لوگو ایران ایمپلنت

آیا دندان عقل باعث بوی بد دهان می شود؟

آیا دندان عقل باعث بوی بد دهان می شود؟
آنچه در این مقاله می خوانید!

آیا دندان عقل باعث بوی بد دهان می شود؟ چرا دندان عقل باعث بوی بد دهان می شود؟

بوی بد دندان عقل نیمه نهفته به چه دلیلی است و درمان آن چیست؟ علت بوی بد دهان بعد از کشیدن دندان عقل چیست؟ آیا آبسه دندان عقل باعث مشکلاتی نظیر بوی بد می شود؟ در بهترین مرکز ایمپلنت دندان با ما همراه بمانید تا به بررسی این مسائل برای شما عزیزان بپردازیم.

دندان عقل من باعث بوی بد دهانم شده!!

دندان عقل به خودی خود عاملی برای ایجاد رایحه بد در دهان نیست و مشکلی را ایجاد نمی کند. اما شرایط آن در بسیاری از مواقع باعث می شود که بوی بسیار  بدی در دهان به وجود آید و حتی با مسواک زدن و یا رعایت بهداشت دهان و دندان نیز این مشکل پا بر جا می ماند.

بدین معنا که مسواک زدن و رعایت بهداشت دهان نیز نمی تواند مانع از ایجاد بوی بد دهان شود بلکه فقط به میزان جزئی آن را کاهش می دهد.

 دلیل بوی بد دندان عقل

دندان عقل معمولا در شرایط نامناسبی در دهان رشد می کند و محل استقرار آن اصولی و صحیح نیست بلکه همیشه با کمبود فضا برای رشد مواجه است که این موضوع باعث می شود تا عفونت در wisdom tooth  ایجاد شود و یا ذرات غذا و باکتری در لابه لای آن گیر بیفتند.

این موضوع نیز باعث ایجاد رایحه بد در دهان می شود که علت آن دندان عقل و وضعیت نامناسب آن خواهد بود.

بوی بد دندان عقل
بوی بد دندان عقل

• می‌خوام بیشتر بدونم: بهترین زمان جراحی دندان عقل چه موقعی است؟

بوی بد دندان عقل نیمه نهفته

این دندان مشکلات زیادی را برای افراد ایجاد می کند که یکی از مهمترین انها ایجاد بوی بد در دهان است. رایحه متعفن دندان عقل نیمه نهفته نیز مانند موارد دیگر به دلیل ذرات غذا و عفونی شدن دندان به وجود می آید و شرایط نامطلوبی را ایجاد می کند.

لازم به ذکر است که نه تنها دندان عقل نیمه نهفته بلکه wisdom tooth  آشکار و نهفته نیز میتوانند موجب ایجاد بوی بد در دهان شوند. که در این شرایط بهتر است جراحی دندان عقل نهفته تحت نظر متخصص انجام شود.

درمان بوی بد دهان ناشی از دندان عقل

چنانچه متوجه شوید که به دلیل وضعیت دندان عقل دچار بوی بد دهان شده اید و یا پزشک این موضوع را به شما بیان کند لازم است تا برای برطرف کردن این مشکل اقدام کنید.

معمولا اصلی ترین راه برای درمان بوی بد دهان به دلیل دندان عقل این است که جراحی دندان عقل انجام شود و این دندان به صورت کامل از دهان خارج شود تا هم بوی بد دهان برطرف شود و هم از آسیب دیدن سایر دندان ها جلوگیری به عمل آید.

علت بوی بد دهان بعد از کشیدن دندان عقل

دندان عقل نه تنها تا زمانی که در دهان قرار دارد موجب بروز بوی بد در دهان می شود بلکه بعد از کشیدن آن نیز رایحه بد در دهان به وجود می آید که این مشکل ناشی از رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان پس از کشیدن wisdom tooth  است.

از طرف دیگر اگر کشیدن دندان عقل را نزد دندانپزشک بی تجربه و ناوارد انجام دهید نیز این مشکل به وجود می آید؛ زیرا دندانپزشکی که عملیات جراحی دندان عقل را به خوبی انجام نمی دهند و آن را به شکل اصولی از دهان خارج نمی کنند باعث سوراخ شدن حفره های سینوسی در فک بالا می شود و این مشکل باعث ایجاد عفونت در دهان می گردد.

در این حالت طبق گفته های بالا بوی بسیار بدی در دهان ایجاد می شود؛ در نتیجه باید مجددا برای برطرف کردن مشکل به یک دندانپزشک متخصص و کاربلد مراجعه کرد تا برای برطرف کردن این موضوع اقدام شود.

سایر مشکلات ناشی از دندان عقل

دندان عقل تنها موجب بروز بوی بد در دهان نمی شود بلکه مشکلات دیگری را نیز به وجود می آورد که این مشکلات از قبیل زیر هستند:

  • پوسیده شدن سایر دندان ها
  • ایجاد درد
  • متورم شدن لثه ها
  • بروز سر درد
  • ایجاد درد در هنگام خوردن غذا
  • خونریزی لثه
  • کج شدن دندان های دیگر
  • و….
دندان عقل نهفته
دندان عقل نهفته

• می‌خوام بیشتر بدونم: عوارض نکشیدن دندان عقل 

کلام پایانی

ایران ایمپلنت یکی از بهترین دندانپزشکی هایی است که میتوانید از طریق آن جراحی دندان عقل نهفته روی عصب انجام دهید و مشکل بوی بد دندان عقل را کنار بزنید. این مرکز از مجهزترین تجهیزات دندانپزشکی استفاده می کند که با بهره گیری از آنها با درد  و خونریزی بسیار کم قادر به جراحی wisdom tooth شما عزیزان خواهد بود. با این وجود دوره نقاهت بعد از جراحی نیز برای شما عزیزان کوتاه می شود و در کمترین زمان بهبودی خود را به دست می اورید.

در صورتی که به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه جراحی دندان عقل نیاز دارید از طریق تلفن های تماس با ما در ارتباط باشید.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
فرم درخواست مشاوره

ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه در این مقاله می خوانید!