لوگو ایران ایمپلنت

هزینه و قیمت عصب کشی دندان

عصب کشی دندان
آنچه در این مقاله می خوانید!

هزینه عصب کشی دندان چقدر است؟ زمانی که دندان ها دچار آسیب و پوسیدگی می شوند، قبل از کشیدن دندان، بهترین راهکار عصب کشی دندان در مرکز ایران ایمپلنت است.

عوامل زیادی می تواند باعث خرابی دندان شود از جمله آسیب دیدگی دندان، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، بیماری لثه، رشد غیرنرمال دندان عقل و دیگر موارد که هر کدام شما را مجبور به پرداخت هزینه عصب کشی دندان در سال 1402 خواهد کرد.

در این مقاله لیستی از قیمت عصب کشی دندان در سال 1402 [به همراه بیمه و بدون بیمه] آورده شده است.

بنابراین اگر به دنبال این هستید که:

  • قیمت عصب کشی دندان جلو ۱۴۰۲
  • عصب کشی فوری
  • هزینه عصب کشی و روکش دندان
  • قیمت عصب کشی مجدد دندان

حتما این مقاله می تواند اطلاعات شفافی را در اختیارتان قرار دهد.

تا ادامه مطلب همراه ما بمانید.

لیست قیمت عصب کشی دندان

نوع خدمتهزینه و قیمت
هزینه عصب کشی ۱ کانالقیمت حدود: ۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان
هزینه عصب کشی ۲ کانالقیمت حدود: ۲۵۰۰,۰۰۰ تومان
هزینه عصب کشی ۳ کانالقیمت حدود: ۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
هزینه عصب کشی ۴ کانالقیمت حدود: ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
هزینه ترمیم کامپوزیت قیمت حدود: ۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان
هزینه ترمیم آمالگامقیمت حدود: ۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان

تعرفه عصب کشی انواع دندان ها

در این قسمت هزینه عصب کشی انواع دندان ها آورده شده است:

نوع عصب کشی قیمت (به تومان)
قیمت عصب کشی دندان با لیزر شروع از 3/000/000
هزینه عصب کشی دندان شماره 7 شروع از 2/600/000
قیمت عصب کشی دندان شماره 6 شروع از 2/300/000
قیمت عصب کشی دندان جلو شروع از 2/500/000
هزینه عصب کشی مجدد دندان شروع از 3/500/000
هزینه عصب کشی دندان آسیاب شروع از 4/000/000
هزینه عصب کشی تخصصی دندان شروع از 3/000/000

با کشیدن دندان مشکلات دیگری از قبیل تراکم استخوان فک، تحلیل رفتن لثه، عدم قدرت تکلم، کاهش قدرت جویدن و غیره بوجود آمده که راه حل آن ایمپلنت دندان یا کاشت دندان طبیعی می باشد.

متخصص دندانپزشکی از عصب کشی برای جلوگیری از پیشروی عفونت و یا التهاب استفاده کرده و از کانال ریشه و گسترش بافت آلوده به سمت بافت سالم محافظت می کند.

هزینه عصب کشی چهار کاناله
هزینه عصب کشی چهار کاناله

10 دلیل عصب کشی دندان که باید بدانید!

عصب کشی دندان یک روش دندانپزشکی است که برای درمان و نجات دندان که به دلیل پوسیدگی، ضربه یا سایر مسائل به شدت آسیب دیده یا عفونی شده است انجام می شود.

این روش شامل

برداشتن پالپ (داخلی‌ترین بافت نرم دندان)، تمیز کردن و ضدعفونی کردن داخل دندان و مهر و موم کردن آن برای جلوگیری از عفونت بیشتر است. در اینجا به این دلیل است که ممکن است کانال ریشه انجام شود:

1. عفونت یا التهاب:

هنگامی که پالپ داخل دندان به دلیل پوسیدگی عمیق، ترک خوردگی یا شکستگی دندان یا اقدامات مکرر دندانپزشکی روی همان دندان عفونی یا ملتهب می شود، می تواند باعث درد و ناراحتی شدید شود.

2. آبسه دندان:

عفونت دندان درمان نشده می تواند منجر به تشکیل آبسه شود، یک پاکت چرک که می تواند باعث تورم، درد و انتشار بالقوه به بافت ها و استخوان های اطراف شود.

3. پالپیت:

پالپیت التهاب پالپ است که در اثر عوامل مختلفی از جمله ضربه یا حفره های عمیق ایجاد می شود. می تواند منجر به دندان درد شدید و حساسیت به دمای سرد و گرم شود.

4. آسیب دندان:

دندان هایی که آسیب قابل توجهی دارند، مانند شکستگی یا براده هایی که پالپ را در معرض دید قرار می دهند، ممکن است برای نجات دندان نیاز به کانال ریشه داشته باشند.

5. حفظ دندان:

کانال ریشه به دندانپزشک اجازه می دهد تا دندان را که در غیر این صورت باید کشیده شود، نجات دهد. حفظ دندان های طبیعی اغلب گزینه ارجح برای حفظ عملکرد و زیبایی دهان است.

6. تسکین درد:

کانال های ریشه برای کاهش درد و ناراحتی شدید مرتبط با عفونت های دندان یا پالپیت انجام می شود. پس از عمل، اکثر بیماران از درد تسکین می یابند.

7. جلوگیری از گسترش عفونت:

کانال های ریشه به جلوگیری از گسترش عفونت به سایر قسمت های دهان، فک یا بدن کمک می کند، که اگر دندان عفونی درمان نشود، ممکن است رخ دهد.

8. حفظ عملکرد دندان:

پس از یک کانال ریشه موفق، دندان می تواند مانند یک دندان طبیعی به عملکرد خود ادامه دهد و به شما امکان می دهد بدون محدودیت بجوید، صحبت کنید و لبخند بزنید.

9. جلوگیری از از دست دادن دندان:

کانال های ریشه می توانند به جلوگیری از نیاز به کشیدن دندان کمک کنند، که می تواند منجر به شکاف در لبخند و مشکلات بالقوه در تراز بایت شود.

10. بازیابی سلامت دندان:

با درمان عفونت یا التهاب در منبع آن، کانال ریشه به بازیابی سلامت دندان، جلوگیری از عوارض بیشتر و حفظ یکپارچگی دندان کمک می کند.

عصب کشی دندان
هزینه و قیمت عصب کشی دندان

مراحل عصب کشی دندان

پس از مراجعه به مرکز ایران ایمپلنت جهت انجام مراحل نصب روکش ایمپلنت و  عصب کشی دندان، متخصص در ابتدا شروع به از بین بردن عفونت و نجات دندان خواهد کرد.

در طی مراحل عصب کشی

بافت های آلوده و ملتهب از محفظه عصبی بیرون کشیده شده و پس از آن محل مورد نظر با مواد ضدعفونی کننده تمیز می شود.

در صورتی که

ظاهر کلی دندان بهم ریخته شده باشد می توان با کمک پرکردن و روکش دندان آن را دوباره ترمیم نمود.

ترس و نگرانی بیماران از درد عصب کشی زیاد است اما با وجود مواد بی حسی و گاهی با کمک عصب کشی دندان با لیزر این درد به حداقل می رسد.

آشنایی با روش کانال ریشه: گام به گام در 10 مرحله

عصب کشی دندان یک درمان دندان است که برای نجات دندان که عفونی شده یا به شدت آسیب دیده است طراحی شده است. علاوه بر تعرفه قیمت عصب کشی دندان بعضی از افراد ترجیح می دهند با روش های عصب کشی آشنا شوند.

اگر چه

ممکن است ترسناک به نظر برسد، دندانپزشکی مدرن این روش را نسبتاً ساده و اغلب بدون درد ساخته است. در زیر، شما را از طریق مراحل اساسی یک کانال ریشه راهنمایی می کنیم:

مرحله 1: تشخیص و ارزیابی

این فرآیند با معاینه کامل و عکسبرداری با اشعه ایکس دندان برای تعیین میزان عفونت یا آسیب شروع می شود. دندانپزشک یا اندودنتیست شما (متخصص کانال های ریشه) وضعیت دندان آسیب دیده و بافت های اطراف آن را ارزیابی می کند.

مرحله 2: بیهوشی

قبل از شروع کانال ریشه، دندانپزشک یک بی حس کننده موضعی برای بی حس کردن دندان و ناحیه اطراف آن تجویز می کند. در طول عمل بیدار خواهید ماند، اما نباید احساس درد کنید.

مرحله 3: جداسازی

برای حفظ یک محیط استریل و خشک نگه داشتن دندان، یک سد لاستیکی در اطراف دندان قرار می گیرد.

این کار ناحیه درمان را ایزوله می کند و از آلوده شدن بزاق دندان جلوگیری می کند و از راه هوایی شما محافظت می کند.

بیشتر بخوانید: آیا روکش دندان بعد از عصب کشی الزامی است؟

مرحله 4: ایجاد یک باز کردن دسترسی

یک سوراخ دسترسی کوچک در تاج (بالایی) دندان سوراخ می شود تا به اتاقک پالپ و کانال های ریشه برسد.

این دهانه به دندانپزشک اجازه می دهد تا به بافت پالپ عفونی یا آسیب دیده دسترسی پیدا کند.

مرحله 5: برداشتن پالپ

بافت پالپ عفونی یا آسیب دیده با دقت از محفظه پالپ و کانال های ریشه با استفاده از ابزارهای تخصصی خارج می شود. این مرحله منبع عفونت و درد را از بین می برد.

مرحله 6: تمیز کردن و شکل دادن

دندانپزشک داخل دندان و کانال های ریشه را کاملا تمیز و ضد عفونی می کند. کانال ها به گونه ای شکل می گیرند که مواد پرکننده ای را که بعدا قرار می گیرد در خود جای دهد.

مرحله 7: پر کردن کانال ها

پس از تمیز کردن و شکل دهی، دندانپزشک کانال های ریشه را با یک ماده زیست سازگار، به طور معمول گوتاپرکا پر می کند.

این ماده برای جلوگیری از عفونت مجدد کانال ها را آب بندی می کند و از دندان حمایت ساختاری می کند.

مرحله 8: مهر و موم کردن دهانه دسترسی

دهانه دسترسی ایجاد شده در تاج با پر کردن موقت یا دائمی مهر و موم شده است. در بیشتر موارد، یک روکش برای ایجاد استحکام و محافظت بیشتر از دندان مورد نیاز است.

مرحله 9: قرار دادن تاج (در صورت لزوم)

در برخی موارد، دندانپزشک ممکن است قرار دادن روکش دندان را روی دندان درمان شده توصیه کند. تاج شکل، عملکرد و ظاهر دندان را بازیابی می‌کند و در عین حال محافظت طولانی‌مدت را به همراه دارد.

عصب کشی سه کاناله قیمت
عصب کشی سه کاناله قیمت

مرحله 10: بازیابی و پیگیری

به دنبال کانال ریشه، ممکن است کمی ناراحتی یا تورم خفیف را تجربه کنید که معمولاً با مسکن‌های بدون نسخه قابل کنترل است.

پیروی از دستورالعمل های مراقبت پس از عمل دندانپزشک و شرکت در هر قرار ملاقات برنامه ریزی شده برای اطمینان از بهبودی مناسب ضروری است.

دوره ریکاوری بعد از عصب کشی

براساس نظر دندانپزشک حاذق، دوره ریکاوری بعد از انجام جراحی سینوس لیفت و  عصب کشی دندان کوتاه مدت خواهد بود.

هر چند به واسطه مواد بی حسی بیمار احساس بی حالی دارد اما پس از عصب کشی می تواند به فعالیت های روزانه البته نه زیاد سنگین بپردازد.

پس از عصب کشی لازم است بیمار برای مدت کوتاهی از جویدن غذا در آن منطقه خودداری کند. در صورت بروز هر گونه علایم خاص بهتر است با پزشک معالج خود تماس بگیرید.

پس از چند روز

دندان کاملا بهبود پیدا می کند در صورتی که هنوز تورم و فشار شدید وجود داشت بهتر است از مسواک زدن تند، نخ دندان سفت، و فشار دادن آن قسمت جلوگیری کنید و با متخصص دندانپزشکی در میان بگذارید.

عصب کشی
قیمت عصب کشی چهار کاناله

با توجه به این مطالب

که در هزینه عصب کشی دندان در سال 1402 موثر هستند، برای عصب کشی کردن دندان خود اقدام کنید و برای اینکه به صورت دقیق تر از این هزینه آگاه شوید، به پزشک مراجعه کنید تا پزشک وضعیت شما را بررسی کند.

سخن پایانی

همکاران ما در مجموعه ایران ایمپلنت سعی بر آن داشتند که اطلاعات کافی و مناسبی را در خصوص هزینه عصب کشی دندان در سال 1402 برای شما عزیزان مطرح کنند.

امیدواریم که با مطالعه آن به پاسخ سوالات خود دست یافته باشید.

در صورتی که قصد عصب کشی دارید، همین امروز با ما تماس بگیرید.

سوالات متدوال

طول عمر دندان عصب کشی شده چقدر است؟

طول عمر دندان عصب کشی شده همانند دیگر خدمات دندانپزشکی از قبیل ایمپلنت دندان، کامپوزیت دندان، لمینت دندان و افزایش تاج به رعایت بهداشت و مراقبت های پس از آن دارد.

با مسواک روزانه و روتین وار، استفاده از نخ دندان و چکاپ چند ماه یکبار توسط دندانپزشک عصب کشی دندان را برای سالهای طولانی نگه می دارد.

آیا می توانم بعد از عمل عصب کشی دندان به خانه رانندگی کنم؟

بله، معمولاً می‌توانید بعد از درمان ریشه به خانه برانید، زیرا این یک روش مبتنی بر آرام‌بخشی نیست. با این حال، اگر آرامبخش یا بیهوشی دریافت کرده اید که بر توانایی شما در رانندگی تأثیر می گذارد، باید ترتیبی دهید که شخصی شما را رانندگی کند.

جایگزین های کانال ریشه چیست؟

جایگزین اصلی برای کانال ریشه کشیدن دندان است. پس از کشیدن دندان، می‌توانید گزینه‌های جایگزینی دندان مانند ایمپلنت‌های دندان، بریج یا پروتزهای جزئی را در نظر بگیرید.

میزان موفقیت کانال های ریشه چقدر است؟

کانال های ریشه دارای میزان موفقیت بالایی هستند، به طوری که اکثر بیماران تسکین طولانی مدت درد را تجربه می کنند و دندان های درمان شده خود را برای سال ها حفظ می کنند. با این حال موفقیت به درمان مناسب، ترمیم با تاج و حفظ بهداشت دهان و دندان بستگی دارد.

آیا می توانم بعد از عمل ریشه بخورم و بنوشم؟

تا زمانی که بی حسی ناشی از بی حسی موضعی از بین برود، باید از خوردن و آشامیدن خودداری کنید تا از گاز گرفتن یا آسیب تصادفی به گونه، زبان یا لب خود جلوگیری کنید. پس از آن می‌توانید طبق معمول غذا بخورید و بنوشید، اما بهتر است در چند روز اول بعد از عمل، از غذاهای نرم استفاده کنید.

عصب کشی دندان چقدر طول می کشد؟

طول مدت عمل کانال ریشه به پیچیدگی دندان و میزان عفونت یا آسیب بستگی دارد. در بیشتر موارد می توان آن را در یک یا دو نوبت، که هر یک 1-2 ساعت طول می کشد، تکمیل کرد.

تفاوت بین کانال دندان جلویی و دندان عقل چیست؟

تفاوت اصلی بین کانال ریشه روی دندان جلویی (ثنایا یا نیش) و دندان عقل (مولر سوم) در محل، عملکرد و آناتومی آنها نهفته است. دندان های جلویی یک ریشه دارند و برای گاز گرفتن و پاره کردن غذا ضروری هستند.

آنها همچنین

در لبخند شما بسیار قابل مشاهده هستند. از طرف دیگر دندان عقل در پشت دهان قرار دارد و برای جویدن ضروری نیست. دندان عقل اغلب ریشه های متعددی دارد و معمولاً با مسائلی مانند نهفتگی، شلوغی یا عفونت به دلیل محل قرارگیری آنها همراه است.

ماندگاری دندان ریشه چقدر است؟

با مراقبت و نگهداری مناسب، دندان که کانال ریشه ای موفقیت آمیز را پشت سر گذاشته است می تواند تا آخر عمر دوام بیاورد. پس از کانال ریشه ترمیم دندان با روکش یا پر کردن دندان برای محافظت از آن ضروری است. معاینات منظم دندانپزشکی، رعایت بهداشت دهان و دندان و اجتناب از فعالیت هایی که می تواند منجر به آسیب دندان شود، همگی می توانند به موفقیت طولانی مدت دندان درمان شده کمک کنند.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
فرم درخواست مشاوره

ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
2 دیدگاه ها
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
fndq
1 سال قبل

سلام خسته نباشید هزینهعصب کشی۸دندان جلو فک پایین چنده
وچند روز طول میکشه

fndq
1 سال قبل

سلام خسته نباشید خواستم بپرسم که عصب کشی ۸دندون جلوفک پایین هزینه اش چندمیشه
وچقدر زمان میخواد

آنچه در این مقاله می خوانید!