:

نرخ دلار

از آنجایی که ایمپلنت سوئیسی مانند ایمپلنت کره ای یک نوع ایمپلنت خارجی است و باید به صورت وارداتی به ایران وارد شود، نرخ روز دلار در قیمت آن تاثیر خواهد داشت. در نتیجه با بالا و پایین شدن دلار ممکن است که هزینه ایمپلنت افزایش و یا کاهش پیدا کند.

دستمزد پزشک

پزشکانی که در حوزه دندان پزشکی فعال هستند، دستمزد های مختلفی دارند و به همین جهت دستمزد آنها در هزینه مورد نیاز برای ترمیم دندان ها توسط ایمپلنت سوئیسی تاثیر گذار خواهد بود.

تعداد دندان هایی که باید ایمپلنت شوند

از آنجایی که هزینه مورد نیاز برای ایمپلنت بر اساس هر یک واحد دندان حساب می شود، هر چه تعداد دندان هایی که بیمار قصد ایمپلنت کردن آنها را دارد، بیشتر شود، هزینه نیز مطابق با آن افزایش پیدا می کند.

کلینیک دندانپزشکی مورد نظر

علاوه بر دندانپزشکان، کلینیک های دندانپزشکی نیز هزینه ای برای انجام ایمپلنت از بیمار دریافت می کنند که کلینیک ها نیز نرخ های متفاوتی دارند و معمولا بر اساس تجهیزات و امکاناتی که در اختیار بیمار قرار می دهند، هزینه ای که دریافت می کنند افزایش و یا کاهش پیدا می کند.

استفاده و یا عدم استفاده از بیمه درمانی

آن دسته از بیمارانی که از بیمه درمانی و بیمه تکمیلی برای امور دندانپزشکی خود استفاده می کنند، بر اساس نوع بیمه درمانی خود درصدی از هزینه را کاهش می دهند به گونه ای که مقداری از هزینه ایمپلنت را بیمه درمانی مورد نظر پرداخت می کند.

در نتیجه استفاده از انواع بیمه درمانی و تکمیلی نیز در هزینه استفاده از ایمپلنت سوئیسی و ایمپلنت آمریکایی تاثیر گذار خواهد بود.

مرکز ایران ایمپلنت با ارائه ایمپلنت با گارانتی و کاشت انواع ایمپلنت سوئیسی برند iTi توانسته است تا حد زیادی رضایت بیماران خود را جلب نماید. چنانچه هنوز درخصوص ایمپلنت اشترومن دچار ابهاماتی هستید می توانید با شماره های مرکز  تماس حاصل فرمایید.

سخن پایانی

دوستان عزیز و هموطنان گرامی با توجه به مطالبی که در خصوص ایمپلنت سوئیسی iTi برای شما عزیزان مطرح کردیم، به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که اگر از عهده پرداخت هزینه دندانپزشکی این نوع ایمپلنت بر می آیید از آن استفاده کنید تا نتیجه موفقیت آمیزی در خصوص ترمیم دندان های خود دریافت نمایید.

چنانچه به کسب اطلاعات بیشتری در خصوص انواع ایمپلنت های سوئیسی و ایمپلنت اقساطی نیاز دارید، سایر مقالات ما را نیز در رابطه با این نوع ایمپلنت مطالعه نمایید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها