ایمپلنت دندان در بلوار آیت الله کاشانی

ایمپلنت دندان

از دست دندان حال به هر دلیلی در طول زندگی هر شخصی پیش خواهد آمد. برای جایگزین کردن دندان روش های زیادی همانند ایمپلنت دندان، دندان مصنوعی و خیلی موارد دیگر امروزه در اختیار افراد قرار میگیرد که بسته به انتخاب خود یکی را برمی گزینند. جهت معرفی مرکز ایمپلنت دندان در بلوار آیت الله کاشانی با ما همراه باشید

در این میان انتخاب ایمپلنت در شهرک غرب به عنوان بهترین روش جایگزینی دندان های از دست رفته محبوبیت خاصی بین همگان پیدا کرده است.

مرکز ایمپلنت در بلوار دریا با بهره گیری از متخصصان حرفه ای و کارکشته، متریال ویژه را جای ریشه دندان قرار داده و بروی آن تاجی همانند ریشه دندان را وصل می کند. این کار به نحوی بوده که می توان ایمپلنت تک دندان یا ایمپلنت تمام فک را به صورت جداگانه انجام داد.

برای نتیجه مطلوب کار وجود استخوان کافی برای ایمپلنت دندان یا کاشت واجب می باشد. چنانچه فرد تراکم کافی استخوان نداشته باشد از ویژگی های ایمپلنت دندان محروم خواهد شد. برای جبران آن متخصصان مرکز ایمپلنت در بلوار مدیریت  از پیوند استخوان کمک می گیرند.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت به پیچ هایی که از جنس تیتانیوم ساخته می شوند، گفته می شود که این تیتانیوم ها در استخوان فک جای گذاری می شود و به کمک آن می توان دندان از دست رفته را ترمیم کرد. ایمپلنت های دندانی در بلوار آیت الله کاشانی به صورت یک پارچه و یا دو پارچه هستند و توسط پیچ اتصال قسمت تاج و ریشه به هم وصل می شوند.

انواع ایمپلنت دندان در بلوار آیت الله کاشانی

کاشت ایمپلنت دندان در این مرکز به دو صورت تک مرحله ای و دو مرحله ای انجام می شود. اما در هر دو مرحله متخصصان دندانپزشکی بدون درد آن را با دقت کامل و مهارت کار می گذارند. روند کار در هر دو مرحله به صورت زیر می باشد.

 

 • ایمپلنت تک مرحله ای: این روش شامل قرار دادن یک ایمپلنت بلندتر در استخوان فک بوده که دندانپزشک آن را به گونه ای کار می گذارد که سطح ایمپلنت از سطح لثه بالاتر باشد. به شکلی که بعد از بخیه کردن و بستن لثه، سر ایمپلنت بیرون بوده و با چشم قابل مشاهده است. با این روش پس از گذشت چند ماه پس از بهبودی بدون نیاز برای آشکار سازی سر ایمپلنت به جراحی لثه با لیزر، می توان اباتمنت را متصل کرد.

 

 • ایمپلنت دو مرحله ای: پروسه و فرایند ایمپلنت دندان دو مرحله ای در بلوار آیت الله کاشانی شامل جراحی لثه با لیزر برای قرارگیری ایمپلنت در استخوان فک و بخیه زدن لثه دارد. پس از طی چند ماه یک جراحی جزئی در مرکز ایمپلنت ایران جهت ترمیم و چسباندن کناره های لثه انجام می شود.

 

انواع برندهای ایمپلنت دندان در بلوار آیت الله کاشانی

جنس ایمپلنت دندان از تیتانیوم خالص و یا آلیاژ تیتانیوم تهیه شده و فرایند ساخت آن بسیار پیچیده می باشد. فراموش نکنید که هر چه کیفیت تیتانیوم ایمپلنت بالاتر و کیفیت ساخت آن بهتر باشد هزینه ایمپلنت دندان نیز بالاتر خواهد رفت.

در سراسر دنیا کشورهای صاحب سبک زیادی همانند آمریکا، سوئیس، آلمان، ایتالیا، سوئد، فرانسه وجود دارد که ایمپلنت دندان را بعنوان برند معتبر و قیمت بالا می سازند. کشوری مانند کره جنوبی ایمپلنت دندان درجه 2 را کمی اقتصادی تر و ارزان تر می سازد.

اما به طور کلی برندهای ایمپلنت دندان که بعنوان برند درجه اول شناخته شده اند شامل موارد زیر است:

 • ITI Strumann سوئیس
 • Zimmer Bioear آمریکا
 • Astra Bioear سوئد
 • Xive آلمان
 • Biomet 3i آمریکا

فاکتور های تاثیر گذار هزینه ایمپلنت

فراموش نکنید که عوامل زیادی در قیمت ایمپلنت تاثیر گذار است مانند:

 • جنس ایمپلنت دندان
 • کشور سازنده ایمپلنت دندان
 • نوع متریال
 • زمان کاشت ایمپلنت
 • تخصص دندانپزشک
 • شرایط پزشکی خود بیمار

مراحل کاشت ایمپلنت دندان در مرکز ایمپلنت ایران

مشاوره اولیه دندانپزشکی (مرحله اول)

قبل از انجام خدمات دندانپزشکی بدون درد نه تنها ایمپلنت دندان بلکه عصب کشی دندان، کشیدن دندان عقل، جراحی لثه با لیزر، کامپوزیت دندان، لمینت دندان، کشیدن دندان و دیگر موارد، نیاز است حتما با دندانپزشک ایمپلنت در بلوار فرهنگ  مشورت شود.

در طول این مشورت، بررسی های جامع و تخصصی و رادیوگرافی اشعه ایکس از دهان انجام خواهد شد. پس از انجام این کارها متخصص دندانپزشکی برنامه درمان را تجویز کرده و در خصوص زمانبندی و مراحل آن با شما صحبت خواهد کرد.

در صورتی که نیاز به پیوند استخوان باشد یا نه در طول این مشاوره به شما گفته می شود. چنانچه نیاز به پیوند استخوان داشته باشید هزینه ایمپلنت دندان در مرکز ایمپلنت ایران تغییر خواهد کرد.

پیوند استخوان و کشیدن دندان

زمانی که متخصص دندانپزشکی تشخیص دهد که شما نیاز به پیوند استخوانی دارید، بایستی پیوند را انجام دهید و 4 تا 12 ماه صبر کنید تا استخوان به درستی ترمیم و پیوند بخورد. اگر بدون توجه به این مرحله پیش روید ایمپلنت دندان پس زده می شود.

جای گذاری ایمپلنت دندان

یکی از مراحل کاشت ایمپلنت دندان قرارگیری ایمپلنت دندان در صادقیه طی مراحل خاصی انجام می شود به این شکل که پیچ فلزی به عنوان لنگر برای پروتز در استخوان کار گذاشته می شود. طول زمان این فرایند 1 الی 2 ساعت بوده که به صورت جراحی بدون درد قابل انجام است.

زمان بهبودی پس از قرار گیری ایمپلنت در استخوان می تواند تا 5 ماه برای فک پایین و 7 ماه برای فک بالا طول بکشد. مرحله بعدی ایمپلنت دندان پس از بهبودی کامل دهان امکان پذیر است.

قرار گیری تاج موقت (هیلینگ کپ)

مرحله بعدی زمانی آغاز می شود که ایمپلنت ها به استخوان به طور کامل متصل شوند. این مرحله شامل قرار دادن تاج موقت یا یک هیلینگ کپ است. دندانپزشک ماهر مرکز ایمپلنت ایران تاج موقت را بر روی سر ایمپلنت گذاشته تا بافت لثه به نحو مناسبی بهبود پیدا کند. هیلینگ یک قطعه فلزی است که کمک می کند لثه ها از ایمپلنت دور نگه داشته شود. این قطعه بایستی 10 تا 14 روز باقی بماند.

قرارگیری اباتمنت در ایمپلنت دندان

متخصص دندانپزشکی ایران ایمپلنت در بلوار آیت الله کاشانی ایمپلنت را به ایمپلنت پیچ کرده تا از تاج به خوبی پشتیبانی کند. پس از آن برای دندان مصنوعی همانند دندان طبیعی فرد باشد یک تاج موقت کار گذاشته می شود. این در حالی است که شما روند بهبودی را طی می کنید. زمان نگهداری تاج موقت 4 تا 6 ماه می باشد.

قرارگیری تاج دائمی در ایمپلنت دندان

پایان کار زمانی است که تاج دائمی توسط دندانپزشک ایمپلنت در سعادت آباد بر روی دندان قرار می گیرد. تاج که بعنوان بخش مهمی از ایمپلنت دندان شناخته شده یا به داخل اباتمنت پیچ شده و یا در جای خود چسبیده می شود. به نظر برخی دندانپزشک ها، انتخاب گزینه دوم بهتر می باشد زیرا سوراخ پیچ می تواند در برخی از زاویه ها قابل مشاهده باشد.

انواع تاج دندان در ایمپلنت دندان

 • تاج قابل جابجایی : این نوع به صورت دندان مصنوعی قابل جابجایی بوده که با رنگ سفید و موارد پلاستیکی صورتی رنگ همانند دندان طبیعی ساخته می شود. این دندان به طور معمول بر روی یک قالب فلزی نصب می شود. تمیز کردن تاج قابل جابجایی برای افراد راحت می باشد زیرا به راحتی می توانید آن را از دهان خارج کنید و بشویید.

 

 • تاج ثابت برای ایمپلنت دندان : زمانی که شما تاج ثابت را از مرکز ایمپلنت در بلوار پاکنژاد انتخاب می کنید یعنی یک دندان دائمی و غیر قابل جابجایی را کار گذاشته اید. تاج ثابت به این شکل بوده که دندان مصنوعی با پیچ به اباتمنت وصل شده یا با کمک چسب به آن چسبانده می شود. نحوه نگهداری از تاج ثابت با تاج قابل جابجایی بسیار متفاوت است.

مراقبت های پس از ایمپلنت دندان در بلوار آیت الله کاشانی

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان بسیار حائز اهمیت است و  با مراقبت می توانید روند درمان و ترمیم بخیه را پس از ایمپلنت سرعت ببخشید. اولین کار استراحت کامل و عدم انجام فعالیت های سنگین حداقل تا 48 ساعت پس از انجام ایمپلنت دندان است.

برای کم کردن تورم از کمپرس یخ استفاده شود. بیماری های عفونی لثه را جدی بگیرید و از خوردن مشروبات الکلی و کشیدن سیگار به طور جدی چشم پوشی کنید. جهت شستشوی دهان از دهانشویه با آب ولرم استفاده شود. مسواک مخصوص ایمپلنت را تهیه کنید و از مسواک زدن با برس سفت جدا خودداری کنید. خوردن غذاهای نرم در طول هفته اول درمان بسیار مهم است و از خوردن مواد غذایی سفت و آجیل پرهیز کنید.

سن مناسب برای ایمپلنت دندان

برای اینکه بتوان از ایمپلنت برای ترمیم دندان های از دست رفته استفاده کرد، باید تا 18 سالگی صبر کرد و سپس بعد از سن 18 سالگی که اسکلت صورت شکل کامل خود را پیدا می کند برای استفاده از ایمپلنت اقدام کرد.

اما در صورت استفاده از ایمپلنت از سن 18 سال به بالا مشکلی برای فرد ایجاد نمی شود.

اگر پیش از سن مناسب برای ایمپلنت، از آن استفاده شود چه مشکلی پیش می آید؟

در صورتی که اشخاص برای ترمیم دندان های خود با استفاده از ایمپلنت اقدام کنند، مشکلاتی برای آنها ممکن است که ایجاد شود. در بسیاری از مواقع استفاده از ایمپلنت پیش از سن مناسب برای آن باعث می شود که بریج ایمپلنت مانع از رشد اسکلت دندان شود و در نتیجه صورت حالت غیر طبیعی پیدا می کند.

به صورت کلی لازم به ذکر است که پیش از سن 18 سالگی از ایمپلنت فقط به صورت تک دندان می توان استفاده کرد اما در این صورت نیز باید بعد از 18 سالگی ایمپلنت تعویض شود تا اندازه آن با دندان هایی که در مجاورت دندان مورد نظر قرار دارند، متناسب واقع گردد.

موفقیت ایمپلنت دندان در بلوار آیت الله کاشانی چه قدر است؟

بر اساس تحقیقات انجام شده موفقیت حاصل از ایمپلنت دندان 97 درصد گزارش شده است و تنها در 3 درصد امکان بروز مشکل در خصوص استفاده از ایمپلنت وجود خواهد داشت که در این موارد نیز به جای پیوند خوردن ایمپلنت به استخوان، ایمپلنت ها  به بافت لثه ای پیوند می خورند که در این صورت باید ایمپلنت از دندان خارج شود و مجددا ایمپلنت جدیدی باید کاشته شود.

ایمپلنت فوری چیست؟

در برخی از مواقع در هنگام استفاده از ایمپلنت این امکان وجود دارد که بتوان بلافاصله تاج را به ریشه متصل کرد اما در این حالت احتمال شکست عملیات تا میزان 20 درصد افزایش پیدا می کند.

در نتیجه برای انجام این کار باید طول و عرض استخوان به اندازه مناسبی باشد و تراکم استخوان به گونه ای باشد که بتوان ایمپلنت را با نیروی 60 نیوتن بست. این نوع ایمپلنت باید دارای پروتز کوتاهی باشد که در هنگام جویدن به فیکسچر فشار وارد نشود و از جنس کامپوزیت و یا آکریل باشد.

استفاده از ایمپلنت فوری برای 6 دندان جلویی بهتر است زیرا این دندان ها از نظر زیبایی ظاهری در شرایط خاص تری قرار دارند و در نواحی خلفی به خاطر افزایش فشار بهتر است که این کار انجام نگردد.

شرایط لازم برای استفاده از ایمپلنت فوری در بلوار آیت الله کاشانی

برای استفاده از این نوع ایمپلنت باید شرایط ذکر شده در قسمت زیر وجود داشته باشد:

 • وجود داشتن 6 میلی متر عرض استخوان برای دندان های قدامی و فک پایین
 • وجود داشتن 13 میلی متر طول مفید برای استخوان ها
 • تراکم استخوانی از نوع تیپ یک و یا دو
 • گیر اولیه به میزان 13 الی 60 نیوتن
 • رعایت کردن بهداشت دهان و دندان
 • عدم وجود براکسیزم

مدت زمان لازم برای جوش خوردن ایمپلنت دندان چه قدر است؟

به صورت کلی برای جوش خوردن ایمپلنت دندان به مدت زمانی در حدود 3 ماه برای فک پایین و مدت زمان 5 ماه برای فک بالا مورد نیاز است. این یک قانون کلی است ولی اگر شخص مورد نظر برای فک بالا جراحی لیفت سینوس انجام داده باشد، لازم است که این شخص به مدت یک الی دو ماه بیشتر از مدت زمان ذکر شده در قسمت فوق برای جوش خوردن ایمپلنت فرصت داشته باشد.

کلینیک دندانپزشکی ایران ایمپلنت

دوستان عزیز کلینیک ایران ایمپلنت واقع شده در شهرک غرب تهران، آماده ارائه خدمات مختلف دندانپزشکی از قبیل: ایمپلنت، لیفت لثه، کامپوزیت، لمینت و … به شما عزیزان است.

این مجموعه دارای سابقه فعالیت بسیار زیادی در شهر تهران است و تمامی امور خود را با کمک دندانپزشکان بسیار ماهر و با تجربه و با بهره گیری از امکانات و تجهیزات جدید انجام می دهد.

در صورت مراجعه به این مرکز می توانید از رضایتمندی کافی برای انجام امور خود بهره مند شوید.

سخن پایانی

با در نظر گرفتن مطالبی که در خصوص ایمپلنت دندان در بلوار آیت الله کاشانی برای شما عزیزان ذکر کردیم، به شما توصیه می کنیم که اگر قصد دارید به انجام دادن ایمپلنت دندان بپردازید، تمامی این موارد را در نظر بگیرید و با یک دندانپزشک با تجربه و ماهر مشورت کنید و سپس در نهایت برای استفاده از ایمپلنت اقدام نمایید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها