روکش ایمپلنت در غرب تهران

روکش ایمپلنت در غرب تهران

روکش ایمپلنت در غرب تهران


دندان ها تاثیر زیادی در زیبایی انسان ها دارند و می توانند زیبایی چهره انسان را افزایش و یا کاهش دهند. علاوه بر آن خوردن غذا و جویدن غذا مساله بسیار مهمی برای انسان است که اگر افراد از دندان های سالمی برخوردار نباشند، در خوردن غذا دچار مشکل می شوند و زندگی انها دچار اختلال می شود. به همین دلیل روکش دندان مساله پر اهمیتی در سلامت و زیبایی انسان در نظر گرفته می شود که قصد داریم در این مطلب به آن اشاره کنیم.

صورت انسان زمانی جذابیت و زیبایی خود را نشان می دهد که دارای دندان های یکدست و زیبا باشد. اما در اثر اتفاقات ناگوار و یا حتی بیماری های نادر احتمال از بین رفتن دندان وجود دارد. برای جبران این رخداد بیمار مجبور است که کاشت ایمپلنت دندان را انجام دهد. برای اینکه ایمپلنت دارای مقاومت و زیبایی دندان طبیعی باشد بهتر است روکش ایمپلنت را کار بگذارد. تقریبا هر مرکز ایمپلنت دارای انواع روکش ایمپلنت است اما بهترین روکش ایمپلنت در غرب تهران یافت می شود. برای آشنایی بیشتر با روکش ایمپلنت در غرب تهران در مرکز ایمپلنت در تهران  این مقاله را مطالعه نمایید.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت را می توان به عنوان یکی از روش های جدید برای ترمیم دندان هایی که از دست رفته اند در نظر گرفت که این روش به علت مزایای بسیار زیادی که دارد، با استقبال خوبی در سراسر جهان رو به رو شده است. در این روش ایمپلنت جایگزین دندان از دست رفته می شود که این روش دارای شباهت زیادی به دندان های طبیعی است به گونه که به راحتی نمی توان تفاوت آن را با دندان های طبیعی دریافت.

اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت به صورت کلی از سه بخش تشکیل می شود که اعضای تشکیل دهنده آن عبارتند از:

  • پایه ایمپلنت
  • اباتمنت
  • روکش ایمپلنت

نحوه قرار گیری اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت در دهان چگونه است؟

برای قرار گیری ایمپلنت در دهان، ابتدا لازم است که پایه ایمپلنت را که از جنس تیتانیوم ساخته می شود، در داخل استخوان فک شخص مورد نظر و در قسمت دندان از دست رفته قرار داد. به گونه ای که این پایه تیتانیومی دارای استحکام کافی در استخوان فک باشد و ثبات مناسبی داشته باشد.

از آنجایی که پایه ایمپلنت از جنس تیتانیوم ساخته می شود، می توان گفت که ایمپلنت با بدن انسان بسیار سازگار است و باعث بروز عوارضی در بدن نمی شود. زیرا تیتانیوم فلزی است که در بدن انسان باعث بروز مشکل نمی شود و از آن نه تنها برای ساخت ایمپلنت بلکه در امور پزشکی دیگری نیز استفاده می گردد.

پایه تیتانیومی پس از طی شدن مدت زمان لازم با استخوان فک اقدام می شود و به آن جوش می خورد که با این وجود باعث ثبات ایمپلنت در دهان می گردد.

پس از این کار، پزشک از اباتمنت استفاده می کند و اباتمنت را بر روی پایه تیتانیومی قرار می دهد که این بخش در حکم واسط بین پایه تیتانیومی و روکش قرار داد و باعث می شود که روکش ایمپلنت به شکل بهتری بر روی پایه قرار بگیرد.

پس از قرار گیری اباتمنت، نوبت به استفاده از روکش ایمپلنت است که روکش ایمپلنت را می توان مهم ترین بخش آن در نظر گرفت زیرا این بخش، قسمتی از ایمپلنت است که دیده می شود و ظاهر کار را تشکیل می دهد و به عبارت دیگر روکش ایمپلنت زیبایی دندان ها را ایجاد می کند و مانع از دیده شده پایه ایمپلنت می شود.

روکش ایمپلنت دندان چیست؟

در میان انواع کاشت دندان طبیعی یا کاشت دندان مصنوعی، کاشت ایمپلنت دندان به نوعی توانسته خود را در میان دل بیماران جا کند.  ایمپلنت دندان که از جنس تیتانیوم بوده با بدن بیمار سازگاری کامل داشته و می تواند جای دندان طبیعی را برای فرد پر کند. ایمپلنت دندان از اباتمنت و تاج دندان مصنوعی به نام روکش ایمپلنت دندان تشکیل شده است. برای نصب روکش ایمپلنت در غرب تهران از دو روش اتصال با پیچ و یا اتصال با چسب (سمان) دندان استفاده می شود.

روکش ایمپلنت به قسمتی از تاج دندان گفته شده که پایه های فلزی ایمپلنت بر روی آن نصب می شود. خود ایمپلنت که از نظر متخصص ها به عنوان یک روش موثر در جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد، توسط روکش ایمپلنت مورد محافظت قرار می گیرد.

مراحل قالب گیری روکش ایمپلنت چگونه است؟

برای قالب گیری کردن روکش ایمپلنت در ابتدا از ماده ای خمیری شکل به نام آلژینات استفاده می شود. این ماده که از جلبک های دریایی ساخته می شود در خصوص قالب گیری روکش ایمپلنت استفاده می گردد.

برای قالب گیری در ابتدا ایمپرشن کوپینگ را بر روی فیکسچر قرار می دهند و سپس با استفاده از تری مواد قالب گیری را در داخل آن تزریق می کنند.

پس از آن باید به مدتی صبر کرد تا مواد اضافی ایمپرشن خارج شوند و اضافات آن برش داده شود.

سپس در ادامه تری را به همراه ایمپرشن از فیکسچر جدا می نمایند و آن را به همان شکل برای لابراتوار ارسال می کنند تا روکش مناسب برای ایمپلنت فرد ساخته شود.

مراحل نصب روکش ایمپلنت

بعد از اینکه قالب گیری روکش ایمپلمت انجام شد و لابراتوار روکش مورد نظر را آماده کرد، آن را به مدت دو ساعت در داخل یک ماده ضد عفونی کننده مخصوص قرار می دهند تا به این شکل روکش ضد عفونی شود و برای نصب شدن بر روی اباتمنت اماده گردد.

منظور از روکش موقت چیست؟

روکش های ایمپلنت به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از روکش های موقت و روکش های دائمی.

تمامی انواع روکش های ایمپلنت از نوع دائمی هستند اما آن دسته از روکش ها که به صورت موقت در ایمپلنت فوری مورد استفاده قرار می گیرند را روکش موقت می نامند. در واقع روکش های موقت تنها تا زمانی مورد استفاده قرار می گیرند که روکش های دائمی برای شخص ساخته شود و بعد از اینکه روکش دائمی برای استفاذه اماده شد، آن را جایگزین روکش موقت می کنند.

کاربرد روکش ایمپلنت دندان

راحتی و کاربرد ایمپلنت سبب شده است که تمامی افرادی که دندان های خود را از دست داده اند به این سمت سوق پیدا کنند. از سوی دیگر روکش ایمپلنت در غرب تهران یکی از روش های جایگزین و بسیار راحت تر و بادوام تر می باشد. هزینه و قیمت روکش ایمپلنت دندان نسبت به دیگر دندان های مصنوعی بیشتر بوده اما زمانی که بیمار را از هزینه های مازاد بعدی نجات می دهد، دیگر این قیمت به چشم نخواهد آمد.

در اکثر موارد روکش دندان از جنس خود روکش دندان بوده و یا از نوع روکش زیرکونیا انتخاب می شود. برای داشتن طول عمر طولانی روکش ایمپلنت دندان بهتر است نصب آن را به دست متخصصی بسپارید که فیکسچر را در فک شما کار گذاشته است.

متخصص ایمپلنت که فیکسچر را نصب کرده است بهتر از هر دندانپزشک دیگری می داند با چه زاویه ای فیکسچر را قرار داده و روکش را نصب می کند. در شرایطی که به متخصص خود دسترسی نداشتید بهتر است از متخصص ایمپلنت دندان کمک بگیرید.

 

روکش ایمپلنت در غرب تهران

 

علت اهمیت روکش ایمپلنت چیست؟

از آنجایی که روکش ایمپلنت آخرین بخش از آن است که در داخل دهان قرار می گیرد و بعد از نصب آن بر روی دندان سایر بخش های ایمپلنت قابل مشاهده نیستند و تنها روکش ایمپلنت قابل رویت است، این بخش از ایمپلنت به میزان زیادی اهمیت پیدا می کند.

زیرا روکش ایمپلنت تنها بخشی از آن خواهد بود که دیده می شود و در معرض دید قرار می گیرد و علاوه بر آن تامین زیبایی دندان ها و خوردن و جویدن غذا توسط این بخش انجام می شود.

همچنین لازم به ذکر است که روکش ایمپلنت میتواند بر روی تکلم افراد و طرز حرف زدن آنها نیزموثر باشد. تمامی این مسائل نشان دهنده علت اهمیت زیاد این بخش هستند.

انواع روکش ایمپلنت در غرب تهران

با مراجعه به مرکز ایران ایمپلنت، متخصص محترم با توجه به نیاز شما با انواع روکش های ایمپلنت و همچنین هزینه و قیمت روکش ایمپلنت گزینه های متعددی را برای انتخاب در اختیار بیمار می گذارد. برخی از انواع روکش ایمپلنت در غرب تهران شامل موارد زیر می باشد که در ادامه تفاوت روکش زیرکونیا با pfm را برای شما شرح می دهیم:

روکش PFM

روکش پی اف ام شامل ترکیبی از فلز و چینی بوده که در بیشتر موارد مورد پسند بیمارها واقع می شود. در این نوع از روکش دورتادور دندان توسط فلز پوشیده شده و بخش مرکزی و هسته ای روکش را مقاومت می بخشد. قسمت پرسنل یا چینی آن بخش زیبایی و ظاهر روکش ایمپلنت را منجر می شود که در نهایت بیمار ترکیبی از استحکام و زیبایی را خواهد داشت. نسبت قدرت و مقاومت روکش PFM نسبت به دیگر مدل های روکش ایمپلنت بخصوص روکش نوع سرامیکی مقاوم تر و مستحکم تر می باشد. در برخی موارد احتمال لب پریدگی یا ترک وجود دارد که در صورت جزئی بودن این مشکلات می توان با کامپوزیت آن را ترمیم کرد.

نوع PFM روکش ایمپلنت در غرب تهران دارای مزایا و قابلیت های خاص خود می باشد اما در این میان نقطه ضعفی که در این مورد وجود داد به زمانی بر می گردد که بیمار دچار تحلیل لثه شده و لبه فلزی روکش بخصوص دندان های جلو پدیدار می شود و ظاهر خوشایندی را برای وی ندارد. هزینه و قیمت روکش ایمپلنت دندان PFM بسته تعداد دندان ایمپلنت شده، مکان مورد نظر برای روکش کردن ایمپلنت دندان، تخصص دندانپزشک و دیگر موارد تخمین زده می شود.

روکش زیرکونیا

اگر به دنبال رنگ روکش ایمپلنت هستید بهتر است که روکش زیرکونیا را انتخاب کنید. روکش زیرکونیا فلز بسیار سخت بوده و علاوه براین دارای رنگ روشن نیز می باشد. از نظر شیمیایی یک ماده خنثی است که در وسایل الکترونیکی بسیار کاربرد دارد. دوام زیرکونیا به حدی بوده که آن را در خدمات دندانپزشکی به کار برده اند. از ویژگی های بارز روکش ایمپلنت در غرب تهران از جنس زیرکونیا سازگاری آن با بدن است. این ماده به دلیل عدم داشتن مواد فلزی ترکیبی، ظاهری طبیعی و زیبا به ایمپلنت میبخشد به نحوی که تشخیص آن از طبیعی کاری بس سخت است.

روکش ایمپلنت زیرکونیا که از جنس اکسید زیرکونیوم ساخته می شود با بدن انسان تناسب بسیار بالایی دارد . از سوی دیگر بکار بردن این نوع روکش هیچ گونه بوی بدی را در دهان ایجاد نمی کند. در نگاه اول شاید هزینه و قیمت روکش ایمپلنت در غرب تهران با نوع زیرکونیا از دیگر روکش ها بیشتر باشد اما این هزینه مازاد دلایل خاص خود را نیز دارد. زیبایی و کاربردی که روکش ایمپلنت زیرکونیا دارد سبب شده است هزینه و قیمت آن نسبت به دیگر روکش ها بیشتر باشد.

انواع روکش ایمپلنت از نظر کشور سازنده

روکش های ایمپلنت به صورت کلی در جهان توسط کشور های متفاوتی تولید می شوند و هر کشوری این محصول را توسط شرکت های مختلف و در برند های متفاوت تولید می کند. با این وجود روکش ایمپلنت از نظر کشور سازنده به گروه هایی به شرح زیر تقسیم می شود:

روکش ایمپلنت آمریکایی

روکش هایی که توسط کشور آمریکا ساخته می شوند، به روکش های آمریکایی معروف هستند.

روکش های آمریکایی بالاترین رتبه را در جهان از آن خود کرده اند زیرا کیفیت این روکش ها و میزان زیبایی و دوام آنها از انواع دیگر بسیار بالاتر است.

به همین دلیل روکش های آمریکایی بیشترین قیمت روکش را در جهان دارند.

روکش ایمپلنت اروپایی

روکش های اروپایی که توسط کشور های اروپایی مختلف ساخته می شوند، رتبه دوم جهانی در رابطه با کیفیت و زیبایی را دارند. این روکش های ایمپلنت توسط کشور هایی از قبیل: ایتالیا، اسپانیا، انگلیس، فرانسه، سوئیس و آلمان ساخته می شوند و هزینه انها بسیار زیاد است اما از سوی دیگر میزان هزینه مورد نیاز برای استفاده از انواع این روکش ها در مقایسه با روکش های آمریکایی کمتر است.

روکش ایمپلنت آسیایی

روکش ایمپلنت آسیایی نیز توسط کشور های آسیایی از جمله: ایران، چین، کره و ژاپن ساخته می شوند و رتبه سوم در سطح جهان را به خود اختصاص داده اند زیرا کیفیت  و زیبایی انها در مقایسه با روکش های اروپایی و امریکایی پایین تر است.

البته لازم به ذکر است که روکش های ژاپنی از این مساله مستثنی هستند زیرا کیفیت روکش های ژاپنی بسیار بالا است و به سختی می توان آنها را در جهان پیدا کردو مورد استفاده قرار داد.

علاوه بر آن برخی از پزشکان معتقدند که روکش های کره ای نیز با انواع اروپایی برابری می کند.

با این وجود روکش های آسیایی به روکش های درجه سوم در جهان شهرت پیدا کرده اند.

مزایای روکش ایمپلنت در غرب تهران

از مزایا و قابلیت های ایمپلنت دندان نمی توان چشم پوشی کرد اما زمانی این مزایا و قابلیت ها چندبرابر خواهد شد که از روکش ایمپلنت دندان در غرب تهران نیز استفاده شود. از مزایای انواع روکش ایمپلنت دندان در غرب تهران می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • افزایش میزان عملکرد جویدن (با از دست دندان بدون شک قدرت جویدن برای بیمار سخت خواهد شد)
  • بالابردن قدرت گفتار درمانی (وجود دندان خالی می تواند تلکم را دچار اختلال کند)
  • بازیابی و اصلاح طرح لبخند (همانند اصلاح طرح لبخند هالیوودی)
  • یک پایه مناسب لنگرگاه برای دندان های مجاور
  • عدم روی هم افتادن فک و از بین رفتن فک در دراز مدت

چرا روکش ایمپلنت از اهمیت زیادی برخوردار است؟

از آنجایی که روکش ایمپلنت بخش خارجی ایمپلنت است و تنها بخشی از ایمپلنت است که دیده می شود و با توجه به تاثیری که آن در ظاهر اشخاص دارد، می توان گفت که این بخش از ایمپلنت بسیار پر اهمیت است.

علاوه بر آن خوردن و جویدن غذا توسط افراد به کمک روکش ایمپلنت انجام می شود که از این جهت نیز روکش ایمپلنت اهمیت پیدا می کند و هر چه بهتر در داخل دهان کار گذاشته شده باشد، خوردن و جویدن غذا برای اشخاص آسان تر می شود.

چرا ایمپلنت باید توسط پزشک ماهر در دهان کار گذاشته شود؟

همان طور که ذکر شد، ایمپلنت دندان و روکش ایمپلنت تاثیرات زیادی در خوردن و جویدن غذا و زیبایی ظاهری اشخاص دارد. به همین جهت برای استفاده از ایمپلنت باید به پزشکی مراجعه شود که از دقت، تخصص و مهارت زیادی در ترمیم دندان ها به روش ایمپلنت برخوردار باشد و بتواند با ظرافت هر چه بیشتر، ترمیم دندان ها را به کمک ایمپلنت انجام دهد.

در این رابطه لازم به ذکر است که اگر پزشک از تخصص و مهارت و دقت کافی برخوردار نباشد و هر یک از اجزای ایمپلنت مانند: پایه و یا اباتمنت را به خوبی نصب نکند، این مساله در روکش ایمپلنت نیز پدیدار می شود و باعث کج شدن، شکستن و یا مشکل پیدا کردن روکش ایمپلنت می گردد.

در نتیجه با این وجود پزشکی که نصب ایمپلنت را برای شما انجام میدهد، بسیار پر اهمیت است و باید در انتخاب او بیشترین میزان دقت را به خرج دهید.

بهترین کلینیک برای استفاده از ایمپلنت و روکش ایمپلنت در تهران

از جمله بهترین مراکزی که میتوانیم در غرب تهران برای ایمپلنت دندان و یا استفاده از روکش ایمپلنت به شما عزیزان معرفی کنیم، مرکز ایران ایمپلنت است که این مجموعه می تواند برای شما عزیزان به بهترین شکل ممکن ترمیم  دندان ها به روش ایمپلنت را انجام دهد و شما را از مزایای این روش بهره مند سازد.

در مرکز ایران ایمپلنت تمامی امور با کمک متخصص ترین پزشکان و بهره بردن از تجربه و مهارت و ظرافت کار آنها انجام می شود که در صورت مراجعه به این مجموعه نتیجه موفقیت آمیزی را دریافت خواهید کرد و از ترمیم دندان های خود پشیمان نخواهید شد.

آیا روکش ایمپلنت در هزینه ایمپلنت موثر است؟

در پاسخ به این سوال مهم که از سوی عده زیادی از افرد مطرح می شود، باید گفت که بله، روکش ایمپلنت یکی از اصلی ترین مسائل موثر در هزینه ایمپلنت است که نوع آن، برند آن، کشور سازنده و کیفیت و دوام روکش تاثیر مستقیم بر روی هزینه ایمپلنت در غرب تهران دارد.

در نتیجه هر چه روکش ایمپلنت از شرایط بهتری برخوردار باشد و ویژگی های بهتری داشته باشد، هزینه آن نیز افزایش پیدا می کند. اما در عوض با استفاده از روکش هایی که دارای شرایط مناسبی هستند و ویژگی های بسیار خوبی دارند، می توان طول عمر ایمپلنت و زیبایی آن را به میزان زیادی افزایش داد.

علت افتادن روکش ایمپلنت چیست؟

در بسیاری از مواقع شاهد افتادن روکش ایمپلنت هستیم. این مشکل معمولا به این دلیل ایجاد می شود که پزشک اباتمنت و پایه ایمپلنت را به خوبی و با دقت نصب نکرده است. در این شرایط و با وجود عدم استحام پایه ایمپلنت در لثه، روکش در مدت زمانی کوتاهی لق می شود و می افتد.

به همین دلیل مهارت پزشک در نصب ایمپلنت در علت افتادن روکش بسیار موثر است.

در غیر این صورت اگر اباتمنت و پایه به خوبی در فک نصب شده باشند و روکش به درستی بر روی انها قرار گرفته باشد، روکش ایمپلنت از ثبات کافی برخوردار خواهد بود و امکان افتادن و یا لق شدن آن بسیار کاهش پیدا می کند.

کلام پایانی

همکاران ما در ایران ایمپلنت سعی بر آن داشتند که روکش ایمپلنت در غرب تهران را برای شما معرفی کنند و به جزئیات و ویژگی های این مساله اشاره نمایند. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشند و اطلاعاتی که مورد نیاز شما است را در اختیارتان قرار داده باشند.

در صورتی که به کسب اطلاعات بیشتری در این رابطه نیاز دارید، با مرکز ایران ایمپلنت تماس بگیرید و با ما همکاران ما در ارتباط باشید و راهنمایی های مورد نیاز را از آنها دریافت کنید.

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها