هزینه ونیر و لومینیرز در سال 1401

هزینه ونیر و لومینیرز

هزینه ونیر و لومینیرز


هزینه ونیر لومینیرز در سال 1401 چه قدر است؟ هزینه دندانپزشکی در سال 1401 چقدر است؟  چه عواملی در هزینه ونیر لومینیرز در سال 1401 موثر هستند؟ شرایط پرداخت هزینه ونیر لومینیرز چگونه است؟

هزینه ونیر و لومینیرز

با وجود اینکه کارایی و استفاده از ونیر و لومینیرز برای ایجاد لبخند زیبا می باشد اما فرایند و روند نصب هر کدام متفاوت می باشد. از سوی دیگر هزینه ونیر و لومینیرز در سال 1401 باهم اختلاف داشته و بسته به شرایط بیمار و انتخاب او متغیر می باشد. اما در نظر داشته باشید پیش از انتخاب هر کدام باید گزینه هایی را با مشورت متخصص مرکز ایران ایمپلنت برگزینید. در ادامه با ارائه توضیحات کامل شناخت شما را نسبت به این مقوله و همچنین هزینه ونیر و لومینیرز تکمیل خواهیم کرد.

ونیر چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

در علم دندانپزشکی ونیر را با اسامی ونیر یک جلسه ای، کامپوزیت، ونیر کامپوزیت و در برخی موارد آن را با نام باندینگ کامپوزیت می شناسند. زمانی که دندان های بیمار دچار صدمه و آسیب دیدگی شود بهترین گزینه برای ساختن ظاهر دوباره آن استفاده از ونیر دندان بوده که مستقیم بر روی دندان نصب می شود.

استفاده از ونیر به جای لمینت یک روش محافظه کارانه تلقی شده و در بیشتر مواقع از جنس رزین نیمه شفاف آن را می سازند. تفاوت هزینه ونیر و لومینیرز در این قسمت ها کاملا مشهود می شود. از نظر هزینه، قیمت ونیر دندان مقرون به صرفه بوده و از نظر سرعت عمل یک روش سریع می باشد. از دیگر امتیازات ونیر می توان به ظاهر زیبا و طبیعی آن اشاره کرد که محبوبیت خاصی را در بین متقاضیان ونیر بدست آورده است. بسته به شرایط و انتخاب بیمار، هر تعداد ونیر را می توان نصب کرد و هیچگونه محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

انواع ونیر دندان کدام است؟

به طور عادی ونیر دندان به دو دسته ونیر کامپوزیت و ونیر سرامیکی تقسیم می شود. به نقل از انجمن دندانپزشکی امریکا، جایگذاری ونیر سرامیکی از نظر زمانی طولانی تر از ونیر کامپوزیت است. متخصص مرکز ایران ایمپلنت پس از برداشتن بخش کوچکی از مینای دندانی که دچار آسیب دیدگی شده است و ارسال آن به آزمایشگاه ونیر را طراحی می کنند. آماده سازی طراحی ونیر تا زمان ویزیت بعدی زمان نیاز دارد. در برخی شرایط امکان آماده سازی ونیر کامپوزیت در کلینیک یا مطب وجود دارد. نحوه اتصال ونیر دندان با کمک سیمان رزین می باشد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ونیر

قیمت و هزینه اصلاح طرح لبخند در سال 1401 بسته به شرایط خاص متغییر می باشد. اما در کل فاکتورهای زیر می تواند بر هزینه ونیر و لومینیرز تاثیر داشته باشد:

  • تخصص و مهارت متخصص مرکز ایران ایمپلنت
  • مهارت و ظرافت ونیر ساخته شده
  • مکان مورد نظر برای مراحل نصب روکش ایمپلنت
  • نوع بیمه پوشش داده شده
  • نوع و جنس موادی که برای ساخت ونیر استفاده شده است
  • تعداد واحد دندان های مورد نظر
  • دستمزد دریافتی متخصص

 

هزینه ونیر و لومینیرز

 

لومینیرز چیست و چه کاربردی دارد؟

در دنیای دندانپزشکی و زیبایی اصلاح طرح لبخند یک گزینه محبوب برای خانم ها و آقایان می باشد. برای اصلاح طرح لبخند می توان از روش لومینیرز که نازک ترین روکش دندانی بوده، استفاده کرد. شاید برایتان جالب باشد که بدایند قطر این روکش همانند نازکی اندازه یک لنز چشم است. با اینحال هیچگونه محدودیتی برای شما ایجاد نکرده و قابلیت شکستگی و ترک خوردن نیز ندارد. جنس لومینیرز را از پرسلاین تهیه کرده و به صورت سفارشی برای بیمار تهیه می کنند. هزینه کامپوزیت دندان در سال 1401 براساس برخی از معیارها تعیین می شود. برای نمونه تعداد جلسات بوده که برای لومینیزر به احتمال زیاد دو جلسه نیاز دارد. عدم نیاز به تراشیدن دندان و انجام لومینیرز بدون درد خود بدون شک افزایش قیمت را به همراه خواهد داشت.

در نظر داشته باشید که برای لومینیزر چون از تراشیدن دندان خبری نیست، دیگر نیازی هم به تاج موقت نخواهد بود.

لومینیزر برای افرادی مناسب است که دارای دندان های فاصله دار، دندان هایی با نامرتبی جزئی، دندان های بدرنگ و لکه دار، دندان های لب پر شده یا شکسته بوده و به دنبال افزایش طول تاج دندان هستند.

از نظر احساس درد به هنگام انجام لومینیرز باید گفت که چون لومینیرز به مینای دندان آسیب نمی رساند دیگر نیازی به مواد بی حسی نمی باشد.

تفاوت ونیر و لومینیرز کدام است؟

ونیر و لومینیرز هر دو دارای وجه تشابهی هستند که در اکثر مواقع اشتباه گرفته می شود. برای نمونه هر دوی ونیر و لومینیرز از پرسلین نازک ساخته شده و دارای اهداف یکسانی نیز هستند. علاوه براین از این دو برای انجام اصلاح نقص های دندان استفاده می شود. در نظر داشته باشید بین ونیر و لومینیرز تفاوت ونیر با لومینیرز همانند تفاوت ایمپلنت با لمینت دندان است به نوعی که مهم ترین آن روش درمان و تغییراتی آن می باشد. برای مثال زمانی که از لومینیرز استفاده می شود تغییر خاصی در ساختار دندان ایجاد نمی شود و دارای ماندگاری طولانی تری نیز می باشد.

از نظر کاربردی نیز باید گفت که هر دو برای اصلاح نقص دندان بکار می رود اما لومینیرز برای تمامی بیماران مناسب نخواهد بود. اما در مجموع هر دو بعنوان روکش های زیبا سطح بیرونی دندان های آسیب دیده و یا کج را ترمیم و تقویت می کنند.

علاوه براین موارد از ونیر و لومینیرز برای پرکردن فاصله های بین دندانی استفاده می شود. هرچند می توان این فاصله ها را با ارتودنسی اصلاح کرد اما هم هزینه ونیر و لومینیرز در سال 1401 کمتر بوده و هم سریعتر می باشد.

از دیگر تفاوت ایمپلنت دندان با روکش دندان  می توان به ضخامت آنها اشاره کرد. لومینیرز دارای ضخامت بسیار کم در حدود 2/0 میلی متر بوده و با شفافیت خاص خود جای دندان طبیعی قلمداد می شود. اما ونیر دارای ضخامت بیشتر در حدود 5/0 بوده و میزان زیادی از دندان متاسفانه تراش خواهد خورد.

از نظر هزینه ای باید گفت که قیمت لومینیرز کمی بیشتر از ونیر بوده، چیزی حدود 10 تا 20 درصد. اما از سوی دیگر دارای دوام بالا و ماندگاری در حد 20 سال را دارد.

مراقبت های پس از انجام ونیر و لومینیرز

همانند دندان های طبیعی بایستی از ونیر و لومینیرز مراقبت نمود برای نمونه برای تمیز کردن دندان ها نیاز است از مسواک و خمیر دندان استفاده شود. از لحاظ تغذیه و رژیم غذایی محدودیت خاصی وجود ندارد اما تا جایی که امکان دارد از مواد غذایی سفت و سخت استفاده نشود. شباهت لومینیرز به روکش دندان سبب شده که تمامی مراقبت ها شبیه به دندان طبیعی باشد. برای پیشگیری و ماندگاری طولانی ونیر و لومینیرز هر 6 ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه شود.

هزینه ونیر لومینیرز در سال 1401 چه قدر است؟

ونیر لومینیرز ها از آنجایی که نوعی از ونیر هستند، هزینه ای جداگانه و مخصوص به خود هستند که هزینه آن برای هر شخصی متفاوت است و بر اساس وضعیت فرد و عواملی که در قسمت زیر مطرح می شوند، برای هر فرد تعیین می گردد.

در این خصوص باید هر فردی به پزشک مراجعه کند و با انجام بررسی های دندانپزشک مربوطه و مشخص شدن وضعیت فرد و دندان ها این هزینه مشخص می شود.

 چه عواملی در هزینه ونیر لومینیرز در سال 1401 موثر هستند؟

از جمله مهم ترین مسائلی که در هزینه ونیر لومینیرز و هزینه درمان ریشه موثر هستند، باید به مسائل زیر اشاره کرد:

تخصص دندانپزشک

دندانپزشکی که برای ترمیم دندان ها با ونیر لومینیرز متخصص باشد و در این زمینه از مهارت و تجربه کافی برخوردار باشد، دستمزد بیشتری در مقایسه با دندانپزشکی دارد که به عنوان یک دندانپزشک عمومی فعالیت می کند و تخصص و تجربه مورد نیاز را ندارد.

نوع کلینیک دندانپزشکی

همان طور که می دانید که کلینیک های دندانپزشکی به صورت دولتی و یا خصوصی در کشور فعالیت می کنند که کلینیک های دندانپزشکی دولتی در ازای خدماتی که به مراجعین ارائه می دهند، هزینه بیشتری از آنها دریافت می کنند زیرا تعرفه امور مختلف در کلینیک های دولتی به صورت دولتی تعیین می شود اما کلینیک های خصوصی دارای تعرفه آزاد هستند و معمولا خدمات آنها با تجهیزات بیشتری انجام می شود.

از این رو هزینه ترمیم دندان با ونیر لومینیرز در کلینیک خصوصی در مقایسه با کلینیک های دولتی بیشتر است.

تعداد دندان های فرد که باید ونیر لومینیرز برای آنها استفاده شود

از دیگر مسائل تاثیر گذار در هزینه ونیر لومینیرز و هزینه کاشت نگین دندان می توان به تعداد دندان ها اشاره کرد. مسلما هر چه تعداد دندان هایی که نیاز به ترمیم با روش ونیر لومینیرز دارند، بیشتر باشد، هزینه برای بیمار نیز افزایش پیدا می کند.

بیمه درمانی

خوشبختانه چند سالی است که بیمه درمانی برای امور دندانپزشکی قابل استفاده است و از آن میتوان در زمینه مسائل دندانپزشکی بهره برد و هزینه دندانپزشکی را کاهش داد. در نتیجه بیمه درمانی و یا تکمیلی را می توان در هزینه دندانپزشکی موثر دانست و میزان کاهش هزینه ونیر لومنیرز با بیمه به نوع بیمه درمانی که اشخاص استفاده می کنند، بستگی دارد.

برخی از انواع بیمه ها تنها یک سوم هزینه را به بیمار پرداخت می کنند، برخی دیگر تمامی هزینه را متقبل می شوند و …

کارت تخفیف

کارت تخفیف یک راهکار جدید برای پرداخت هزینه های دندانپزشکی است که افراد می توانند از این قابلیت استفاده کنند و هزینه مورد نظر را کاهش دهند. البته برای انجام این کار باید از کارت تخفیفی استفاده کرد که قابل استفاده برای امور دندانپزشکی باشد و در این صورت باید به کلینیک هایی مراجعه کرد که طرف قرارداد با شرکت ارائه دهنده کارت تخفیف باشند.

در نتیجه به این شکل می توان در کاهش هزینه ونیر لومینیرز و هزینه کاشت دندان با استفاده از کارت تخفیف موثر واقع شد.

شهر، استان و موقعیت جغرافیایی

از مسائل دیگری که در هزینه ونیر لومینرز و هزینه لمینت دندان موثر هستند، شهر، استان و موقعیت جغرافیایی است.

زیرا هزینه مورد نیاز برای انجام امور مختلف دندانپزشکی به دلایل امکانات بیشتر ویا کمتر یک شهر و یا استان می تواند با کاهش و یا افزایش همراه باشد. به عنوان مثال: در کلان شهر هایی مانند تهران و کرج هزینه انجام عملیات مختلف در مقایسه با شهرهایی که دارای امکانات کمتری هستند، مانند شهر زاهدان متفاوت است و معمولا در تهران این هزینه ها بیشتر است.

 شرایط پرداخت هزینه ونیر لومینیرز چگونه است؟

هزینه مربوط به ونیر لومینیرز همانند هزینه جرم گیری دندان معمولا باید به صورت نقد و یک جا پرداخت شود. اما به صورت کلی شرایط پرداخت هزینه ونیر ممکن است که در کلینیک های مختلف با هم فرق داشته باشد  و این امکان وجود دارد که برخی از کلینیک ها هزینه ونیر را به صورت اقساط نیز از بیمار دریافت کنند.

با این وجود اگر می خواهید به صورت دقیق از این موضوع مطلع شوید، باید وضعیت کلینیک های مختلف را بررسی کنید.

سخن پایانی

هموطنان عزیز جهت برآورد هزینه بلیچینگ دندان و یا چنانچه قصد دارید که ونیر لومینیرز برای خود انجام دهید، می توانید به کلینیک ایران ایمپلنت مراجعه کنید و زیر نظر متخصصان این مجموعه دندان های خود را ترمیم کنید.

ایران ایمپلنت واقع شده در شهرک غرب تهران است و یکی از بهترین مجموعه های دندانپزشکی در تهران در نظر گرفته می شود.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها