چرا دندان ایمپلنت سیاه میشود؟

چرا دندان ایمپلنت سیاه میشود

چرا دندان ایمپلنت سیاه میشود؟ علت سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت دندان چیست؟ سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت نشانه چیست؟ چه عواملی باعث ایجاد رنگ سیاه لثه می شود؟ برای پاسخ این سوالات، مقاله امروز را با دقت بخوانید.

ایمپلنت دندان هم یک روش جایگزین برای دندان یا دندان های از دست رفته می باشد و هم یکی از متدهای زیباسازی دهان و دندان. اما متاسفانه در برخی موارد ممکن است این زیبایی با مشکلاتی از جمله سیاهی لثه روبرو شود. دندان ایمپلنت خود سیاه نمی شود بلکه لثه ها پس از کاشت دچار سیاهی می شوند. اینکه برخی بیماران سوال دارند که چرا دندان ایمپلنت سیاه میشود، باید گفت که لثه ها دچار سیاهی شده اند. در ادامه علت این مشکل را بیشتر شرح خواهیم داد.

چرا دندان ایمپلنت سیاه میشود؟

چرا دندان ایمپلنت سیاه میشود و یا به طور دقیق تر چرا لثه بعد از ایمپلنت سیاه می شود؟ بدون شک با دیدن سیاهی پس از کاشت ایمپلنت حس ناخوشایندی به بیمار دست خواهد داد. یکی از عمده دلایلی که باعث این عارضه می شود، قرارگیری نامناسب ایمپلنت در جای خود است. زمانی که کاشت ایمپلنت درست و اصولی صورت نگیرد این مشکل رخ خواهد داد.

یکی از فاکتورهای موفقیت کاشت ایمپلنت دندان مراجعه به مراکز درمانی معتبر و متخصص های ایمپلنت دندان است. بدون شک موفقیت زمانی حاصل می شود که شما عمل کاشت را به دستان توانای متخصص ایمپلنت سپرده باشید.

تراکم استخوان کافی از شروط و الزامات کاشت موفق ایمپلنت دندان است. تشخیص این نکته هم نیاز به مهارت و تجربه کافی دارد. در صورتی که این تراکم به حد کافی نباشد بایستی پیوند استخوان انجام شود.

وجود عفونت و التهاب

با بروز عفونت و التهاب در انتهای ایملپنت به مرور زمان شاهد سیاه شدن لثه خواهیم بود. این سیاهی می تواند به صورت خط های مشکی رنگ خود را در ابتدا نشان دهد. زمانی که بافت استخوان لثه از بیرون برود، سیاهی ایجاد می شود. برای اینکه از بروز عفونت و التهاب در انتهای ایمپلنت جلوگیری شود، بایستی به چند نکته اشاره کرد. عدم توجه کامل به رعایت بهداشت دهان و دندان، مسواک نزدن، نبود پوشش کافی در استخوان لثه، استعمال بیش از حد دخانیات و یا بیماری های لثه می تواند سبب بروز سیاهی لثه شود.

ضعیف بودن استخوان

چرا دندان ایمپلنت سیاه میشود تنها به این چند مورد که اشاره شد، مرتبط نمی شود. ضعیف بودن استخوان در این امر هم دخالت دارد. معاینات مکرر اولیه و بررسی های تخصصی در ابتدای کاشت ایمپلنت واجب و ضروری می باشد.

راههای پیشگیری از سیاه شدن دندان ایمپلنت

تا به اینجا متوجه شدید که چرا ایمپلنت دندان سیاه میشود. اما بایستی راههای جلوگیری از سیاه شدن لثه را نیز یاد بگیرید. چند عامل مهم می تواند از سیاه شدن لثه جلوگیری کند از جمله:

برند مناسب ایمپلنت

انواع ایمپلنت دندان توسط جنس، برند و نوع آن ها تفکیک می شود. هرچقدر این عوامل بهتر و معتبرتر باشد شما شاهد کاشت ایمپلنت موفق تری نیز خواهید بود.

قرارگیری درست ایمپلنت

زمانی که ایمپلنت دندان در محل مناسب و درجای درست خود کاشت می شود، دیگر اثری از سیاهی لثه بعد از کاشت ایمپلنت هم نخواهد بود. حتما سعی کنید که عمل کاشت را در یک مرکز درمانی معتبر انجام دهید. برای اطلاع از مراکز درمانی معتبر می توانید با مرکز ایران ایمپلنت تماس حاصل فرمایید.

پیوند استخوان

از فاکتورهای مهم و اساسی کاشت ایمپلنت دندان، تراکم استخوان به حد کافی می باشد. برای کاهش هزینه ایمپلنت دندان، پیوند استخوان را کنسل نکنید. در صورتی که تشخیص داده شد که شما از تراکم استخوان کافی برای کاشت برخوردار نیستید، حتما و حتما عمل پیوند استخوان را انجام دهید. انواع پیوند استخوان بسته به شرایط بیمار و مقدار هزینه امکان پذیر است.

رعایت بهداشت دهان و دندان

ایمپلنت دندان همانند دندان طبیعی بوده و از این رو بایستی بهداشت دهان و دندان را بیشتر از قبل رعایت کرد. مسواک زدن و استفاده از نخ دندان، مراجعه حضوری به دندانپزشکی در طول سال، استفاده از دهانشویه های توصیه شده توسط متخصص ایمپلنت همگی می تواند در موفقیت کاشت ایمپلنت دندان تاثیر گذار باشد.

رژیم غذایی مناسب

زمانی که شما بدون مشورت با متخصص تغذیه شروع به رژیم غذایی نامناسب می کنید، سلامتی دندان، لثه و پوست خود را به خطر خواهید انداخت. تامین نشدن فسفر و کلسیم مورد نیاز بدن به مرور زمان باعث سیاه شدن لثه خواهد شد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها