ایمپلنت دندان چند جلسه طول میکشد؟

ایمپلنت دندان چند جلسه طول میکشد

ایمپلنت دندان چند جلسه طول میکشد؟ اگر این سوال ذهن شما را به خود مشغول کرده است و جوابی برای آن ندارید، بهتر است با ما همراه باشید. مرکز ایران ایمپلنت پاسخگوی تمامی سوالات شما در زمینه کاشت ایمپلنت دندان، کاشت دندان مصنوعی و دیگر روش های کاشت دندان است.

ایمپلنت دندان در چند جلسه قابل انجام است؟

در همین ابتدا بایستی گفت که همانند هزینه ایمپلنت دندان که بسته به شرایط دهان و دندان بیمار متفاوت است؛ تعداد جلسات کاشت ایمپلنت دندان نیز برای هر کسی متغیر است. بدون شک هرچقدر که وضعیت بدنی بیمار و لثه او بهتر باشد تعداد جلسات ایمپلنت دندان نیز کمتر خواهد بود. اما برای پاسخ دقیق این سوال که ایمپلنت دندان چند جلسه طول میکشد؟ بهتر است معاینات اولیه و عکس های مربوط به دهان و دندان را در اولین جلسات انجام داد.

برای افرادی که به تازگی دندان خود را از دست داده اند، تعداد این جلسات به حداقل تعداد خود می رسد. اما بیمارانی که به تحلیل لثه یا بیماری لثه دچار شده اند و یا از تراکم استخوان کافی برخوردار نیستند، بایستی زمان بیشتری برای کاشت ایمپلنت بگذارند.

از سوی دیگر اینکه ایمپلنت دندان چند جلسه طول میکشد؟ بستگی به روش کاشت ایمپلنت نیز دارد. انواع روش های کاشت دندان وجود دارد که هر کدام تکنیک های خاص خود را مورد نیاز دارند. اینکه شما از ایمپلنت معمولی استفاده می کنید یا ایمپلنت فوری یا یک روزه تفاوت از زمین تا آسمان است.

تنها نکته مشترکی مابین انواع روش کاشت ایمپلنت دندان وجود دارد، قرار دادن پایه ایمپلنت در استخوان فک است. اما مدت زمان جوش خوردن آن باز به سلامت بدنی بیمار و مراقبت های پس از کاشت پایه ایمپلنت دارد. در این بازه زمانی دوباره وضعیت های لثه و دندان فرد توسط متخصص مورد ارزیابی و معاینه قرار می گیرد. تا حدودی در این مراحل می توان به بیمار اعلام کرد که ایمپلنت دندان چند جلسه طول میکشد.

برای انواع روش کاشت ایمپلنت چند جلسه لازم است؟

همانگونه که اشاره شد سه حالت کلی برای قرار دادن ایمپلنت در جای خالی دندان وجود دارد:

ایمپلنت فوری

به محض از بین رفتن دندان این ایمپلنت را می توان جایگذاری کرد. برای نمونه زمانی که پوسیدگی شدید یا شکستگی دندان رخ دهد می توان دندان را از دهان خارج کرده و به سرعت ایمپلنت یک روزه یا فوری را کاشت کرد. در اکثر مواقع کاشت فوری ایمپلنت به محض از دست دادن دندان موفقیت آمیزتر می باشد. علاوه براین از تحلیل رفتن لثه به مرور زمان جلوگیری خواهد کرد. برای کاشت ایمپلنت دندان فوری یا یک روزه به طور تقریبی دو هفته زمان نیاز است.

کاشت ایمپلنت دیر رس

احتمالا تا به اینجای مقاله متوجه شده اید که پاسخ به این سوال که ایمپلنت دندان چند جلسه طول میکشد؟ برای همه یکسان و مشترک نیست. ایمپلنت دیر یرس یکی دیگر از روش های کاشت است که مدت زمان بیشتری را برای فرایند کاشت نیاز دارد. زمانی که دندان خارج می شود اما شرایط حفره مناسب برای کاشت نباشد، بایستی منتظر ماند که حفره ایجاد شده بهبود پیدا کند.

مدت زمان بهبودی بسته به شرایط بدنی بیمار و مراقبت های او متغیر و متفاوت است. چنانچه هنوز لثه بیمار پس از خارج کردن دندان مناسب برای کاشت نبود، متخصص ایمپلنت مجبور خواهد بود که به طور تقریبی حدود دو ماه صبر کند. برای افرادی هم که مدت زمان زیادی از جای خالی دندان آن ها می گذرد نیاز است که ایمپلنت دیر رس را انجام دهند.

آیا در طول جلسات کاشت ایمپلنت، جایگزینی برای دندان وجود دارد؟

به طور معمول طبق استاندارد برای کاشت ایمپلنت دندان که چندین جلسه طول می کشد و این فرایند امکان دارد تا شش ماه ادامه داشته باشد؛ برای بیمار از پروتزهای موقت استفاده می شود. بدون شک تا تکمیل شدن فرایند کاشت روند عادی زندگی برای شخص سخت و طاقت فرسا خواهد بود. از این رو استفاده از پروتز موقت یک راه درمان محسوب خواهد شد.

فراموش نکنید که نبایستی این پروتزها را تحت فشار جویدن و یا دندان قروچه قرار داد. به طور خلاصه یعنی نباید این پروتزها با دندان های مقابل خود در فک دیگر، تماسی داشته باشند. زیرا در صورت ایجاد هرگونه فشار احتمال شکسته شدن پروتز موقت وجود دارد. علاوه براین امکان دارد پایه ایمپلنت را دچار آسیب کرده و ایمپلنت به مرور زمان لق و یا شل شود.

سخن پایانی

مرکز ایران ایمپلنت با وجود متخصص های حرفه ای و کارکشته خود و همچنین تجهیزات مدرن و پیشرفته شما را در کمترین زمان ممکن و بهترین قیمت صاحب ایمپلنت دندان خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید برای ما در پایان این مطلب دیدگاه بذارید و یا با شماره تلفن های درج شده در وب سایت تماس حاصل فرمایید.

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها