هزینه عصب کشی دندان در سال 1401

هزینه عصب کشی

هزینه عصب کشی


آیا قصد دارید که از هزینه عصب کشی دندان در سال 1401 آگاه شوید؟ آیا کسب اطلاع از هزینه عصب کشی دندان در سال 1401 برای شما مهم است و نگران این مساله هستید؟

اگر کمی از وقت گران بهای خود را به ما اختصاص دهید و این مطلب را مطالعه کنید میتوانید از هزینه عصب‌کشی دندان در سال 1401 و عوامل موثر بر آن آگاه شوید.

هزینه عصب کشی دندان

زمانی که دندان ها دچار آسیب و پوسیدگی می شوند، قبل از کشیدن دندان، بهترین عصب کشی دندان در مرکز ایران ایمپلنت است. عوامل زیادی می تواند باعث خرابی دندان شود از جمله آسیب دیدگی دندان، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، بیماری لثه، رشد غیرنرمال دندان عقل و دیگر موارد که هر کدام شما را مجبور به پرداخت هزینه عصب کشی در سال 1401 خواهد کرد.

در شرایطی که باکتری های زیادی در ریشه دندان تجمع کنند، عفونت را در پالپ دندان ایجاد کرده و باعث ایجاد عفونت دردناک و یا آبسه خواهد شد. چنانچه عصب کشی دندان کارساز نباشد بیمار مجبور به کشیدن دندان بدون درد می شود.

با کشیدن دندان مشکلات دیگری از قبیل تراکم استخوان فک، تحلیل رفتن لثه، عدم قدرت تکلم، کاهش قدرت جویدن و غیره بوجود آمده که راه حل آن ایمپلنت دندان یا کاشت دندان طبیعی می باشد. متخصص دندانپزشکی از عصب کشی برای جلوگیری از پیشروی عفونت و یا التهاب استفاده کرده و از کانال ریشه و گسترش بافت آلوده به سمت بافت سالم محافظت می کند.

هزینه عصب‌کشی در مرکز ایران ایمپلنت به عوامل و فاکتورهای زیادی بستگی دارد. هر چقدر مشکلات دندان بیشتر باشد هزینه عصب کشی نیز افزایش پیدا می کند. از سوی دیگر درمان و عصب کشی دندان های آسیا بزرگ که از تعداد زیادی کانال تشکیل شده است، بیشتر از دندان های قدامی یا جلو می باشد.

لیست هزینه عصب کشی دندان در سال 1401

 • قیمت و هزینه عصب کشی ۱ کانال حدود 800،000 تومان
 • قیمت و هزینه عصب کشی ۲ کانال حدود 1،000،000 تومان
 • قیمت و هزینه عصب کشی ۳ کانال حدود 1،200،000 تومان
 • قیمت و هزینه عصب کشی ۴ کانال حدود 1،500،000 تومان
 • قیمت و هزینه عصب کشی مجدد ۱ کانال حدود 1،200،000 تومان
 • قیمت و هزینه عصب کشی مجدد ۲ کانال حدود 1،500،000 تومان
 • قیمت و هزینه عصب کشی مجدد ۳ کانال حدود 2،000،000 تومان
 • قیمت و هزینه ترمیم کامپوزیت حدود 500،000 تومان
 • قیمت و هزینه ترمیم آمالگام حدود 400،000 تومان

هزینه ایمپلنتایمپلنت کره ایایمپلنت سوئیسی – ایمپلنت آلمانی ایمپلنت دیجیتالایمپلنت آمریکاییایمپلنت با لیزر

چه زمانی باید هزینه عصب‌کشی در سال 1401 را پذیرفت؟

هزینه درمان ریشه دندان

به محض مشاهده عفونت دندان ها، بایستی خود را مرکز ایران ایمپلنت رساند. هر چقدر زودتر درمان دندان عفونت زده را شروع کرد می توان در کاهش هزینه دندانپزشکی موثر بود. علایم کلی عفونت دندان شامل موارد زیر است:

 • ایجاد آبسه به رنگ قرمز، دارای گرما، تورم یا ترشح در اطراف دندان
 • حساس شدن به گرما و سرما
 • عدم قدرت در جویدن
 • تغییر رنگ دندان آسیب دیده
 • بوی بد دهان و طعم بد
 • التهاب و ایجاد حساسیت در لثه

مراحل عصب کشی دندان

پس از مراجعه به مرکز ایران ایمپلنت جهت انجام مراحل نصب روکش ایمپلنت و  عصب کشی دندان، متخصص در ابتدا شروع به از بین بردن عفونت و نجات دندان خواهد کرد. در طی مراحل عصب کشی بافت های آلوده و ملتهب از محفظه عصبی بیرون کشیده شده و پس از آن محل مورد نظر با مواد ضدعفونی کننده تمیز می شود. در صورتی که ظاهر کلی دندان بهم ریخته شده باشد می توان با کمک پرکردن و روکش دندان آن را دوباره ترمیم نمود.

ترس و نگرانی بیماران از درد عصب کشی زیاد است اما با وجود مواد بی حسی و گاهی با کمک عصب کشی دندان با لیزر این درد به حداقل می رسد.

دوره ریکاوری بعد از عصب کشی

براساس نظر دندانپزشک حاذق، دوره ریکاوری بعد از انجام جراحی سینوس لیفت و  عصب کشی دندان کوتاه مدت خواهد بود. هر چند به واسطه مواد بی حسی بیمار احساس بی حالی دارد اما پس از عصب کشی می تواند به فعالیت های روزانه البته نه زیاد سنگین بپردازد. پس از عصب کشی لازم است بیمار برای مدت کوتاهی از جویدن غذا در آن منطقه خودداری کند. در صورت بروز هر گونه علایم خاص بهتر است با پزشک معالج خود تماس بگیرید.

پس از چند روز دندان کاملا بهبود پیدا می کند در صورتی که هنوز تورم و فشار شدید وجود داشت بهتر است از مسواک زدن تند، نخ دندان سفت، و فشار دادن آن قسمت جلوگیری کنید و با متخصص دندانپزشکی در میان بگذارید.

هزینه عصب کشی

 

عوامل تاثیرگذار در عصب کشی دندان

هزینه عصب کشی توسط وزارت بهداشت و درمان تعیین شده است اما در این میان چندین فاکتور متغیر وجود دارد که قیمت را اندکی گرانتر می کند.

وضعیت دندان عصب کشی

چنانچه دندان بیمار دچار ترک خوردگی و تراشیدگی باشد، نیاز به عصب کشی پیدا می کند. در صورت بروز هر گونه عفونت و تورم هزینه عصب کشی در سال 1401 یا هزینه لمینت دندان در سال 1401 تغییر می کند. دراین حالت متخصص مرکز ایران ایمپلنت با پاک کردن عفونت و تمیز کردن دندان روند عصب کشی را بهبود می بخشد. از سوی دیگر با عفونت بیشتر از حد نرمال تعداد جلسات نیز افزایش پیدا می کند. یعنی در حالت عادی عصب کشی دندان یک کاناله تنها در یک جلسه تمام می شود.

نوع دندان عصب کشی

بدانید که نوع دندان تاثیر زیادی در درمان خواهد داشت. درمان دندان هایی که جلویی هستند با دندان های آسیایی می باشند، بسیار آسان تر می باشد. دندان های جلویی یا قدامی یک کاناله بوده در حالی که دندان آسیا دارای سه کاناله هستند

هزینه عصب کشی دندان در سال 1401 چه قدر است؟

عزیزان اگر می خواهید از هزینه عصب کشی دندان در سال 1401 به صورت کامل و دقیق آگاه شوید و یا روکش دندان بعد از عصب کشی را انجام دهند باید به مرکز دندانپزشکی مورد نظر مراجعه کنید و در خصوص هزینه عصب‌کشی دندان از پزشک سوال کنید. زیرا برای تعیین میزان هزینه مورد نیاز برای انجام این کار باید شرایط افراد بررسی شود و با در نظر گرفتن شرایط بیمار هزینه برای او تعیین شود. به عبارت دیگر هزینه عصب‌کشی دندان برای هر فردی متفاوت است.

برای کسب اطلاع از هزینه عصب‌کشی دندان در سال 1401 همین حالا با مرکز دندانپزشکی ایران ایمپلنت تماس حاصل فرمایید.

عوامل موثر در هزینه عصب کشی دندان در سال 1401

عواملی که بر روی هزینه عصب کشی موثر هستند به شرح زیر می باشند:

تورم جامعه

در کشور ایران که کشوری تحت تحریم های مختلف است، معمولا تورم در جامعه حاکم است و این تورم باعث می شود که هزینه ها در سالهای مختلف و یا حتی در طول سال چندین بار تغییر پیدا کنند.

به همین دلیل تورم و نرخ تورم در جامعه در هر سال را می توان از عوامل مهم تاثیر گذار در هزینه عصب کشی دندان در نظر گرفت.

نوع دندان

همان طور که می دانید دندان ها انواع مختلفی دارند و هر نوع دندان از هزینه متفاوتی برای عصب کشی برخوردار است. معمولا دندان های جلویی هزینه عصب کشی کمتری در مقایسه با دندان های عقبی دارند.

تعداد دندان

با در نظر گرفتن این موضوع که هزینه درمان دندان در روش های مختلف بر اساس هر یک دندان محاسبه می شود، تعداد دندان ها می توانند در هزینه‌عصب کشی تاثیر بگذارند و باعث افزایش هزینه مورد نظر شوند.

تعداد کانال های دندان

دندان ها تعداد کانال های متفاوتی دارند و از یک کانال، دو کانال، سه کانال و یا چهار کانال تشکیل شده اند. با این وجود دندان هایی که تعداد کانال های بیشتری دارند، عصب کشی آنها هزینه بر تر است و بیمار را متحمل به پرداخت هزینه بیشتر می کند.

بروز عفونت در دندان و یا عدم وجود عفونت

اگر دندانی که بیمار قصد عصب کشی کردن آن را دارد، دچار عفونت شده باشد، مراحل جراحی و عصب کشی را برای دندانپزشک سخت تر می کند و دندانپزشک برای اینکه بتواند عصب کشی را به خوبی انجام دهد باید در ابتدا عفونت موجود بر روی دندان به خوبی و با دقت جمع آوری کند.

در نتیجه با این وجود عفونت دندان میتواند هزینه عصب‌کشی را افزایش دهد.

دستمزد دندانپزشک

دندانپزشکانی که در سطح ایران فعالیت می کنند از تخصص و مدرک تحصیلی و تجربه متفاوتی برخوردار هستند. به همین دلیل آنها دستمزد های متفاوتی نیز دارند. به عنوان هزینه عصب کشی زیر نظر یک دندانپزشک عمومی با یک دندانپزشک متخصص مسلما متفاوت است.

کلینیک دندانپزشکی

در صورتی که خدمات و امکاناتی که یک کلینیک دندانپزشکی به بیماران خود ارائه می دهد، بیشتر باشد و با دیگر کلینیک ها متفاوت باشد، هزینه ای که کلینیک از بیمار دریافت می کند نیز بیشتر خواهد بود.

همچنین لازم به ذکر است که موقعیت جغرافیایی کلینیک نیز در هزینه آن موثر است و کلینیک هایی که در مناطق ثروتمند تر جامعه قرار دارند هزینه بیشتری را دریافت خواهند کرد.

با توجه به این مطالب که در هزینه عصب کشی دندان در سال 1401 موثر هستند، برای عصب کشی کردن دندان خود اقدام کنید و برای اینکه به صورت دقیق تر از این هزینه آگاه شوید، به پزشک مراجعه کنید تا پزشک وضعیت شما را بررسی کند.

هزینه عصب کشی مجدد

مراقبت های اصولی پس از عصب کشی باعث می شود که دندان تا آخر عمر سالم بماند. اما با اینحال در طی اتفاقات خاصی امکان خراب شدن دندان در اثر مشکلاتی وجود دارد. یکی از این مشکلات عصب کشی دندان توسط دندانپزشک بی تجربه و غیرمتخصص است. دندان های عصب کشی شده با وجود این اتفاقات دوباره نیاز به عصب کشی پیدا می کند.

زمانی که دندان بهبود پیدا نکرده و یا به آسیب دیدگی و پوسیدگی دچار شود، ریشه دندان دچار خرابی می شود. در این حالت عصب کشی مجدد برای از بین بردن باکتری، تمیزکردن ریشه دندان و مسدود کردن کانال در اعصاب انجام می شود. با انجام عصب کشی در مرکز ایران ایمپلنت از هزینه عصب‌کشی و یا هزینه ایمپلنت در سال 1401 مجدد خود را رها کنید.

طول عمر دندان عصب کشی شده چقدر است؟

طول عمر دندان عصب کشی شده همانند دیگر خدمات دندانپزشکی از قبیل ایمپلنت دندان، کامپوزیت دندان، لمینت دندان و افزایش تاج به رعایت بهداشت و مراقبت های پس از آن دارد. بعد از عصب کشی دندان چنانچه مراقبت های لازم صورت نگیرد خطر عفونت دوباره دندان را تهدید می کند. با مسواک روزانه و روتین وار، استفاده از نخ دندان و چکاپ چند ماه یکبار توسط دندانپزشک عصب کشی دندان را برای سالهای طولانی نگه می دارد.

سخن پایانی

همکاران ما در مجموعه ایران ایمپلنت سعی بر آن داشتند که اطلاعات کافی و مناسبی را در خصوص هزینه عصب کشی دندان در سال 1401 برای شما عزیزان مطرح کنند. امیدواریم که با مطالعه آن به پاسخ سوالات خود دست یافته باشید.

تماس با ما

تماس با مرکز تخصصی ایران ایمپلنت

تلفن : 09192792007 و 02186128347

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها