ایمپلنت سوئدی و بهترین نوع آن کدام است؟

ایمپلنت سوئدی

ایمپلنت سوئدی و بهترین نوع آن کدام است؟ آیا ایمپلنت های سوئدی از کیفیت مناسبی برخوردار هستند؟

ایمپلنت ها در سراسر جهان توسط کشور های مختلف ساخته می شوند و به صورت کلی به سه گروه ایمپلنت های آمریکایی، ایمپلنت های اروپایی و ایمپلنت های آسیایی تقسیم بندی می شوند که ایمپلنت سوئدی یکی از انواع ایمپلنت های اروپایی است و رتبه دوم در جهان از نظر کیفیت به ایمپلنت های اروپایی تعلق می گیرد.

ایمپلنت سوئدی در میان دیگر مارک های ایمپلنت دندان با ویژگی ها و خصوصیات منحصربفردش حرفی برای گفتن دارد. بسته به شرایط بیمار و انواع فک و دندان، شرکت های مختلف در حال ساخت انواع ایمپلنت دندان هستند. هر کشوری که در حال ساخت انواع برند ایمپلنت دندان هستند سعی در ارائه بهترین ایمپلنت دندان را دارد. بهترین ایمپلنت دندان بایستی طبق استانداردهای جهانی ساخته شود و از سوی دیگر به راحتی در استخوان فک بیمار جوش بخورد. یکی از این کشورها سوئد می باشد که با دو مدل ایمپلنت استرا و ایمپلنت نابل بیوکر توانست رضایت خاطر مشتریان خود را با بیشترین موفقیت جلب نماید. در ادامه بهترین متخصص ایمپلنت  درخصوص ایمپلنت سوئدی و تفاوت ایمپلنت دندان با روکش  توضیحات بیشتری را ارائه خواهد نمود.

ایمپلنت سوئدی چیست؟

بدون شک بهترین ایمپلنت شامل آن مدلی می باشد که به راحتی با استخوان فک جوش بخورد و از نظر ترمیم بیشترین سرعت بهبودی را داشته باشد. از سوی دیگر تنوع زیادی در ساخت ایمپلنت دندان وجود دارد. برای نمونه برخی از ایمپلنت ها با قطر بسیار کمی ساخته می شود که به راحتی برای استخوان هایی با فضای کم بین ریشه ها استفاده شود. برخی دیگر کوتاه و پهن هستند و مناسب برای کاشتن نزدیک حفرات سینوسی با موقعیت استخوان فک نازک می باشد.

ایمپلنت سوئدی همانند ایمپلنت آمریکایی با تحقیق به عمل آمده توانسته دو مدل بسیار کار ساز را برای کاشت ایمپلنت دندان طراحی کند. ایمپلنت آسترا و ایمپلنت نابل بیوکر با طراحی متفاوت و کارایی متفاوت جزو بهترین ایمپلنت دندان به حساب می آید. هرچند که ایمپلنت آسترا جزو ایمپلنت های گران به حساب می آید اما بسیار ساده و در عین حال قابل اعتماد است.

از سوی دیگر انواع ایمپلنت دندان  نوبل بایوکر محبوبیت خود را در جامعه دندانپزشکی بدست آورده است. این محبوبیت به نحوی بوده که حدود 70 درصد از بازارهای ایمپلنت کشورهای کانادا و آمریکای شمالی را به خود اختصاص داده است. شاید با گشتن در کلینیک ها و مراکز دندانپزشکی ایران به ندرت با این برند از ایمپلنت روبرو شوید. متاسفانه در سال های اخیر با وجود رکورد اقتصادی و برخی مشکلات این برند را کمتر در دندانپزشکی های ایران دیده ایم.

ایمپلنت آسترا

شروع کاری مارک ایمپلنت  آسترا از سال 1985 در زمینه ایمپلنت دندان بود که به مرور در سال 1991 با وجود میکروترد در راستای افزایش تماس استخوان و کاهش تحلیل استخوان نام خود را بر سرزبان ها انداخت. البته در این میان یعنی در سال 1990 آسترا توانست با برند استئواسپید به منظور تسریع استخوان سازی تا حدود فعالیت خود را به مشتریان عرضه کند. براساس گزارشات و مقالات ارائه شده این فعالیت به نحوی بوده که در بین تمام برند ایمپلنت ها دارای کمترین میزان تحلیل استخوان باشد.

ایمپلنت سوئدی آسترا را می توان جزو برندهای گران قیمت ایمپلنت دندان دانست که توسط شرکت دنس پلی آمریکا خریداری شد. اما با این وجود هنوز هم با برند ایمپلنت سوئدی آسترا فعالیت دارد. بیمارانی که به دنبال زیبایی و خط لبخند هستند می توانند از ایمپلنت آسترا استفاده کنند.

ایمپلنت سوئدی

 

ایمپلنت نابل بایوکر

یکی دیگر از مدل های ایمپلنت سوئدی نابل بایوکر می باشد که بعدها توسط کشور آمریکا خریداری شده است. یکی از مزایای این مدل این می باشد که برای کاشت دندان بدون فیکسچرهای تیتانیومی ارائه شده، متخصص ها از فیکسچرهای با جنس تیتانیوم استفاده می کنند.

این مدل کار خود را از سال 1952 به صورت جدی شروع کرده و توسط پروفسور برنماک معرفی شد. هرچند که یک برند سوئدی می باشد اما بعدها که توسط کشور آمریکا خریداری شد. همین امر باعث شده است که بیشتر متخصص های ایمپلنت دندان آن را جزو برندهای آمریکایی در نظر بگیرند. طبق گزارشات و تحقیقات تهیه شده، در حدود 7 درصد بازار ایمپلنت دندان کشور کانادا به این مدل اختصاص پیدا کرده است.

مشخصات فنی بایوکر

سطح فیکسچر یا همان Ti-Unitr  دارای مشخصات و تکنولوژی های بکار رفته در محصولات نابل یایوکر می باشد. از مشخصات ایمپلنت سوئدی نابل بایوکر می توان به ارتفاع 7 الی 5/52 میلی متری می توان اشاره کرد. از سوی دیگر حداقل تورک که برای کاور اسکرو در نظر گرفته شده است در حدود 10 الی 15 نیوتن بر سانتی متر و حداکثر برای اباتمنت 30 نیوتن بر سانتی متر است.

اگر به دنبال راحت ترین ایمپلنت دندان هستید بهتر است که انتخاب خود را به ایمپلنت سوئدی نابل بایوکر محدود کنید. از نظر علمی باید گفت که این مدل از ایمپلنت دندان سوئدی دارای مراحل درلینگ کوتاه مدت است و همین امر باعث شده است که تحلیل استخوان برای بیمار کاهش پیدا کند.

از نظر علمی این مدل از ایمپلنت دندان دارای طراحی منحصربه فرد می باشدو از سوی دیگر دارای پایداری اولیه بالا و برتری زیباشناسی است. زمانی که بیمار این مدل از اشپزی را انتخاب می کند این امکان فراهم می شود که از برش خورد استخوان جلوگیری و هنگام لود ایمپلنت دندان استخوان فک   به صورت  compress و Sinus Flooresh خواهد بود.

هزینه ایمپلنت سوئدی

ایمپلنت با لیزر به عنوان یک جایگزین موثر و عالی این روزها شناخته شده است. ایمپلنت دارای یک پایه دائمی (ثابت) برای دندان یا یک پایه قابل جابجایی می باشد که می تواند دندان را به حالت طبیعی نشان دهد. جنس منتخب برای آن از تیتانیوم بوده که کاملا با بدن انسان سازگاری دارد. شکل ظاهری آن به صورت یک میله باریک بوده که بوسیله جراحی در درون استخوان فک قرار می گیرد. در صورتی که کاشت ایمپلنت دندان با وسواس و ظرافت خاصی انجام شده باشد می توان گفت یک روش جایگزین دائمی محسوب می شود.

در اینکه هزینه های دندانپزشکی بسیار زیاد می باشد شکی نیست اما چنانچه برای ایمپلنت دندان اقدام می کنید بهتر است بدانید که هر کدام از مارک و برندهای ایمپلنت دندان بسته به کیفیت و عملکرد دارای هزینه های متنوعی هستند. تنوع شرکت ها و سازندگان ایمپلنت دندان به حدی زیاد بوده که انتخاب بهترین برند و مدل کاری بس سخت و دشوار است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های کلینیک تماس حاصل فرمایید. پرسنل مجرب کلینیک دکتر فراز تیموری توضیحات کامل را در این خصوص ارائه خواهند کرد.

آیا انواع ایمپلنت سوئدی برای همه افراد مناسب است؟

به صورت کلی در پاسخ به این سوال باید گفت که از آنجایی که ایمپلنت سوئدی و ایمپلنت آلمانی از کیفیت قابل قبولی در جهان برخوردار است، استفاده از آن برای تمامی افراد مناسب واقع می شود. اما اشخاصی که به پایه تیتانیومی ایمپلنت حساسیت دارند و یا زمینه آلرژی دارند، بهتر است که از انواع بدون تیتانیوم ایمپلنت سوئدی برای ترمیم دندان های خود استفاده کنند تا دچار مشکل نشوند.

در ادامه لازم به ذکر است که ایمپلنت سوئدی برخلاف ایمپلنت آمریکایی بر اساس اینکه رتبه دوم جهانی را دارد و در گروه ایمپلنت های اروپایی قرار گرفته است، هزینه آن در مقایسه با ایمپلنت های آسیایی بیشتر است و اشخاصی که میخواهند از آن استفاده کنند باید از عهده پرداخت هزینه مورد نیاز برای آن بر آیند و توانایی مالی پرداخت هزینه ایمپلنت سوئدی را داشته باشند.

ایمپلنت سوئدی را در چه دندانپزشکی می توان مورد استفاده قرار داد؟

ایمپلنت در شهرک غرب و سوئدی و بهترین نوع آن در ایران قابل تهیه است و اشخاصی که قصد دارند از این نوع ایمپلنت استفاده کنند می توانند با مرکز تخصصی ایران ایمپلنت تماس حاصل نمایند و  در صورت ارائه این نوع ایمپلنت توسط این مرکز تخصصی برای استفاده از آن اقدام کنند.

متخصصین ما در این مجموعه می توانند بهترین نوع ایمپلنت سوئدی را برای شما به کار ببرند به گونه ای که نتیجه موفقیت آمیزی داشته باشد و  از نتیجه کار خود رضایت حاصل کنید.

چگونه از بهترین نوع ایمپلنت برای خود اطمینان حاصل کنیم؟

در صورتی که در انتخاب نوع ایمپلنت، کشور سازنده آن و برند آن برای ترمیم دندان های خود دچار تردید هستید و نمی توانید بهترین نوع ایمپلنت را برای خود انتخاب کنید، بهتر است که نزد یک پزشک متخصص و با تجربه بروید و در خصوص بهترین نوع ایمپلنت که با شرایط شما سازگای داشته باشد، از آن پزشک مشورت دریافت کنید.

با انجام این کار می توانید به صورت مصمم در خصوص ایمپلنت تصمیم بگیرید و بهترین نوع آن را برای ترمیم دندان های خود به کار ببرید.

ایمپلنت سوئدی بهتر است و یا ایمپلنت کره ای؟

ایمپلنت کره ای یکی از بهترین انواع ایمپلنت های آسیایی است که در ایران از استقبال خوبی برخوردار است و کیفیت این نوع ایمپلنت  با بسیاری از ایمپلنت های اروپایی برابری می کند.

به همین دلیل برای عده زیادی از افراد این سوال به وجود می آید که آیا ایمپلنت های کره ای بهتر از ایمپلنت های سوئدی هستند و یا خیر.

در پاسخ این سوال باید گفت که ایمپلنت های کره ای شاید از کیفیت بالایی برخوردار باشند، اما به هر حال ایملپنت های سوئدی از انواع کره ای بهتر هستند و ویژگی های بهتری دارند.

تنها مزیت ایمپلنت کره ای در مقایسه با ایمپلنت سوئدی این است که هزینه مورد نیاز برای تهیه و استفاده از آن در مقایسه با ایمپلنت سوئدی و یا انواع دیگر ایمپلنت اروپایی کمتر است و از این رو عده بیشتری از مردم بر اساس توانایی مالی خود می توانند از این نوع ایمپلنت استفاده کنند.

به عبارت دیگر ایمپلنت کره ای و ایمپلنت سوئیسی کیفیت مناسب را در کنار هزینه پایین تر در اختیار بیماران قرار می دهد.

دندانپزشکی ایران ایملپنت

در انتهای این مطلب باید کلینیک تخصصی و دندانپزشکی ایران ایمپلنت را به شما عزیزان معرفی کنیم که این کلینیک ابمپلنت در سعادت اباد واقع شده است و سابقه فعالیت آن بسیار زیاد است.

اما به علت وسعت شهر تهران و جمعیت زیاد آن هنوز عده ای از افراد با این کلینیک تخصصی آشنایی ندارند که به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم تا با ارائه این مطالب شما را بیشتر با کلینیک تخصصی ایران ایمپلنت آشنا کنیم.

در صورت مراجعه به این کلینیک می توانید از خدمات این مجموعه از قبیل ایمپلنت با گارانتی و ایمپلنت اقساطی  و تخصص دندانپزشکان حرفه ای آن استفاده کنید و از دریافت نتیجه درمان خود رضایت حاصل نمایید.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp

ارسال دیدگاه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها