هزینه ونیر و لومینیرز در سال 1403

هزینه ونیر و لومینیرز
آنچه می‌خوانید! ...

هزینه ونیر لومینیرز در سال 1403 چه قدر است؟ هزینه دندانپزشکی در سال 1403 چقدر است؟ با وجود اینکه کارایی و استفاده از ونیر و لومینیرز برای ایجاد لبخند زیبا می باشد اما فرایند و روند نصب هر کدام متفاوت می باشد. از سوی دیگر هزینه ونیر و لومینیرز در سال 1403 باهم اختلاف داشته و بسته به شرایط بیمار و انتخاب او متغیر می باشد.

اما در نظر داشته باشید پیش از انتخاب هر کدام باید گزینه هایی را با مشورت متخصص مرکز ایران ایمپلنت برگزینید. در ادامه با ارائه توضیحات کامل شناخت شما را نسبت به این مقوله و همچنین هزینه ونیر و لومینیرز تکمیل خواهیم کرد.

تعرفه ونیز و لومینیرز

هزینه این نوع ترمیم دندان در سال 1403 تقریبا از 2 الی 4 میلیون تومان است اما برای اطلاع از دقیق ترین قیمت ها بهتر است با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ونیر چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

در علم دندانپزشکی ونیر را با اسامی ونیر یک جلسه ای، کامپوزیت، ونیر کامپوزیت و در برخی موارد آن را با نام باندینگ کامپوزیت می شناسند. زمانی که دندان های بیمار دچار صدمه و آسیب دیدگی شود بهترین گزینه برای ساختن ظاهر دوباره آن استفاده از ونیر دندان بوده که مستقیم بر روی دندان نصب می شود.

استفاده از ونیر به جای لمینت یک روش محافظه کارانه تلقی شده و در بیشتر مواقع از جنس رزین نیمه شفاف آن را می سازند.

تفاوت هزینه ونیر و لومینیرز در این قسمت ها کاملا مشهود می شود. از نظر هزینه، قیمت ونیر دندان مقرون به صرفه بوده و از نظر سرعت عمل یک روش سریع می باشد. از دیگر امتیازات ونیر می توان به ظاهر زیبا و طبیعی آن اشاره کرد که محبوبیت خاصی را در بین متقاضیان ونیر بدست آورده است.

بسته به شرایط و انتخاب بیمار، هر تعداد ونیر را می توان نصب کرد و هیچگونه محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

انواع ونیر دندان کدام است؟

به طور عادی ونیر دندان به دو دسته ونیر کامپوزیت و ونیر سرامیکی تقسیم می شود. به نقل از انجمن دندانپزشکی امریکا، جایگذاری ونیر سرامیکی از نظر زمانی طولانی تر از ونیر کامپوزیت است. متخصص مرکز ایران ایمپلنت پس از برداشتن بخش کوچکی از مینای دندانی که دچار آسیب دیدگی شده است و ارسال آن به آزمایشگاه ونیر را طراحی می کنند.

آماده سازی طراحی ونیر تا زمان ویزیت بعدی زمان نیاز دارد. در برخی شرایط امکان آماده سازی ونیر کامپوزیت در کلینیک یا مطب وجود دارد. نحوه اتصال ونیر دندان با کمک سیمان رزین می باشد.

هزینه ونیر و لومینیرز

لومینیرز چیست و چه کاربردی دارد؟

در دنیای دندانپزشکی و زیبایی اصلاح طرح لبخند یک گزینه محبوب برای خانم ها و آقایان می باشد. برای اصلاح طرح لبخند می توان از روش لومینیرز که نازک ترین روکش دندانی بوده، استفاده کرد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید قطر این روکش همانند نازکی اندازه یک لنز چشم است. با اینحال هیچگونه محدودیتی برای شما ایجاد نکرده و قابلیت شکستگی و ترک خوردن نیز ندارد.

جنس لومینیرز را از پرسلاین تهیه کرده و به صورت سفارشی برای بیمار تهیه می کنند. هزینه کامپوزیت دندان براساس برخی از معیارها تعیین می شود. برای نمونه تعداد جلسات بوده که برای لومینیزر به احتمال زیاد دو جلسه نیاز دارد. عدم نیاز به تراشیدن دندان و انجام لومینیرز بدون درد خود بدون شک افزایش قیمت را به همراه خواهد داشت.

در نظر داشته باشید که برای لومینیزر چون از تراشیدن دندان خبری نیست، دیگر نیازی هم به تاج موقت نخواهد بود.

لومینیزر برای افرادی مناسب است که دارای دندان های فاصله دار، دندان هایی با نامرتبی جزئی، دندان های بدرنگ و لکه دار، دندان های لب پر شده یا شکسته بوده و به دنبال افزایش طول تاج دندان هستند.

از نظر احساس درد به هنگام انجام لومینیرز باید گفت که چون لومینیرز به مینای دندان آسیب نمی رساند دیگر نیازی به مواد بی حسی نمی باشد.

تفاوت ونیر و لومینیرز کدام است؟

ونیر و لومینیرز هر دو دارای وجه تشابهی هستند که در اکثر مواقع اشتباه گرفته می شود. برای نمونه هر دوی ونیر و لومینیرز از پرسلین نازک ساخته شده و دارای اهداف یکسانی نیز هستند.

علاوه براین از این دو برای انجام اصلاح نقص های دندان استفاده می شود.

از نظر کاربردی نیز باید گفت که هر دو برای اصلاح نقص دندان بکار می رود اما لومینیرز برای تمامی بیماران مناسب نخواهد بود. اما در مجموع هر دو بعنوان روکش های زیبا سطح بیرونی دندان های آسیب دیده و یا کج را ترمیم و تقویت می کنند.

علاوه براین موارد از ونیر و لومینیرز برای پرکردن فاصله های بین دندانی استفاده می شود. هرچند می توان این فاصله ها را با ارتودنسی اصلاح کرد اما هم هزینه ونیر و لومینیرز در سال 1403 کمتر بوده و هم سریعتر می باشد.

از دیگر تفاوت آن ها می توان به ضخامت آنها اشاره کرد. لومینیرز دارای ضخامت بسیار کم در حدود 2/0 میلی متر بوده و با شفافیت خاص خود جای دندان طبیعی قلمداد می شود. اما ونیر دارای ضخامت بیشتر در حدود 5/0 بوده و میزان زیادی از دندان متاسفانه تراش خواهد خورد.

از نظر هزینه ای باید گفت که قیمت لومینیرز کمی بیشتر از ونیر بوده، چیزی حدود 10 تا 20 درصد. اما از سوی دیگر دارای دوام بالا و ماندگاری در حد 20 سال را دارد.

مراقبت های پس از انجام ونیر و لومینیرز

همانند دندان های طبیعی بایستی از ونیر و لومینیرز مراقبت نمود برای نمونه برای تمیز کردن دندان ها نیاز است از مسواک و خمیر دندان استفاده شود. از لحاظ تغذیه و رژیم غذایی محدودیت خاصی وجود ندارد اما تا جایی که امکان دارد از مواد غذایی سفت و سخت استفاده نشود.

شباهت لومینیرز به روکش دندان سبب شده که تمامی مراقبت ها شبیه به دندان طبیعی باشد. برای پیشگیری و ماندگاری طولانی ونیر و لومینیرز هر 6 ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه شود.

 شرایط پرداخت هزینه ونیر لومینیرز چگونه است؟

هزینه مربوط به ونیر لومینیرز معمولا باید به صورت نقد و یک جا پرداخت شود. اما به صورت کلی شرایط پرداخت هزینه ونیر ممکن است که در کلینیک های مختلف با هم فرق داشته باشد و این امکان وجود دارد که برخی از کلینیک ها هزینه ونیر را به صورت اقساط نیز از بیمار دریافت کنند.

با این وجود اگر می خواهید به صورت دقیق از این موضوع مطلع شوید، باید وضعیت کلینیک های مختلف را بررسی کنید.

سخن پایانی

هموطنان عزیز جهت برآورد هزینه بلیچینگ دندان و یا چنانچه قصد دارید که ونیر لومینیرز برای خود انجام دهید، می توانید به کلینیک ایران ایمپلنت مراجعه کنید و زیر نظر متخصصان این مجموعه دندان های خود را ترمیم کنید.

ایران ایمپلنت واقع شده در شهرک غرب تهران است و یکی از بهترین مجموعه های دندانپزشکی در تهران در نظر گرفته می شود.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه می‌خوانید! ...
بیشتر بخوانید ...