ایمپلنت دندان آسیاب چیست و انواع آن کدام است؟

ایمپلنت دندان آسیاب


ایمپلنت دندان آسیاب

آیا تا کنون در رابطه با ایمپلنت دندان آسیاب چیزی شنیده اید؟ آیا می دانید انواع ایمپلنت دندان آسیاب چیست؟ آیا از ویژگی های ایمپلنت با گارانتی آگاه هستید؟ هزینه ایمپلنت دندان آسیاب چه قدر است؟

دندان ها دارای انواع مختلفی هستند که همه انواع دندان در تمامی انسان ها یکسان است و همه انسان ها انواع دندان ها را دارا می باشند.

در میان تمامی گروه های دندانی ذکر شده در قسمت فوق دندان های آسیاب نقش بسیار حیاتی و مهم در دهان انسان ایفا می کنند. نگهداری در حالت عرض و ارتفاع صورت، همچنین جویدن و حفظ جایگاه سایر دندان ها بر عهده دندان های آسیاب می باشد. نوع دندان های آسیاب در دو حالت بزرگ و کوچک می باشد که هر کدام در رده خاصی از زندگی رشد می کند و چنانچه هر کدام از این دندان ها در اثر هر اتفاقی از بین رود، بهترین راه جایگزین برای آن استفاده از ایمپلنت دندان آسیاب می باشد.

بهترین دکتر ایمپلنت با مهارت و تخصص خود می تواند در سریعترین زمان ممکن مراحل ایمپلنت دندان را برای شما انجام داده و بهترین کیفیت دندان ایمپلنت دندان را جایگزین دندان از دست رفته کند. برای آشنایی بیشتر در خصوص ایمپلنت دندان های آسیا با ما همراه باشید.

انواع دندان انسان برای کاشت ایمپلنت

انسان در حالت نرمال و شرایط طبیعی دارای دندان های پیشین، دندان های نیش، دندان های آسیاب کوچک و دندان های آسیاب بزرگ است. هر کدام از این دندان ها دارای مزایا و منافعی برای دهان هستند که با از دست دادن هر کدام از آن ها بیمار با مشکلات خاصی روبرو خواهد شد.

دندان های پیشین

دندان های پیشین جزو دندان های تیز در جلوی دهان می باشد که به هنگام گاز گرفتن از غذا و مواد خوراکی از آن استفاده می کنیم. شکل نرمال آن به صورت صاف و لبه نازک بوده که با نام دندان قدامی نیز شناخته می شود. با شکسته شدن یا از بین رفتن آن نیاز است که ایمپلنت دندان پیشین انجام شود. ایمپلنت دندان آسیاب در صورتی که با ترمیم دندان پیشین انجام شود بدون شک هزینه ایمپلنت دندان را بیشتر خواهد کرد.

دندان های نیش

حالت و شکل دندان های نیش به صورت تیز و نوک دار بوده که در کنار دندان های پیش قرار گرفته است. در دنیای دندانپزشکی از آن به عنوان دندان های انیاب یا دندان های ناب نام برده شده است. انسان در ابتدا دندان های نیش آن رشد می کند و سپس دندان های آسیاب رویش می کند.

دندان های آسیاب کوچک

دندان های آسیاب که با نام دندان دو پایه در میان متخصص های دندانپزشکی شناخته شده است، بزرگتر از دندان های نیش و دندان های پیش می باشد. مزایای دندان های آسیاب را به هنگام غذا خورد می توان به خوبی حس کرد. این نوع از دندان ها حالت برآمدگی زیادی دارند و تعداد آن در حالت طبیعی به 8 دندان آسیاب کوچک می رسد. محل قرار گیری دندان های آسیاب کوچک اول و دوم در کنار دندان های نیش می باشد.

کودکان خردسال دندان آسیاب کوچک ندارند و زمان رشد آن در حدود سن 10 تا 11 سالگی می باشد. دندان های آسیاب همانند دیگر دندان ها نیاز به مراقبت خاصی دارد و در صورت از دست دادن هر کدام نیاز است که بیمار برای رفع مشکلات از ایمپلنت دندان آسیاب استفاده کند. متخصص مرکز ایران ایمپلنت برای انجام ایمپلنت دندان آسیاب از برندها و جنس ایمپلنت بسیار خاص استفاده می کند.

دندان های آسیاب بزرگ

دندان های آسیاب بزرگ جزو بزرگترین دندان های انسان بوده که دارای یک سطح بزرگ و تخت با برآمدگی می باشد. تعداد این دندان ها در فک پایین حدود 6 دندان و 6 عدد در فک بالا می باشد. در نظر داشته باشید که آخرین دندان های آسیا که رشد می کنند جزو همان دندان های عقل یا آسیاب سوم می باشد. با از بین رفتن هر کدام از این دندان ها هزینه ایمپلنت دندان آسیاب یکی از گزینه های جایگزین برای دندان از دست رفته می باشد.

 

ایمپلنت دندان آسیاب

 

اهمیت کاشت ایمپلنت دندان آسیاب

همانگونه که شرح داده شد دندان های آسیاب به عنوان دندان پایه نیز شناخته می شود. در صورتیکه هر کدام از این دندان ها از بین رود، دندان های کناری شروع به تکان خوردن می نماید. جای خالی دندان آسیاب با حرکت دندان های کناری نه تنها کاملا پر نشده بلکه چیدمان دندان را به طور کامل بهم می ریزد. ایمپلنت دندان آسیاب می تواند از ساییده شدن دندان های کناری بهم جلوگیری کند. علاوه براین ارتفاع و زاویه فک و صورت همان حالت طبیعی خود را حفظ خواهد کرد.

مزایای کاشت ایمپلنت دندان آسیاب

دندان آسیاب جزو دندان های لازم و ضروری در دهان بوده که در اولین فرصت بایستی جای خالی آن را با کاشت ایمپلنت دندان آسیاب در مرکز ایران ایمپلنت جبران کرد. در گذشته دندانپزشکان از بریج برای این جای خالی استفاده می کردند. اما متاسفانه در این روش دندان های کناری بایستی تراش می خوردند. پس از کار گذاشتن روکش و انتخاب رنگ روکش ایمپلنت ، دندان مصنوعی مورد نظر به روکش وصل شده و فضای خالی را پر می کردند. شاید جای خالی دندان در این حالت گرفته شود اما از سوی دیگر دندان های تراش خورده به مرور زمان دچار مشکلات عدیده ای خواهند شد. از این رو بهترین جایگزین برای دندان آسیاب از ایمپلنت دندان می باشد.

مزایای استفاده از ایمپلنت دندان آسیاب شامل موارد زیر است:

 • برخلاف بریج که از روکش بعنوان پایه استفاده می شود در این روش از پایه های ایمپلنت به عنوان نگهدارنده استفاده می شود
 • دندان های کنار نیازی به تراشیدن ندارند
 • با وجود ایمپلنت دندان، استخوان فک دچار تحلیل استخوان نمی شود
 • با کمک ایمپلنت دندان نیرویی همانند نیروی دندان های طبیعی به استخوان فک انسان وارد می شود
 • با وجود ایمپلنت دندان، دندان های کنار دیگر حر کت نمی کنند
 • ابعاد و زاویه فک و صورت حالت طبیعی را حفظ می کند.

هزینه ایمپلنت دندان آسیاب

زمانی که بیمار برای کاشت ایمپلنت دندان در ستارخان به مرکز تخصصی ایران ایمپلنت مراجعه می کند، باید در نظر داشته باشد که برای هر بیمار هزینه ای جداگانه براساس شرایط دندان و میزان از بین رفتگی دندان آسیاب تخمین زده می شود. پس از معاینه و ارزیابی دندان بیمار، پزشک متخصص ایمپلنت هزینه ایمپلنت دندان را برای وی شرح خواهد داد.

اما در مجموع تعداد دندان های آسیاب از بین رفته، نوع، جنس و برند ایمپلنت، میزان تحلیل استخوان فک، شرایط بیمار، سالم بودن لثه ها، تخصص دندانپزشک، استفاده از مواد بیهوشی و بی حسی می تواند در هزینه نهایی ایمپلنت دندان آسیاب تاثیر گذار باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص ایمپلنت دندان آسیاب در مرکز تخصصی ایمپلنت آمریکایی ، می توانید با شماره های مرکز تماس حاصل فرمایید.

آیا ایمپلنت دندان آسیاب را می توان با استفاده از بیمه انجام داد؟

تا کنون امکان استفاده از بیمه های مختلف برای انجام دادن خدمات درمانی دندانی وجود نداشته است اما خوشبختانه امروزه این امکان فراهم شده تا با استفاده از بیمه درمانی بتوان هزینه مربوط به ایمپلنت دندان را پرداخت کرد.

اما لازم به ذکر است که شرایط شرکت های مختلف بیمه با هم متفاوت است و این که چه میزان از هزینه را توسط بیمه مورد نظر برای ایمپلنت کردن دندان آسیاب بتوان پرداخت کرد، بستگی به نوع شرکت بیمه مورد نظر دارد.

برخی از انواع بیمه های تکمیلی نیمی از هزینه مورد نیاز برای خدمات دندانپزشکی را تقبل می کنند و برخی دیگر درصد بیشتری را متقبل می شوند و همچنین برخی دیگر نیز تنها یک سوم هزینه را به بیمار پرداخت می نمایند.

علاوه بر آن گروهی دیگر از شرکت های بیمه، تا سقف معینی از هزینه ایمپلنت دندان آسیاب را در اختیار بیمار قرار می دهند.

با این وجود اگر قصد دارید از بیمه برای استفاده از ایمپلنت کره ای کمک بگیرید باید شرایط را از شرکت بیمه پرس و جو کنید.

آیا امکان پرداخت اقساطی هزینه ایمپلنت دندان آسیاب وجود دارد؟

از آنجایی که معمولا هزینه دندانپزشکی مربوط به خدمات درمانی دندان در حوزه های مختلف مانند ایمپلنت دندان آسیاب زیاد است، بسیاری از افراد که از خدمات بیمه بهره مند نیستند، تمایل دارند تا هزینه مورد نیاز را به صورت اقساطی پرداخت کنند.

خوشبختانه امروزه بسیاری از کلینیک های دندانپزشکی از جمله مرکز ایمپلنت در شهرک غرب برای رفاه حال بیماران این شرایط را فراهم کرده اند تا بیماران هزینه را به صورت اقساطی و یا به صورت چکی پرداخت کنند.

شرایط اقساطی نیز در کلینیک های دندانپزشکی مختلف با هم متفاوت است اما معمولا این کلینیک ها هزینه را در سه مرحله از بیمار دریافت می کنند به گونه ای که نیمی از هزینه در ابتدای کار پرداخت شود و نیمی در اواسط کار ترمیم دندان با ایمپلنت و مابقی هزینه نیز در انتهای کار و پس از ترمیم دندان آسیاب با ایمپلنت از بیمار دریافت می شود.

برای ترمیم دندان های آسیاب با استفاده از ایمپلنت به کجا مراجعه کنیم؟

دوستان عزیز یکی از بهترین کلینیک های دندانپزشکی که برای ترمیم دندان آسیاب با ایمپلنت می توانید به آن مراجعه کنید، کلینیک دندانپزشکی ایران ایمپلنت است.

مرکز ایمپلنت در سعادت آباد از جمله کلینیک های بسیار حرفه ای در زمینه امور مختلف دندانی است که در شهر تهران و در محله شهرک غرب واقع شده است و برای انجام امور مختلف درمانی از بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات دندانپزشکی که مطابق روز هستند استفاده می کند.

تمامی دندانپزشکان فعال در این کلینیک دندانپزشکی از مجرب ترین و متخصص ترین دندانپزشکان کشور هستند که در صورت مراجعه به این کلینیک دندانپزشکی از نتیجه حاصل از ترمیم دندان های خود رضایت کاملی را می توانید دریافت کنید.

پس در صورت تمایل به کلینیک ایران ایمپلنت برای انجام هر نوع مشکلات دندانی مراجعه کنید و از خدمات بی نظیر این مجموعه بهره مند شوید.

ویژگی های بهترین دندانپزشکی ها در خصوص ایمپلنت دندان آسیاب چیست؟

به صورت کلی بهترین کلینیک های دندانپزشکی در حوزه ایمپلنت سوئیسی آسیاب باید دارای ویژگی های ذکر شده در قسمت زیر باشند:

 • حقوق بیمار را رعایت کنند
 • پرسنل آن از اخلاق نیکو برخوردار باشند و با بیمار به احترام رفتار کنند
 • به آرامش بیمار در حین مراحل درمانی توجه کنند
 • هزینه مناسبی از بیمار دریافت کنند که بر اساس تعرفه های قانونی باشد
 • طرف قرارداد با شرکت های معتبر بیمه باشند
 • امکان پرداخت اقساطی را برای بیمار محیا کنند
 • از پزشکان و دندانپزشکان متخصص و حرفه ای برای انجام امور بهره ببرند
 • دارای مشاوره رایگان برای بیماران باشند
 • امکان پاسخگویی تلفنی و یا اینترنتی را برای بیماران فراهم کنند
 • اطلاعات مورد نیاز بیمار را در اختیار او بگذارند
 • دارای مجوز های رسمی و قانونی برای انجام کلیه خدمات دندانپزشکی باشند
 • از تجهیزات پیشرفته و به روز برای امور دندانپزشکی استفاده کنند
 • امکان استفاده از ایمپلنت با لیزر را برای بیمار فراهم کنند
 • مشاوره های مورد نیاز را در اختیار بیمار قرار دهند

در نتیجه چنانچه قصد دارید که نتیجه موفقیت آمیزی از ایمپلنت آلمانی آسیاب دریافت کنید، بهتر است که به چنین کلینیک هایی مراجعه نمایید و ترمیم دندان آسیاب خود را به پزشکان متخصص بسپارید.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در حوزه ایمپلنت اقساطی ، سایر مقالات درج شده در وب سایت ایران ایمپلنت را مطالعه نمایید تا اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها