بهترین روش جایگزین دندان از دست رفته

جایگزین دندان از دست رفته
آنچه می‌خوانید! ...

جایگزین دندان از دست رفته چیست؟ بهترین روش برای جایگزینی چه می باشد؟ انواع جایگزینها برای دندانها چیست؟

به صورت کلی جایگزین دندان های از دست رفته به این معنا است که فضای خالی ایجاد شده بر اثر از دست رفتن دندان را با یک دندان جایگزین پر کرد تا به این شکل هم زیبایی افراد را بهبود بخشید و هم باعث کاهش عوارض فضای خالی ایجاد شده در دهان شد.

درمان فضای بی دندانی سالیان بسیار زیادی است که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و در زمان های گذشته به این منظور از دندان های طلا و یا دندان نقره استفاده می شده است.

اما امروزه روش های بسیار جدید و مناسبی در این رابطه ایجاد شده اند که شرایط بسیار بهتری را برای افراد به وجود می آورند.

در مرکز ایران ایملپنت با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

4 نوع روش های جایگزین دندان از دست رفته

روش های مختلفی برای جایگزین کردن دندانهای از دست رفته استفاده میشوند که انواع این روش ها از گذشته تا کنون به شرح زیر هستند:

 1. روکش دندان طلا و دندان نقره و یا روکش دندان معمولی
 2. دندان مصنوعی که به آن پروتز موقت نیز می گویند
 3. بریج دندان
 4. کاشت دندان به روش لمینت، کامپوزیت و یا ایمپلنت
جایگزین دندان از دست رفته

بهترین روش  برای جایگزینی

در میان روش هایی که در بخش فوقانی در خصوص جایگزین دندان از دست رفته برای شما شرح دادیم، یکی از بهترین روش های ترمیم دندان، روش ایمپلنت است که یک روش دائمی برای ترمیم دندان ها است و از نتایج آن می توان تا پایان عمر بهره مند شد. این روش امروزه در جهان طرفداران زیادی پیدا کرده است و متقاضیان بسیار زیادی دارد.

1) پایه ایمپلنت

پایه ایمپلنت اولین بخش از جایگزین کردن دندان از دست رفته است که باید آن را در داخل استخوان فک قرار داد. این بخش از جنس تیتانیوم ساخته می شود زیرا این فلز از سازگاری بسیار خوبی با بدن انسان برخوردار است و باعث بروز هیچ مشکلی نمی شود.

زمانی که پایه ایمپلنت در استخوان فک قرار داده می شود، باید مدت زمانی در حدود سه الی چهار ماه بگذرد تا پایه با استخوان فک جوش بخورد و انگاه روکش را بر روی آن قرار داد.

2) اباتمنت و یا چسب ایمپلنت

اباتمنت یک قطعه فلزی شبیه به مهره است که به عنوان واسط و اتصال دهنده روکش و پایه ایمپلنت مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از اباتمنت باعث افزایش استحکام روکش ایمپلنت می شود و طول عمر آن را افزایش می دهد.

اما در بسیاری از مواقع به جای استفاده از اباتمنت، ممکن است که از چسب مخصوص ایمپلنت دندان به منظور اتصال روکش و پایه استفاده شود. از آنجایی که چسب از دوام و استحام کمتری برخوردار است، هزینه پایین تری نیز در مقایسه با اباتمنت دارد.

3) روکش ایمپلنت

روکش ایمپلنت نیز آخرین بخش از ایمپلنت است که در دهان قرار داده می شود. زمانی که روکش در داخل دهان قرار می گیرد، هیچ یک از بخش های ایمپلنت به جز روکش قابل مشاهده نیستند.

روکش ایمپلنت ظاهری شبیه به دندان های طبیعی دارد و جلوه بسیار طبیعی و زیبایی را دهان ایجاد می کند. علاوه بر آن روکش ایمپلنت دندان در خوردن و جویدن غذا مشکلی ایجاد نمی کند و اشخاص به سهولت میتوانند غذا بخورند.

9 مزیت ایمپلنت جایگزینی دندان از دست رفته

برای اینکه دندان از دست رفته خود را ترمیم کنید و از روش ایمپلنت دندان به این منظور استفاده نمایید، مزیت هایی به شرح زیر شامل حال شما عزیزان خواهد شد:

 1. امکان جایگزین کردن یک دندان، چند دندان و یا همه دندان ها در این روش
 2. عدم وجود هر گونه محدودیت سنی و جنسی
 3. دائمی بودن روش ایمپلنت و امکان استفاده از آن تا پایان عمر
 4. عدم نیاز به ترمیم و صرف یک بار هزینه برای استفاده از آن
 5. وجود مراکز زیاد برای انجام این کار در ایران
 6. ایجاد ظاهری کاملا طبیعی در چهره
 7. اصلاح طرح لبخند و ایجاد زیبایی ظاهری برای افراد
 8. عدم آسیب دیدن دندان های مجاور دندان ایمپلنت شده
 9. عدم ایجاد عوارض برای بدن با روش ایمپلنت
 10. و…

بهترین مرکز ایمپلنت

تمامی عزیزانی که قصد دارند دندان های از دست رفته خود را با روش ایمپلنت دیجیتال دندان در تهران ترمیم کنند، می توانند برای انجام این کار به مرکز ایران ایمپلنت مراجعه نمایند و از خدمات این مرکز بهره مند گردند.

در مرکز ایران ایمپلنت بهترین پریودنتیست های کشور مشغول به فعالیت هستند و ترمیم دندان ها را برای شما عزیزان انجام میدهند. این مرکز از تجهیزات جدید و به روز دنیا برخوردار است و شرایط بسیار ایده آلی برای هموطنان عزیز فراهم کرده است.

برای اینکه بتوانید در رابطه با شرایط ایمپلنت اطلاعات بیشتری به دست آورید، می توانید بخش های مختلف وب سایت ما را مورد مطالعه قرار دهید.

آیا استفاده از ایمپلنت برای عموم افراد امکان پذیر است؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که متاسفانه روش ایمپلنت با وجود تمامی مزیت هایی که در خود دارد، برای همه افراد قابل استفاده نیست و معدودی از مردم شرایط لازم برای ترمیم دندان های خود را به این روش ندارند.

در نتیجه برای اینکه بدانید روش ایملپنت برای جایگزین کردن دندان از دست رفته قابل استفاده است و یا خیر، با پزشک در این زمینه صحبت کنید و از پزشک راهنمایی بگیرید.

6 کاندید مناسب برای ایمپلنت

اشخاصی می توانند از این روش برای جایگزینی دندان از دست رفته استفاده کنند که دارای شرایط زیر باشند:

 1. برخوردار بودن از سلامت جسمی
 2. برخوردار بودن از لثه های سالم
 3. داشتن استخوان فک به میزان کافی
 4. رعایت بهداشت دهان و دندان
 5. رعایت مراقبت های مورد نیاز بعد از ایمپلنت
 6. استفاده نکردن از سیگار و سایر دخانیات

کلام پایانی

با در نظر گرفتن مطالبی که در رابطه با جایگزین دندان از دست رفته در مرکز ایران ایمپلنت برای شما عزیزان شرح دادیم، به شما توصیه می کنیم که اگر از کاندیدای مناسب برای استفاده از این روش هستید، حتما از روش ایمپلنت برای ترمیم دندان های خود استفاده کنید و از مزیت های بیشمار آن بهره مند گردید.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه می‌خوانید! ...
بیشتر بخوانید ...
ایمپلنت متحرک
ایمپلنت متحرک

ایمپلنت متحرک و ایمپلنت ثابت از انواع روش های جایگزینی دندان های از دست رفته

ایمپلنت دندان 4

در رابطه با ایمپلنت دندان 4 چه می دانید؟ آیا تا کنون با این عبارت