ایمپلنت دندان 6

ایمپلنت دندان 6


در رابطه با ایمپلنت دندان 6 چه می دانید؟ آیا تا کنون با این واژه مواجه شده اید؟ آیا می خواهید دندان های خود را ایمپلنت کنید؟ پس با ما در کلینیک ایران ایمپلنت همراه باشید و این مقاله که از سوی همکاران ما در این مجموعه تهیه شده است را مطالعه کنید تا با ایمپلنت دندان 6 آشنا شوید.

در میان انواع تکنیک های جدیدی که برای ترمیم دندان به وجود آمده اند، ایمپلنت دندان یکی از روش های رایج است که مسلما همه افراد با این روش تا حدودی آشنایی دارند و یا در رابطه با آن اطلاعاتی را به دست آورده اند.

اما در این میان ایمپلنت دندان 6 شاید برای عده زیادی از افراد یک واژه گنگ و مبهم باشد. در رابطه با ایمپلنت دندان از نوع شش باید بگوییم که این روش نیز همان ایمپلنت است، اما دارای شرایط متفاوتی است که آن را منحصر به فرد کرده است.

کاشت دندان چیست؟

ایمپلنت روشی است که برای ترمیم دندان های آسیب دیده و یا دندان هایی که به هر دلیلی از بین رفته اند و جای آنها خالی شده است، به کار می رود. از روش ایمپلنت می توان برای ترمیم همه دندان ها و یا تعدادی از انها استفاده کرد.

ایمپلنت به گونه ای است که در آن از یک پایه تیتانیومی استفاده می شود و این پایه در داخل استخوان فک قرار داده می شود و پس از اینکه استحکام کافی پیدا کرد، به واسطه اباتمنت و یا چسب مخصوص ایمپلنت بر روی آن روکش ایمپلنت قرار داده می شود که روکش و همان تاج ایمپلنت بخش نهایی آن است و زیبایی دندان ها از طریق آن تامین می شود.

ایمپلنت دندان 6

همان طور که می دانید دندان های انسان دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام نام مخصوص به خود و یا حتی شماره گذاری های متفاوتی دارند. به عنوان مثال: دندان های آسیا در فک هر انسانی دو عدد هستند که از این رو شماره 4 و 5 به دندان های آسیای کوچک تعلق پیدا می کند و شماره های 6 و 7 به دندان های آسیای بزرگ مربوط می شوند.

در نتیجه با این وجود منظور از ایمپلنت دندان 6 ، ایمپلنتی است که برای ترمیم دندان شماره 6 مورد استفاده قرار می گیرد، یعنی ایمپلنت کردن دندان آسیای بزرگ اشخاصی که می خواهند این دندان خود را ترمیم کنند.

پس در این صورت تمامی اشخاصی که می خواهند دندان آسیای بزرگ خود را ایمپلنت کنند، باید از ایمپلنت دندان 6 استفاده نمایند.

مراحل ایمپلنت دندان 6 چگونه است؟

برای اینکه دندان آسیای بزرگ را با این روش ایمپلنت کنید، باید ابتدا به پزشک مراجعه کنید. در این حین دندان توسط پزشک تحت بررسی قرار می گیرد. در این هنگام پزشک بررسی می کند که ریشه دندان در داخل دهان وجود نداشته باشد و یا دندان مورد نظر عاری از عفونت باشد.

در مرحله بعدی پزشک به تراشیدن لثه در صورت نیاز اقدام می کند و سپس استخوان فک به میزان پایه تیتانیومی تراش داده می شود تا پزشک بتواند پایه را در داخل استخوان جایگذاری کند.

در ادامه پس از اینکه پایه ایمپلنت 6 در داخل استخوان قرار داده شد، روکش ایمپلنت بر روی پایه دندان قرار داده می شود و مراحل ایمپلنت دندان 6 به خوبی پایان می یابد.

 

ایمپلنت دندان 6

 

مزایای استفاده از کاشت دندان چیست؟

استفاده از روش ایمپلنت برای ترمیم دندان آسیای بزرگ به گونه ای است که باعث می شود تا یک دندان بسیار مقاوم و با کیفیت جایگزین دندان آسیای از دست رفته شود که ظاهر بسیار طبیعی و زیبایی را نیز به همراه داشته باشد.

علاوه بر آن در صورتی که این دندان را به روش ایمپلنت ترمیم کرد، از آسیب دیدن دندان های دیگر نیز جلوگیری به عمل می آید و هیچ عارضه ای برای اشخاص به علت کار گذاشتن این نوع دندان در لثه برای افراد ایجاد نخواهد شد.

با استفاده از این روش می توان تا مدت زمان بسیار زیاد حتی تا پایان عمر از دندان ایمپلنت شده استفاده کرد و از آن به خوبی بهره برد.

بهترین کلینیک برای ایمپلنت دندان 6 در تهران

در شهر تهران تعداد بسیار زیادی کلینیک های دولتی و یا خصوصی در زمینه ایمپلنت دندان فعالیت دارند که شما عزیزان میتوانید به هر یک از آنها برای ترمیم دندان خود به روش ایمپلنت مراجعه کنید.

اما از آنجایی که ترمیم دندان به روش ایمپلنت مساله بسیار پیچیده و حساسی است و نیازمند تخصص و دقت کافی پزشک است، به شما عزیزان توصیه می کنیم که برای انجام این کار به بهترین مراکز و معتبر ترین کلینیک ها مراجعه کنید تا نتیجه مناسبی را دریافت نمایید و مشکلی در این رابطه برای شما ایجاد نشود.

یکی از بهترین مراکز برای ایمپلنت دندان از نوع 6 و یا انواع دیگر ایمپلنت، کلینیک ایران ایمپلنت است که به صورت تخصصی در زمینه ایمپلنت دندان فعالیت می کند و کیفیت ارائه خدمات در این مرکز بسیار بالا است و تماما با نظارت و همکاری بهترین متخصصین ایمپلنت انجام می شوند.

در صورت تمایل با ایران ایمپلنت تماس بگیرید و نوبت ویزیت از پزشکان ما دریافت کنید.

هزینه ایمپلنت دندان 6 چه قدر است؟

به صورت کلی هزینه ای که برای ترمیم دندان به این روش باید صرف شود، بستگی به شرایط افراد دارد. اما علاوه بر شرایط فرد، مسائل دیگری نیز بر روی هزینه ایمپلنت موثر هستند که باید تمامی این مسائل برای تعیین هزینه مشخص شوند تا بتوان هزینه مورد نیاز برای این روش را مشخص کرد.

با این وجود عزیزانی که قصد دارند از هزینه ایمپلنت دندان 6 آگاه شوند، باید شخصا به پزشک مورد نظر خود مراجعه کنند و تحت معاینه قرار بگیرند تا پزشک هزینه مورد نیاز را به انها اطلاع دهد.

کلام پایانی

ایمپلنت دندان 6 مطلبی بود که برای شما عزیزان در این مقاله شرح دادیم تا هر گونه ابهامی در این رابطه برای شما وجود دارد، از بین برود. اگر در رابطه با سایر نکات مربوط به ایمپلنت نیز نیازمند راهنمایی هستید، از مقالات دیگری که در وب سایت ما درج شده اند، استفاده کنید و پاسخ پرسش خود را به دست آورید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها