ایمپلنت دندان با لیزر و کاربرد آن چیست؟

ایمپلنت دندان با لیزر

ایمپلنت دندان با لیزر


ایمپلنت دندان با لیزر

ایمپلنت دندان با لیزر و کاربرد آن چیست؟ آیا قصد دارید که ایمپلنت دندان با لیزر انجام دهید؟ بهترین ایمپلنت آمریکایی چیست؟

آیا از ویژگی های این تکنیک اطلاع دارید؟ مزایای ایمپلنت دندان با لیزر چیست؟ هزینه ایمپلنت دندان با لیزر چه قدر است؟

امروزه تکنیک ها و روش های متفاوتی برای ترمیم دندان های از دست رفته و آسیب دیده ایجاد شده است که هر کدام از این تکنیک ها کاربرد های مختص به خود را دارند و در زمینه های مربوط به خود استفاده می شوند.

به عبارت دیگر معمولا بهترین دکتر ایمپلنت به بیمار پیشنهاد می کند که برای ترمیم دندان هایش از کدام شیوه استفاده کند.

ایمپلنت دندان با لیزر یک انتخاب فوق العاده برای جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد. مرکز ایران ایمپلنت با کمک تجهیزات مدرن و پیشرفته توانسته کاربرد لیزر را در خدمات دندانپزشکی بخصوص ایمپلنت دندان با لیزر وارد کنند. از مزایای ایمپلنت با لیزر می توان به کاهش درد و خونریزی و همچنین تسریع زمان بهبودی اشاره نمود. همانگونه که می دانید لیزر درمانی امروزه خود را در میان تمام صنف ها بخصوص دندانپزشکی جا کرده است. از دیگر کاربردهای لیزر می توان به رفع کک و مک، سفید کردن دندان، لازیک درمان آب مروارید و حتی برداشتن تومورها اشاره نمود. شاید شناخت بیشتر مردم از لیزر برای کارهایی زیبایی باشد اما متخصص دندانپزشکی از لیزر در تمامی موارد کار خود استفاده می کند. در ادامه با لیزر و پودر استحوان در ایمپلنت بیشتر آشنا خواهیم شد.

ایمپلنت دندان با لیزر چیست؟

ایمپلنت دندان با لیزر و ایمپلنت با گارانتی در مرکز ایران ایمپلنت کمک شایانی به متخصص جهت انجام کاشت دقیق همانند کاشت دندان طبیعی نموده است. بدون شک لیزر می تواند میزان جراحت به بافت لثه را به حداقل مقدار خود برساند و از سوی دیگر سرعت بهبودی را برای بیمار تسریع کند. همین عوامل و مزایای لیزر باعث شده است که آن را در درمان و جراحی های ایمپلنت دندان با لیزر بکار ببرند.

راحتی لیزر باعث شده است که بسیاری از دردها و استرس ها از بیمار کم شده و درصد موفقیت آن را حد زیادی افزایش دهد. دقت و ظرافت کار با لیزر به نحوی بوده که متخصص مرکز ایران ایمپلنت با کمترین مقدار تحلیل لثه روبرو بوده و ایمپلنت  را با بهترین بازخورد انجام دهد.

مزایای کاشت دندان با لیزر

معمولا تکنیک های جدید تر در تمامی زمینه ها از مزایای بیشتری در مقایسه با تکنیک های قدیمی تر برخوردار هستند زیرا زمانی که یک روش جدید در زمینه خاصی ایجاد می شود، این روش باید معایب روش های قدیمی تر را برطرف کند.

از این رو ایمپلنت دندان با لیزر نیز مسلما نیز مزیت های بیشتری در مقایسه با ایمپلنت معمولی دارد که وجود این مزایا باعث شده تا به کار گیری این روش بیشتر از ایمپلنت معمولی مورد استقبال قرار بگیرد.

مزایای پیوند استخوان و قابلیت های لیزر در دنیای دندانپزشکی بر هیچکس پوشیده نیست. با کمک لیزر می توان همزمان چندین جراحی معمول کاشت دندان طبیعی را انجام داد. از دیگر مزایای کاشت ایمپلنت دندان با لیزر می توان به کاهش خونریزی در حین جراحی اشاره نمود. زمانی که با کمترین میزان آسیب دیدگی به بافت های مجاور در کاشت ایمپلنت دندان همراه هستیم بدون شک با کمترین مقدار خونریزی و درد نیز می توان کاشت ایمپلنت  را انجام داد.

از سوی دیگر ایمپلنت  باعث خواهد شد که سرعت بهبودی تا حد زیادی تسریع پیدا کند و تورم و خونریزی های بعدی نیز در کار نباشد. کم شدن میزان عفونت احتمالی پس از انجام مراحل کاشت ایمپلنت دندان می تواند هر کسی را به سمت کاشت ایمپلنت دندان با لیزر بکشاند. رعایت نکات لیزر با طول موج مناسب یک امر طبیعی بوده که نیاز است به آن رسیدگی شود. لیزر را می توان در همان ابتدای کاشت ایمپلنت مورد بررسی قرار داد. در نظر داشته باشید که می توان فرایند استفاده از لیزر در تمام مشاغل یک امر طبیعی شده است.

همچنین در رابطه با دیگر مزایای ایمپلنت دندان با لیزر باید به این مساله نیز اشاره کنیم که انجام این کار توسط لیزر در مقایسه با ایمپلنت معمولی، از ظرافت بیشتری برخوردار است و نتیجه طبیعی تری را در خصوص کاشت ایمپلنت به فرد ارائه می دهد.

ایمپلنت دندان در شهرک غرب به گونه ای است که نیازی به بخیه زدن و ایجاد جراحت های بسیار زیاد در لثه نیست و تنها شکاف کوچکی برای کاشت ایمپلنت انجام می شود.

ایمپلنت دندان با لیزر

 

کاربرد لیزر در کاشت دندان

از مهمترین کاربرد لیزر در دنیای دندانپزشکی بخصوص کاشت ایمپلنت دندان اشاره کرد، برداشتن بافت جوانه بدون اینکه عفونتی ایجاد شود، خواهد بود. بافت جوانه را در منطقه جراحی شده پس از استخراج ریشه بر خواهند داشت. چنانچه التهاب لثه پیش آید متخصص با کمک لیزر می تواند بافت گرانولیشن بر روی سطح استخوان و سطح ایمپلنت دندان را به طور کامل پاکسازی کند. از دیگر کاربردهای لیزر در کاشت ایمپلنت دندان با لیزر شامل پاکسازی عفونت با طول موج مشخص می باشد.

از دیگر کاربردهای لیزر در کاشت ایمپلنت دندان مربوط به استخوان کرست می باشد. در صورتی که متخصص مرکز ایران ایمپلنت تشخیص دهد که استخوان کرست بسیار نازک باشد و از سوی دیگر نیاز به تراشیدن جهت رسیدن به ضخامت مطلوب را داشته باشد، از لیزر برای اینکار استفاده می کند.

آماده سازی جهت کاشت دندان

تنوع کاشت ایمپلنت دندان در سعادت آباد این روزها بیشتر از سالهای گذشته شده است. برای نمونه استفاده از روش پانچ بافت با حداقل تهاجم در شرایطی که پهنای استخوان کافی باشد این روزها بسیار از زمان دیگری گسترش پیدا کرده است. در این روش میتوان از لیزر با بافت سخت همانند Er:YSGG در راستای آماده سازی اولیه کاشت ایمپلنت دندان با لیزر به جای میکرو موتور استفاده کرد.

در نظر داشته باشید که در این روش بافت نرم و صفحه کورتیکال استخوان با طرح الگوی دایره ای در  حدود 2 تا 3 میلی متر با کمک لیزر برداشته می شود. بقیه موارد با ابزارهای دستی اما با دقت فراوان آماده می شود.

لیزر دارای قابلیت های زیادی مانند عدم لغزش و خطا به هنگام استفاده دارد. همین امر باعث شده است که ایمپلنت دندان با لیزر جزو علایق مردم برای کاشت ایمپلنت دندان باشد.

بیرون کشیدن پایه ایمپلنت

همانگونه که مزایا و موفقیت های زیادی برای کاشت ایمپلنت دندان وجود دارد از سوی دیگر نیز نرخ شکست پیش خواهد آمد. زمانی که کاشت ایمپلنت دندان با شکست مواجه می شود متخصص مرکز ایران ایمپلنت نیاز به خارج کردن پایه ایمپلنت خواهد داشت. خارج کردن و یا بیرون کشیدن پایه ایمپلنت نیاز به عمل جراحی با استفاده از تکنیک هایی مانند قطع بلوک استخوانی، اوستکتومی استخوان بوکال، استئوتومی ترفین و دیگر موارد دارد. لیزر کرومیوم Er,Cr:YSGG می تواند به راحتی پایه های ایمپلنت که کاشت آن با شکست مواجه شده است، خارج کند.

هزینه ایمپلنت دندان با لیزر

هزینه لیفت لثه در سال 1400  همیشه به حدی گران بوده است که اکثر مردم حتی از رفتن به دندانپزشکی جهت چک کردن دندان خود دودل می شوند. اما با این حال قیمت و هزینه ایمپلنت دندان می تواند متغیر باشد. البته بایستی گفت که حتی الامکان از سیستم های شناخته شده و تایید شده سازمان های معتبر استفاده شود. ایمپلنت دندان ارزان همیشه گویای بهترین کار نیز نخواهد بود و احتمال وارد کردن صدمات جدی تری را دارد. اما چنانچه برای ایملنت دندان با لیزر اما استاندارد اقدام شود، بدون شک می توانند برای سالهای  متمادی از آن استفاده کند. یکی دیگر از مواردی که میتواند در هزینه ایمپلنت دندان با لیزر کارساز باشد وجود تجهیزات و مواد بهره گیری از تکنیک های جدیدی می باشد که در صنعت کاشت ایمپلنت دندان با لیزر بسیار کارساز باشد.

هزینه ایمپلنت سوئیسی را تنها زمانی می توان مشخص کرد که افراد به دندانپزشک مراجعه کنند و وضعیت آنها توسط دندانپزشک تحت بررسی قرار بگیرد تا با بررسی عوامل تاثیر گذار در هزینه دندانپزشکی ایمپلنت مشخص شود که قیمت ایمپلنت برای هر شخصی چه قدر است.

هزینه ایمپلنت به صورت کلی متاثر از عواملی است که آنها را می توان به شرح زیر بیان کرد

کیفیت و جنس ساخت ایمپلنت

ایمپلنت ها دارای انواع مختلفی هستند و از کیفیت متفاوتی برخوردارند که در این صورت زمانی که  ایمپلنت استفاده شده برای یک شخص از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، هزینه مورد نیاز برای ایمپلنت با لیزر نیز افزایش پیدا می کند.

کشور سازنده ایمپلنت

ایمپلنت ها توسط کشور های مختلفی ساخته و تولید می شوند که آن دسته از انواع ایمپلنت آلمانی  در مقایسه با ایمپلنت های ایرانی و یا چینی گران قیمت تر هستند که در این صورت با استفاده از آنها هزینه ایمپلنت افزایش پیدا می کند.

تعداد دندان های ترمیم شده توسط ایمپلنت

مسلما از دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه ایمپلنت، تعداد دندان هایی است که هر فردی نیاز به ترمیم آنها با ایمپلنت لیزری دارد. در این صورت با افزایش تعداد دندان ها هزینه افزایش پیدا می کند و با کاهش تعداد دندان ها، هزینه مورد نیاز نیز کاهش پیدا می کند.

تخصص دندانپزشک در حوزه کاشت ایمپلنت با لیزر

دندانپزشکان در امور مختلف دندانپزشکی از تخصص و تجربه و کیفیت کاری متفاوتی برخوردار هستند. برخی از دندانپزشکان ایمپلنت با لیزر را با دقت و مهارت بیشتری در مقایسه با دیگر دندانپزشکان انجام می دهند. معمولا دستمزد این گروه از دندانپزشکان در مقایسه با دیگر دندانپزشکان از دستمزد بیشتری برخوردار هستند که در صورت مراجعه به آنها هزینه ایمپلنت لیزری نیز افزایش پیدا می کند.

اما در رابطه با این مساله لازم به ذکر است که برای انجام ایمپلنت لیزری توصیه ما به شما این است که حتما به پزشکان حرفه ای مراجعه کنید حتی اگر هزینه بیشتری را نیاز باشد که پرداخت کنید.

هزینه مربوط به کلینیک دندانپزشکی

علاوه بر عوامل ذکر شده در قسمت فوق، کلینیک های دندانپزشکی نیز در هزینه ایمپلنت کره ای تاثیر گذار هستند که هر چه امکانات و خدماتی که بیمار ارائه می دهند بیشتر باشد، احتمال افزایش هزینه وجود دارد. در بسیاری از مواقع موقعیت جغرافیایی و شهر و استان محل احداث کلینیک نیز در هزینه موثر است.

کلام پایانی

در انتهای این مطلب بهتر است که به شما عزیزان توصیه کنیم که برای انجام ایمپلنت استفاده از ایمپلنت اقساطی را به کار ببرید و حتما برای انجام این امور به کلینیک های مناسب مراجعه کنید و از تجربه پزشکان حرفه ای بهره ببرید.

همکاران ما در مجموعه ایران ایمپلنت سعی بر آن داشتند تا تمامی اطلاعات مورد نیاز در خصوص ایمپلنت با لیزر را در اختیار شما عزیزان قرار دهند. چنانچه نیاز به دریافت اطلاعات بیشتری در خصوص بخش های مختلف دندانپزشکی دارید، می توانید به مطالعه سایر مقالات درج شده در وب سایت ما بپردازید و راهنمایی های مورد نیاز را دریافت نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص هزینه ایمپلنت دندان با لیزر و لیفت لثه می توانید با شماره های مرکز تماس حاصل فرمایید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها