ایمپلنت دندان در ستارخان

ایمپلنت دندان در ستار خان

ایمپلنت دندان در ستار خان


همواره شنیده ایم که هیچ چیزی نمی تواند جای دندان طبیعی خود انسان را بگیرد. اما امروزه ایمپلنت دندان به نوعی توانسته است راه حل مناسبی برای فضای خالی دندان ها باشد. از این رو در این مقاله میخواهیم مواردی را درخصوص ایمپلنت دندان در ستارخان به شما عزیزان ارائه دهیم.

دندان های مصنوعی ظاهری کاملا مشخص و متفاوت از دندان های طبیعی داشتند. عیب دیگری که باعث می شود این دندان ها نتوانند جایگزین کامل و مناسبی برای دندان های طبیعی خود فرد باشند آن است که دندان های مصنوعی به محکمی خود دندان ها در لثه قرار نمی گیرند و ممکن است با خوردن مواد غذایی چسبناک همچون شکلات، دندان ها از جای خود دربیاورند.

این موضوعات را مطرح نکردیم که شما را از داشتن جایگزین مناسب برای دندان واقعی نا امید کنیم؛ بلکه این موضوع مطرح شد تا در نهایت بهترین راه برای داشتن دندان هایی همچون دندان واقعی و حتی بهتر از آن را بشناسید. این جایگزین چیزی جز انجام ایمپلنت در بلوار مدیریت نیست که در ادامه در مورد آن مفصلا توضیح خواهیم داد.

ایمپلنت چیست؟

حتما تا به حال افرادی را دیده اید که قسمتی از استخوان بدنشان در اثر تصادف و یا آسیب های دیگر صدمه دیده باشد. برای آن که این گروه از افراد بتوانند مجددا همچون قبل به فعالیت های خود ادامه دهند بایستی چیزی جایگزین استخوان شکسته و خرد شده قرار دهند.

ماده ای که در این جایگزینی مورد استفاده قرار می گیرد پلاتین است که هم با بدن انسان سازگاری زیادی دارد و حساسیت ایجاد نمی کند و هم آن که می تواند جذب استخوان بدن شود.

جالب شد، نه؟! ماده ای که جذب بدن شده و تبدیل به قسمتی از وجود خود فرد می شود. کشف همین خاصیت تیتانیوم بود که باعث اختراع ایمپلنت دندانی شد. در واقع می توان گفت که پایه ایمپلنت که درون استخوان فک جاسازی می شود همان قسمت اصلی ایمپلنت به شمار می رود.

اما ایمپلنت دندان در آریاشهر چیست؟ آیا می توان از ایمپلنت دندانی به جای دندان اصلی یاد کرد؟ همان طور که می دانید دندان اصلی دارای دو قسمت اصلی ریشه و تاج می باشد.

البته قسمت های دیگری همچون مینای دندان نیز وجود دارند که در صورت تقسیم بندی کلی زیر دسته ی عاج دندان قرار می گیرند. در بالا نیز ذکر شد که ایمپلنت دندانی از دو قسمت پایه و تاج تشکیل شده است. پایه ایمپلنت از جنس فلز بسیار گران قیمت تیتانیوم و تاج دندان از جنس سرامیک می باشد.

ایمپلنت دندان در ستارخان

انجام ایمپلنت

در مراحل ایمپلنت دندان برای کار گذاشتن پایه ایمپلنت دندان ابتدا استخوان فک را با وسایل مخصوص جراحی و یا با استفاده از لیزر که روش جدیدتر و مدرن تری به حساب می آید، کار میگذارند.

از مزایایی استفاده از این روش به دلیل عدم داشتن درد و خونریزی شدید، توانایی برش ظریف تر و همچنین عمقی تر می توان اشاره کرد.

پس از قرار دادن پایه ایمپلنتی درون استخوان فک باید مدتی که حدودا 3 الی 6 ماه طول می کشد از زمان کاشت پایه بگذرد تا ادغام صحیح پایه و استخوان فک صورت گیرد.

پس از گذشت این مدت قطعا دندانپزشک می تواند قسمت بالایی ایمپلنت که همان روکش آن به حساب می آید را نیز بر روی پایه قرار داده و کاشت ایمپلنت دندان را به پایان برساند.

ایمپلنت دندان در ستارخان

اگر در مرکز ایمپلنت دندان در صادقیه روند کاشت ایمپلنت به درستی انجام شود بدون شک طول عمر آن برای فرد مثلا حدود 20 و یا حتی بیشتر هم عمر خواهد کرد.

اما در صورتی که جراح مورد نظر تجربه، علم و همچنین ظرافت و دقت کافی را برای این کار نداشته باشد ممکن است ایمپلنت کج به صورت کج کار گذاشته شود. همین کج شدن باعث خواهد شد که ایمپلنت دچار شکستگی، عفونت و حتی افتادن روکش بسیار زیاد شود.

به دلیل همین موارد است که در صورت لزوم برای کاشت ایمپلنت بایستی سراغ دندان پزشک و جراحی بروید که در این حرفه تخصص لازم و کافی را دارد.

به عنوان مثال یکی از بهترین مراکزی که می توانید برای لیفت لثه و  ایمپلنت دندان در ستارخان و پر کردن جای خالی دندان یا دندان هایتان به آنجا مراجعه کنید، کلینیک تخصصی ایران ایمپلنت است که در بلوار آیت الله کاشانی واقع شده است.

حتی اگر مسیر طولانی را نسبت به این کلینیک در پیش دارید توصیه می کنیم که آن را نادیده گرفته و حتما به آنجا مراجعه کنید. زیرا ایمپلنت جراحی موقتی نیست و در صورت عدم انجام صحیح آن با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.

انواع ایمپلنت دندان در ستارخان

اشخاصی که می خواهند ایمپلنت دندان را در ستارخان انجام دهند، باید از انواع ایمپلنت که در این محدوده از تهران برای متقاضیان ایمپلنت استفاده می شود، آگاه گردند که انواع ایمپلنت در این محدوده به شرح زیر هستند:

ایمپلنت های آمریکایی

ایمپلنت های آمریکایی از بهترین انواع ایمپلنت به حساب می آیند که در ایران و در محله ستارخان نیز می توان از این نوع ایمپلنت استفاده کرد البته به شرطی که بر اساس وجود تحریم های کشور آمریکا علیه ایران، واردات این نوع ایمپلنت با اختلال مواجه نشود.

ایمپلنت آمریکایی در سراسر جهان به عنوان ایمپلنت درجه یک شناخته می شود که تمامی برند های آمریکایی را شامل می گردد که در مرکز ایمپلنت در بلوار فرهنگ نیز انجام می شود

ایمپلنت های اروپایی

ایمپلنت های اروپایی که به عنوان ایمپلنت درجه دو در جهان شناخته می شوند توسط کشور های اروپایی از جمله: سوئد، سوئیس، ایتالیا، فرانسه، آلمان و انگلیس ساخته می شوند.

ایمپلنت های اروپایی را میتوان در کشور ایران و در منطقه ستارخان تهران مورد استفاده قرار داد و با مراجعه به کلینیک های دندانپزشکی این منطقه از انواع ایمپلنت اروپایی استفاده کرد.

ایمپلنت های آسیایی

ایمپلنت های آسیایی که توسط کشور های ایران، چین و کره ساخته می شوند نیز در ستارخان قابل سفارش هستند. در میان ایمپلنت های آسیایی انواع کره ای آن طرفداران بسیار زیادی در ایران پیدا کرده اند و به وفور استفاده می شوند زیرا ایمپلنت های کره ای از نظر کیفیت، دوام و زیبایی بسیار به ایمپلنت های اروپایی نزدیک هستند اما با قیمت بسیار مناسب تری قابل استفاده می باشند. از این رو ایمپلنت در شهرک غرب بسیار محبوب است.

هزینه ایمپلنت دندان در ستارخان

اولین قدم برای آگاه شدن از هزینه ایمپلنت در سعادت اباد و ستارخان این است که کلینیک دندانپزشکی در سعادت اباد پیدا کنید و سپس با مراجعه به آن و ویزیت شدن توسط دندانپزشک، هزینه لازم برای ایمپلنت دندان های شما مشخص گردد.

لازم به ذکر است که هزینه و قیمت ایمپلنت دندان در ستارخان برای هر فردی متفاوت است و بر اساس شرایط مختلفی این هزینه کم و زیاد می شود.

فاکتور های تعیین کننده قیمت ایمپلنت دندان در ستارخان

از مهم ترین فاکتور ها و مسائلی که می توانند باعث کم و زیاد شدن هزینه ایمپلنت در ستارخان شوند، باید مسائل زیر را در نظر گرفت:

نوع ایمپلنت یعنی برند و کشور سازنده آن

از جمله مهم ترین فاکتور های تعیین کننده قیمت ایمپلنت در ستارخان، باید به برند و کشور سازنده ایمپلنت اشاره کرد. در این صورت هر یک از انواع ایمپلنت که در قسمت فوق ذکر شد را انتخاب کنید، هزینه تغییر خواهد کرد.

گران قیمت ترین انواع ایمپلنت، برند های آمریکایی هستند و پس از آن ایمپلنت های اروپایی بیشترین قیمت را دارند و در مرحله آخر از نظر قیمت ایمپلنت های آسیایی هستند که در ایمپلنت های آسیایی نیز انواع کره ای گران قیمت تر از ایرانی و چینی می باشند.

تعداد دندان ها

هزینه مربوط به ایمپلنت در بلوار پاکنژاد را بر اساس هر یک دندان محاسبه می کنند به همین دلیل اگر تعداد دندان هایی که یک فرد باید با استفاده از ایمپلنت ترمیم کند، بیشتر باشد، مسلما هزینه نیز افزایش پیدا می کند.

وضعیت فک و لثه بیمار

گاهی اوقات شخصی که قصد دارد تا با استفاده از ایمپلنت ترمیم دندان های خود را انجام دهد، با مشکلاتی در فک و لثه مواجه است که باید ابتدا این مشکلات برطرف شوند و سپس ایمپلنت برای فرد استفاده گردد. در نتیجه چنین مشکلاتی می تواند باعث افزایش هزینه های جانبی ایمپلنت شوند و قیمت تمام شده و کلی برای درمان را افزایش دهد.

نوع کلینیک دندانپزشکی

کلینیک های دندانپزشکی در شهرک غرب در انواع دولتی و خصوصی به فعالیت می پردازند که اگر برای استفاده از ایمپلنت به کلینیک های خصوصی مراجعه شود، احتمال افزایش هزینه وجود دارد زیرا تعرفه خدمات در کلینیک های خصوصی با کلینک های دولتی متفاوت است و معمولاخدمات در کلینیک های خصوصی با کیفیت بیشتری برای بیماران انجام می شوند.

میزان مهارت و سابقه کاری دندانپزشک به همراه تخصص او

در ترمیم دندان ها با استفاده از ایمپلنت در ستارخان میزان تجربه، مهارت و تخصص پزشک مساله بسیار مهمی است که نباید از آن غافل شوید. اگر ایمپلنت دندان را زیر نظر پزشکانی که متخصص تر هستند انجام دهید نتیجه دریافت شده برای شما بهتر و رضایت بخش تر خواهد بود.

اما باید توجه داشته باشید که دندانپزشکان ماهر معمولا دستمزد بیشتری خواهند داشت.

بیمه درمانی

آن دسته از همشهری های عزیز تهران که تحت پوشش بیمه درمانی باشند، متناسب با نوع بیمه درمانی خود و شرکت بیمه مورد نظر می توانند تا بخشی از مبلغ ایمپلنت را توسط بیمه پرداخت کنند و هزینه های خود را کاهش دهند.

اما نوع شرکت بیمه در این خصوص بسیار موثر است به گونه ای که برخی از انواع بیمه های تکمیلی بخش بیشتر هزینه را پرداخت می کنند و برخی دیگراز بیمه ها میزان کمتری از هزینه را به بیمار ارائه می دهند.

کارت تخفیف

کارت تخفیف را نیز می توان از مساله های موثر در هزینه ایمپلنت دندان در ستارخان دانست.

با استفاده از کارت تخفیف و با در نظر گرفتن نوع آن می توان میزان هزینه ها را تا حد زیادی کاهش داد که البته باید توجه داشته باشید که از کارت تخفیف فقط در کلینیک های طرف قرارداد خود می توانید استفاده کنید.

بنابراین اگر می خواهید کارت تخفیف را در ستارخان استفاده کنید، باید ابتدا مرکز طرف قرارداد با شرکت کارت تخفیف خود را در این منطقه پیدا کنید.

سخن آخر

برای بررسی تعرفه و هزینه دندانپزشکی در سال 1400 و بررسی قیمت و هزینه ایمپلنت دندان بروی لینک ها کلیک کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها