بهترین ایمپلنت دندان در صادقیه

ایمپلنت-دندان-در-صادقیه

ایمپلنت-دندان-در-صادقیه


آیا می دانید بهترین ایمپلنت دندان در صادقیه چیست؟ آیا نیاز دارید که دندان های خود را ایمپلنت کنید و به دنبال مراکز درمانی معتبر در این محدوده از تهران هستید؟

عوامل بسیار زیادی وجود دارند که باعث از دست رفتن دندان های طبیعی می شوند و در این صورت باید از راهکارهای ترمیم دندان از دست رفته و یا جایگذاری دندان های مصنوعی برای بیمار استفاده شود تا ادامه زندگی فرد با مشکل مواجه نشود و زیبایی ظاهری او نیز برهم نریزد.

از جمله راهکارهایی که برای جایگذاری دندان از دست رفته وجود دارد، ایمپلنت با گارانتی است که استفاده از این تکنیک و مراکز و کلینیک هایی که به ترمیم دندان ها با استفاده از این روش بپردازند، در جای جای ایران و در هر گوشه تهران امری مهم و ضروری است.

با این وجود یکی از مناطق تهران که دارای جمعیت بسیار زیادی است و از نقاط مهم شهر تهران به حساب می آید، محله صادقیه است که باید در این بخش از شهر تهران نیز کلینیک های دندانپزشکی در خصوص استفاده از ایمپلنت دندان وجود داشته باشد و از بهترین ایمپلنت دندان در آنها استفاده شود.

با از دست دادن دندان ها خواه با تصادف یا خواه ضربات و بیماری های لثه، فرد می تواند با ایمپلنت دندان در صادقیه مرکز ایمپلنت دندان جای خالی آن را پر کند. ایمپلنت دندان یا فیکسچر به اندازه ریشه دندان ساخته می شود.

ایمپلنت دندان با رنگ و ظاهری کاملا مشابه دندان های طبیعی فرد است که در صورت مراقبت و نگهداری مناسب از آن می توان مطمئن بود که چندین و چند سال قابل استفاده است.

انواع ایمپلنت دندان در صادقیه

هر قدر علم پیشرفت کرده است سرعت دست یابی انسان ها به خواسته های ریز و درشتشان نیز بیشتر شده است. این پیشرفت در زمینه ی امکانات و لوازم دندان پزشکی نیز رسوخ کرده و این علم را هم تحت تاثیر خود قرار داده است.

در گذشته ای نه چندان دور زمانی که دانشمندی به صورت کاملا تصادفی ایمپلنت را کشف کرد تا همین چند وقت اخیر، استفاده از این روش چندین ماه زمان می برد تا بتوانید جایگزین مناسبی را برای دندان های خود در دهانتان داشته باشید. اما با ظهور یکی از انواع ایمپلنت دندان بنام  ایمپلنت فوری بسیاری از مشکلات بیماران که در اثر اتلاف وقت، جراحی های متعدد و تعداد جلسات دندان پزشکی بسیار زیاد و آزار دهنده به وجود آمده بود به طور کامل حل شد.

به علت آن که ایمپلنت دندان در صادقیه ظاهر بسیار زیباتر و طبیعی تری را نشان می دهد غالبا از این روش برای جایگزینی دندان های جلویی فرد استفاده می شود. اما شما می توانید برای دندان های عقبی نیز از این سیستم ایمپلنت استفاده کنید.

در رابطه با انواع ایمپلنت دندان در صادقیه باید بگوییم که خوشبختانه در این محله امکان استفاده از تمامی انواع ایمپلنت وجود دارد و عزیزانی که برای ترمیم دندان های خود به منطقه صادقیه مراجعه می کنند می توانند از انواع ایمپلنت های دندانی دلخواه خود استفاده نمایند.

به عبارت دیگر در این منطقه امکان استفاده از انواع ایمپلنت به شرح زیر وجود دارد:

ایمپلنت اندواستیل

این نوع ایمپلنت  اقساطی و از رایج ترین ایمپلنت های دندانی هستند که برای بسیاری از افراد مناسب می باشند و برای فیوز شدن به فکی خوب و سالم نیاز دارند.

این نوع ایمپلنت دارای پایه ای فلزی و به شکل پیچ هستند که درداخل فک قرار می گیرند و مانند ریشه دندان کاملا طبیعی عمل می کنند. بعد از قرار دادن پایه ایمپلنت اندواستیل مدت زمانی باید سپری شود تا پایه با فک جوش بخورد و سپس دندان مصنوعی بر روی اباتمنت قرار داده می شود و ظاهری شبیه به دندان طبیعی را پیدا می کند.

ایمپلنت تیتانیوم

ایمپلنت های تیتانیومی از آنجایی که دارای زیست سازگار با بدن انسان هستند، به عنوان یکی از بهترین ایمپلنت دندان در صادقیه تعیین می شوند. این نوع ایمپلنت دارای یک سیستم دو تکه است و از دو بخش اباتمنت و پایه تشکیل شده است.

ایمپلنت ساب پریواستیل

ایمپلنت های ساب پریواستیل به عنوان اصلی ترین جایگزین برای ایمپلنت های اندواستیل در نظر گرفته می شوند و این ایمپلنت به جای قرار داده شدن در فک در بالای استخوان و در زیر لثه قرار می گیرد. از ایمپلنت ساب پریواستیل زمانی در صادقیه استفاده می شود که بیمار استخوان کافی برای قرار دادن ایمپلنت در فک نداشته باشد و یا در صورتی از آن استفاده می شود که بیمار تمایل به انجام جراحی برای قرار دادن ایمپلنت در دهان نداشته باشد.

ایمپلنت زیرکونیا

ایمپلنت های زیرکونیا نیز از جدیدترین و محبوب ترین ایمپلنت در شهرک غرب هستند و در قسمت های بعدی خصوصیات مربوط به آن شرح داده شده است.

ایمپلنت زایگوماتیک

استفاده از این نوع ایمپلنت به ندرت انجام می شود و در صورتی مورد استفاده قرار می گیرد که فک جای کافی برای کاشت ایمپلنت نداشته باشد. بنابراین این نوع ایمپلنت به جای قرار گرفتن در فک در استخوان گونه قرار داده می شود و بنابراین تنها در این مواقع و با مشورت پزشک باید از ایمپلنت زایگوماتیک در صادقیه تهران استفاده کنید.

بهترین ایمپلنت دندان در صادقیه چیست؟

به صورت کلی در خصوص بهترین ایمپلنت در سعادت آباد می توان به انواع ایمپلنت تیتانیومی و یا ایمپلنت زیرکونیا اشاره کرد.

ایمپلنت های تیتانیومی دارای یک جداکننده و یا اباتمنت در بالای پایه ایمپلنت هستند و از طریق جراحی در استخوان فک قرار داده می شوند.

اما ایمپلنت های زیرکونیا که به انها ایمپلنت زیرکونیوم نیز می گویند به صورت یک قطعه جداگانه ساخته می شود و پایه و اباتمنت آن در یک ساخت واحد ترکیب می شود. با انجام این کار امکان تجمع باکتری ها در لثه کاهش پیدا می کند و به همین دلیل یکی از بهترین ایمپلنت دندان در صادقیه را می توان ایمپلنت زیرکونیا در نظر گرفت.

اما در عین حال مزیت هایی نیز در ایمپلنت تیتانیومی وجود دارد که باعث می شود تا از ایمپلنت تیتانیومی در کنار ایمپلنت زیرکونیا به عنوان بهترین ایمپلنت سوئیسی یاد شود. این مزایا از قبیل زیر هستند:

 • ایمپلنت های تیتانیومی دارای زیست سازگار هستند و با بدن انسان هماهنگ می باشند
 • این نوع ایمپلنت می تواند به استخوان انسان فیوز شود
 • با استفاده از آن می توان کبود های استخوانی را برطرف کرد

مزایای ایمپلنت دندان و معایب آن

اگر به دنبال معرفی مزایا و معایب ایمپلنت عادی باشیم باید بگوییم که به جز طولانی بودن دوره ی درمان و زیاد بودن تعداد جلسات دندان پزشکی این سبک درمانی عیب و نکته منفی دیگری ندارد. در مورد روش ایمپلنت فوری یا همان ایمپلنت یک روزه باید بگوییم که کم شدن طول دوره درمان، عدم انجام جراحی های متعدد بر روی استخوان فک و لثه بیمار، ظاهر بسیار طبیعی ومقاومت بیشتر و…از جمله مهم ترین مزایای ایمپلنت دندان در صادقیه است. اما آیا گمان می کنید که ایمپلنت فوری ضرر و زیانی هم دارد؟

نکته ی منفی ایمپلنت فوری یک روزه نه در نحوه درمان بلکه در عامل اجرایی آن است. پیش از آن که بخواهید از روش ایمپلنت فوری یا همان ایمپلنت یک روزه بهره بگیرید تمام سعی و تلاشتان را بکنید تا بتوانید بهترین متخصص ایمپلنت را برای این کار انتخاب کنید زیرا در صورت ناشی بودن دکترتان امکان کج چسبیده شدن و یا تغییر میزان فشارهای وارده بر پایه ی ایمپلنت بسیار زیاد است که با اولین فشار کوچک وارد شده بر دندان ایمپلنت خواهد شکست.

مراحل کاشت ایمپلنت دندان

قبل از انجام مراحل کاشت ایمپلنت دندان بایستی شرایط بیمار به طور کامل سنجیده شود. این کار با انجام آزمایشات، عکسبرداری، ارزیابی استخوان، دندان های مجاور بیمار، مقاومت لثه و سلامت آن ها انجام خواهد شد.

در جلسات بعدی پایه تیتانیومی توسط دندانپزشک ماهر با کمک بی حسی موضعی در درون استخوان فک کار گذاشته می شود. این پایه که همانند یک پیچ کوچک است با کمک دستگاههای دندانپزشکی در داخل لثه جایگذاری می شوند.

تاج ایمپلنت بسته به شرایط بیمار در همان جلسه و یا جلسات بعدی بر روی پایه تیتانیومی قرار می گیرد. پس از آن بایستی منتظر جوش خوردن پایه با استخوان فک ماند. پس از این جوش خوردن، نوبت به استفاده از اباتمنت خواهد رسید و تاج دندان بر روی پایه گذاشته می شود. در نظر داشته باشید که تاج دندان متناسب و همرنگ دندان های دیگر انتخاب شود.

 

ایمپلنت در صادقیه

 

بهترین زمان کاشت ایمپلنت

 

مزایای ایمپلنت دندان همانند دیگر خدمات دندانپزشکی مانند عصب کشی، جراحی لثه با لیزر، کشیدن دندان عقل، کامپوزیت دندان، لمینت دندان و دیگر موارد نیاز به زمان و مکان مناسب خود دارد. برای انجام ایمپلنت دندان در صادقیه بایستی تا زمانی که بافت استخوان صورت و فک به تکامل و انتهای رشد خود برسند، صبر کرد.

به طور معمول اتمام این رشد در سن 18 سالگی می باشد. چنانچه شخص بخواهد زودتر از این زمان ایمپلنت را در مرکز ایمپلنت ایران انجام دهد، به دلیل رشد فک مجبور به تعویض آن پس از مدت کوتاهی خواهد شد.

اما پس از 18 سالگی دیگر هیچگونه محدودیتی در کاشت ایمپلنت آلمانی وجود ندارد و با مراقبت های پس از آن می تواند تا طولانی مدت از آن استفاده کند.

بهترین زمان کاشت ایمپلنت دندان در صادقیه به طور معمول پس از دست دندان یا کشیدن آن می باشد. ولی باز این زمان می تواند متفاوت باشد به طور مثال:

 • جایگذاری قطعه کاشتنی پس از کشیدن دندان طبیعی (چنانچه بیماری لثه، عفونت لثه و یا دیابتی وجود نداشته باشد)
 • اتصال قطعه کاشتنی پس از 3 هفته تا 3 ماه (بعد از کشیدن دندان)
 • قرارگیری قطعه ایمپلنت پس از 3 ماه (بعد کشیدن دندان)

 

اگر میخواهید ایمپلنت کره ای را در فک پایین کاشت کنید بایستی 2 تا 3 ماه و برای فک بالا 4 تا 5 ماه بعد از کشیدن دندان صبر کنید.

هزینه ایمپلنت دندان در صادقیه

یکی از سوالات ایمپلنت دندان هزینه آن است که باید توجه داشته باشید تفاوتی که در هزینه ایمپلنت دندان با دیگر هزینه های دندانپزشکی مانند هزینه کامپوزیت، هزینه لمینت دندان، هزینه جراحی لثه با لیزر و دیگر موارد دارد در این است که جراحی ایمپلنت دندان چند مرحله می باشد و توسط یک دندانپزشک یا چندین دندانپزشک در تخصص های مختلف انجام می گیرد.

همین یک مورد باعث شده که سقف و تخمین قیمت ها در هر جایی حتی در مرکز ایمپلنت دندان در صادقیه متفاوت باشد. علاوه براین موارد؛ تبحر و مهارت دندانپزشک تاثیر بسیار زیادی در تخمین هزینه ایمپلنت دندان در صادقیه دارد. متاسفانه عمل ترمیمی کاشت دندان در قراردادهای بیمه ای نیست و در بیشتر موارد هزینه آن به عهده خود شخص می باشد.

از دیگر فاکتورهای تعیین هزینه ایمپلنت دندان در صادقیه می توان به روش های مختلف قالب گیری، روکش در عمل کاشت و برندهای تولید کننده آن اشاره کرد. همان گونه که می دانید برخی برندهای تولید کننده پروتزهای دندانی در کشورهای آمریکا، کانادا، آلمان، سوئد و سوئیس بسیار گران قیمت تر از دیگر کشورها می باشد و تهیه آن برای مرکز ایمپلنت ایران بسیار هزینه بر خواهد بود.

مراقبت های پس از ایمپلنت دندان

همانطور که می دانید نتیجه انجام هر گونه خدمات دندانپزشکی به مراقب های خاص خود مرتبط می باشد از این رو مهمترین مراقبت های پس از ایمپلنت دندان عبارت است از:

 • عدم مسواک زدن تا یک روز پس از کاشت ایمپلنت دندان
 • نشستن دهان تا 8 ساعت بعد عمل جراحی
 • استفاده از دهان شویه پس از یک روز
 • دقت بسیار زیاد در نوشیدن مایعات پس از جراحی
 • استفاده از برس های بین دندانی، نخ دندان، مسواک و ترجیحا خمیر دندان های مخصوص ایمپلنت
 • عدم کشیدن سیگار، خوردن قهوه و نوشیدن چای در سه روز اول ایمپلنت آمریکایی
 • عدم خوردن غذاهای سفت و گاز زدن میوه

سخن پایانی

به طو کلی ایمپلنت دندان در صادقیه و جراحی دندان عقل یکی از بهترین و بی عارضه ترین روش های موجود برای داشتن دندانی تازه است. در قدم نخست به شما پیشنهاد می دهیم تا مطب مناسب و همچنین جراح دندان پزشک حاذقی را انتخاب و سپس از او بخواهید تمام مراحل کاشت را برایتان توضیح دهد. هزینه ایمپلنت بستگی به گارانتی 10 ساله و یا مادام العمر و دائمی دارد. هزینه ایمپلنت با لیزر متفاوت می باشد

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها