هزینه کامپوزیت دندان

قیمت کامپوزیت دندان

هزینه کامپوزیت دندان


هزینه کامپوزیت دندان در سال 1401 چه قدر است؟ عوامل تاثیر گذار در هزینه کامپوزیت دندان در سال 1401 چیست؟ آیا هزینه کامپوزیت در سال 1401 نسبت به سال های قبل بیشتر است؟ چگونه می توان از کارت تخفیف و یا بیمه های خدمات درمانی برای ترمیم دندان به روش کامپوزیت استفاده کرد؟

در صورتی که تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید، می توانید پاسخ تمامی این پرسش ها را دریابید.

از دیرباز تا کنون پرداخت هزینه در خصوص دریافت خدمات درمانی و یا در زمینه های دیگر، یک مساله مهم بوده است و هر شخصی پیش از اینکه برای انجام کاری اقدام کند، تمایل دارد تا ابتدا از هزینه انجام آن کار مطلع گردد.

این موضوع خصوصا برای افرادی که در طبقه متوسط و یا فقیر جامعه زندگی میکنند، بیشتر صادق است.

هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان برای اصلاح طرح لبخند به کار رفته و یکی از روش های لمینت دندان است. ماده ساخته شده کامپوزیت از رزین بوده و از آن برای پر کردن دندان استفاده می شود. کامپوزیت دندان توسط متخصص مرکز ایران ایمپلنت بطور مستقیم بر روی دندان کار گذاشته شده و نیازی به آزمایشگاه ندارد و از این رو در ادامه در مورد کامپوزیت دندان و هزینه کامپوزیت دندان مطالبی را به شما عزیزان ارائه می دهیم.

متخصص ایران ایمپلنت لایه های مختلف از مواد کامپوزیت را با ظرافت و دقت تمام بر روی دندان می گذارد و همچون یک مجسمه کار به آن شکل و فرم می دهد.

برای محکم شدن لایه های کامپوزیت از نور کمک گرفته می شود. تنها چالش روبرو در این فرایند تطابق رنگ، خطوط و ضخامت کامپوزیت دندان است که می توان آن را با مشورت گرفتن از متخصص برطرف نمود.

در کل می توان گفت که کامپوزیت یک ماده خمیری شکل بوده که برای انجام ونییر توسط قلم مخصوص بر روی دندان قرار می گیرد. زمانی که این مواد فرم داده شد توسط نور دستگاه لایت کیور سخت می شود و در پایان کاملا به دندان باند می شود.

  • قیمت و هزینه کامپوزیت حدود 1،000،000 تومان
  • قیمت و هزینه کامپوزیت سرامیکی حدود 1،200،000 تومان
  • قیمت و هزینه کامپوزیت با تکنیک لایرینگ حدود 1،500،000 تومان
  • قیمت و هزینه ترمیم کامپوزیت حدود 500،000 تومان
  • قیمت و هزینه ترمیم آمالگام حدود 400،000 تومان

هزینه ایمپلنتایمپلنت کره ایایمپلنت سوئیسیایمپلنت آلمانی ایمپلنت دیجیتالایمپلنت آمریکاییایمپلنت با لیزر

مزایای کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان

افرادی که دارای دندان های نامرتب و بهم ریخته می باشند و از سوی دیگر دندان های آنها دچار لک و لب پریدگی شده است، با کامپوزیت دندان می توانند زیبایی دوباره را به دندان های خود بازگردانند. با این عمل می توان لبه های دندان که دچار نازکی و شکنندگی شده اند را نیز درمان کرد.

با کمک کامپوزیت می توان رنگ، فرم و چرخش دندان را اصلاح کرد و همچنین فاصله بین دندان را از بین برد.. خوشبختانه در کامپوزیت، دندان ها تراش خورده نمی شود و کامپوزیت بر روی سطح دندان کار گذاشته می شود.

هر چند هزینه کامپوزیت دندان در سال 1401 نسبت به سال گذشته اندکی گران تر شده است، اما با این حال هزینه کامپوزیت دندان از هزینه لیمنت دندان کمتر است. از دیگر مزایای کامپوزیت دندان کم بودن تعداد جلسات زیباسازی دندان است. برای انجام کامپوزیت دندان نیاز به داروی بی حسی نبوده مگر در شرایطی که دندان بیمار دچار پوسیدگی شده باشد.

هزینه کامپوزیت دندان در سال 1401 چگونه محاسبه می شود؟

نه تنها برای کامپوزیت دندان بلکه هر کدام از خدمات دندانپزشکی بایستی تمام جوانب آن را در نظر گرفت و تحقیقات لازم را در نظر گرفت تا پیشمانی در کار نباشد. یکی از این موارد هزینه کامپوزیت دندان در سال 1401 بوده که در مرکز ایران ایمپلنت انجام می شود.

علاوه بر کامپوزیت دندان دیگر روش های دیگر مانند بلیچینگ دندان و لیمنت دندان، زیبا سازی لبخند را برای بیمار فراهم می کند. اما عوامل زیادی سبب خواهد شد که شما در میان این روش ها، کامپوزیت دندان را انتخاب کنید.

شاید در ابتدا شما با ایستادن در جلو آینه تعداد دندان های قابل کامپوزیت خود را بشمارید اما در نظر داشته باشید نوع نگاه شما با نگاه متخصص مرکز ایران ایمپلنت بسیار متفاوت است. ( همانند تفاوت بین ایمپلنت و لمینت )

برای محاسبه هزینه کامپوزیت در 1401 بایستی قیمت هر واحد ایمپلنت و کامپوزیت را پیدا کنید و با توجه به تعداد دندان های مورد نیاز خود اقدام کنید. هزینه هر واحد کامپوزیت دندان در مرکز ایران ایمپلنت با احتساب تخفیف ویژه این مرکز در حدود 500 هزار تومان است. برای کسب اطلاعات دقیق تر هزینه هر واحد کامپوزیت دندان در سال 1401 می توانید با شماره تماس 02186128347 حاصل فرمایید.

هزینه کامپوزیت دندان

هزینه موارد جانبی کامپوزیت دندان در سال 1401

در برخی موارد بیمار تمام شرایط کامپوزیت دندان را نداشته و نیاز است که علاوه بر هزینه کامپوزیت دندان، هزینه دندانپزشکی دیگر موارد جانبی را تقبل کند. طول تاج دندان یا جراحی لثه با برداشتن استخوان، رفع پوسیدگی و سائیدگی دندان و ترمیم دندان ها تنها چند مورد از این هزینه های مازاد است که بیمار مجبور است آن را پرداخت کند. به طور خلاصه موارد زیر هزینه کامپوزیت دندان را افزایش می دهد:

هزینه و قیمت لیفت لثه

هزینه لیفت لثه تخمین زده شده برای بیماری که نیاز به لیفت لثه جهت افزایش طول تاج دارد، حدود 1 میلیون تومان است.

هزینه و قیمت جراحی لثه

جراحی لثه مخصوص افرادی است که به لبخند لثه ای دچار شده اند و هنگام لبخند بیشتر لثه های آن ها پیداست.

قیمت و هزینه پوسیدگی دندان و ترمیم دندان

پوسیدگی و سائیدگی دندان از جمله عواملی است که کامپوزیت دندان را تحت الشعاع قرار می دهد. قبل از کامپوزیت نیاز است که بیمار پوسیدگی و ترمیم دندان خود را انجام دهد.

قیمت و هزینه برداشتن کامپوزیت دندان قبلی

در صورتی که بیمارانی قبلا کامپوزیت دندان را انجام داده باشند و دوباره نیاز به ترمیم مجدد داشته باشند، بابت هر واحد برداشتن کامپوزیت نیز بایستی هزینه ای را تقبل کند.

قیمت و هزینه برداشتن روکش یا لیمنت قبلی

افرادی که قبلا کار روکش (هزینه روکش دندان) یا لیمنت را انجام داده باشند و به مرور زمان دچار خرابی شده باشد، کامپوزیت دندان را در سال 1401 در برنامه خود قرار می دهد. برای اینکار نیاز است که ابتدا روکش یا لیمنت برداشته شود. هزینه هر واحد نیز براساس تعرفه سال 1401 محاسبه می گردد.

عوامل تاثیر گذار در هزینه کامپوزیت دندان در سال 1401

مهارت و تجربه دندانپزشک

بدون شک یکی از عواملی که تاثیر فراوانی بر بالارفتن قیمت کامپوزیت دندان می گذارد، مهارت و تجربه دندانپزشک ایمپلنت و کامپوزیت است. متخصص هایی که سابقه کاری طولانی دارند بی تردید دستمزد بالاتری را نیز می خواهند. از سوی دیگر مهارت این متخصص ها سبب خواهد شد که شما را از هزینه های اضافی بعدی خلاص کند.

مارک و برند کامپوزیت دندان

مارک و برند کامپوزیت دندان می تواند قیمت کامپوزیت را کم و یا گران تر کند. بدون شک هر چه مارک و برند انتخابی بیمار بالاتر باشد به همان میزان هزینه کامپوزیت نیز افزایش پیدا می کند. اگر گشتی در میان سایت های دندانپزشکی زده باشید خواهید دید که کشورهای اروپایی مانند سوئیس که کامپوزیت را می سازند از نظر هزینه و قیمت بسیار گرانتر از دیگر کشورها هستند.

گارانتی

گارانتی یا ضمانت نامه خیال بیمار را راحت می کند. در صورتی که کامپوزیت منتخب گارانتی شده باشد، با بروز هر گونه مشکل مانند ترک خوردن و یا شکسته شدن دندانپزشک آن را رایگان ترمیم می کند. اما در ابتدا شاید همین امتیاز گارانتی هزینه کامپوزیت دندان در سال 1401 را افزایش دهد.

برای اینکه بتوان از بیمه خدمات درمانی برای پرداخت هزینه کامپوزیت در سال 1401 استفاده کرد، باید چه کار کرد؟

اشخاصی که قصد دارند با استفاده از بیمه هزینه مربوط به کامپوزیت دندان را پرداخت کنند، باید انواعی از بیمه خدمات درمانی را داشته باشند که قابل استفاده برای امور دندانپزشکی باشد. در نتیجه با استفاده از این نوع بیمه ها می توانند به راحتی قسمتی از هزینه مربوط به کامپوزیت دندان را توسط بیمه مورد نظر پرداخت نمایند.

اما به یاد داشته باشید که برای استفاده از بیمه مورد نظر در خصوص ایمپلنت معمولا باید به کلینیک هایی مراجعه کنید که طرف قرارداد با بیمه درمانی استفاده شده باشند و امکان استفاده از بیمه برای انجام کامپوزیت را فراهم کرده باشند.

تعداد دندان ها

کامپوزیت دندان روشی برای ترمیم دندان است که از آن می توان برای تعداد مختلفی از دندان ها استفاده کرد. در این صورت هر چه قدر که تعداد دندان هایی که باید یک فرد کامپوزیت شوند بیشتر باشند، هزینه نیز افزایش پیدا می کند.

قیمت روز ارز و دلار

در صورتی که برای ترمیم دندان ها توسط کامپوزیت، نیاز باشد که برخی از قطعات و مواد موردنیاز برای کامپوزیت از سوی کشور های دیگر به ایران وارد شود، نرخ روز ارز و دلار میتواند در هزینه مورد نیاز تاثیر گذار باشد و باعث افزایش و یا کاهش هزینه کامپوزیت دندان شود.

امادر صورتی که کامپوزیت استفاده شده به صورتی باشد که تمامی تجهیزات آن در داخل کشور تهیه شود، نرخ ارز و دلار بر روی آن تاثیر نخواهد داشت.

تورم جامعه

متاسفانه کشور ایران  دائما به علت تحریم به تورم دچار است و نرخ ها دائما در حال افزایش هستند. از این رو تورم جامعه می تواند در هزینه کامپوزیت دندان در سال 1401 بسیار موثر باشد.

به همین شکل ممکن است که هزینه کامپوزیت دندان در سال 1401 بسیار بیشتر از هزینه کامپوزیت دندان در سال 1401 باشد.

کلینیک دندانپزشکی در نظر گرفته شده

کلینیک ها از امکانات وخدمات مختلفی بهره مند هستند و گاها از تجهیزات متفاوتی برای بیماران استفاده می کنند. از این رو می توان کلینیک ها را در هزینه کامپوزیت دندان موثر دانست.

بیمه درمانی و یا تکمیلی

اگر بیماری که قصد دارد از کامپوزیت دندان استفاده کند، دارای بیمه تکمیلی و یا بیمه خدمات درمانی باشد، ممکن است که بتواند از بیمه برای پرداخت هزینه کامپوزیت دندان نیز استفاده کند که این موضوع به نوع بیمه به کار گرفته شده مرتبط است.

پس برای پرداخت هزینه کامپوزیت از قابلیت های بیمه درمانی خود نیز اگاه شوید تا در صورت امکان از آن برای پرداخت هزینه استفاده کنید.

چگونه می توان از کارت تخفیف برای پرداخت هزینه کامپوزیت دندان در سال 1401 استفاده کرد؟

اگر تمایل دارید که با استفاده از کارت تخفیف ترمیم دندان های خود را به روش کامپوزیت انجام دهید، باید ابتدا یکی از انواع کارت تخفیف که مربوط به امور دندانپزشکی باشد را در اختیار داشته باشید و سپس به کلینیک هایی که طرف قرارداد با شرکت کارت تخفیف مورد نظر هستند، مراجعه کنید و به کامپوزیت کردن دندان های خود بپردازید.

آیا هزینه کامپوزیت دندان در سال 1401 بیش از سال های قبل است؟

معمولا در کشور عزیز ما ایران تورم همیشه بر جامعه حاکم بوده است و افزایش قیمت ها را با گذشت زمان شاهد بوده ایم. تحریم هایی که بر ایران حاکم هستند نیز به تورم جامعه افزوده اند و این مسائل باعث می شوند تا در ایران هزینه مربوط به تمامی امور از جمله ترمیم دندان هر ساله افزایش پیدا کند.

به همین دلیل مسلما هزینه ترمیم دندان در سال 1401 به روش کامپوزیت، با هزینه انجام این کار نسبت به سال های قبل و یا سال 1399 متفاوت است و افزایش پیدا کرده است.

علاوه بر این بعد از سال 1401 یعنی سال 1401 نیز شاهد افزایش قیمت خواهیم بود. پس اگر تمایل دارید تا از کامپوزیت استفاده کنید، سعی کنید که همین امسال برای انجام این کار اقدام نمایید تا متحمل هزینه بیشتر نشوید.

قیمت دلار و ارز چه تاثیری بر روی هزینه کامپوزیت دارد؟

از آنجایی که بسیاری از اجزای تشکیل دهنده کامپوزیت که برای به کار گیری این روش و یا سایر خدمات دندانپزشکی به صورت وارداتی به جامعه وارد می شوند و باید از کشور های دیگر تهیه گردند، قیمت روز ارز و دلار در هزینه انجام این عملیات موثر واقع می شود و در صورتی که قیمت آنها افزایش پیدا کند، هزینه انجام کامپوزیت و یا سایر امور مرتبط نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

سخن پایانی

همکاران ما در مجموعه ایران ایمپلنت سعی بر این داشته اند که تمامی اطلاعات مورد نیاز در خصوص هزینه کامپوزیت دندان در سال 1401 را به شما عزیزان ارائه دهند تا برای ترمیم دندان های خود با استفاده از این روش مشکلی نداشته باشید.

چنانچه به مطالب بیشتری در خصوص ترمیم دندان، کامپوزیت، لمینت، ایمپلنت و … نیاز دارید، می توانید سایر مقالات درج شده در وب سایت ایران ایمپلنت را نیز مطالعه کنید و پاسخ سوالات خود را بیابید.

همچنین لازم به ذکر است که اگر قصد دارید از هزینه کامپوزیت دندان در سال 1401 در کلینیک ایران ایمپلنت مطلع شوید نیز می توانید با شماره تماس های درج شده در سایت تماس بگیرید.

تماس با ما

برای اطلاعات دقیق تر در خصوص هزینه و قیمت کامپوزیت دندان در سال 1401 بهتر است با شماره  09192792007 و 02186128347 مرکز ایران ایمپلنت تماس حاصل فرمایید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها