پیوند استخوان در غرب تهران کجا انجام می شود؟

پیوند استخوان در غرب تهران

پیوند استخوان در غرب تهران


هر انسانی در طول زندگی خود با مشکل از دست دادن دندان مواجه خواهد شد. این اتفاق می تواند در اثر بیماری های لثه، تصادف و یا ضربات شدید پیش می آید. برای جبران و جایگزین دندان کاشت ایمپلنت دندان توسط متخصص مرکز ایران ایمپلنت می تواند بهترین گزینه باشد. اما برای کاشت ایمپلنت نیاز است که بیمار از تراکم استخوان مناسب برای نگهداری پایه ایمپلنت برخوردار باشد. در صورت عدم وجود این تراکم بیمار اقدام به پیوند استخوان در غرب تهران می نماید. با انجام پیوند استخوان در غرب تهران علاوه بر امتیاز کاشت دندان، لثه ها قدرت دوباره می گیرند. در ادامه توضیحات کامل در خصوص هزینه پیوند استخوان خصوص ارائه می شود.

پیوند استخوان ایمپلنت دندان چیست؟

برای داشتن لبخند زیبا با دندان های سفید و یک دست رعایت بهداشت روتین وار و مراقبت از دندان ها نیاز است. اما با رخ دادن اتفاقات ناگوار از قبیل تصادف، ضربات شدید و یا حتی بیماری های خاص که دندان از دست می رود، این زیبایی کمرنگ خواهد شد. برای جبران دندان از بین رفته راهها و روش های زیادی جهت کاشت دندان از قبیل کاشت دندان طبیعی، کاشت دندان مصنوعی متحرک یا ثابت و یا کاشت ایمپلنت دندان وجود دارد.

نقش حیاتی کاشت ایمپلنت به عنوان بهترین جایگزین دندان های از دست رفته این روزها بیشتر خود را نشان می دهد. اما برای کاشت ایمپلنت دندان نیاز است که تمامی شرایط کاشت از جمله تراکم استخوان کافی وجود داشته باشد. در صورتی که این تراکم به حد کافی نباشد و یا بیمار به تحلیل استخوان دچار شده باشد، پیوند استخوان راه نجات بخش می باشد. پیوند استخوان در غرب تهران توسط متخصص بهترین مرکز ایمپلنت در تهران با کمک تجهیزات مدرن انجام می شود.

تحلیل لثه در اثر عوامل زیادی بخصوص خالی ماندن جای دندان به مدت طولانی و یا بیماری های لثه پیش خواهد آمد. تحلیل استخوان در این شرایط یک امر طبیعی بوده و به هنگام کاشت ایمپلنت دندان دردسرساز خواهد شد. برای جبران این امر پیوند استخوان در غرب تهران گزینه مناسب و خوبی برای اینکار می باشد.

روش های انجام عمل پیوند استخوان در ایمپلنت

برای انجام پیوند استخوان در غرب تهران و با کمک تجهیزات مدرن دندانپزشکی متخصص ایمپلنت از روش های لیفت سینوس و یا ریج افزایی استفاده می کند.

پیوند ببا افزایش بریج

پیوند استخوان نیاز به ارتفاع و پهنای مناسب لثه دارد. متخصص مرکز ایران ایمپلنت زمانی از روش بریج افزایی استفاده می کند که نیاز باشد در حین عمل به ارتفاع استخوان و یا پهنای استخوان افزوده شود. زمانی که تحلیل استخوان رخ می دهد ارتفاع و عرض استخوان فک دچار تغییر شده و از حالت نرمال خارج می شود. افزایش ریج یک راه مناسب برای افزایش ارتفاع و پهنای لثه به هنگام کاشت ایمپلنت می باشد.

جراحی لیفت سینوس

محل قرارگیری سینوس که به شکل حفره می باشد در فک بالای دهان و متصل به مجرای تنفسی وصل می باشد. در شرایطی که استخوان عمودی دندان های آسیای فک بالایی به تحلیل استخوان دچار شود، جراحی لیفت سینوس چاره ساز خواهد بود. طبق نظر متخصص ایمپلنت ، جراحی لیفت سینوس برای پیوند استخوان در غرب تهران می تواند به نوعی تقویت کننده سینوس نیز باشد. در نظر داشته باشید که عوامل دیگری از قبیل پوسیدگی دندان آسیا و همچنین عفونت در استخوان می تواند باعث تحلیل استخوان شود. برای پیشگیری از تحلیل لثه بهتر است به محض از دست دادن دندان برای کاشت ایمپلنت اقدام نمود. با این کار تا حد امکان از هزینه جراحی پیوند استخوان در غرب تهران جلوگیری می شود.

پیوند استخوان در غرب تهران

انواع پیوند استخوان در غرب تهران

تنوع و گوناگونی پیوند استخوان و روکش ایمپلنت در غرب تهران راحتی کار را برای بیمارانی که تحت شرایط خاص هستند، آسان نموده است. زمانی که هر کدام از انواع پیوند استخوان در کاشت ایمپلنت انجام می شود نیاز است که حدود 4 تا 9 ماه از زمان جراحی پیوند استخوان طی شود. در طی این مدت و با انجام مراقبت های پس از پیوند استخوان، پیوند به طور کامل جوش می خورد. فراموش نکنید هر چقدر اتصال بهتر باشد طول عمر ایمپلنت دندان نیز بیشتر خواهد بود.

پیوند با استخوان خود بیمار

اولین گزینه انتخابی از انواع پیوند استخوان و به نوعی بهترین گزینه از نظر متخصص ایمپلنت دندان، اتوگرافت می باشد. به طور معمول چانه، قسمت عقب تر فک پایین و یا حتی ران بیمار می تواند منبع خوبی برای نمونه بردای استخوان باشد. متخصص ایمپلنت از هر قسمت جوارح نمونه را برای پیوند استخوان در غرب تهران که برمی دارد از مواد بیهوشی و بی حسی موضعی استفاده می کند. مهمترین مزایای پیوند اسنخوان با این روش نسبت به روش های دیگر پیشگیری در انتقال بیماری از فرد غریبه می باشد.

پیوند با استخوان فرد دیگر

بهترین گزینه برای همه افراد جوابگو نمی باشد. زمانی که بدن بیمار پیوند استخوان را قبول نکند و آن را پس زند، نیاز است که از استخوان فک بدن دیگران استفاده کرد. این روش که به پیوند الوگرافت معروف است قبل از جراحی از آزمایش های خاص جهت پیشگیری از انتقال بیماری کمک می گیرند. احتمال پس زدن پیوند نیز در این روش وجود دارد اما در مجموع نسبت به روش اتوگرافت از ترمیم کندتری برخوردار است. چون بیمار از دوتا جراحی برای پیوند استخوان در غرب تهران استفاده نمی کند، ترمیم و شرایط بهبود سریعتری نیز خواهد داشت.

پیوند با استخوان حیوانات

نقش هم ساختی بدن حیوانات همانند گاو با انسان در پیوند استخوان خود را نشان داده است. در صورتی که استخوان های انسان جوابگوی کار و نیاز بیمار نباشد چاره ای جز استفاده از استخوان های حیوان باقی نمی ماند. تشابه شرایط و ساختار مولکولی استخوان انسان با برخی از حیوانات سبب شده است که در شرایط خاص که نمی توان از الوگرافت و اتوگرافت استفاده کرد، متخصص حاذق و کارکشته مرکز ایران ایمپلنت از زنوگرافت کمک می گیرد. برخی از حیوانات مانند گاو برای پیوند استخوان در غرب تهران می تواند گزینه مناسبی باشد.

پیوند با مواد سنتزی

راههای زیادی برای جبران تراکم استخوان وجود دارد. یکی دیگر از این روش ها استفاده از آلوپلاست بوده که در لابراتوارها ساخته می شود. احتمال عفونت در این همانند روش نخست کمتر می باشد. اما با اینحال نسبت به روش اتوگرافت کارکرد و بازسازی استخوان کمتری را برای بیمار دارد. مواد سنتزی بکار رفته در این روش توانایی تحریک بدن بیمار جهت ساخت دوباره استخوان را به صورت طبیعی دارد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها