ایمپلنت بایکان Bicon چیست؟


آیا می دانید بایکان چیست و توسط کدام کشور ساخته می شود؟ آیا از مزایای ایمپلنت بایکان مطلع هستید؟ آیا می دانید هزینه ایمپلنت بایکان چه قدر است؟

در این مطلب قصد داریم که در خصوص ایمپلنت بایکان با شما عزیزان صحبت کنیم و تمامی موارد مهم و ضروری در رابطه با این نوع ایمپلنت را برایتان مطرح نماییم. پس برای کسب اطلاع از این موارد با ما در مرکز ایران ایمپلنت همراه باشید.

ایمپلنت چیست؟

در رابطه با اینکه ایمپلنت چه می باشد باید برای افرادی که با این روش آشنایی ندارند، بگوییم که ایمپلنت روشی برای ترمیم دندان های از دست رفته است که در این روش از یک پایه فلزی از جنس تیتانیوم استفاده می شود که این پایه در داخل استخوان فک قرار می گیرد و پس از گذشت مدت زمان مشخصی پایه به استخوان فک جوش می خورد و با آن ادغام می شود.

لازم به ذکر است که استفاده از تیتانیوم برای ساخت پایه ایمپلنت باعث می شود که این روش از سازگاری خوبی با بدن برخوردار باشد و هیچ گونه عارضه ای برای اشخاص ایجاد نکند.

پس از اینکه پایه ایمپلنت در داخل استخوان فک جایگذاری می شود، روکش مورد نظر برای آن نصب می گردد که برای اتصال روکش به پایه یا از نصب اباتمنت استفاده می شود و یا آن را به کمک چسب مخصوص و یا سمان به پایه متصل می کنند.

روکش ایمپلنت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا این بخش از ایمپلنت همان قسمتی است که قابل مشاهده است و زیبایی دندان ها به این بخش بستگی دارد.

انواع برند های ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت به طور کلی توسط کشور های مختلفی ساخته می شود و به بازار سراسر جهان راه پیدا می کند. بدین معنا که کشور های مختلفی در جهان ایمپلنت را با برند های مختلف می سازند که برندهای ایمپلنت ساخته شده در جهان بر اساس کشور سازنده و کیفیت به صورت زیر طبقه بندی می شوند:

برند آمریکایی دارای رتبه اول در جهان است

انواع برند ایمپلنت که در آمریکا ساخته می شوند، دربر گیرنده رتبه اول در سراسر جهان هستند زیرا این نوع ایمپلنت ها بالاترین کیفیت و ماندگاری را در مقایسه با ایمپلنت های کشور های دیگر به خود اختصاص داده اند و طرفداران انواع آن در سراسر جهان بسیار زیاد است.

برند اروپایی دارای رتبه دوم در جهان است

برند های اروپایی ایمپلنت که توسط کشور های اروپایی آلمان، ایتالیا، فرانسه، انگلیس و سوئیس ساخته می شوند دارای رتبه دوم هستند و پس از ایمپلنت های آمریکایی جایگاه دوم را به خود در سراسر جهان اختصاص می دهند. این نوع ایمپلنت ها نیز کیفیت بسیار بالایی دارند اما کیفیت آنها در مقایسه با ایمپلنت های آمریکایی کمتر است.

برند آسیایی رتبه سوم در جهان است

رتبه سوم برند ایملپنت در جهان نیز به ایمپلنت هایی تعلق می گیرد که توسط کشور های آسیایی یعنی کشور چین، ایران و کره ساخته می شوند. این نوع ایمپلنت ها کیفیت پایین تری در مقایسه با ایمپلنت های اروپایی و آمریکایی دارند اما در میان آنها ایمپلنت های کره ای ویژگی های بهتری دارد.

حال با در نظر گرفتن انواع برند ایمپلنت در جهان باید بگوییم که ایمپلنت بایکان که موضوع مورد نظر ما در این مقاله است از انواع ایمپلنت های آمریکایی به حساب می آید.

ایمپلنت بایکان Bicon چیست؟

ایمپلنت بایکان Bicon زمانی که توسط شرکت آمریکایی و به مدیریت بایکان توماس دریکسل در سال 1980ساخته شد، کسی تصورش را نمی کرد که یک روز به عنوان بهترین جنس و برند ایمپلنت در بیشتر اقسی نقاط جهان به کار گرفته شود. ایمپلنت دندان را زمانی مورد استفاده قرار می دهند که فرد در اثر اتفاقات گوناگون از جمله عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، بیماری های لثه و یا ضربات شدید تصادف از دست بدهد. در طی چند دهه اخیر وجود ایمپلنت دندان مانند دیگر خدمات دندانپزشکی از قبیل کامپوزیت دندان، لمینت دندان، روکش دندان و دیگر موارد طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. کاشت و هزینه ایمپلنت دندان بخصوص کاشت و هزینه ایمپلنت بایکان Bicon برای هر فرد بسته به شرایط خاص خود متفاوت می باشد. در ادامه متخصص مرکز ایران ایمپلنت توضیحات بیشتری در مورد تفاوت ایمپلنت دندان با پروتز دندان ارائه خواهد کرد.

ایمپلنت دندان بدون درد یکی از بهترین روش ها و متدهای جایگزین کردن دندان های از دست رفته می باشد. در گذشته های نه چندان دور از بین رفتن دندان به معنای درست کردن دندان مصنوعی (دندان پروتزی) بود که هر کدام دردسرهای خاص خود را داشتند. اما با سرکار آمدن ایمپلنت دندان بخصوص ایمپلنت بایکان Bicon دیگر نگرانی خاصی به جز هزینه کاشت ایمپلنت دندان برای بیمار نخواهد داشت. تنوع ایمپلنت دندان به مرور زمان به حدی شد که انتخاب بهترین ایمپلنت دندان برای هر فردی و گاهی حتی خود متخصص ایمپلنت سخت می شود. در این میان بایکان توماس دریکسل در بوستون آمریکا شروع به ساخت ایمپلنت بایکان Bicon نمود و توانست محصول بی نظیری را به جامعه دندانپزشکی ارائه نماید. تلاش و پشتکار بایکان به حدی بود که در سراسر دنیا برای خود کاربران وفاداری رابدست آورد.

سیستم ایمپلنت بایکان چگونه است؟

شاید به تصور خیلی از بیماران تمامی ایمپلنت ها شبیه هم می باشند اما باید خاطر نشان کرد که ایمپلنت بایکان با دیگر خانواده های ایمپلنت تفاوت خاصی دارد. ایمپلنت Bicon به این صورت است که حالت اسکرولس دارد و نسبت به دیگر مدلها دارای طول کوتاهتری می باشد. جنس فیکسچر و اباتمنت های بکار رفته در این  مدل از تیتانیوم بوده و با بدن بیمار سازگاری خوبی دارد. عدم ایجاد آلرژی و حساسیت نیز از دیگر دلایل استفاده از این آلیاژ می باشد.

به طور عادی ایمپلنت Bicon از دو سطح Integra-Ti و Integra-CP (پوشیده از هیدروکسی آپاتیت) ساخته شده است. در نظر داشته باشید که تمامی فیکسچرهایی که به ایران وارد می شود از سطح تشکیل شده از هیدروکسی اپاتیت می باشد.

در طی آزمایش های خاصی که بروی ایمپلنت Bicon انجام شده است به این نتیجه رسیده اند که در ناحیه گردن فیکسچر پلتفرم به صورت Slope Shoulder طراحی شده تا در رسوب استخوان بر روی طوق فیکسچر تسریع صورت گیرد.

برای اینکه لثه و پاپیلا حفظ شود متخصص ها از Implant abutment platform استفاده می کنند و  برای ایجاد زیبایی و کانتور طبیعی سطح مقطع اباتمنت به صورت نیم کروی ساخته می شود.

از دیگر ویژگی هایی که باعث شده است ایمپلنت بایکان Bicon نسبت به دیگر انواع ایمپلنت خاص تر باشد وجود سه گروه Max 2.5 ، Short  و Narrow می باشد که کار کاربران خود را آسان نموده است. در این میان وجود فیکسچر نرو برای قسمت های جلویی دندان و قرار دادن اوردنچر ساخته شده است.

هر کدام از فیکسچرهایی که مورد استفاده قرار می گیرد در راستای ایجاد سوددهی برای ایمپلنتولوژیست، لابراتواریست و متخصص پروتز و حتی خود بیمار می باشد.

علت استفاده از ایمپلنت Bicon

بدون شک وجود هر کدام از انواع ایمپلنت دندان ها برای ایجاد راحتی و آسایش بیمار می باشد. اما هر کدام بسته به نوع و کاربردی که دارند می توانند این امتیاز را به صورت کم یا زیاد ارائه دهند. در کل می توان گفت که از ایمپلنت بایکان Bicon برای کاهش هزینه ها، مدت زمات لازم برای کاشت و همچنین به حداقل رسیدن عوارض احتمالی برای بیمار می باشد. از سوی دیگر علت انتخاب را می توان به سهولت کار متخصص نیز اختصاص داد. در برخی موارد شاهد هستیم که برای کاشت ایمپلنت نیاز است که جراحی دومی نیز صورت گیرد. در این حالت هر چند هزینه ایمپلنت بایکان Bicon جدا محاسبه می شود اما از سوی دیگر دارای کمترین خطر احتمالی برای بیمار می باشد.

ایمپلنت بایکان

قیمت ایمپلنت بایکان Bicon

قیمت ایمپلنت کره ای و  بایکان Bicon مانند دیگر انواع ایمپلنت ایرانی و خارجی دارای تعرفه های خاصی می باشد. بسته به مراکز درمانی یا مراکز خصوصی این هزینه ها متغیر خواهد بود. ایمپلنت دندان یک راه نجات بخش برای افرادی می باشد که در اثر اتفاقات ناگوار مانند بیماری های خاص، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و یا ضربات شدید دندان خود را از دست داده اند. استفاده روزافزون از کاشت انواع دندان مصنوعی تا حد زیادی استرس را از بیماران کم کرده است اما وجود بهترین روش تحت عنوان کاشت ایمپلنت آمریکایی در این میان نقش مهمی را ایفا کرده است. هزینه و قیمت ایمپلنت بایکان Bicon را می توان براساس فاکتورهای زیادی تخمین زد.

آیا قیمت ایمپلنت بایکان Bicon  متاثر از قیمت نرخ و دلار است؟

همان طور که می دانید این نوع ایمپلنت از برند های آمریکایی است و باید از کشور آمریکا به کشور ما وارد شود. در نتیجه به صورت حتم قیمت این نوع ایملپنت با نرخ دلار و ارز مرتبط است و اگر در جامعه با افزایش نرخ دلار مواجه شویم، حتما قیمت این نوع ایمپلنت نیز افزایش پیدا می کند.

در نتیجه اگر قصد دارید که از ایمپلنت بایکان استفاده کنید، به نرخ روز ارز و دلار توجه کنید.

قیمت ایمپلنت بایکان و تورم

همان طور که می دانید ایران از محدود کشورهایی است که با مشکل تورم مواجه است به صورتی که نرخ تورم در کشور از میزان صد در صد نیز گذشته است و به 300 درصد رسیده که این میزان در مقابل سایر کشور ها که نرخ تورم در آنها صفر است، بسیار زیاد است و مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده است.

از جمله این مشکل ها باید به مسائلی اشاره کرد که اشخاص در هنگام تهیه ایمپلنت  و استفاده از روش های درمانی با آن مواجه هستند. قیمت ایمپلنت مانند: سایر امور درمانی و یا زیبایی در سال های مختلف متفاوت است به صورتی که هزینه مورد نیاز برای این روش نه تنها نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است، بلکه در طول یک سال نیز ممکن است که چندین بار شاهد افزایش قیمت باشیم.

با این وجود توصیه ما به شما عزیزان این است که اگر قصد استفاده از این روش را دارید هر چه زودتر برای انجام این کار اقدام کنید.

مرکز دندانپزشکی ایران ایملپنت و ایمپلنت بایکان

عزیزان اگر قصد دارید که برای استفاده از این نوع ایمپلنت به کلینیک ایران ایمپلنت مراجعه کنید که از بهترین کلینیک های تهران است، باید بدانید که این کلینیک قادر است تا بهترین برند های ایمپلنت مانند: بایکان را برای شما عزیزان مورد استفاده قرار دهد.

اما ایران ایمپلنت در صورتی می تواند این ایمپلنت را مورد استفاده قرار دهد که واردات ایمپلنت بایکان در کشور با مشکل رو به رو نشده باشد و تحت تاثیر مسائل سیاسی و اقتصادی بین دو کشور با مشکل تهیه آن رو به رو نباشیم.

اگر قصد دارید که از این موضوع اطمینان حاصل کنید، با شماره تماس های کلینیک که در وب سایت درج شده است تماس حاصل فرمایید و از ارائه این نوع ایمپلنت در مرکز ایران ایمپلنت اطمینان حاصل کنید.

مزایای ایمپلنت Bicon

مزایای ایمپلنت بایکان Bicon به حدی بوده که بیمار را مجبور به پرداخت هزینه دندانپزشکی کاشت ایمپلنت در سال1400 می نماید. برخی از این مزایا شامل

  • عملکرد فوری با ثبات اولیه بالا
  • منعطف بودن جراحی
  • کمک به درمان بهتر
  • بازدید و معاینه بالینی کمتر
  • مدت زمان کم درمان
  • افزایش رضایت بیمار

سخن پایانی

ایمپلنت بایکان Bicon می تواند به عنوان دندان طبیعی برای سال های طولانی مورد استفاده قرار گیرد. اما در نظر داشته باشید که برای رسیدن به این نقطه نیاز است که مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت Bicon را کاملا ججدی گرفت. چنانچه در خصوص مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت بایکان Bicon  و تفاوت ایمپلنت دندان با روکش دندان سوال خاصی مدنظر  بود می توانید با شماره های مرکز تماس حاصل نمایید. پرسنل مجرب و کارکشته آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها