کاشت دندان و ایمپلنت در بلوار فرهنگ


ایمپلنت در بلوار فرهنگ سعادت آباد به طول معمول از جنس تیتانیوم و سازگار با بدن بیمار ساخته می شود. در نظر داشته باشید که بیشتر متخصص های دندانپزشکی بخصوص متخصص های مرکز ایران ایمپلنت، کاشت ایمپلنت دندان را به عنوان بهترین جایگزین دندان های از دست داده می دانند و علیرغم پروسه طولانی کاشت ایمپلنت بیمار را تشویق به انجام آن خواهند کرد. وجود ایمپلنت دندان باعث شده است دیگر نگرانی خاصی به هنگام از بین رفتن دندان، گریبان گیر فرد قرار نگیرد.

با جایگذاری پایه های ایمپلنت دندان در استخوان فک بیمار تصور رویش دوباره دندان طبیعی خود را پیدا خواهد کرد. علاوه براین استفاده از ایمپلنت دندان با برند معروف و مارک سرشناس باعث می شود که طول عمر و دوام ایمپلنت دندان بیشتر از آن چیزی باشد که در تصور شما می باشد.

ایمپلنت در بلوار فرهنگ سعادت آباد

ایمپلنت دندان به عنوان بهترین جایگزین دندان از دست رفته و با جنس تیتانیوم در میان دیگر انواع کاشت دندان شناخته شده است. در ابتدا متخصص مرکز ایران ایمپلنت به بررسی و ارزیابی دندان و فک بیمار می پردازد. پس از آنالیز عکس گرفته شده از دندان و دهان بیمار، متخصص نسبت به کاشت ایمپلنت دندان و بسته به شرایط بیمار اقدام می نماید. در نظر داشته باشید که برای کاشت ایمپلنت در سعادت آباد نیاز است که تمامی شرایط بیمار فراهم باشد.

یکی از این شرایط وجود استخوان فک مناسب با تراکم متعارف باشد. در صورتی که این امر برقرار نباشد متخصص با کمک بدن بیمار یا غیر بیمار نسبت به پیوند استخوان فک اقدام می نماید. از کاربردهای ایمپلنت دندان می توان به بازگشت دوباره دندان طبیعی به دهان، زیباتر شدن چهره صورت، افزایش قدرت جویدن و دیگر موارد اشاره نمود.

مراحل کاشت ایمپلنت دندان در بلوار فرهنگ

مراحل کاشت ایمپلنت به چند بخش تقسیم بندی می شود که هر کدام را متخصص حاذق و حرفه ای ایران ایمپلنت به خوبی انجام می دهد. این مراحل شامل گام های زیر است:

آماده سازی استخوان فک

برای اینکه جراحی کاشت ایمپلنت دندان به خوبی و با موفقیت انجام شود نیاز است که استخوان فک سالم و محکم باشد. در صورتی که بیمار از بیماری لثه و یا تحلیل استخوان فک رنج ببرد برای او از پیوند استخوان کمک می گیرند. متخصص گرفت استخوان را با دقت فراوان به استخوان فک بیمار پیوند می زند تا فضا و تراکم کافی برای گاشت پایه ایمپلنت ایجاد شود. چنانچه ارتفاع و پهنای استخوان کافی نباشد احتمال اینکه ایمپلنت به طور کامل به استخوان فک جوش نخورد، وجود دارد و نتیجه آن شکست کاشت ایمپلنت دندان است.

عمل جراحی برای کاشت فیکسچر

در این مرحله روند کار به این صورت است که پایه ایمپلنت طی یک عمل جراحی داخل حفرات دندان کاشته می شود. برش کوچکی بر روی لثه ایجاد می شود و پس از آن استخوان فک را تا اندازه مناسب دریل و از طریق پیچ کردن، پایه ایمپلنت را داخل استخوان فک قرار می دهند.

سالم بودن بافت های لثه و دندان های مجاور

یکی از شروط کاشت ایمپلنت موفق در بلوار فرهنگ سعادت آباد این است که بافت های اطراف حفره های دندان سالم باشد. وجود دندان طبیعی و بافت های اطراف حفره های دندانی از سلامت کافی برخوردار باشد و به بیماری هایی مانند پریودنتیتیس یا ژنژویت مبتلا نباشد.

ریشه دندان جدید

پایه ایمپلنت دندان حکم ریشه دندان را برای بیمار ایفا می کند. پس از اینکه فیکسچر با استخوان فک جوش خورد و پست ایمپلنت با استخوان فک ادغام شد می توان در این حالت گفت که ریشه دندانی جدید جهت سوار کردن تاج دندان بر روی آن آماده شده است. برای اتصال بین تاج دندان و پایه ایمپلنت دندان متخصص از اباتمنت استفاده می کند.

تاج دندان

مزایای تاج دندان نسبت به بریج دندانی بسیار بیشتر از تصورات ذهن شماست. یکی از این برتری به ظاهر و شکل آن مرتبط است. تاج دندان ظاهری به دندان طبیعی داده و همانند دندان طبیعی برای بیمار عمل می کند. پروتز دندان مصنوعی ایمپلنت زمانی که توسط اباتمنت به پایه ایمپلنت متصل می شود، احساس راحتی را به بیمار انتقال می دهد. زمانی که بیمار از ایمپلنت دندان استفاده نمی کند دندان های مجاور دندان از دست رفته به سمت جالی خالی کج شده و از جای خود خارج می شود همین امر باعث ایجاد تغییر شکل و ساختار فک خواهد شد. با کاشت ایمپلنت و نصب تاج دندان روی آن ساختار چهره، استخوان فک و چانه کاملا حفظ شده و با افزایش سن مشکلات جدی تری مانند تحلیل استخوان فک ایجاد نخواهد شد.

بریج بر پایه ایمپلنت

از مزایای کاشت ایمپلنت دندان در بلوار فرهنگ این است که می توان از یک پایه برای نگه داشتن دو یا سه تاج دندانی استفاده کرد و از مزایای کاشت ایمپلنت بهره مند خواهید شد. هرچند احتمال افتادن تاج دندان وجود ندارد اما از تحلیل استخوان فک جلوگیری کرده و دندان های مجاور نیز سالم باقی خواهد ماند.

انواع ایمپلنت دندان کدام است؟

کاشت ایمپلنت در بلوار دریا سعادت آباد یک بخش از قضیه بوده اما بخش مهم تر آن به انتخاب نوع ایمپلنت دندان باز می گردد. انواع ایمپلنت دندان از جمله ایمپلنت آمریکایی، ایمپلنت کره ای، ایمپلنت سوئیسی، ایمپلنت sic و دیگر انواع انتخاب را برای بیمار سخت و گیج کننده خواهد کرد. در این حالت بهترین متخصص ایمپلنت با ارائه توضیحات مفصل در این خصوص بیمار را به سمت یک انتخاب درست هدایت می کند.  اما اگر بخواهیم ایمپلنت دندان با گارانتی را از نظر علمی دسته بندی کنیم شامل دسته های زیر می باشد:

 • ایمپلنت دندان داخل استخوان: یکی از معروف ترین و در عین حال پرطرفدارترین ایمپلنت ها، ایمپلنت داخل استخوان می باشد. در این حال ایمپلنت به حالت یک پیچ بوده و در داخل استخوان کار گذاشته می شود.
 • ایمپلنت ساب پریوستیال: یکی از مشکلاتی که دامن گیر بیمار می شود، تحلیل لثه به صورت پیشرفته بوده و بیمار قادر به حمل ایمپلنت در بلوار فرهنگ سعادت آباد نخواهد شد. در این حالت نیاز است که در ابتدا مشکل تحلیل لثه برطرف گشته و پس از آن ساختار پروتزی بر روی آن سوار شود.
 • ایمپلنت های زایگوماتیک: تحلیل لثه بیمار می تواند به نحوی باشد که فک بالا نیاز به یک ساختار فلزی پیدا کند. در این شرایط ایمپلنت دندان با یک ساختار فلزی به استخوان جوش زده می شود.

ایمپلنت در بلوار فرهنگ

مزایای کاشت ایمپلنت در بلوار فرهنگ سعادت آباد

دلایل زیادی برای کاشت ایمپلنت دندان اقساطی و انتخاب پروسه و فرایند طولانی کاشت ایمپلنت دندان می باشد. برخی از این امتیازات شامل موارد زیر است:

 • بهتر شدن ظاهر و زیبایی بیمار: فراموش نکنید که کاشت ایمپلنت دندان همانند کاشت دندان طبیعی می باشد به نحوی که تشخیص آن سخت می شود. پایه ایمپلنت همانند ریشه عمل کرده و با استخوان فک کاملا جوش می خورد.
 • بهبود تکلم و گفتار: با از دست دادن دندان نحوه گفتگو و صحبت کردن بیمار دچار اختلال خواهد شد. در این شرایط کاشت ایمپلنت دندان مانند دندان طبیعی بوده و این نقص برطرف خواهد شد.
 • آسان تر غذا خوردن: کمبود دندان در دهان سبب می شود که خوردن بیشتر غذاها با مشکل پیش رود. این حالت بهتر است که کاشت ایمپلنت دندان انجام شود. با کمک ایمپلنت بیمار می تواند انواع غذاهایی که دوست دارد میل کند
 • بهبود سلامت دهان: برخی دیگر از خدمات دندانپزشکی باعث می شود که دندان دچار آسیب هایی مانند دستکاری، تراشیدن و یا کشیدن دندان شود. با کاشت ایمپلنت نیازی به دندان های مجاور نبوده و همانند دندان طبیعی می توان از آن مراقبت کرد. با مراقبت می توانید سلامت را به دهان و دندان خود بازگردانید.
 • دوام و طول عمر طولانی: یکی دیگر از مزایای کاشت ایمپلنت در بلوار فرهنگ سعادت آباد، داشتن طول عمر طولانی و ماندگاری خوب آن می باشد.

چه افرادی می تواند از ایمپلنت در بلوار فرهنگ سعادت آباد

بیمارانی که جهت کاشت ایمپلنت در شهرک غرب  مراجعه می کنند بایستی از سلامت کافی دهان و دندان برخوردار باشند. علاوه براین دارای لثه های سالم و تراکم استخوان کافی برای نگه داشتن پایه های ایمپلنت باشند. افرادی که به بهداشت دهان و دندان اهمیت می دهند و در طول سال به دندانپزشک مراجعه می کنند.

برای جایگزین کردن هر تعداد دندان با انجام ایمپلنت در بلوار فرهنگ از یک دندان تا کل دندان ها وجود دارد.

هزینه ایمپلنت دندان در بلوار فرهنگ

همیشه افرادی که به کلینیک مرکز ایران ایمپلنت مراجعه می کنند نگران هزینه کاشت هستند. بایستتی گفت که هزینه ایمپلنت دندان در بلوار فرهنگ مناسب و قیمت منصافانه ای دارد اما با این حال زمانی می توان قیمت اصلی و نهایی را به بیمار اعلام کرد که دندان و دهان به خوبی مورد معاینه و ارزیابی قرار گرفته باشد. در صورتی که بیمار نیاز به برخی جراحی ها به جز جراحی ایمپلنت دندان داشته باشد آن هزینه ها هم در مجموع هزینه های کاشت ایمپلنت دندان در بلوار فرهنگ اعلام خواهد شد.

مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت دندان

در صورتی که بیمار مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت در بلوار مدیریت سعادت آباد را رعایت نماید، می تواند برای سالهای طولانی از آن استفاده نماید. برخی از این مراقبت شامل موارد زیر است:

 • پس از کاشت حداقل یک روز از مسواک زدن در آن ناحیه خودداری نمایید
 • سعی کنید تا 8 ساعت پس از جراحی دهان خود را نشویید
 • برای استفاده از دهان شویه با دندانپزشک خود مشورت کنید و تقریبا روزی 3 مرتبه استفاده کنید
 • برای تمیز نگه داشتن دندان ها بهتر است از برس های بین دندانی، نخ دندان، مسواک و ترجیحا خمیر دندان مخصوص ایمپلنت استفاده کنید
 • سه روز اول پس از کاشت ایمپلنت از خوردن قهوه و نوشیدن چای جلوگیری کنید . در این سه روز سعی کنید سیگار نکشید

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره تکمیلی در مورد ایمپلنت در بلوار فرهنگ همه روزه با کارشناسان و مشاورین مرکز ایران ایمپلنت تلفنی و یا از طریق واتساپ ارتباط برقرار کنید تا به بهترین شکل مشاوره شوید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها