روش های انجام کاشت دندان به چه صورتی است؟

روش های انجام کاشت دندان

روش های انجام کاشت دندان بسیار متنوع است اما در میان قشر جامعه ایمپلنت دندان به نوعی شناخته تر شده است. علت این امر هم بدین دلیل است که به محض از بین رفتن دندان، کاشت ایمپلنت دندان به عنوان اولین گزینه مناسب و مداوم به ذهن خطور می کند. امروز مرکز ایران ایمپلنت در نظر دارد که شما را با انواع روش های انجام کاشت دندان آشنا کند. اگر شما هم به دنبال تنوع بیشتر کاشت دندان هستید، با ما همراه باشید.

انواع روش انجام کاشت دندان

 کاشت دندان به روش های زیادی انجام می شود ولیکن فراموش نکنید که هر کدام از این متدها بسته به شرایط بیمار و شماره دندان متفاوت است. زمانی که شما به مرکز ایمپلنت ایران مراجعه می کنید، پس از انجام معاینات اولیه و بررسی ها تخصصی تشخیص داده می شود که کدام گزینه را انتخاب کنید. برخی از این روش ها شامل موارد زیر است:

کاشت دندان به روش ایمپلنت

ایمپلنت دندان به نوعی کاشت دندان طبیعی است زیرا با این عمل فرد بیشتر مزایای دندان طبیعی را دوباره بدست می آورد. پایه های آن با دقت فراوان در استخوان فک کار گذاشته می شود. در صورتی که این تراکم استخوان به حد کافی نباشد، پیوند استخوان را برای اون انجام می دهند. از نظر تخصص می توان گفت که ایمپلنت دندان، طبیعی ترین روش جایگزین برای دندان های از دست رفته است. ایمپلنت دندان که یکی از روش های انجام کاشت دندان است، یک فرایند زمان بر اما در عین بسیار کارآمد است.

روش-های-کاشت-دنداناندوستیل

یکی دیگر از روش های انجام کاشت دندان، اندوستیل است. در این متد بخش فیکسچر به طور مستقیم با جراحی در استخوان فک قرار می گیرد. پس از جوش خوردن این قسمت با استخوان اطراف خود، نوبت به اباتمنت و تاج دندان می رسد.

ساب پریوستیل

همانگونه که اشاره شد برای کاشت موفقیت آمیز کاشت دندان نیاز است که فرد از استخوان فک خوب و نرمال برخوردار باشد. زمانی که شخص دچار تحلیل استخوان فک و کاهش ارتفاع استخوان فک می شود، به بیماران توصیه می شود که ساب پریوستیل را به عنوان یکی دیگر از روش های انجام کاشت دندان در نظر بگیرند. روند کار به این صورت است که یک فریم و یا قاب تیتانیوم مطابق با استخوان فک طراحی شده و سپس با دقت زیاد بر روی آن قرار می گیرد. زمانی کار به پایان می رسد که قاب موجود در سه نقطه روی استخوان بسته شود.

مینی ایمپلنت دندان

طراحی پیچ مانند مینی ایمپلنت دندان، آن را تقریبا شبیه روش اندوستیل کرده است. مینی ایمپلنت دندان برخلاف دیگر روش های انجام کاشت دندان، از یک ساختار پیچ یک تکه ساخته شده است. انتهای آن توپی مانند و دارای قطر 3 میلی متر است. پروتز دندان را بر روی قسمت توپی مانند می گذارند. این پیچ در اندازه های کوچک ساخته می شود از این رو برای تثبیت پروتزهای تحتانی افرادی که دارای پهنای استخوان محدود هستند، مناسب است.

روش های انجام کاشت دندان تمامی ندارد. زیرکونیا نیز یکی از این روش ها است که هنوز وجود دارد. سازگاری جنس تیتانیومی ایمپلنت دندان با بدن بیمار بر هیچکس پوشیده نیست ولیکن کاشت دندان به روش زیرکونیا در حال ربودن گوی سبقت از تیتانیوم است. این نوع که از نظر زیبایی و سازگاری با محیط بر سر زبان ها افتاده است، برای کاشت دندان جلویی بسیار مناسب است. هزینه کاشت دندان به روش زیرکونیا نسبت به روش معمولی اندکی بیشتر است.

پروتز Snap-In

Snap in Overdenture نیز جزو روش های انجام کاشت دندان محسوب می شود. این متد از دو پیچ نزدیک به دندان های نیش فک پایین استفاده می کند. با این کار سطح استخوان حفظ شده و از حرکت پروتز تحتانی جلوگیری می شود. علاوه براین وجود این دو پیچ سبب خواهد شد که بیمار غذا را راحت تر بخورد و خیلی آسان صحبت کند.

در پروتز Snap-In دندان بر روی لثه قرار می گیرد. در شرایطی که بیمار فاقد دندان در فک پایین باشد، از این روش برای کاشت دندان استفاده می کنند.

All on 4

All on 4 که از روش های انجام کاشت دندان است شامل چهار ایمپلنت است. دو عدد از آن نزدیک نیش و دو عدد دیگر را نزدیک پشت دهان نصب می کنند. برای افرادی که دارای دهانی کوچک و قوس فک هستند روشی بسیار کارآمد است.

چرا کاشت دندان در مرکز ایران ایمپلنت

مرکز دندانپزشکی ایران ایمپلنت، ارائه دهنده کلیه خدمات دندانپزشکی در تمامی زمینه‌های درمانی و زیبایی مفتخر است که با استفاده از بهترین و مدرن‌ترین تجهیزات پزشکی و همینطور با کیفیت‌ترین مواد مصرفی روز دنیا در محیطی آرامش بخش، با رعایت تمامی استانداردهای بهداشتی در خدمت شما عزیزان باشد؛ این مرکز با به کار گیری علم روز دنیا در انجام عملیات تخصصی دندانپزشکی توسط متخصصین مجرب و در عین حال تنظیم قیمت منصفانه و معقول توانسته است تا در صدر بهترین‌های این حوزه قرار بگیرد که این امر همچنان در حال ادامه می‌باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها