ایمپلنت با دندان مصنوعی چیست؟

ایمپلنت با دندان مصنوعی

ایمپلنت با دندان مصنوعی یکی دیگر از روش هایی است که شما می توانید جایگزین دندان های از دست رفته خود بکنید. با پیشرفت دنیا دندانپزشکی و تجهیزات آن کم کم افراد رو به دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت نموده اند. با کمک این متد دندان مصنوعی ساخته شده کاملا با پایه ایمپلن جوش خورده و برای همیشه در دهان بیمار ثابت می ماند. اگر شما هم قصد کاشت ایمپلنت دندان با پروتز مصنوعی را دارید، بهتر است تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

ایمپلنت با دندان مصنوعی چیست و چه کاربردی دارد؟

در بیشتر مواقع حتی با رعایت بهداشت دهان و دندان، امکان از دست دادن دندان وجود دارد. تصادفات و یا بیماری های ناگهانی تنها چند مورد از عواملی است که باعث از بین رفتن دندان می شود. انواع کاشت دندان یا انواع کاشت ایمپلنت دندان با برندها و جنس های متفاوت وجود دارد که شما می توانید از آن استفاده کنید.

زمانی که فرد به مرکز ایران ایمپلنت مراجعه می کن، متخصص ایمپلنت پس از بررسی و معاینات اولیه تشخیص می دهد که کدام روش انجام ایمپلنت دندان برای او مناسب است. تصور ذهنی که از دندان مصنوعی همیشه در بین مرد رواج داشته است، انجام ایمپلنت با دندان مصنوعی را کمی با شک و تردید همراه کرده است.

ایمپلنت با دندان مصنوعی روشی کاملا متفاوت از دندان مصنوعی متحرک یا ثابت است. در این فرایند پروتز مصنوعی ساخته شده برای ایمپلنت، پس از مدت کوتاهی کاملا با بافت لثه جوش خورده و برای همیشه در دهان بیمار ثابت می ماند. با این عمل دیگر نیازی به خارج کردن پروتز مصنوعی در هر زمانی نیست. نقش استخوان به عنوان یک بافت زنده در کاشت ایمپلنت بسیار چشمگیر است. به نحوی که یکی از شرایط کاشت ایمپلنت وجود تراکم استخوان به حد کافی است.

زمانی که دندان از بین می روند، استخوانی که دندان را قبلا احاطه کرده بود به مرور زمان از بین می رود. در صورتی که این مساله درمان نشود و ادامه پیدا کند، علاوه بر تحلیل لثه باعث از بین رفتن دیگر دندان ها هم خواهد. متاسفانه با به کار بردن پروتز متحرک این روند تحلیل زودتر از زمان ممکن رخ می دهد اما استفاده از ایمپلنت با دندان مصنوعی این خطر را از بین می برد.

کاشت ایمپلنت دندان با کمک دندان مصنوعیانواع روش کاشت ایمپلنت دندان با کمک دندان مصنوعی

برای کاشت ایمپلنت با کمک دندان مصنوعی دو روش میله ای و توپی وجود دارد. در این دو روش که شباهت زیادی به دندان مصنوعی آکریلیک دارد، دندان های مصنوعی سرامیکی یا آکریلیک به پایه ایمپلنت متصل می شود.

در مدل دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت میله ای، دو تا پنج ایمپلنت را با استفاده از یک نوار میله مانند نازک بهم متصل می کنند. این میله قبلا در استخوان فک با دقت فراوان کار گذاشته شده است. کاشت دندان با دندان مصنوعی به صورت میله ای، با استفاده از کلیپس ها و یا انواع اتصالات به میله فیت می شود. همانگونه که اشاره شد در این روش برعکس دندان مصنوعی متحرک، مشکل جابجایی مداوم دندان وجود ندارد.

در مدل توپی، اتصالات موجود بر روی ایمپلنت به شکل توپ بوده و در داخل سوکت ها با دقت جای داده می شود. به این اتصالات که گاهی اتصالات نر و ماده گفته می شود، ایمپلنت با دندان مصنوعی کاملا محکم در جای خود قرار می گیرد.

مراقبت از دندان مصنوعی ثابت

زمانی که شما کاشت ایمپلنت دندان با هر روشی را انجام می دهید، باید زمانی را برای مراقبت های پس از کاشت در نظر بگیرید. ایمپلنت دندان همانند دیگر دندان های عادی نیاز به مراقبت و توجه و رعایت بهداشت دهان و دندان دارد.

متخصص ایمپلنت دندان پس از عمل کاشت، توصیه های لازم درخصوص مراقبت پس از کاشت ایمپلنت را گوشزد می کند. برای تمیز کردن دندان سعی کنید از خمیرهای مخصوص ایمپلنت دندان استفاده کنید. اگر تمایل دارید از دهانشویه استفاده کنید حتما پیش از خرید با دندانپزشک خود مشورت داشته باشید. خوردن غذاهای سخت و جویدن خوراکی های سفت را تا دو هفته کنار بگذارید.

پس از عمل کاشت ایمپلنت با دندان مصنوعی تا یک هفته از کشیدن سیگار و مصرف مشروبات الکلی خودداری شود. در صورتی که پیوند استخوان را برای کاشت انجام داده اید، حتما مراقبت های پس از پیوند استخوان را نیز رعایت کنید. برای داشتن طول عمر طولانی ایمپلنت دندان نیاز است که لثه های شما محکم و تراکم استخوان همیشه به حد کافی باشد.

چرا مرکز ایران ایمپلنت؟

مرکز دندانپزشکی ایران ایمپلنت، ارائه دهنده کلیه خدمات دندانپزشکی در تمامی زمینه‌های درمانی و زیبایی مفتخر است که با استفاده از بهترین و مدرن‌ترین تجهیزات پزشکی و همینطور با کیفیت‌ترین مواد مصرفی روز دنیا در محیطی آرامش بخش، با رعایت تمامی استانداردهای بهداشتی در خدمت شما عزیزان باشد.

ایران ایمپلنت با به کار گیری علم روز دنیا در انجام عملیات تخصصی دندانپزشکی توسط متخصصین مجرب و در عین حال تنظیم قیمت منصفانه و معقول توانسته است تا در صدر بهترین‌های این حوزه قرار بگیرد که این امر همچنان در حال ادامه می‌باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها