تفاوت ایمپلنت دیجیتال با معمولی

تفاوت ایمپلنت دیجیتال با معمولی

تفاوت ایمپلنت دیجیتال با معمولی


آیا می دانید ایمپلنت دیجیتال چیست؟ آیا از تفاوت ایمپلنت دیجیتال با معمولی مطلع هستید؟ به نظر شما کدام یک از انواع ایمپلنت دیجیتال و معمولی برای ترمیم دندان ها بهتر هستند؟

در مرکز تخصصی ایران ایمپلنت با ما همراه باشید تا در خصوص این مطالب به شما توضیحاتی ارائه دهیم.

امروزه از ایمپلنت به عنوان بهترین روش برای ترمیم دندان های آسیب دیده یاد می شود زیرا ایمپلنت ظاهری بسیاری طبیعی و زیبا در دهان ایجاد می کند به گونه ای که تفاوت آن از دندان معمولی مشخص نخواهد شد.

علاوه بر آن ایمپلنت از سازگاری بسیار بالایی برای بدن برخوردار است که در صورت استفاده از آن هیچ گونه عوارضی برای بدن و یا دهان ایجاد نمی شود.

به همین دلیل ایمپلنت محبوب ترین و بهترین روشی است که برای ترمیم دندان ها به کار می رود.

ایمپلنت ها در شرایط کلی به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از: ایمپلنت معمولی و ایمپلنت دیجیتال. این دو نوع ایمپلنت با هم تفاوت هایی دارند که آن ها را شرح خواهیم داد.

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت از بهترین و جدیدترین روش هایی است که برای ترمیم دندان ها استفاده می شود. در این روش از پایه تیتانیومی ایمپلنت به عنوان جایگزینی برای ریشه دندان استفاده می شود و پایه تیتانیومی در داخل استخوان فک قرار داده می شود.

با قرار گرفتن پایه ایمپلنت در استخوان فک عمر ایمپلنت دیجیتال بیشتر شده و باید مدت زمانی در حدود چهار ماه زمان بگذرد تا پایه در فک استحکام پیدا کند و پس از آن روکش ایمپلنت به کمک اباتمنت و یا چسب ایمپلنت بر روی پایه قرار داده شود.

ایمپلنت های معمولی و دیجیتال از نظر مراحل ترمیم دندان ها و قطعاتی که در آنها برای ترمیم دندان استفاده می شود، یکسان هستند اما تفاوت هایی در این دو روش نیز وجود دارد که بیشتر تفاوت های آنها در مراحل نصب ایمپلنت در دهان است.

 

تفاوت ایمپلنت دیجیتال با معمولی

 

تفاوت ایمپلنت دیجیتال با معمولی

ایمپلنت دیجیتال و معمولی در برخی از موارد از جمله عمر ایمپلنت دیجیتال با هم متفاوت هستند که اصلی ترین تفاوت های آنها به شرح زیر است:

تفاوت در دستگاه ها و تجهیزات جراحی ایمپلنت

برای ترمیم دندان ها در روش ایمپلنت دیجیتالی از دستگاه های پیشرفته و نرم افزار های سه بعدی جدید استفاده می شود در حالی که برای ترمیم دندان ها در روش ایمپلنت معمولی از این دستگاه ها استفاده نمی گردد و جراحی به شکل سنتی انجام می شود.

این مساله از مهم ترین و اصلی ترین تفاوت ایمپلنت دیجیتال با معمولی به حساب می آید که پایه تفاوت های موجود در این روش را تشکیل می دهد.

تفاوت در میزان درد و خونریزی و جراحت

از آنجایی که در روش ایمپلنت دیجیتالی از دستگاه های پیشرفته استفاده می شود، میزان درد و خونریزی در بیمار بسیار کم است زیرا جراحت هایی که برای ترمیم دندان در این روش صورت می گیرد، بسیار کمتر از روش معمولی است.

با این وجود استفاده از روش ایمپلنت دیجیتال برای کسانی که تمایل دارند تا درد و خونریزی کمتری را داشته باشند بسیار مناسب خواهد بود.

تفاوت در هزینه و قیمت ترمیم دندان ها

هزینه ای که برای ترمیم دندان ها به روش ایمپلنت دیجیتال مورد نیاز است، با هزینه مربوط به ترمیم دندان ها در روش ایمپلنت معمولی متفاوت است و هزینه ایمپلنت دیجیتال بیشتر است.

به همین دلیل اگر برای ترمیم دندان های خود روش دیجیتالی را انتخاب کنید، باید هزینه بیشتری بپردازید.

تفاوت در دقت جراحی ایمپلنت

در ایمپلنت دیجیتال و معمولی از نظر دقت در جراحی نیز تفاوت هایی وجود دارد زیرا در روش دیجیتالی قرار دادن پایه ایمپلنت در استخوان فک با دقت بسیار بیشتری در مقایسه با ایمپلنت معمولی انجام می شود و توصیه می شود که در صورت امکان از این روش برای ترمیم کردن دندان های خود استفاده کنید.

تفاوت در دریافت نتیجه کلی حاصل از ترمیم دندان ها در روش ایمپلنت

نتیجه کلی ایمپلنت دندان در روش معمولی و دیجیتالی نیز از دیگر تفاوت ایمپلنت دیجیتال با معمولی محسوب می شود. زیرا از آنجایی که دقت انجام عملیات در روش دیجیتالی بیشتر است نتیجه کلی آن نیز بهتر و مناسب از روش معمولی و یا سنتی خواهد بود.

ایمپلنت دیجیتال برای چه کسانی مناسب است؟

استفاده از روش ایمپلنت دیجیتال برای ترمیم دندان های از دست رفته به صورت کلی بر اساس ویژگی هایی که این روش دارد، برای کسانی مناسب است که از عهده هزینه انجام این روش بر بیایند. علاوه بر آن کسانی که به دنبال یک روش با میزان درد و خونریزی کمتر هستند و مایلند که جراحت کمتری در لثه آنها ایجاد شود نیز می توانند از این روش به جای ایمپلنت معمولی استفاده کنند.

ایمپلنت دیجیتالی برای کسانی که می خواهند دقت بیشتری در جراحی ایمپلنت آنها وجود داشته باشد و نتیجه کلی ترمیم دندان های انها بهتر باشد نیز به عنوان بهترین روش از سوی مرکز ایران ایمپلنت به شما عزیزان معرفی می شود.

بهترین مرکز برای ترمیم دندان ها با ایمپلنت دیجیتال و معمولی

در شهر های مختلف مراکز بسیار زیادی برای ترمیم دندان وجود دارد که یکی از بهترین مراکز ایمپلنت در تهران، مرکز ایران ایمپلنت است که از سابقه فعالیت بسیار زیادی برخوردار است و بهترین متخصصین ایمپلنت در این مجموعه فعالیت دارند.

عزیزانی که قصد داشته باشند در شهر تهران برای ترمیم دندان های خود به روش ایمپلنت دیجیتالی و یا معمولی اقدام کنند، می توانند به این مرکز مراجعه نمایند.

سخن پایانی در مورد تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

در مرکز تخصصی ایران ایمپلنت، تفاوت ایمپلنت دیجیتال با معمولی را تحت بررسی قرار دادیم.

بر اساس مطالب ذکر شده در این مقاله می توان به این نتیجه دست یافت که استفاده از روش ایمپلنت دیجیتالی در مقایسه با ایمپلنت معمولی با توجه به ویژگی های مثبتی که دارد، مناسب تر خواهد بود و پیشنهاد متخصصین ما در ایران ایمپلنت این است که افراد تا حد ممکن به جای استفاده کردن از روش معمولی از روش ایمپلنت دیجیتالی برای ترمیم دندان های خود استفاده کنند و نتیجه بهتری را دریافت نمایند.

در غیر این صورت نیز استفاده از روش ایمپلنت معمولی نیز در مقایسه با روش هایی مانند: لمینت و کامپوزیت توصیه می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در ایران ایمپلنت تماس بگیرید و از متخصصین ما راهنمایی دریافت کنید و یا از سایر مقالات درج شده در ایران ایمپلنت استفاده نمایید.

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها