آیا ایمپلنت دندان فاصله دار امکان پذیر است؟

ایمپلنت دندان فاصله دار
آنچه می‌خوانید! ...

ایمپلنت دندان فاصله دار تنها یک روش از انواع متدهای از بین بردن فاصله دندانی یا دیاستم است. در بیشتر مواقع افراد با داشتن فاصله زیاد بین دندان های خود دچار سرخوردگی و عدم اعتماد به نفس می شوند.

روش های ترمیمی، ارتودنسی، کامپوزیت در کنار ایمپلنت دندان برای از بین بردن فاصله دندانی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما هم به دنبال رفع فاصله بین دندانی خود با کمک ایمپلنت دندان در مرکز ایران ایمپلنت هستید، تا پایان مقاله با ایران ایمپلنت همراه باشید.

فاصله بین دندانی چیست و چگونه اتفاق می افتد؟

زیبایی دندان زمانی خود را نشان می دهد که تمامی دندان یک دست و با فاصله مناسب از هم قرار گرفته باشند. این فاصله می تواند در اثر عوامل مختلفی از جمله مادرزادی بودن، افتادن زودتر از موعد دندان های شیری و عدم تناسب بین اندازه فک و اندازه دندان باشد.

فاصله دندانی زمانی که بیش از حد باشد، زیبایی صورت را کاهش می دهد. این قبیل افراد که به فاصله دندانی دچار شده اند، به هنگام خندیدن و یا حتی صحبت کردن معذب می شوند.

آیا ایمپلنت دندان فاصله دارمی توان انجام داد؟

روش های زیادی برای از بین بردن فاصله بین دندانی وجود دارد. برای نمونه ارتودنسی و یا کامپوزیت از جمله متدهایی است که خیلی استفاده می شود. اما در شرایطی که این فاصله حدود یک دندان دیگر باشد، ایمپلنت دندان فاصله دار بسیار منطقی تر خواهد بود.

ایمپلنت دندان

می تواند به صورت متحرک و یا ثابت کار گذاشته شود. ایمپلنت به نحوی ساخته می شود که با دندان طبیعی تفاوتی نخواهد داشت. علاوه براین با این روش فرد به هنگام غذا خوردن و یا صحبت کردن دچار مشکلات و اختلالات نخواهد شد.

بیشتر بخوانید: تفاوت متخصص ایمپلنت با دندانپزشک در چیست؟

ایمپلنت دندان فاصله دار

مراحل انجام ایمپلنت دندان فاصله دار

در ابتدای امر نیاز است که فرد عکس رادیوگرافی یا OPG را تهیه کند تا ناحیه فاصله به خوبی اندازه گیری شود. با این کار ساخت ایمپلنت نیز دقیق تر بوده و دندان های مجاور نیز دچار فشار ایمپلنت نخواهند بود.

برای کاشت ایمپلنت به جراحی نیاز است که این جراحی شاید حدود نیم ساعت زمان نیاز داشته باشد. تقریبا حدود 2 الی 3 ماه پس از جراحی نیاز است که استخوان سازی اطراف پیچ ایمپلنت ساخته شود.

در نظر داشته باشید که

زمان ترمیم و سفت شدن استخوان دور ایمپلنت به جنس و برند ایمپلنت بستگی دارد. پس از این مدت ساخت روکش ایمپلنت آغاز می شود که برای آن هم حدود 20 روز زمان مورد نیاز است. در مجموع می توان گفت زمان مورد نیاز برای ایمپلنت دندان فاصله دار، یک زمان مشخص و قابل تعیین نیست.

مراقبت های حین ایمپلنت، جنس و برند ایمپلنت از یک سو، انتخاب مرکز کاشت ایمپلنت دندان فاصله دار از سوی دیگر می تواند این زمان را متغیر سازد.

محدودیت سنی برای ایمپلنت چقدر است؟

فاصله بین دندانی از همان کودکی مشخص است. اما به دلیل رشد هر روزه کودکان انجام ایمپلنت دندان برای پر کردن فاصله بین دندان منطقی نیست.

زمانی که

فک به صورت کامل رشد کرد، می توان برای کاشت ایمپلنت دندان اقدام کرد. اما به گفته متخصص ها کاشت بهتر است از سن 25 سالگی به بالا، زمانی که فک به طور کامل رشد کرد، انجام شود.

برای افرادی که به بیماری های مزمن و یا فشار خون مبتلا هستند، بهتر است پیش از انجام کاشت ایمپلنت دندان با دکتر خود مشورت داشته باشند. اما افرادی که از لحاظ جسمی و روحی سالم هستند، می توانند برای کاشت ایمپلنت دندان فاصله دار اقدام کنند.

آیا می توانید شکاف دندان خود را جایگزین کنید؟

روکش های پرسلن یکی دیگر از روش های زیبایی برای رفع شکاف بین دندان های جلویی است . آنها به کار و برنامه ریزی بیشتری نسبت به باندینگ دندان نیاز دارند، اما این روش هنوز نسبتاً ساده است و نتایج آن سال ها باقی می ماند.

آیا می توانید شکاف دندان خود را جایگزین کنید؟
آیا می توانید شکاف دندان خود را جایگزین کنید؟

چگونه فاصله بین دندان هایم را کم کنم؟

برای بستن فضاهای بزرگ بین دندان ها، بریس ها بهترین گزینه هستند ، به خصوص اگر مشکلات دیگری وجود داشته باشد، مانند مشکلات تراز دندان ها و مشکلات بایت (مثلاً کراس بایت). اگر شکل، رنگ و اندازه دندان ها قابل قبول باشد، بریس ها نتایج خوبی خواهند داشت.

هزینه ایمپلنت دندان با فاصله چقدر است؟

قیمت کاشت ایمپلنت دندان، هزینه کامپوزیت دندان و یا حتی هزینه لمینت دندان تعرفه ثابتی ندارد. تعیین هزینه و قیمت ایمپلنت دندان همانند دیگر خدمات زیبایی به چند فاکتور اساسی و مهم بستگی دارد.

متخصص مربوطه، مرکز درمانی، برند، جنس و نوع ایمپلنت دندان تنها بخشی از این فاکتور است.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه می‌خوانید! ...
بیشتر بخوانید ...
ایمپلنت دندان 4

در رابطه با ایمپلنت دندان 4 چه می دانید؟ آیا تا کنون با این عبارت

ایمپلنت دندان 6

در رابطه با ایمپلنت دندان 6 چه می دانید؟ آیا تا کنون با این واژه