ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان

ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان

ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان


اهمیت ایمپلنت دندان زمانی مهم خواهد شد که شما یک یا چند دندان خود را کشیده یا در اثر عوامل مختلف از دست داده باشید. در صورتی که به فکر جایگزین کردن آن نباشید ظاهر چهره و سلامت دهان و دندان شما دچار مشکل خواهد شد زیرا ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان یک گزینه بسیار مناسب برای چنین مواقعی است که شما می خواهید جای خالی دندان خود را پر کنید.

اگر جای خالی دندان پر نشود به مرور زمان دندان های دیگر از جای خود تکان خورده و یا به حالت کج در خواهد آمد. علاوه براین نبود دندان بر نحوه گاز زدن و جویدن شما نیز تاثیرگذار است. مرکز ایران ایمپلنت با ارائه انواع کاشت ایمپلنت دندان همزمان با کشیدن دندان و یا در دوره های طولانی پس از کشیدن دندان توانسته است نام خود را در ذهن بیشتر بیماران خود نگه دارد.

ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان چیست؟

همیشه این سوال پیش خواهد امد که بهترین زمان برای کاشت ایمپلنت دندان و انجام مراحل پیوند استخوان چه وقتی است؟ شاید مناسب ترین جواب را از زبان یک ایمپلنتولوژیست بشنوید. باید خاطرنشان کرد که برنامه ریزی برای درمان با روش کاشت ایمپلنت دندان در شرایطی بیمار تمام گزینه های لازم برای کاشت را داشته باشد، توسط ایمپلنتولوژیست تعیین می گردد.

وقتی صحبت از شرایط به میان می آید باید عوامل زیادی مانند میزان تراکم، ارتفاع و پهنای استخوان فک را در ذهن تداعی کرد. این موارد با کمک عکس اشعه ایکس قابل بررسی است و با استفاده از سی تی اسکن مشخص می شود. برای کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان نیز باید تمامی این موارد مورد بررسی قرار گیرد. تمامی این بررسی ها و ارزیابی ها دید خوبی نسبت به تراکم استخوان به متخصص ایمپلنت خواهد داد که در نهایت باعث می شود که متخصص با توجه به سنجیدن شرایط محل کاشت بهتر تصمیم گیری کند.

در بیشتر مواقع دندانپزشک تمایل دارد که عمل کاشت ایمپلنت دندان را همزمان با کشیدن دندان های بیمار انجام دهد. در مواردی که دندان بیمار دارای عفونت نباشد و استخوان فک سالم باشد عمل کاشت را نباید به تاخیر انداخت.

عدم کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن برخی دندان ها

در موارد خاص مانند کاشت ایمپلنت دندان های خلفی که دارای چند ریشه هستند بخصوص دندان هایی که دارای دو یا سه ریشه هستند، بهتر است عمل کاشت ایمپلنت دندان حدود 6 هفته به تاخیر انداخت. به طور معمول پس از کشیدن دندان عمل تحلیل لثه ها به مرور اتفاق می افتد که هزینه کاشت ایمپلنت دندان را برای بیمار چند برابر خواهد کرد. از این متخصص ایمپلنت تمام تلاش خود را انجام خواهد داد که در بهترین زمان ممکن کاشت ایمپلنت دندان را انجام دهد.

متخصص ایمپلنت تمام تلاش خود را انجام خواهد داد که بلافاصله پس از کشیدن دندان عمل کاشت را انجام دهد. با بررسی شرایط کاشت و مهیا بودن عمل جایگزینی دندان انجام شده و همچنین باعث افزایش طول عمر روکش ایمپلنت می شود

ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان

نحوه کاشت ایمپلنت دندان

برای کاشت ایمپلنت دندان نیاز است که ابتدا وضعیت دندان ها مورد بررسی قرار گیرد. در شرایطی که تشخیص داده شود که امکان کاشت ایمپلنت وجود دارد همزمان با کشیدن دندان ها و با کمک بی حسی موضعی عمل کاشت انجام می شود. برای کشیدن دندان متخصص ابتدا لثه اطراف دندان های خراب را کنار می زند و پس از آن دندان پوسیده را بیرون می کشد. چنانچه دندان دارای چندین ریشه باشد بهتر است که این ریشه ها از هم تفکیک شده و به صورت تک تک آن را بیرون کشید.

پس از آن متخصص برای کاشت و محل مناسب قرارگیری وضعیت مناسب محل کاشت را مورد بررسی قرار می دهد در صورت تایید عمل کاشت انجام خواهد شد. فراموش نکنید که در برخی موارد نیاز است که اندکی از استخوان مورد بازسازی قرار گیرد.

اقدامات پیش از کشیدن دندان به چه صورت است؟

برای افرادی که تمایل به کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان دارند نیاز است که اقدامات خاصی را انجام دهند. برای نمونه پیش از کشیدن دندان واجب است که مراحلی را طی کنند. در این مراحل متخصص دندانپزشکی ابتدای امر عکس پرتوی ایکس از دهان و دندان تهیه کرده و براساس موقعیت دندانی و میزان خرابی دندان بهترین روش را برای کشیدن دندان انتخاب می کند. در نظر داشته باشید که متخصص ها شیوه ای را انتخاب می کنند که سریعترین راه التیام و بهبودی را داشته باشد. البته بهتر است بدانید که کشیدن دندان عقل با کشیدن دندان های دیگر اندکی تفاوت دارد زیرا انواع دندان عقل را داریم.

به طور معمول کشیدن دندان به دو صورت امکان پذیر است:

 • کشیدن ساده دندان: در این نوع و روش کشیدن دندان پس از مشاهده عکس های تهیه شده موقعیت دندانی مشخص شده و به صورت ساده و با کمک ابزاری به نام الواتور دندان بیمار لق می شود و پس از آن از فورسپس استفاده کرده تا آن را خارج کند.
 • کشیدن دندان با کمک جراحی: کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان کار را برای بیمار راحت تر خواهد کرد اما در این میان جراحی خود به تنهایی یک فرایند پیچیده است. جراحی را زمانی انجام می دهند که دندان از سطح لثه شکسته باشد یا از آن بیرونن نزده باشد. روند کار به این صورت است که متخصص یک برش کوچک بر روی لثه ایجاد کند. در برخی شرایط مورد نیاز است متخصص بخشی از استخوان پیرامون دندان نیز خارج شود و یا دندان به چند تکه تقسیم شود تا بتوان آن را خارج کند.

شرایط کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان

قرار گرفتن ایمپلنت فوری یا ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان در موارد مختلفی انجام می شود. این موارد شامل گزینه های زیر است:

 • از بین رفتن دندان در اثر ضربه و حادثه
 • کشیدن دندان های شیری در صورت عدم وجود دندان های دائمی
 • جذب مجدد ریشه
 • حفره های گسترده ای در دندان که قابل درمان نیستند
 • کاشت ایمپلنت بجای دندانهایی که در اثر بیماری پریودنتال تحرک دارند.

مزایای کاشت ایمپلنت دندان

تا به اینجای مقاله می دانیم که کاشت ایمپلنت دندان یک مزیت محسوب شده و هر شخصی می تواند برای جبران دندان از دست رفته به سراغ کاشت ایمپلنت دندان حتی همزمان با کشیدن دندان برود. از جمله مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • راحتی بهتر
 • بهبود تکلم
 • بالا رفتن اعتماد به نفس
 • ماندگاری
 • راحت غذا خوردن
 • سلامت بهداشت دهان و دندان
 • بازیایی حس چشایی

طول عمر ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان

تخمین طول عمر ایمپلنت دندان به نحوه نگهداری بیمار بستگی دارد. اما از نظر متخصص طول عمر آن شبیه به طول عمر یک دندان معمولی است. یک دندان معمولی را نگهداری صحیح و مراقبت های روزانه می توان تا آخر عمر داشت. ایمپلنت پس از کشیدن دندان نیز چنین شرایطی را دارد. در صورتی که فرد بتواند بهداشت دهان و دهان را رعایت کند و از جویدن مواد بسیار سخت با دندان خودداری کند می تواند برای 15 تا 20 و یا حتی بیشتر ایمپلنت را به همراه داشته باشد.

در برخی موارد شاید نیاز باشد که فرد تنها تاج دندان را تعویض کند و دیگر نیاز به کاشت دوباره ایمپلنت نباشد. در این موارد دیگر هزینه های تعویض تاج همانند هزینه کاشت برای فرد زیاد نخواهد بود.

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

هزینه های دندانپزشکی را نمی توان مانند دیگر هزینه های خدمات درمانی به صورت ثابت تعریف کرد. برای تعیین هزینه ایمپلنت دندان پس از کشیدن دندان عوامل زیادی مانند جنس ایمپلنت دندان، نوع متریال ایمپلنت، کشور سازنده، پزشک متخصص و دیگر موارد دخیل می باشد که هر کدام می تواند هزینه را بیشتر یا کمتر کند.

با این همه عوامل دیگری نیز در تعیین هزینه ایمپلنت تاثیر گذار است مانند انواع پیوند استخوان . در صورتی که تراکم استخوان به حد کافی نباشد بیمار مجبور به انجام و بهره بردن از مزایای پیوند استخوان خواهد بود که همین مورد باز هزینه ایمپلنت را افزایش خواهد داد.

اما در مجموع مرکز ایمپلنت ایران مناسب ترین قیمت ایمپلنت دندان را برای بیماران خود در نظر گرفته است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره مرکز  تماس حاصل نمایید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها