بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

یهترین متخصص ایمپلنت

وقتی شخص دچار مشکلات دهان و دندان می شود، برای درمان به هر دندانپزشکی که در نزدیکی او باشد مراجعه می کند. اما غافل از اینکه در لحظه درمان می شود ولی ممکن است در درازمدت دچار مشکلات بیشتر دهان و دندان شود. ایمپلنت دندان جزو آن دسته از خدمات دندانپزشکی می باشد که در اثر یک حادثه بد یا ضربه شدید به دندان، نقش آن در زندگی فرد آشکار می شود. از این رو میخواهیم در این مطلب در مورد بهترین متخصص ایمپلنت توضیحاتی را به شما عزیزان ارائه دهیم

 

دندانپزشکی که توسط انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA ) به عنوان جراح دهان  وفک و صورت، جراح پروتزهای دندانپزشکی معرفی می شود، گزینه خوبی می باشد. انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت در تهران کاری بس دشوار است. اما اگر سری به ایمپلنت دندان در صادقیه بزنید بدون دغدغه می توانید از وجود بهترین متخصص ایمپلنت در تهران برخوردار شوید.

نحوه انجام ایمپلنت

مراحل انجام ایملنت دندان به این صورت می باشد که یک پیچ بعنوان پایه در داخل فک قرار می گیرد. پس از گذشت چند ماه از این جایگیری، پایه ایمپلنت به طور کامل در لثه محکم می شود. دندانی که با قالب گیری اندازه گرفته شده، با استفاده از چسب و یا پیچ بر روی پایه قرار می گیرد. در این مرحله مهارت و تکنیک بهترین متخصص ایمپلنت خود را نشان می دهد.

طول عمر ایمپلنت دندان

هر چند مراحل کاشت ایمپلنت دندان به مهارت و تخصص بهترین متخصص ایمپلنت در تهران بستگی دارد، اما در صورتی که بیمار به درستی نکات بهداشتی و مراقبت های پس از ایمپلنت دندان را رعایت کند برای مدت می تواند از مزایای ایمپلنت دندان استفاده کند.

 

البته نباید فراموش کرد که بایستی به صورت دوره ای به دکتر معالج خود حتما باید مراجعه شود. به طور معمول طول عمر ایمپلنت حدود 25 سال می باشد. اما با رعایت اصول اولیه و نکات بهداشتی به صورت مادام العمر می تواند از ایمپلنت استفاده کند.

 

برخی از نکاتی که بیمار باید نسبت به آن وسواس خاصی داشته باشد که طول عمر ایمپلنت طولانی داشته باشد، شامل موارد زیر است:

نخ دندان، مسواک زدن روزانه، معاینات دوره ای بر فرض مثال هر شش ماه یکبار، عدم جویدن مواد غذایی سخت و سفت  از جمله معدود مواردی است که بیمار باید نسبت به رعایت آن پایبند باشد.

 

بهترین متخصص ایمپلنت

 

هزینه ایمپلنت دندان

هزینه و قیمت ایمپلنت دندان کاملا به شرایط دندان بیمار و از جمله مهارت بهترین متخصص ایمپلنت در تهران دارد. همانند دیگر خدمات دندانپزشکی، ایمپلنت نیز به عمل جراحی نیاز پیدا می کند. از این رو هزینه و قیمت ایمپلنت به عوامل زیادی بستگی پیدا می کند.

شرایط بدنی بیمار، وضعیت فک و لثه، پیوند استخوان و یا حتی کشیدن دندان می توان قیمت و هزینه ایمپلنت را متغییر کند. کشور سازنده و تکنولوژی های مربوط به آن، مواد سازنده، قطعات و تجهیزات مورد استفاده، هزینه بهترین متخصص ایمپلنت در تهران از دیگر عوامل دخیل در تعیین هزینه و قیمت ایمپلنت دندان است.

متخصص ایمپلنت کیست؟

تخصص ایمپلنت تنها در معدود کشورهایی از قبیل آلمان، انگلیس و آمریکا به صورت رسمی آموزش داده می شود. پس از پایان دوره آموزشی به کارآموز درجه ماستر یا به اختصار MSc از سوی دانشگاه اهدا خواهد شد. طول دوره بسته به دانشگاه مورد تحصیل بین 2 الی 3 سال متغیر می باشد.

در طول این مدت دانشجوی دندانپزشکی به انواع جنبه های درمان ایمپلنت دندان تسلط کافی پیدا خواهد کرد. بهترین متخصص از نظر دانشگاه فردی است که به بخش هایی از رشته های جراحی فک، پروتز دندان و حتی جراحی لثه مهارت کافی پیدا کند. در برخی موارد برای کاشت ایمپلنت بیمار همزمان به جراح فک و صورت، پیوند لثه و پیوند استخوان نیاز پیدا می کند. جمع کردن متخصص هر کدام از این قسمت ها کاری آسان نیست. از این رو بهترین متخصص ایمپلنت در تهران بایستی به تمامی این بخش ها تسلط و چیرگی پیدا کند.

ویژگی های شخصیتی بهترین متخصص ایمپلنت

 

تنها تخصص برای بهترین بودن کفایت نمی کند بلکه وجود برخی ویژگی ها می تواند امتیاز بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران را به طرز فوق العاده بالا ببرد. مانند:

مهارت و سرعت بالا دست

بدون شک شنیده اید که برای دندانپزشکی بدون درد نیاز به دستان بسیار قوی و ماهری می باشد. کاشت دندان با ایمپلنت نیز از این قاعده مستثنی نیست. چابکی و مهارت بالا به هنگام کار دندانپزشکی بخصوص ایمپلنت از ویژگی های بارز متخصص ایمپلنت دندان می باشد. به هنگام انجام ایمپلنت نیاز است که حفره های کوچک دهان به صورت کاملا حرفه ای با هم هماهنگ باشند. علاوه براین جایگذاری وسایل و ابزارات دندانپزشکی در جای مناسب خود نیاز به سرعت بالای دستان متخصص ایمپلنت دندان دارد.

مهارت ارتباط اجتماعی قوی

جلب کردن اعتماد بیماران تنها کار بهترین متخصص ایمپلنت در تهران می باشد. درست رفتار کردن با بیمار، مهربان و دلسوز بودن از جلمه خصوصیات متخصص کاشت ایمپلنت است. زمانی که بیمار نیاز به دریافت اطلاعات تخصصی دارد بایستی بتواند آن را به زبان غیرتخصصی و خیلی عامیانه برای بیمار روشن کند.

به روز بودن اطلاعات

گرفتن مدرک و زدن مطب نشانه همه ویژگی های متخصص ایمپلنت نیست. بهترین متخصص کاشت ایمپلنت دندان بایستی پس از اخذ مدرک تخصص همواره به دانش روز خود بیافزاید. استفاده از دانش قدیمی برای دنیای امروز که هر لحظه آن پر از اتفاق های جدید تکنولوژی می باشد، به روز بودن اطلاعات را می طلبد. هر چقدر که متخصص ایمپلنت از اطلاعات جدیدی برخوردار باشد به همان میزان از نظر بیماران خود به عنوان بهترین متخصص ایمپلنت شناخته می شود.

نکات مهم انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت

آیا متخصصی که به من معرفی کرده اند، بهترین متخصص کاشت ایمپلنت در تهران است؟ بدون شک یکی از سوالاتی که بیمار قبل از مراجعه به مرکز ایران ایمپلنت از خود می پرسد همین سوال است. شما می توانید با دانستن نکات زیر تا حد زیادی قابلیت تشخیص خود را بالا ببرید.

 • مدت سابقه کاری و کلینیک تخصصی وی
 • تعداد جراحی های انجام شده و تعداد ایمپلنت های کاشته شده توسط پزشک
 • تجهیز بودن کلینیک یا مطب به تجهیزات دندانپزشکی مدرن
 • رعایت نکات بهداشتی از سوی متخصص و دستیاران و کادر اداری
 • میزان رضایت بیماران از متخصص و خدمات کلینیک
 • میزان صبر و حوصله متخصص ایمپلنت در خصوص پاسخگویی به بیماران
 • میزان دقت متخصص
 • مهرات و چیره دستی دندانپزشک برای انجام جراحی ها
 • نحوه پرداخت و هزینه کاشت ایمپلنت
 • اعتبار و خوشنامی متخصص
 • انجام کلیه مراحل انجام ایمپلنت از جراحی تا پروتزگذاری

 

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp

ارسال دیدگاه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها