هزینه جرم گیری دندان

قیمت جرم گیری دندان

هزینه جرم گیری دندان


هزینه جرم گیری دندان

هزینه جرم گیری دندان در سال 1401 چه قدر است؟ آیا هزینه جرم گیری دندان در تهران با سایر شهرها متفاوت است؟ چه فاکتور هایی را می توان در هزینه جرم گیری دندان در سال 1401 موثر دانست؟

دندان یکی از بخش های بسیار حساس بدن است که نیاز به مراقبت های بسیار زیادی دارد تا سلامت آن حفظ شود و بتوان در سال های زیادی از آن استفاده کرد. دندان ها در مقایسه با سایر اعضای بدن حتی با وجود رسیدگی های بسیار زیاد به آنها باز هم خیلی زودتر از سایر اعضای بدن از کار می افتند و دچار آسیب می شوند.

جرم دندان چیست؟

جرم از تجمع رسوبات بر سطح دندان و لثه تشکیل می شود. این تجمع باعث ایجاد بوی بد دهان، تغییر رنگ و سلامت دندان ها شده و راهی جز جرم گیری دندان برای رفع آن باقی نمی ماند. شاید در قدم اول بیمار اقدام به مسواک زدن و نخ دندان کشیدن بکند اما این تنها راه فرار از جرم دندان نیست. هزینه جرم گیری دندان در سال 1401 به نوعی تعیین شده است که تمامی بیماران توان انجام جرم گیری دندان را داشته باشند. در ادامه با ایران ایمپلنت همراه باشید.

جرم گیری سن خاصی ندارد برای مثال کودکانی که به سیاهی دندان دچار شده اند، در دراز مدت به بیماری پوسیدگی دندان و بیماری های لثه دچار می شوند. از این رو بایستی جرم گیری دندان را انجام بدهند. پلاک هایی که بر روی دندان باقی می ماند در نهایت به یک جرم سفت و سخت تبدیل می شود که تنها متخصص مرکز ایران ایمپلنت با کمک تجهیزات مدرن دندانپزشکی می تواند آن را برطرف سازد.

فرایند قالب گیری ایمپلنت دندان و همچنین مراحل نصب روکش ایمپلنت یکی از مهمترین خدمات دندانپزشکی می باشد اما قبل از هر چیزی باید بدانید که  جرم گیری شامل پاکسازی و سفید کردن دندان با ابزارهای مدرن دندانپزشکی بوده که می تواند علاوه برآن سبب صاف کردن ریشه دندان از هرگونه زبری در سطح دندان شود. با این عمل لثه ها به حالت اولیه خود و رنگ صورتی باز می گردند.

هزینه جرم گیری دندان

علت تجمع جرم دندان

از اصلی ترین و مهم ترین عوامل ایجاد جرم در دندان می توان به روش غلط مسواک مخصوص ایمپلنت دندان و یا عدم مسواک زدن اشاره کرد. هر شخصی با صرف تنها زمان اندکی برای مسواک زدن می تواند خود را از هزینه جرم گیری دندان در سال 1401 نجات دهد. در اکثر مواقع جرم در پشت دندان بیشتر از جلوی دندان به دلایل زیر تشکیل می شود.

برخی از قسمت های دندان مانند قسمت نزدیک به زبان در دندان های جلویی فک پایین دسترسی خوبی برای مسواک زدن ندارد، از این رو به شیوه صحیحی مسواک زده نمی شود. برای تمیزکردن این قسمت بایستی از مسواک کودکان با سرهای کوچک استفاده شود. در برخی افراد دیگر، بزاق ترشح شده در دهان دارای مواد معدنی زیادی بوده که سبب ایجاد جرم در دهان می شود.

راه فرار برای این دسته از افراد مسواک زدن و تقبل هزینه جرم گیری دندان در سال 1401 می باشد. جرم دندان در اشخاصی که سیگار می کشند بیشتر از افراد غیرسیگاری است. بیمارانی که داروهای مختلفی از قبیل ضد افسردگی و کاهش فشار خون را مصرف می کنند در دراز مدت جرم دندان را در دهان خود مشاهده می کنند.

مزایای جرم گیری

  • با جرم گیری دندان می توان از پوسیدگی دندان جلوگیری کرد.
  • باعث بهبود ورم لثه تا قبل از تبدیل شدن به بیماری لثه می شود.
  • باعث ایجاد رنگ صورتی لثه ها می شود.
  • رفع بوی بد دهان
  • باعث درمان بیماری پریودنتال مزمن می باشد.

هزینه دندانپزشکی

مراحل جرم گیری

زمانی می توانید به مرکز ایران ایمپلنت دندان جهت جرم گیری دندان مراجعه کنید که پاکت ها بیشتر از 3 میلی متر عمق داشته باشد. با جرم گیری و پاکسازی ریشه پلاک و جرم در قسمت پایین و بالای خط لثه از بین می رود. بسته به میزان جرم ایجاد شده و سطح حساسیت دندان بیمار ممکن است جرم گیری دارای درد باشد.

از این رو متخصص روکش ایمپلنت یا دندانپزشک عمومی از یک ژل بی حس کننده یا بی حسی موضعی در ناحیه مورد نظر استفاده می شود. پس از بی حس شدن موقعیت مورد نظر دندانپزشک با کمک دستگاه جرمگیری دندان شروع به پاک کردن جرم دندان می نماید. پس از انجام آن سطوح دندان را پاکسازی و صاف می کند. با اینکار پلاک ها در راستای سطوح انباشته نشده و لثه بهبود پیدا می کند. برای اینکه بیمار دچار اذیت و ناراحتی نشود یک چهارم بالایی و پایین یک طرف صورت در یک جلسه و یک چهارم بقیه را در جلسه دوم پاکسازی می کنند.

در طی درمان از آنتی بیوتیک موضعی، ضدمیکروب و داروهای دیگر استفاده می شود. با این داروها متخصص می تواند عفونت و درد را برای بیمار کنترل کند و علاوه بر آن بهبودی را تسریع ببخشد. به طور کلی سطح اولیه درمان لثه شامل جرم گیری دندان و همچنین سفید کردن و پاک سازی دندان در فاصله سه ماه می باشد. در طی این مدت استفاده از دهان شویه و نخ دندان به صورت روزانه برای بیمار اجباری می باشد. در صورتی که متخصص از جرم گیری دندان با لیزر بکار بگیرد خونریزی لثه، التهاب و ناراحتی کمتری برای بیمار وجود خواهد داشت.

قیمت و هزینه جرم گیری دندان در سال 1401

زمانی که بهداشت دهان و دندان به طور کامل رعایت نشود، پلاک باکتری و تارتار بر روی دندان ایجاد می شود. برای فرار از این مشکل بایستی بروساژ و جرم گیری دندان را انجام داد. به طور ثابت هزینه و قیمت جرم گیری در سال 1401 برای هر قسمت های زیر تعرفه های جدایی تعریف شده است:

  • هزینه جرم گیری بالای لثه هر فک
  • قیمت جرم گیری زیر لثه هر فک
  • قیمت و هزینه بروساژ هر فک
  • مبلغ جرم گیری و بروساژ کامل یک فک

هزینه ایمپلنتایمپلنت کره ایایمپلنت سوئیسیایمپلنت آلمانی ایمپلنت دیجیتالایمپلنت آمریکاییایمپلنت با لیزر

عوامل تاثیرگذار بر هزینه جرم گیری دندان

نرخ و تعرفه تعریف شده از سوی وزارت بهداشت و درمان پزشکی کشور در سال 1401 ثابت بوده اما عوامل دیگری می تواند این قیمت را دچار تغییر کند. برای نمونه در صورتی که بیمار در حال انجام درمان پریودنتال فعال باشد، هزینه دندانپزشکی درمان نیز بر هزینه جرم گیری دندان افزوده می شود. تجهیزات و فناوری مورد استفاده جهت درمان، تعداد متخصصان درگیر مرکز ایران ایمپلنت در برنامه درمانی بیمار، مکان درمان از نظر جغرافیایی، شدت بیماری و نیاز به مراحل اضافی از جمله اسکیلینگ و صاف کردن سطح ریشه دندان همگی در هزینه جرم گیری دندان در سال 1401 تاثیر گذار می باشد.

از سوی دیگر تخصص دندانپزشک می تواند هزینه جرم گیری را افزایش دهد. به طور عادی دندانپزشکان عمومی نسبت به متخصص های دندانپزشکی کمترین دستمزد را دریافت می کنند. در نظر داشته باشید دندانپزشکانی که تخصص گرفته اند کار با تجهیزات مدرن و پیشرفته را بدون شک بهتر از دندانپزشک عمومی می دانند. تمامی این عوامل می تواند هزینه جرم گیری دندان در سال 1401 را تحت تاثیر خود قرار دهد.

آیا هزینه جرم گیری دندان در تهران با سایر شهرستان ها متفاوت است؟

همان طور که در قسمت فوق ذکر شد یکی از فاکتور های تاثیر گذار در هزینه جرم گیری دندان، موقعیت جغرافیایی و شهر است. به همین جهت باید آگاه باشید که هزینه جرم گیری دندان در تهران ممکن است که با برخی از شهرستان ها متفاوت باشد و معمولا هزینه انجام امور مختلف در تهران به صرف هزینه و پول بیشتری نیاز دارد.

پس اگر قصددارید که هزینه جرم گیری دندان خود را کاهش دهید میتوانید به شهرستان ها مراجعه کنید و این کار را در آنجا انجام دهید تا قیمت جرم گیری دندان برای شما کاسته شود.

آیا هزینه جرم گیری دندان در سال 1401 ثابت است؟

هر چند که هزینه جرم گیری دندان و یا سایر امور دندانپزشکی توسط وزارت بهداشت تعیین می شود و دارای نرخ مصوب قانونی است. اما متاسفانه به علت وجود تحریم های مختلف در کشور و حکم رانی تورم در جامعه، در بسیاری از مواقع شاهد افزایش قیمت ها به صورت چندین مرتبه در طول یک سال هستیم.

به همین علت نمی توان گفت که هزینه جرم گیری دندان در سال 1401 ثابت است و از اول سال تا پایان سال هیچ تغییری نخواهد داشت زیرا ممکن است که به دلیل وجود این تورم ها و حتی بر اثر افزایش نرخ دلار و ارز برخی از هزینه های دندانپزشکی مانند جرم گیری دندان با افزایش مواجه شوند. این مساله در خصوص امور دندانپزشکی که به تجهیزات وارداتی نیاز دارند بیشتر صادق است.

پس با این وجود بهتر است که برای دریافت خدمات جرم گیری دندان دست دست نکنید و زودتر برای انجام این کار اقدام کنید.

آیا می توان از کارت تخفیف برای کاهش دادن هزینه جرم گیری دندان در سال 1401 استفاده کرد؟

اگر قصد دارید که از کارت تخفیف در زمینه دندانپزشکی و برای جرم گیری دندان استفاده کنید، باید مراکزی را پیدا کنید که با شرکت  ارائه دهنده کارت تخفیف طرف قرارداد باشد و سپس از کارت تخفیف در کلینیک مورد نظر استفاده کنید. لازم به ذکر است که برای استفاده از کارت تخفیف در خصوص جرم گیری دندان باید کارت تخفیف مورد نظر در خصوص جرم گیری دندان نیز قابل استفاده باشد. در غیر این صورت امکان استفاده از آن برای جرم گیری دندان حتی در مرکز طرف قرارداد مورد نظر وجود نخواهد داشت.

کلام اخر

با توجه به اینکه هزینه جرم گیری دندان در سال 1401 برای همه یکسان نیست و بر اساس فاکتور های مختلفی می توان آن را به صورت دقیق تعیین کرد، به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که اگر می خواهید از قیمت جرم گیری دندان در سال 1401 به صورت دقیق آگاه شوید، به کلینیک ایران ایمپلنت که یک مرکز حرفه ای و متخصص است، مراجعه کنید و جرم گیری دندان و یا سایر امور دندانپزشکی را زیر نظر این مرکز معتبر انجام دهید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها