هزینه جراحی سینوس لیفت در سال 1401

هزینه جراحی سینوس لیفت

هزینه جراحی سینوس لیفت


جراحی سینوس لیفت

هزینه جراحی سینوس لیفت در سال 1401 چه قدر است؟ چه فاکتور ها و مسائلی در هزینه جراحی سینوس لیفت در سال 1401 را میتوان موثر دانست؟

در طی 15 سال اخیر جراحی لیفت سینوس بسیار متداول تر از سالهای قبل شده است. مزایا و ویژگی های خاص ایمپلنت دندان باعث شده است که بیمار به محض از دست دادن یک یا چند دندان خود به سراغ کاشت ایمپلنت برود. اما زمانی که بیمار به نداشتن استخوان کافی در فک مبتلا باشد، متخصص مرکز ایران ایمپلنت از جراحی لیفت سینوس استفاده می کند. از این رو میخواهیم در این مطلب در مورد هزینه جراحی سینوس لیفت مطالبی را به شما عزیزان ارائه دهیم

در جراحی سینوس لیفت متخصص اقدام به اضافه کردن استخوان در فک بالای شما کرده که تا حدود دندان های آسیا و دندان های نیش خواهد رفت. از نظر متخصص های ایمپلنت این جراحی با نام پیوند سینوس نیز شناخته شده می باشد. محل قرار گیری استخوان پیوند در بین استخوان فک و سینوس های آرواره بالا بیمار می باشد. جهت باز کردن فضای لازم برای استخوان نیاز است که غشای سینوسی کمی به سمت بالا حرکت کند.

در صورتی که دندان های آسیا به عفونت و یا پوسیدگی شدید دچار شده باشد بر روی سینوس فوقانی تاثیر زیادی خواهد گذاشت و علاوه برآن باعث به وجود آمدن سینوزیت هم خواهد شد.

بدون شک کشیدن دندان آسیا و عفونت موجود در استخوان فک بالا سبب می شود که مقدار زیادی از استخوان تحلیل رود و کاشت ایمپلنت دندان را با مشکل ایجاد کند. زمانی که می خواهید هزینه و قیمت ایمپلنت دندان را محاسبه کنید بهتر است که پیش از آن از هزینه جراحی لیفت سینوس در سال 1401 هم اطلاع داشته باشید.

هزینه ایمپلنتایمپلنت کره ایایمپلنت سوئیسیایمپلنت آلمانی ایمپلنت دیجیتالایمپلنت آمریکاییایمپلنت با لیزر

علت انجام لیفت سینوس چیست؟

عواملی که باعث می شود ضرورت هزینه جراحی لیفت سینوس در سال 1401 قبل از کاشت ایمپلنت را قبول کنید شامل:

زمانی بوده که یک یا چند دندان در فک بالا از بین رفته باشد. در صورتی که دندان هاق عقب یا همان دندان های آسیا از داشتن استخوان کافی برای جراحی ایمپلنت محروم باشد، جراحی لیفت سینوس واجب خواهد شد.

با بروز بیماری های دهان و دندان بخصوص عفونت لثه و بیماری تحلیل لثه دیگر استخوان فک کافی برای کاشت ایمپلنت دندان باقی نخواهد ماند. از سوی دیگر نیز با از دست دندان یک یا چند دندان در دراز مدت، استخوان فک شروع به تحلیل رفتن کرده و ناحیه ای برای جراحی ایمپلنت باقی نخواهد ماند.

آماده سازی بیمار پیش از جراحی لیفت سینوس

انجام آزمایش اشعه ایکس یا سی تی اسکن جهت دیدن شرایط جسمی بیمار لازم و ضروری می باشد. استخوانی که برای جراحی سینوس مورد نیاز است در صورتی که بیمار شرایط بدنی خوبی داشته باشد از بدن خود وی گرفته می شود و به آن استخوان اتوژن می گویند. اما چنانچه شرایط جسمی بیمار مناسب برای پیوند نباشد از استخوان فرد متوفی استفاده می شود و به آن استخوان آلوژنیک می گویند. راه دیگر استفاده از استخوان گاو بوده که به آن زنوگرفت گفته می شود. یکی از عوامل تاثیر گذار در هزینه جراحی لیفت سینوس در سال 1401 نیز به این خدمات برمی گردد.

نحوه انجام جراحی سینوس لیفت چگونه است؟

شروع جراحی لیفت سینوس اینگونه می باشد که جراح حاذق و ماهر مرکز ایران ایمپلنت در قسمتی که دندان عقب بیمار از دست رفته باشد، بافت لثه برداشته می شود. پس از بلند کردن بافت، استخوان زیر آن بیرون کشیده شده و یک حفره کوچک در استخوان ایجاد می کند. در این حالت غشای بین سینوس در طرف دیگر حفره که سینوس را از استخوان فک جدا می کند، برای متخصص دیده خواهد شد.

برای جدا سازی غشا از استخوان متخصص از ابزارهایی استفاده کرده و غشا را به عقب هل می دهد. پس از انجام این مراحل گرانول های ماده گرفت استخوان به جای فضای خالی سینوس قرار می گیرد. هر چند مقدار استخوانی که در هر فرد متفاوت می باشد اما به طور معمول از چند میلی متر فراتر نمی رود. پس از جایگذاری استخوان متخصص بافت را سر جای خود می گذارد. تمام این مراحل باید 4 تا 9 ماه قبل از کاشت ایمپلنت انجام شود. در طول این مدت ماده گرفت استخوان با استخوان فک بیمار به طور کامل جوش خواهد خورد.

هزینه جراحی سینوس لیفت

نکات پس از جراحی سینوس لیفت چیست؟

کنترل خونریزی

خونریزی امری طبیعی بعد از انجام لیفت سینوس می باشد اما برای کنترل آن هر 45 الی 60 دقیقه یکبار گاز را عوض کنید. تا 48 ساعت وجود خونریزی عادی می باشد. برای کنترل خونریزی گاز را مرطوب و لوله ای کرده و آن را در قسمت جراحی شده قرار داده و به آرامی فشار دهید. برای کنترل بیشتر خونریزی از نوشیدن آب با نی امتناع کنید.

کنترل ورم

همانند خونریزی، ورم نیز یک امر عادی و طبیعی است. برای جلوگیری از ورم بیشتر بهتر است از کمپرس یخ یا پلاستیک و حتی حوله پر از یخ استفاده کنید. تا 48 ساعت کمپرس یخ مفید است اما چنانچه بعد از 48 ساعت هنوز ورم وجود دارد از کمپرس آب گرم استفاده کنید.

رژیم غذایی

نوشیدن مایعات در روزهای نخست جراحی بسیار کارآمد است. زمانی که دهان شما هنوز بی حسی را دارد از خوردن نوشیدنی داغ و حتی مواد غذایی داغ خودداری کنید. جویدن غذای سفت مانند تخمه آفتاب گردان، چیپس، مغزیجات و دیگر مواد سفت خونریزی را دوبرابر خواهد کرد.

تغییر رنگ و کبود شدن

برای بیمارانی که پوست حساس دارند، احتمال تغییر رنگ به علت ورم وجود دارد. کبودی که در زیر بافت به وجود می آید به علت پخش شدن خون در زیر بافت است.

کنترل درد

سعی کنید برای کنترل درد خود از مصرف داروهای خودسرانه امتناع کنید و تنها داروهای تجویز شده توسط متخصص را مصرف کنید.

هزینه جراحی سینوس لیفت در سال 1401 چقدر است؟

جراحی لیفت سینوس همانند دیگر خدمات دندانپزشکی مرکز ایران ایمپلنت به عوامل مختلفی بستگی دارد. هزینه جراحی سینوس لیفت به نظر دندانپزشک، میزان و مدت جراحی، دستمزد خود دکتر، تجهیزات به کار گرفته شده و دیگر موارد بستگی دارد.

زمانی که بیمار نیاز به پیوند استخوان برای ایمپلنت پیدا می کند بایستی هزینه پیوند استخوان را در قیمت نهایی جراحی لیفت سینوس دخیل کند. بسته به نوع لیفت سینوس (لیفت سینوس بسیته، لیفت سینوس باز) هزینه جراحی متغییر خواهد بود. اما در مجموع هزینه جراحی لیفت سینوس از کم هزینه ترین روش های درمانی کاشت ایمپلنت دندان است.

دوستان عزیز اگر تمایل دارید هزینه جراحی سینوس لیفت در سال 1401 را بدانید می توانید با مرکز ایران ایمپلنت تماس بگیرید و یا از این مرکز نوبت ویزیت دریافت کنید تا با بررسی های دندانپزشکان ما هزینه جراحی سینوس لیفت برای شما تعیین شود.

زیرا هزینه جراحی سینوس لیفت برای افراد مختلف یکسان نیست و قیمت آن بر اساس وضعیت هر شخصی ممکن است که در مقایسه با افراد دیگر افزایش و یا کاهش پیدا کند.

به صورت کلی فاکتور هایی وجود دارند که می توانند در افزایش و یا کاهش هزینه سینوس لیفت در سال 1401 تاثیر گذار باشند که در این فاکتور ها را در قسمت بعد برای شما شرح خواهیم داد:

فاکتور های موثر در هزینه جراحی سینوس لیفت در سال 1401

دندانپزشک متخصص و یا عمومی

همان طور که می دانید دندانپزشکان نیز مانند سایر پزشکان از مهارت و تجربه متفاوتی برخوردار هستند و برخی از آنها دارای تخصص و یا حتی فوق تخصص در رشته دندانپزشکی و یا شاخه دندانپزشکی مورد نظر هستند و برخی دیگر تنها به عنوان یک دندانپزشک عمومی فعالیت می کنند و مدرک تخصص ندارند.

به همین دلیل مسلما دندانپزشکانی که دارای تخصص باشند و تحصیلات بیشتری در این زمینه داشته باشند، در مقایسه با دنداپزشکان عمومی دستمزد بیشتری خواهند داشت و انجام کلیه امور دندانپزشکی نزد انها مانند جراحی سینوس لیفت هزینه بیشتری خواهد داشت.

کلینیک دندانپزشکی خصوصی و یا دولتی

از دیر باز تا کنون در ایران کلینیک ها و مراکز دولتی هزینه مقرون به صرفه تری از بیماران در قابل ارائه خدمات درمانی دریافت می کرده اند و قیمت خدمات درمانی ارائه شده در کلینیک ها  و یا مراکز خصوصی بیشتر از مراکز دولتی بوده است.

این موضوع همچنان نیز صادق است و همچنان هم برای مراجعه به کلینیک های خصوصی باید هزینه بیشتری را در نظر گرفت. پس این مساله از فاکتور های تاثیر گذار در هزینه سینوس لیفت در نظر گرفته می شود.

 وضعیت بیمار

بیمار ها در هنگام نیاز به جراحی سینوس لیفت از شرایط متفاوتی برخوردار هستند که شرایط آنها می تواند مراحل درمان را پیچیده تر و یا ساده تر بکند و به زحمات پزشک بیفزاید  و یا از آن بکاهد.

در نتیجه وضعیت بیمار و میزان بروز مشکلات دندانی در او زمانی که برای جراحی سینوس لیفت به پزشک مراجعه می کند، عامل مهمی در قیمت جراحی سینوس لیفت در نظر گرفته می شود.

دستگاه ها و تجهیزات به کار گرفته شده برای جراحی سینوس لیفت

برای جراحی سینوس لیفت می توان از تجهیزات و دستگاه های مختلفی استفاده کرد که هر چه دستگاه های به کار گرفته شده مانند لیزر، پیشرفته تر باشند و شرایط و مراحل درمان را برای پزشک و بیمار راحتتر کنند معمولا هزینه بیشتری شامل حال بیمار می شود اما در عوض درمان او به شکل بهتری انجام می شود و  در حین جراحی بیمار کمتر اذیت می شود.

بیمه خدمات درمانی

بسیاری از افراد در کشور ما تحت پوشش انواع بیمه های درمانی و یا تکمیلی هستند و به کمک بیمه می توانند هزینه های خود را کاهش دهند. در نتیجه اشخاصی که برای جراحی سینوس لیفت از بیمه درمانی مورد استفاده خود کمک می گیرند، می توانند  بر اساس نوع بیمه و میزان تخفیفاتی که شرکت بیمه مورد نظر به بیمار ارائه می دهد، هزینه های درمان خود را کاهش دهند و از مخارج درمان خود بکاهند.

استان، شهر و منطقه جغرافیایی

اگر قصد دارید که قیمت جراحی سینوس لیفت در سال 1401 را برای خود تخمین بزنید، باید به شهر، استان و محل جغرافیایی که قص دارید در آن به جراحی سینوس لیفت بپردازید نیز دقت کنید.

به عنوان مثال: هزینه جراحی سینوس لیفت و همچنین هزینه لیفت لثه در سال 1401 در یکی از مناطق بالای شهر تهران با انجام این کار در شهر کرمان ممکن است که بسیار متفاوت باشد و مسلما در کلان شهر ها هزینه دریافت خدمات درمانی مختلف بیشتر می باشد.

کلام پایانی

مطلب ارائه داده شده در خصوص هزینه جراحی سینوس لیفت در سال 1401 توسط مرکز دندانپزشکی ایران ایمپلنت و همکاران ما در این مجموعه برای شما عزیزان اماده شده بود.

امیدواریم که از مطالعه آن استفاده کرده باشید و پاسخ پرسش های خود را دریافته باشید.

در انتهای این مقاله لازم است که شما عزیزان را با مرکز ایران ایمپلنت کمی بیشتر اشنا کنیم و این مرکز را به شکل بهتری به شما عزیزان معرفی  نماییم.

ایران ایمپلنت که در شهرک غرب تهران واقع شده است یک مجموعه معتبر و با تجربه در زمینه خدمات مختلف دندانپزشکی است که در تمامی زمینه های زیبایی و درمانی به بیماران خدمات ارائه می دهد.

این مرکز مجهز به پیشرفته ترین تجهیزات و دستگاه ها برای امور مختلف دندانپزشکی است و در صورتی مراجعه به آن برای دریافت خدمات دندانپزشکی نتیجه بسیار مناسبی دریافت خواهید کرد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها