ایمپلنت دندان با بیهوشی چیست و کجا انجام می شود؟

ایمپلنت دندان با بیهوشی

ایمپلنت دندان با بیهوشی


ایمپلنت چیست؟ آیا می توان ایملپنت با بیهوشی انجام داد؟ مزایای ایمپلنت با بیهوشی چیست؟

در این مطلب قصد داریم که در رابطه با ایمپلنت با بیهوشی با شما عزیزان صحبت کنیم و مرکز ارائه دهنده این خدمات را در تهران به شما معرفی نماییم. با این وجود اگر مایل به دریافت این اطلاعات و آشنایی بیشتر با ایمپلنت با بیهوشی هستید، با ما همراه باشید و این مقاله را تا انتهای آن مطالعه کنید تا بتوانید مطالب مورد نیاز خود را از آن استخراج نمایید.

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت از جمله روش هایی است که برای ترمیم کردن دندان های از دست رفته و یا آسیب دیده به کار می رود و این روش یکی از روش های جدید در این رابطه است که به علت وجود مزایای بسیار زیادی که دارد، استقبال خوبی در جوامع مختلف از آن صورت گرفته است.

ایمپلنت به گونه ای است که از جنس تیتانیوم ساخته می شود و پایه تیتانیومی ایمپلنت در داخل استخوان فک قرار داده میشود و سپس بر روی آن روکش ایمپلنت که به آن تاج ایمپلنت نیز گفته می شود، به کمک اباتمنت نصب می شود. زمانی که روکش ایمپلنت بر روی پایه آن قرار می گیرد، باعث می شود که پایه تیتانیومی اصلا دیده نشود که به این شکل در روش ایمپلنت دندان ها بسیار زیبا و طبیعی خواهند بود به گونه ای که هیچ تفاوتی با دندان های طبیعی نخواهند داشت.

علاوه بر آن لازم به ذکر است که در ایمپلنت، پایه تیتانیومی به خوبی با بدن دارای سازگاری است و از این نظرر هیچ گونه عوارضی برای افراد ایجاد نمی کند بلکه به خوبی با استخوان فک اقدام می شود و از هر گونه آسیب و مشکلی به دور است.

انواع ایمپلنت دندان از نظر نوع اتصال

ایمپلنت های داخل استخوانی

ایمپلنت های داخل استخوانی معروف ترین نوع ایمپلنت هستند که به صورت داخل استخوانی قرار می گیرند.

ایمپلنت های ساب پریوستیال

از این نوع ایمپلنت در مواقعی استفاده می شود که استخوان فک پایین دچار تحلیل رفتگی شدید شده باشد. این نوع ایمپلنت بر روی فک پایین و روی لثه قرار می گیرد و بعد از آن یک ساختار پروتزی بر روی آن قرار می گیرد.

ایمپلنت های زایگوماتیک

ایمپلنت های زایگوماتیک در مواقعی استفاده می شوند که استخوان های فک بالا در اتصال به ساختار های فلزی دچار تحلیل شدید شوند.

ایمپلنت دندان برای چه افرادی مناسب است؟

ایمپلنت دندان برای تمامی اشخاصی که دارای شرایطی به شرح زیر باشند، مناسب واقع می شود:

  • افرادی که تمامی دندان های فک جلو و یا فک عقب را از دست داده باشند
  • افرادی که یکی از دندان های جلویی خود را از دست داده باشند
  • افرادی که چندین دندان خود را از دست داده باشند و فاصله دندان های آنها طبیعی باشد
  • افرادی که بیش از یک دندان در انتهای قوس دهانی خود را از دست داده باشند
  • اشخاصی که قادر به استفاده از دندان مصنوعی نیستند
  • افرادی که می خواهند گفتار خود را بهبود بخشند

ترس از خدمات دندانپزشکی، بیمار را تا حدودی از رفتن به کلینیک و مطب دندانپزشکی منصرف خواهد کرد. بخصوص زمانی که بیمار دندان های خود را از دست می دهد و در ذهن خود کاشت ایمپلنت دندان با درد و یا درد پیوند استخوان را تجسم می کنند. ایمپلنت دندان با بیهوشی می تواند یک مژده به این دسته از افراد باشد که ترس انجام ایمپلنت دندان را دارند. متخصص مرکز ایران ایمپلنت با استفاده از تجهیزات مدرن و با بکار بردن مواد بی حسی و بیهوشی می توانند کاشت ایمپلنت دندان را بدون درد برای بیمار انجام دهند. در ادامه درخصوص ایمپلنت دندان  توضیحات بیشتری ارائه خواهد شد.

ایمپلنت دندان با بیهوشی چیست و چه کاربردی دارد؟

ایمپلنت دندان یک روش موثر و عالی برای جایگزینی دندان های از دست رفته بوده که افراد می توانند به هنگام از بین رفتن دندان هایشان از آن استفاده کنند. ایمپلنت دندان می تواند به روش معمول و یا به صورت ایمپلنت دندان با لیزر و یا ایمپلنت دندان با بیهوشی انجام شود. هر کدام از این روش ها نیاز به شرایط خاص خود دارد. برای نمونه برای افرادی که سن بالاتری دارند و امکان استفاده از بیهوشی برای آنها وجود ندارد ایمپلنت دندان با لیزر می تواند بیشتر جوابگو باشد. افرادی که دارای تراکم استخوان خوب و نرمال هستند و از طرف دیگر از لثه های محکمی برخوردار هستند می توانند ازایمپلنت دندان به روش معمولی استفاده کنند.

تمایل افراد برای انجام زیبایی دندان این روزها خیلی بیشتر از سالهای قبل می باشد. طرفداران کاشت ایمپلنت دندان در سال 1401 بسیار بیشتر از هزینه کاشت ایمپلنت دندان در سال 99 خواهد بود. داشتن لبخندی زیبا و جذاب بدون شک برای هر فردی خوشایند خواهد بود. متخصص های مرکز ایران ایمپلنت نیز با استفاده از ایمپلنت دندان  توانسته تا حدود زیادی رضایت خاطر بیماران را جلب نمایند.

انواع ایمپلنت دندان با بیهوشی

برای انجام ایمپلنت فک بالا و پایین روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام بسته به شرایط بیمار و نوع دندان و لیفت لثه قابل انجام است. اینکه بیمار در شرایط بدنی خوبی باشد یکی از شروط انجام ایمپلنت دندان با مواد بیهوشی می باشد اما برای این مورد نیز راههای زیادی مانند روش های زیر وجود دارد.

ایمپلنت دندان با بیهوشی کامل

ترس از خدمات دندانپزشکی باعث می شود که بیشتر بیمارها از رفتن به دندانپزشکی و انجام ایمپلنت دندان منصرف شوند. اما متخصص ایمپلنت برای این مشکل می تواند از داروهای آرامبخش و در برخی موارد از بیهوشی کامل استفاده کند. متخصص مرکز ایران ایمپلنت با داشتن مهارت و سابقه چند ساله در ابتدا به معاینه دهان و دندان بیمار می پردازند. برای افرادی که شرایط مساعد داشته باشند کاشت ایمپلنت دندان انجام می دهند. هزینه ایمپلنت دندان با بیهوشی کامل نسبت به هزینه جراحی دندان عقل در سال 1401 تفاوت زیادی دارد.

 

ایمپلنت دندان با بیهوشی

استفاده از داروهای آرامبخش برای ایمپلنت دندان

برای اینکه بیمار در حین کاشت هیچگونه دردی را حس نکند از داروهای آرامبخش استفاده می شود. از داروهای آرامبخش برای انجام جراحی های دشوارتر و یا حتی ساده تر همانند ایمپلنت دندان کمک گرفته می شود. با وجود این داروها بیمار دیگر هیچگونه دردی را احساس نکرده و علاوه براین آرامش خاطر خود را بدست می آورند.

شرایط استفاده از داروهای آرامبخش

زمانی که متخصص مرکز ایران ایمپلنت مجبور می باشد از آرامبخش برای کاشت ایمپلنت دندان استفاده کند، بیمار را به صورت نسبی بیهوش می کنند. یعنی در این حال بیمار تا حدودی دارای هوشیاری نسبی می باشد. در این حالت دیگر نیازی به وجود تجهیزات اتاق عمل وجود ندارد. در صورتی که شرایط در حالت نرمال باشد و مرکز تخصصی ایران ایمپلنت مجهز باشد دیگر نیازی به اتاق عمل نبوده و در مطب و یا کلینیک قابل انجام است.

ایمپلنت با بیهوشی برای چه کسانی مناسب است؟

یکی از راههای آسان و بدون درد برای رسیدن به دندان های یکدست و زیبا، کاشت ایمپلنت دندان می باشد. این کار بایستی توسط متخصص ایمپلنت و با کمک تجهیزات مدرن انجام شود. اما ایمپلنت دندان با بیهوشی برای هر فردی جوابگو و مناسب نمی باشد. ایمپلنت با بیهوشی برای بیمارانی مناسب است که:

  • تحمل درد را ندارند
  • برای بیمارانی که دارای دندان های بسیار حساسی هستند
  • بیمارانی که دارای رفلکس حلقی بسیار حادی هستند
  • برای بیمارانی که دارای استرس و شرایط اضطرابی بدی هستند

مزایای کاشت ایمپلنت دندان با بیهوشی

مزایای ایمپلنت دندان از لحاظ ماندگاری، مقاومت، شباهت به کاشت دندان طبیعی، افزایش قدرت تکلم و جویدن و دیگر موارد برای بیماران محرز و قابل درک است. اما مزایای ایمپلنت دندان با بیهوشی شامل موارد زیر نیز می باشد:

آسان بودن

پیش از انجام درمان و خدمات دندانپزشکی، متخصص برای بیمار داروهایی تجویز خواهد کرد. بیهوشی سدیش جزو مواردی بوده که بعنوان یک روش آسان شناخته شده است. برای بیهوشی تنها کافیست که بیمار پیش از درمان یک قرص را مصرف کند. به طور معمول یک ساعت پیش از رسیدن به کلینیک بایستی قرص مصرف شده باشد.

تزریق نیاز نیست

ترس از آمپول تنها مختص بچه ها نبوده و افراد بزرگسال هم در برخی موارد ترس از آمپول را دارند. همین امر هم باعث می شود که بیمار از روش بیحسی موضعی یا بیهوشی تزریقی نیز واهمه داشته باشد. ایمپلنت دندان با بیهوشی سبب می شود که بیمار بدون هراس از تزریق درمان را شروع کند

فراموشی موقت

دوز بالایی که در بنزدویازپین وجود دارد سبب می شود که بیمار پس از پایان ایمپلنت دندان با بیهوشی چیز خاصی از فرایند را به خاطر نیاورد. این یک مزایا برای بیماران مبتلا به فوبیای دندانپزشکی می باشد. زمانی که بیمار مطمئن شود که وقایع طول درمان را به خاطر نیاورد راحت تر می تواند اقدام به کاشت ایمپلنت دندان  نماید.

ایمنی بالا

در نظر داشته باشید که همه داروهای مورد استفاده در سدیش یا فرایند جراحی دارای تاییدیه از وزات بهداشت و سازمان استاندارد می باشد. از این رو عوارض خطرناک دارویی برای بیمار خیلی کمتر رخ خواهد داد.

هوشیاری نسبی

شاید با وجود داروهای بیهوشی بیمار احساس کمی گیجی و بیحالی داشته باشد. اما فراموش نکنید که بیمار همچنان بیدار خواهد بود و واکنش های لازم را دارد.

هزینه ایمپلنت دندان با بیهوشی چه قدر است؟

از آنجایی که برای ایمپلنت کردن دندان تحت بیهوشی باید مراحل پیچیده تری انجام شود و به تجهیزات بیشتری نیاز است، هزینه ایمپلنت با بیهوشی در مقایسه با ایمپلنت معمولی گران تر است و اشخاصی که می خواهند این روش را به کار ببرند مسلما باید هزینه بیشتری پرداخت کنند.

اما به صورت کلی عواملی وحود دارند که در هزینه ایمپلنت دندان با بیهوشی موثر هستند و باعث افزایش پیدا کردن و یا کاهش یافتن این هزینه می شوند.

عوامل موثر در هزینه ایمپلنت دندان با بیهوشی

از جمله مهم ترین مسائلی که در هزینه ایمپلنت دندان با بیهوشیی تاثیر گذار هستند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کلینیک دندانپزشکی و دولتی و یا خصوصی بودن آن

کلینیک های دندانپزشکی همان طور که میدانید دارای دو نوع دولتی و خصوصی هستند و خدمات دندانپزشکی در کلینیک های خصوصی در مقایسه با کلینیک های دولتی گران قیمت تراست. از این رو اگر امور ایمپلنت دندان با بیهوشی در کلینیک های خصوصی انجام شود هزینه آن بیشتر خواهد شد.

دندانپزشک مورد نظر

با توجه به اینکه هر دندانپزشک و متخصص دندانپزشکی دستمزد مخصوص به خود را دارد، شخصی که امور ایملپنت را به عنوان متخصص انجام میدهد و دستمزد او در هزینه ایمپلنت موثر واقع می شود.

تعداد دستیاران دندانپزشک

دستیاران دندانپزشک برای ایمپلنت کردن با بیهوشی معمولا بیشتر هستند، که از این رو معمولا تعداد دستیاران می تواند عللی موثر در افزایش هزینه باشد.

نوع ایمپلنت و برند آن

ایمپلنت ها دارای انواع مختلفی هستند و در برند های متفاوتی ساخته میشوند. به همین دلیل

نوع ایمپلنت و برند آن برای ایمپلنت دندان با بیهوشی تاثیر گذار واقع می شود.

تعداد دندان هایی که باید ایمپلنت شوند

اشخاصی که قصد دارند ایمپلنت با بیهوشی انجام دهند، معمولا تعداد دندان های مختلفی دارند که قصد  ایمپلنت کردن آن را دارند. به همین دلیل تعداد دندان های که باید ایمپلنت شوند، در هزینه ایمپلنت با بیهوشی موثر واقع می شود.

نرخ ارز و دلار

در صورتی که از انواع ایمپلنت خارجی در این رابطه استفاده گردد، نرخ ارز و دلار را باید بر روی آن موثر دانست.

تجهیزات ارائه شده به بیمار برای جراحی:

تجهیزات استفاده شده در کلینیک های مختلف با هم متفاوت است و هرچه تجهیزاتی که در اختیار بیمار قرار می گیرد، بیشتر باشد، هزینه آن بیشتر خواهد شد.

بیمه درمانی

در صورتی که تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفته باشید، می توانید هزینه ایمپلنت را تا حدودی به کمک بیمه کاهش دهید.

کلام پایانی

ایمپلنت دندان با بیهوشی مطلبی بود که برای شما عزیزان در ایران ایمپلنت شرح دادیم. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد و از مطالعه آنها استفاده کرده باشید.

در صورتی که قصد دارید ایمپلنت دندان با بیهوشی را در تهران انجام دهید، یکی از بهترین کلینیک ها در این رابطه برای شما عزیزان، کلینیک ایران ایمپلنت خواهد بود.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها