هزینه روکش دندان در سال 1401

قیمت روکش دندان

هزینه روکش دندان


آیا می خواهید از هزینه روکش دندان در سال 1401 آگاه شوید؟ هزینه روکش دندان در سال 1401 متاثر از چه عواملی است؟ آیا هزینه روکش دندان در سال 1401 با سال 99 متفاوت است؟ تفاوت ایمپلنت با روکش دندان چیست؟  در ادامه با ایران ایمپلنت همراه باشید.

هزینه روکش دندان

روکش دندان که در علم دندانپزشکی به آن پروتز دندان ثابت نیز گفته می شود شامل یک کلاهک فلزی یا سرامیکی و گاهی ترکیبی از این دو بوده که بر روی دندان هایی که به تخریب دچار شده اند، قرار می گیرد. با این عمل نه تنها دندان را در مقابل ضربات محافظت کرده اید بلکه دوباره زیبایی را به دندان های خود ارزانی کرده اید. از این رو میخواهیم مطالبی را در مورد هزینه روکش دندان به شما عزیزان ارائه دهیم. در ادامه با ایران ایمپلنت همراه باشید.

بعد از انجام انواع روکش ایمپلنت مسئله مهم مراقبت از دندان های روکش شده به صورت روتین وار می باشد. زمانی که شما روکش خود را در مرکز ایران ایمپلنت انجام می دهید قبل از پرداخت هزینه روکش دندان، متخصص درخصوص مراقبت از روکش دندان با شما صحبت مفصلی خواهد داشت.

چسب روکش ایمپلنت دندان

انواع روکش دندان دائمی کدام است؟

براساس روکش دندان بعد از عصب کشی طبق روال عادی می توان روکش دائمی دندان را به صورت فلزی، چینی، متصل به فلز، تمام زرین و یا حتی سرامیکی ساخت.

روکش فلزی دندان

فلزاتی که برای روکش دندان استفاده می شود شامل آلیاژهای طلا، پلادیوم، نیکل و یا کروم هستند. دلیل استفاده از روکش فلزی تثبیت آن در جای خود و راحتی عمل در جویدن غذا می باشد. علاوه براین روکش فلزی سبب خواهد شد که کمترین میزان سائیدگی را نیز برای بیمار دارد. هر چند که روکش فلزی دارای کمترین ترک خوردگی و شکستگی بوده اما با اینحال مناسب برای دندان هایی بوده که کمتر در معرض دید می باشد.

روکش دندان پرسلن یا چینی

این نوع از روکش ها به فلز متصل بوده و تقریبا همرنگ با دندان های بیمار است. در این مدل احتمال ترک خوردگی و شکسته شدن وجود دارد. هرچند که روکش دندان چینی به دندان معمولی شباهت دارد اما با این حال، گاهی وجود فلز در زیر بخش پرسلن باعث می شود که حالت یک خط تیره به خصوص در خط دندان دیده شود. نحوه مراقبت از دندان های روکش شده با پرسلن همانند دیگر روکش ها می باشد.

روکش زرینی

اگر به دنبال هزینه روکش دندان ارزان هستید بهتر است روکش زرینی را انتخاب کند. از سوی دیگر نیاز به مراقبت های دندان روکش شده حساس دارد زیرا این نوع از روکش به راحتی شکسته شده و مقاومت دیگر روکش های دندان را ندارد.

روکش دندان سرامیکی

اگر به دنبال رنگی طبیعی روکش همانند رنگ دندان هایتان هستید، بهتر است که روکش دندان سرامیکی را انتخاب کنید. دیگر امتیاز نوع سرامیکی به فلزی وجود آلرژی کمتر به این مدل از روکش دندان است. افرادی که تمایل دارند دندان های جلویی یا قدامی را روکش کنند از روکش دندان سرامیکی استفاده می کنند.

علت انجام روکش دندان

 • مراقبت و محافظت از دندان های ضعیف
 • محافظت دندان در مقابل پوسیدگی، شکسته شدن و یا ترک خوردن
 • بازیابی دندان های تقریبا شکسته و یا کرم خورده
 • پوشش دندان هایی که قسمت های زیادی از آن پر شده است
 • جهت ثابت نگهداشتن و نگه داری یک بریج دندان در محل خود
 • رفع بدشکلی و تغییر رنگ زرد دندان
 • جهت پوشش ایمپلنت دندان

هزینه روکش دندان

مراقبت ها به صورت موقت

قبل از انجام روکش ایمپلنت و دندان دائمی، متخصص مرکز ایران ایمپلنت از روکش موقت ایمپلنت استفاده می کند که نیاز است مراقبت های روکش موقت دندان را جدی بگیرید. مراقبت ها و نکاتی مانند:

 • عدم جویدن غذا تا نیم ساعت پس از چسباندن روکش موقت
 • عدم به دندان گرفتن اجسام سخت مانند مداد، ناخن و غیره
 • عدم مصرف مواد غذایی چسبناک (روکش موقت قدرت و استحکام چندانی ندارد)
 • احتمال واکنش به غذاهای سرد و گرم وجود دارد در این مدت به خود سخت نگیرید
 • رنگ و اندازه روکش موقت به اندازه رنگ و اندازه روکش دائم دندان نیست
 • رعایت بهداشت دهان و دهان با استفاده از مسواک نرم
 • استفاده از نخ دندان به صورت روزانه

مراقبت از دندان روکش شده به صورت دائمی

بدون شک مراحل نصب روکش ایمپلنت و  نوع مراقبت روکش موقت با روکش دائمی بسیار متفاوت می باشد. با دیدن موارد زیر خود به این تمایز پی خواهید برد:

 • رعایت بهداشت دهان و دندان به صورت جدی تر
 • زمان مسواک زدن را در حدود 2 دقیقه تنظیم کنید و سعی کنید بعد از صبحانه و قبل از خواب مسواک بزنید.
 • سعی کنید برای خارج کردن مواد غذایی لابه لای دندان ها از نخ دندان استفاده کنید.
 • روزی یکبار استفاده از دهانشویه را فراموش نکنید. به طور معمول متخصص مرکز ایران ایمپلنت از شما می خواهد که پیش از خوابیدن دندان های خود را با دهانشویه بشویید. سعی کنید از دهانشویه هایی استفاده کنید که متخصص مورد نظر آن را توصیه کرده است. با کمک این دهانشویه ها ذرات جرم و پلاک تجمیع یافته از سطح دندان جدا شده و دندان ها به راحتی تمیز شوند.
 • زمان عادت کردن به روکش دندان برای هر فردی متغییر می باشد اما به طور کلی چند روز زمان نیاز است که به روکش جدید عادت کنید. در این مدت سعی شود که زبان خود را به سطح روکش نزنید.
 • مراجعه به دندانپزشک را هر 6 ماه یکبار در برنامه های طولانی مدت خود جای دهید. توجه کنید که به هنگام مراجعه به دندانپزشکی، متخصص اطراف روکش را به خوبی بررسی کند. هر چند که مراقبت از دندان روکش شده یک سر قضیه می باشد اما به هنگام مراجعه متخصص بایستی دقت کافی را نیز داشته باشد.
 • به محض بیرون آمدن روکش دندان با دندانپزشک خود تماس گرفته تا کمترین هزینه روکش دندان را برای دوم داشته باشید.

هزینه روکش دندان در سال 1401 چقدر است؟

همانند دیگر خدمات و هزینه دندانپزشکی، هزینه روکش دندان در سال 1401 برای هر فردی متفاوت می باشد. این تفاوت از جنس دندان، میزان آسیب دیدگی، شرایط بدنی بیمار، نیاز به جراحی های مازاد و دیگر موارد می باشد. بهتر است شما هم قبل از انجام روکش دندان با پزشک معالج خود صحبت کنید. اما در مجموع به هنگام قیمت گذاری و تعیین هزینه روکش ایمپلنت در سال 1401 شامل موارد زیر است:

 • روکش فلز سرامیک
 • روکش تمام سرامیک
 • روکش زیرکونیا
 • روکش استیل ضد زنگ
 • روکش تمام زرین
 • روکش طلا
 • روکش تمام فلز
 • روکش دندان موقت
 • چسباندن هر واحد روکش

هزینه ایمپلنتایمپلنت کره ایایمپلنت سوئیسیایمپلنت آلمانی ایمپلنت دیجیتالایمپلنت آمریکاییایمپلنت با لیزر

عوامل تاثیر گذار در هزینه روکش دندان در سال 1401 چیست؟

دستمزد متخصص و دندانپزشک

معمولا دستمزد یک متخصص دندانپزشکی در مقایسه با یک دندانپزشک عمومی بیشتر است و به همین جهت اگر برای روکش دندان به یک متخصص مراجعه کنید باید هزینه بیشتری را در مقایسه با یک پزشک عمومی بپردازید.

کلینیک دندانپزشکی

کلینیک های دندانپزشکی بر اساس تجهیزات و خدماتی که ارائه می دهند، نرخ های متفاوتی دارند و  معمولا کلینیک هایی که از پیشرفته ترین تجهیزات بهره می برند و رفاه بیشتری برای بیماران فراهم می کنند، هزینه بیشتری را نیز دریافت می نمایند.

نوع و جنس روکش استفاده شده برای دندان

همان طور که در قسمت های فوق در این مقاله برای شما عزیزان مطرح کردیم، روکش های دندان دارای انواع مختلفی هستند و متریال ساخت آنها با هم متفاوت است. به همین دلیل کیفیت و نوع و جنس روکش های دندانی با هم متفاوت هستند و در هزینه نیز تاثیر می گذارند.

مسلما انواع با کیفیت ایمپلنت هزینه بیشتری را برای روکش دندان نیاز دارند.

تعداد دندان هایی که باید روکش شوند

از آنجایی که هزینه مربوط به روکش دندان بر اساس هر یک واحد دندانی محاسبه می شود، تعداد دندان هایی که شخص قصد ایمپلنت کردن آنها را دارد، در هزینه موثر است و هر چه تعداد دندان ها افزایش یابند، هزینه نیز افزایش پیدا می کند.

شهر و استان

شهر ها و استان های مختلف ایران در هزینه های امور درمانی مختلف با هم تفاوت دارند. معمولا شهر های بزرگ نظیر تهران و کرج هزینه بیشتری برای خدمات درمانی مختلف دارد و شهر های کوچک تر و استان های کوچک تر نیز هزینه کمتری برای خدمات درمانی دارند.

به عنوان مثال: هزینه روکش دندان در شهری مانند یزد با هزینه روکش دندان در تهران کاملا متفاوت است. پس با این وجود اگر قصد دارید که هزینه کمتری برای این امور پرداخت کنید، می توانید به شهر های دیگر مراجعه کنید و روکش دندان را استفاده نمایید.

بیمه خدمات درمانی

بیمه های خدمات درمانی و یا تکمیلی دارای انواع مختلفی هستند و به واسطه شرکت های بیمه متفاوتی ارائه داده می شوند. به همین دلیل میزان هزینه ای که توسط بیمه برای روکش دندان به بیمار پرداخت می شود به نوع بیمه بستگی دارد.

به عنوان مثال: برخی از انواع بیمه تکمیلی تمامی هزینه را به بیمار ارائه می دهند و سقف مشخصی برای پرداخت هزینه به بیمار دارند. اما برخی دیگر از بیمه ها تنها نیمی از هزینه و یا فقط یک سوم از هزینه را در اختیار بیمار قرار می دهند.

با این وجود می توان بیمه های درمانی را در کاهش هزینه روکش دندان در سال 1401 موثر دانست.برای اطلاع از نوع بیمه درمانی خود و مبلغی که توسط بیمه تحت پوشش قرار داده می شود باید با شرکت بیمه خود تماس بگیرید و کسب اطلاع کنید.

کارت تخفیف

امکانات جدیدی که امروزه به کمک آن میتوان در هزینه روکش دندان تخفیف دریافت کرد کارت تخفیف است. این کارت های تخفیف دارای انواع مختلفی هستند و برخی از آنها قابل استفاده برای امور مختلف دندانپزشکی است.

اما تنها در مراکز و کلینیک هایی می توان از کارت تخفیف استفاده کرد که طرف قرار داد با بیمه درمانی مورد نظر باشند. با استفاده از کارت تخفیف می توان از میزان 20 الی 90 درصد تخفیف دریافت کرد و هزینه ها را به این شکل کاهش داد.

نرخ ارز و دلار

در صورتی که تجهیزات مورد نیاز برای روکش دندان در داخل کشور تولید نشوند و به صورت وارداتی به کشور وارد شوند، می توان نرخ روز ارز و دلار را در قیمت آن موثر دانست.

آیا هزینه روکش دندان در سال 1401 با سال 1399 متفاوت است؟

با در نظرر گرفتن این موضوع که کشور ایران، یک کشور تحت تحریم های سیاسی است و تورم در آن زیاد است میتوان گفت که همه ساله هزینه های مربوط به روکش دندان در ایران افزایش می یابد. به گونه ای که هزینه روکش دندان در سال 1399 در مقایسه با سال 1401 کمتر است و در سال 1401 نیز طبیعتا این هزینه در مقایسه با سال 1401 افزایش پیدا خواهد کرد.

پس با این وجود برای پرداخت هزینه کمتر همین حالا با کلینیک ایران ایمپلنت تماس بگیریدو برای روکش کردن دندان های خود اقدام کنید تا متحمل به پرداخت هزینه بیشتر نشوید.

سخن پایانی

امیدواریم که از تمامی مطالب درج شده در این مقاله استفاده کرده باشید و در خصوص تعیین و برآورد هزینه روکش دندان در سال 1401 به شما عزیزان کمک شده باشد.

تماس با ما

تماس با مرکز تخصصی ایران ایمپلنت

تلفن : 09192792007 و 02186128347

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها