فیلم ایمپلنت دندان

فیلم ایمپلنت

فیلم ایمپلنت


فیلم ایمپلنت همانند عکس ایمپلنت که از مراحل جراحی و کاشت گرفته شده است به شما نشان خواهد داد که ایمپلنت دندان بهترین روش برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته است. پیشرفت تکنولوژی باعث شده که انواع ایمپلنت دندان با کیفیت های بالا در بازار جهانی در گردش باشد. در کل اگر بخواهیم ایمپلنت ها را دسته بندی کنیم باید به جنس، اندازه و روش کاشت آن دقت کرد. فیلم ایمپلنت دندان نحوه کاشت هر کدام از انواع ایمپلنت دندان را با جزییات نشان می دهد که باعث می شود دیدگاه شما نسبت به کاشت ایمپلنت دندان تخصصی تر شود. در ادامه متخصص مرکز ایران ایمپلنت درخصوص کاشت ایمپلنت دندان و مزایای آن توضیحات مفصل تری را ارائه خواهد کرد.

فیلم ایمپلنت

ایمپلنت دندان چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر بخواهیم یک نگاه جامع به ایمپلنت دیجیتال داشته باشیم می توان گفت که ایمپلنت دندان به نوعی دندان مصنوعی است که در جای خالی دندان طبیعی با کمک جراحی کاشته می شود. در صورتی که فرد مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت دندان را به خوبی رعایت کند می تواند تا پایان عمر از مزایای ایمپلنت دندان بهره ببرد. به طور معمول ایمپلنت دندان را از جنس فلز تیتانیوم می سازند که با بدن بیمار سازگاری کامل داشته باشد. البته باید خاطرنشان کرد که در برخی موارد از زیرکونیا نیز استفاده می شود.

اگر فیلم ایمپلنت دندان را با دقت مشاهده کنید خواهید دیدید که شکل ظاهری آن به صورت مخروطی است یا سیلندری است. نوع مناسب ایمپلنت را متخصص ایمپلنت با پانچ براساس شرایط فکی و استخوانی بیمار انتخاب می کند. در شرایطی که بیمار نیاز به پیوند استخوان یا پیوند لثه داشته باشد پیش از کاشت باید این اقدامات انجام شود و تا زمان ترمیم بیمار منتظر بماند.

انواع روش های کاشت ایمپلنت دندان

بسته به شرایط فک بیمار و تراکم استخوانی متخصص اقدام به جراحی کاشت ایمپلنت آمریکایی می نماید. فیلم ایمپلنت دندان انواع روش های اجرای ایمپلنت دندان را نشان می دهد برخی از این روش ها به صورت زیر است:

روش کاشت ایمپلنت اندواستیل

از جمله روش های کاشت که یک متد رایج و معمول است، کاشت ایمپلنت اندواستیل است که در اکثر موارد برای درمان های دو مرحله ای استفاده می شود. این نوع کاشت در درون استخوان فک کارگذاشته می شود و پس از آن یک یا چند پروتز دندان بر روی آن ها قرار داده می شود.

روش کاشت ساب پریواستیل

روش کاشت ایمپلنت ساب پریواستیل در شرایطی استفاده می شود که بیمار دارای بافت استخوانی محکمی نداشته و یا فاقد ارتفاع استخوان کافی باشد. در این حالت متخصص ایمپلنت داخل بافت و بر روی استخوان فک قرار داده می شود. در اکثر مواقع جنس ایمپلنت دندان تیتانیوم انتخاب می شود تا پایه به خوبی در استخوان فک جوش بخورد.

 

انواع ایمپلنت دندان

در فیلم ایمپلنت دندان به خوبی می توانید انواع ایمپلنت دندان را مشاهده کنید. از نظر علمی ایمپلنت دندان با توجه به مراحل و طول درمان متقاوت است. طول دوره کاشت ایمپلنت دندان به روش کاشت و شرایط دندان هر فرد بستگی دارد. به طور معمول دو روش ایمپلنت تک مرحله ای و ایمپلنت دو مرحله ای استفاده می شود.

ایمپلنت دندان تک مرحله ای

در این روش پایه ایمپلنت و اباتمنت که واسطه ای برای نصب تاج دندان بر روی پایه ایمپلنت است، همگی در یک جلسه در فک بیمار کار گذاشته می شوند. در ایمپلنت دندان تک مرحله ای نیازی به جراحی مجدد جهت کاشت دندان پروتزی نیست.

 

ایمپلنت دندان دو مرحله ای

همانگونه از نام این نوع ایمپلنت پیداست، کاشت ایمپلنت را در دو مرحله اما با ظرافت تمام انجام می دهند. فیلم ایمپلنت دندان دو مرحله ای تمام این مراحل را با جزییات نشان می دهد. ایمپلنت دو مرحله ای یک روش رایج اما در عین حال اطمینان بخش است. در دو مرحله ای پایه ایمپلنت داخل استخوان و زیر بافت لثه کار گذاشته شده و سپس بافت لثه توسط متخصص ایمپلنت سوئیسی بخیه می شود. پس از بهبود مرحله اول جراحی و مطمئن شدن از ترمیم کامل، مرحله دوم که شامل تاج دندان یا همان پروتز دندانی را به پایه ایمپلنت متصل می شود.

مزایای ایمپلنت دندان

ایمپلنت اقساطی دارای مزایای زیادی است که برخی از موارد آن شامل:

  • افزایش اعتماد به نفس
  • جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان فک در دراز مدت
  • عدم آسیب به لثه ها و دندان های مجاور ایمپلنت دندان
  • رعایت بهداشت بسیار ساده همانند دندان طبیعی
  • عدم مشکل در تلفظ کلمات
  • طول عمر بالا

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان

زمانی کاشت ایمپلنت یک روزه نتیجه بخش خواهد بود که بیمار به طول دقیق و طبق توصیه های متخصص ایمپلنت دندان مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان را رعایت کند. نحوه مراقبت فرد از ایمپلنت دندان کمک زیادی به طول عمر و یا ماندگاری آن خواهد داشت. بخشی از مراقبت مربوط به مراقبت های بلافاصله پس ازکاشت ایمپلنت دندان است که در مدت کوتاهی باید انجام شود.

بخش دیگری از آن مربوط به مراقبت های بلند مدت و دائمی است که باعث ماندگاری ایمپلنت دندان است. برخی از این مراقبت ها شامل داشتن رژیم غذایی مناسب است. انتخاب مواد غذایی که فرد استفاده می کند می تواند از خونریزی و درگیرشدن عصب دندان جلوگیری کند. اگر فیلم ایمپلنت دندان را دیده باشید خواهید دید که کمی خونریزی در حین جراحی وجود دارد که توسط متخصص کنترل می شود اما لازم است که بعد از کاشت حتما بیمار نیز خود رعایت کند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها