لوگو ایران ایمپلنت

ایمپلنت سوئدی

ایمپلنت سوئدی
آنچه می‌خوانید! ...

ایمپلنت سوئدی و بهترین نوع آن کدام است؟ آیا ایمپلنت های سوئدی از کیفیت مناسبی برخوردار هستند؟

ایمپلنت سوئدی در میان دیگر مارک های ایمپلنت دندان با ویژگی ها و خصوصیات منحصربفردش حرفی برای گفتن دارد. بسته به شرایط بیمار و انواع فک و دندان، شرکت های مختلف در حال ساخت انواع ایمپلنت دندان هستند. هر کشوری که در حال ساخت انواع برند ایمپلنت دندان هستند سعی در ارائه بهترین ایمپلنت دندان را دارد.

بهترین ایمپلنت دندان بایستی طبق استانداردهای جهانی ساخته شود و از سوی دیگر به راحتی در استخوان فک بیمار جوش بخورد. یکی از این کشورها سوئد می باشد که با دو مدل ایمپلنت استرا و ایمپلنت نابل بیوکر توانست رضایت خاطر مشتریان خود را با بیشترین موفقیت جلب نماید. در ادامه با ایران ایمپلنت همراه باشید تا درخصوص ایمپلنت سوئدی و تفاوت ایمپلنت دندان با روکش توضیحات بیشتری را ارائه خواهد نمود.

ایمپلنت سوئدی و انواع آن

بدون شک بهترین ایمپلنت شامل آن مدلی می باشد که به راحتی با استخوان فک جوش بخورد و از نظر ترمیم بیشترین سرعت بهبودی را داشته باشد. از سوی دیگر تنوع زیادی در ساخت ایمپلنت دندان وجود دارد.

برای نمونه برخی از ایمپلنت ها با قطر بسیار کمی ساخته می شود که به راحتی برای استخوان هایی با فضای کم بین ریشه ها استفاده شود. برخی دیگر کوتاه و پهن هستند و مناسب برای کاشتن نزدیک حفرات سینوسی با موقعیت استخوان فک نازک می باشد.

ایمپلنت سوئدی همانند ایمپلنت آمریکایی با تحقیق به عمل آمده توانسته دو مدل بسیار کار ساز را برای کاشت ایمپلنت دندان طراحی کند. ایمپلنت آسترا و ایمپلنت نابل بیوکر با طراحی متفاوت و کارایی متفاوت جزو بهترین ایمپلنت دندان به حساب می آید. هرچند که ایمپلنت آسترا جزو ایمپلنت های گران به حساب می آید اما بسیار ساده و در عین حال قابل اعتماد است.

1) ایمپلنت آسترا

شروع کاری مارک ایمپلنت آسترا از سال 1985 در زمینه ایمپلنت دندان بود که به مرور در سال 1991 با وجود میکروترد در راستای افزایش تماس استخوان و کاهش تحلیل استخوان نام خود را بر سرزبان ها انداخت.

البته در این میان یعنی در سال 1990 آسترا توانست با برند استئواسپید به منظور تسریع استخوان سازی تا حدود فعالیت خود را به مشتریان عرضه کند. براساس گزارشات و مقالات ارائه شده این فعالیت به نحوی بوده که در بین تمام برند ایمپلنت ها دارای کمترین میزان تحلیل استخوان باشد.

ایمپلنت سوئدی آسترا را می توان جزو برندهای گران قیمت ایمپلنت دندان دانست که توسط شرکت دنس پلی آمریکا خریداری شد. اما با این وجود هنوز هم با برند ایمپلنت سوئدی آسترا فعالیت دارد. بیمارانی که به دنبال زیبایی و خط لبخند هستند می توانند از ایمپلنت آسترا استفاده کنند.

ایمپلنت سوئدی

2) ایمپلنت نوبل بایوکر

یکی دیگر از مدل های ایمپلنت سوئدی نوبل بایوکر می باشد که بعدها توسط کشور آمریکا خریداری شده است. یکی از مزایای این مدل این می باشد که برای کاشت دندان بدون فیکسچرهای تیتانیومی ارائه شده، متخصص ها از فیکسچرهای با جنس تیتانیوم استفاده می کنند.

این مدل کار خود را از سال 1952 به صورت جدی شروع کرده و توسط پروفسور برنماک معرفی شد. هرچند که یک برند سوئدی می باشد اما بعدها که توسط کشور آمریکا خریداری شد. همین امر باعث شده است که بیشتر متخصص های ایمپلنت دندان آن را جزو برندهای آمریکایی در نظر بگیرند. طبق گزارشات و تحقیقات تهیه شده، در حدود 7 درصد بازار ایمپلنت دندان کشور کانادا به این مدل اختصاص پیدا کرده است.

مشخصات فنی بایوکر

1) ارتفاع 7 الی 5/52 میلی متری
2) حداقل تورک که برای کاور اسکرو در نظر گرفته شده است در حدود 10 الی 15 نیوتن بر سانتی متر و حداکثر برای اباتمنت 30 نیوتن بر سانتی متر است.
3) دارای مراحل درلینگ کوتاه مدت است و همین امر باعث شده است که تحلیل استخوان برای بیمار کاهش پیدا کند.
4) دارای پایداری اولیه بالا و برتری زیباشناسی است.
5) دارای طراحی منحصربه فرد می باشد.

هزینه ایمپلنت سوئدی

قیمت ایمپلنت سوئدی در سال 1403 به شرح زیر است:

نوع خدمات هزینه به تومان
ایمپلنت سوئدی 13 الی 26 میلیون

هزینه ایمپلنت دندان سوئدی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله برند ایمپلنت، تجربه و تخصص دندانپزشک و موقعیت جغرافیایی مطب دندانپزشکی. به طور کلی، هزینه ایمپلنت دندان سوئدی بیشتر از ایمپلنت های کره ای و چینی است، اما از ایمپلنت های آلمانی و آمریکایی ارزان تر است.

مزایای ایمپلنت دندان سوئدی

  • کیفیت بالا: ایمپلنت های سوئدی از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت بالا ساخته می شوند. این امر باعث می شود که این ایمپلنت ها بسیار بادوام و مقاوم باشند و طول عمر بالایی داشته باشند.
  • نرخ موفقیت بالا: ایمپلنت های سوئدی دارای نرخ موفقیت بسیار بالایی هستند. مطالعات نشان داده اند که بیش از 95 درصد از ایمپلنت های سوئدی پس از 10 سال همچنان در جای خود باقی می مانند.
  • زیبایی: ایمپلنت های سوئدی ظاهری طبیعی و زیبا دارند و به راحتی می توان آنها را با دندان های طبیعی شما تطبیق داد.
  • عملکرد: ایمپلنت های سوئدی عملکردی مشابه دندان های طبیعی دارند و به شما امکان می دهند که به طور طبیعی غذا بخورید، صحبت کنید و لبخند بزنید.
  • تنوع: ایمپلنت های سوئدی در انواع مختلفی موجود هستند که می توان آنها را با توجه به نیازها و شرایط شما انتخاب کرد.

آیا انواع ایمپلنت سوئدی برای همه افراد مناسب است؟

به صورت کلی در پاسخ به این سوال باید گفت که از آنجایی که ایمپلنت سوئدی و ایمپلنت آلمانی از کیفیت قابل قبولی در جهان برخوردار است، استفاده از آن برای تمامی افراد مناسب واقع می شود.

اما اشخاصی که به پایه تیتانیومی ایمپلنت حساسیت دارند و یا زمینه آلرژی دارند، بهتر است که از انواع بدون تیتانیوم ایمپلنت سوئدی برای ترمیم دندان های خود استفاده کنند تا دچار مشکل نشوند.

اطمینان از بهترین نوع ایمپلنت

در صورتی که در انتخاب نوع ایمپلنت، کشور سازنده آن و برند آن برای ترمیم دندان های خود دچار تردید هستید و نمی توانید بهترین نوع ایمپلنت را برای خود انتخاب کنید، بهتر است که نزد یک پزشک متخصص و با تجربه بروید و در خصوص بهترین نوع ایمپلنت که با شرایط شما سازگای داشته باشد، از آن پزشک مشورت دریافت کنید.

با انجام این کار می توانید به صورت مصمم در خصوص ایمپلنت تصمیم بگیرید و بهترین نوع آن را برای ترمیم دندان های خود به کار ببرید.

ایمپلنت سوئدی بهتر است و یا ایمپلنت کره ای؟

ایمپلنت کره ای یکی از بهترین انواع ایمپلنت های آسیایی است که در ایران از استقبال خوبی برخوردار است و کیفیت این نوع ایمپلنت  با بسیاری از ایمپلنت های اروپایی برابری می کند.

به همین دلیل برای عده زیادی از افراد این سوال به وجود می آید که آیا ایمپلنت های کره ای بهتر از ایمپلنت های سوئدی هستند و یا خیر.

در پاسخ این سوال باید گفت که ایمپلنت های کره ای شاید از کیفیت بالایی برخوردار باشند، اما به هر حال ایملپنت های سوئدی از انواع کره ای بهتر هستند و ویژگی های بهتری دارند.

تنها مزیت ایمپلنت کره ای در مقایسه با ایمپلنت سوئدی این است که هزینه مورد نیاز برای تهیه و استفاده از آن در مقایسه با ایمپلنت سوئدی و یا انواع دیگر ایمپلنت اروپایی کمتر است و از این رو عده بیشتری از مردم بر اساس توانایی مالی خود می توانند از این نوع ایمپلنت استفاده کنند.

به عبارت دیگر ایمپلنت کره ای و ایمپلنت سوئیسی کیفیت مناسب را در کنار هزینه پایین تر در اختیار بیماران قرار می دهد.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه می‌خوانید! ...
بیشتر بخوانید ...