ایمپلنت ایتالیایی

ایمپلنت ایتالیایی
آنچه می‌خوانید! ...

ایمپلنت های ایتالیایی به دلیل کیفیت بالا، تنوع محصولات، ظرافت طراحی و سابقه درخشان، در میان محبوب ترین برندهای ایمپلنت در جهان قرار دارند. این ایمپلنت ها توسط شرکت های پیشرو در ایتالیا با استفاده از تکنولوژی های نوین و مواد اولیه مرغوب تولید می شوند.

آیا ایمپلنت ایتالیایی مرغوب است؟ انواع ایمپلنت های ایتالیایی چه قیمتی دارند؟ کامپوزیت دندان و ایمپلنت کشور ایتالیا با کیفیت است؟ ایمپلنت دندان چیست؟

همان طور که می دانید ایمپلنت نوعی روکش دندان است که با استفاده از آن می توان به ترمیم دندان ها پرداخت و زیبایی آن ها را حفظ کرد. ایمپلنت ها از متریال های مختلفی ساخته می شوند و شرکت های مختلفی برای ساخت آنها در سراسر جهان اقدام می کنند که یکی از کشور های سازنده ایمپلنت، ایتالیا است.

شرکت های دیگری که به ساخت ایمپلنت دندان می پردازند در کشور هایی نظیر: آلمان، سوئیس، سوئد، اسپانیا، فرانسه، آمریکا، کره، چین و ایران قرار دارند و هر کدام از این کشور ها و شرکت ها نوعی ایمپلنت را تولید می کنند که مرغوبیت آن با شرکت ها و کشور های دیگر متفاوت است.

آیا ایمپلنت ایتالیایی مرغوب است؟

انواع ایمپلنت های ایتالیایی در گروه مرغوب ترین ایمپلنت ها در سراسر جهان قرار دارند. به صورت کلی ایمپلنت دندان در جهان به سه دسته:

 1. آمریکایی
 2. اروپایی
 3. آسیایی

تقسیم می شوند که ایمپلنت های ایتالیایی در گروه ایمپلنت های اروپایی قرار دارند و تمامی ایمپلنت های اروپایی که توسط کشور های مختلف در قاره اروپا ساخته می شوند، از نظر کیفیت و مرغوبیت در سطح دوم جهانی قرار می گیرند.

از این رو می توان ایمپلنت های ایتالیایی را در رتبه دوم و بعد از ایمپلنت های آمریکایی در نظر گرفت.

مزایای ایمپلنت ایتالیایی

 • کیفیت ساخت بالا: ایمپلنت‌های ایتالیایی از مرغوب‌ترین مواد اولیه، اعم از تیتانیوم خالص، ساخته می‌شوند. این امر، استحکام و طول عمر ایمپلنت را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد.
 • تنوع برند: ایتالیا، مهد برندهای مشهور و شناخته‌شده در زمینه ایمپلنت است. تنوع برند در ایمپلنت‌های ایتالیایی، امکان انتخاب ایمپلنت مناسب با نیازها و شرایط هر بیمار را فراهم می‌کند.
 • زیبایی و ظرافت: ایمپلنت‌های ایتالیایی با طراحی ظریف و دقیق، ظاهری طبیعی و مشابه دندان‌های طبیعی دارند. این امر، زیبایی و اعتماد به نفس شما را به ارمغان می‌آورد.
 • سازگاری بالا: ایمپلنت‌های ایتالیایی با بافت لثه و استخوان فک سازگاری بالایی دارند. این امر، احتمال بروز عفونت و عوارض جانبی را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد.
 • سرعت بالا در درمان: با استفاده از ایمپلنت‌های ایتالیایی، می‌توان در مدت زمانی کوتاه، دندان‌های از دست رفته را ترمیم کرد و لبخندی زیبا را به شما هدیه داد.

برندهای مطرح ایمپلنت ایتالیایی

ایمپلنت های ایتالیایی توسط شرکت های مختلفی در این کشور تولید می شوند و از این رو انواع مختلفی از ایمپلنت های ایتالیایی وجود دارد که برخی از آنها دارای کیفیت بیشتری در مقایسه با سایر برند ایمپلنت هستند.

به صورت کلی انواع این برند های ایتالیایی عبارتند از:

1) برند سوییدن اند مارتینا MARTINA & SWEDEN :

این برند در سال 1972 تولید شده است و در ساخت این نوع ایمپلنت ها از تکنولوژی های جدیدی مانند لیزر و نانو استفاده می شود.

محصولات مختلفی توسط این برند تولید می شوند که عبارتند از: ایمپلنت دندانی، پروتز دندانی ایمپلنت، چسب و کامپیوزیت ترمیمی، سیلیکون ها، پروتز های دندانی ایمپلنت و ….

 • این برند از مواد نانو و لیزر در تولید ایمپلنت‌های خود استفاده می‌کند که به افزایش استحکام و طول عمر ایمپلنت، و همچنین بهبود جوش خوردن ایمپلنت با استخوان فک کمک می‌کند.
 • تنوع محصولات این برند، امکان انتخاب ایمپلنت مناسب برای شرایط مختلف دهان و دندان را فراهم می‌کند.
 • برند سوییدن اند مارتینا، سابقه طولانی در تولید ایمپلنت دارد و به عنوان یکی از برندهای معتبر در این زمینه شناخته می‌شود.

2) برند SRL ITALIA LEADER :

در ساخت برند SRL ITALIA LEADER نیز از تکنولوژی های بسیار جدیدی استفاده شده است که از جمله این تکنولوژی های جدید می توان به لیزر و نانو اشاره کرد که به کار گیری این تکنولوژی ها باعث طبیعی تر جلوه کردن ایمپلنت می شود.

 • این برند، ایمپلنت‌های باکیفیت و مقرون به صرفه‌ای را ارائه می‌دهد.
 • ایمپلنت‌های این برند، از تیتانیوم خالص ساخته می‌شوند و به دلیل طراحی دقیق، ثبات و استحکام بالایی دارند.
 • برند SRL ITALIA LEADER، تنوع بالایی در محصولات خود دارد و ایمپلنت‌های مناسب برای انواع شرایط دهان و دندان را ارائه می‌دهد.

3) برند GEASS :

این برند ایمپلنت دندان دارای سابقه ای بیش از 30 سال است که ایمپلنت های ساخته شده توسط این کمپانی بسیار ساده و کاربر پسند هستند و به دلیل سادگی آنها افراد بسیار زیادی از آنها استقبال می کنند.

 • این برند، ایمپلنت‌های پیشرفته‌ای را با استفاده از تکنولوژی‌های نوین تولید می‌کند.
 • ایمپلنت‌های این برند، دارای سطحی هستند که به رشد سلول‌های استخوانی کمک می‌کند و سرعت اتصال ایمپلنت به استخوان فک را افزایش می‌دهد.
 • برند GEASS، برای ایمپلنت‌های خود گارانتی بلندمدت ارائه می‌دهد.

4) برند CARE JDENTAL :

این برند از جمله برند های ایمپلنت جدید ایتالیایی است که تولیدات خود را به تازگی آغاز کرده است. این برند دارای طراحی هایی متفاوتی در ساخت ایمپلنت دندان است.

تمامی این برند های ذکر شده در قسمت فوق از جمله برند های ایتالیایی هستند که از میان آنها برند سوییدن اند مارتینا MARTINA & SWEDEN از جمله معروف ترین و بهترین ایمپلنت های ایتالیایی است که به عنوان یکی از بهترین برند های اروپایی نیز شناخته می شود.

 • این برند، ایمپلنت‌های باکیفیت و اقتصادی را به بازار عرضه می‌کند.
 • ایمپلنت‌های این برند، از مواد اولیه مرغوب ساخته می‌شوند و دارای طراحی ظریف و دقیقی هستند.
 • برند CARE JDENTAL، خدمات پس از فروش و پشتیبانی کاملی را ارائه می‌دهد.

آیا ایمپلنت ایتالیایی در ایران قابل استفاده است؟

خوشبختانه باید در این خصوص به شما عزیزان بگوییم که انواع برند های معتبر جهانی در خصوص ساخت ایمپلنت دندان از جمله ایمپلنت هایی که از نوع ایتالیایی هستند در ایران نیز قابل تهیه و قابل استفاده می باشند و به ایمپلنت با گارانتی معروف هستند

برای ترمیم دندان ها توسط این نوع از ایمپلنت ها باید به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه شود که ایمپلنت های ساخته شده توسط کشور ایتالیا را به بیمار ارائه بدهند.

اما نکته ای که باید به آن اشاره شود این است که در کشور ایران انواع ایمپلنت های چینی، ایمپلنت کره ای و ایمپلنت ایرانی در مقایسه با انواع ایتالیایی و یا ایمپلنت آمریکایی رایج تر هستند و بیشتر مردم استفاده از این نوع ایمپلنت ها را به دلیل قیمت مناسب تر آنها ترجیح می دهند.

ایمپلنت ایتالیایی در چه مواقعی نباید استفاده شوند؟

از عواملی که برای انتخاب برند ایمپلنت باید به آنها توجه داشت، این است که آیا در زمان کاشت ایمپلنت به جراحی برای پیوند استخوان نیاز است و یا خیر.

زیرا در این صورت بهتر است که از ایمپلنت های درجه یک مانند: ایمپلنت های آمریکایی و آلمانی استفاده شود.

کیفیت و استحکام استخوان دندان نیز در انتخاب برند ایمپلنت دندان تاثیر گذار است و در صورتی که استخوان ها ضعیف باشند باز هم استفاده از ایمپلنت های درجه یک مناسب تر است.

اما چنانچه کیفیت استخوان دندان مناسب باشد و برای ترمیم دندان نیازی به جراحی پیوند استخوان نباشد، می توان با خیال آسوده از انواع برند های ایتالیایی برای ترمیم دندان استفاده کرد.

موارد منع استفاده از ایمپلنت ایتالیایی:

 1. بیماری‌های خاص: افراد مبتلا به بیماری‌های خاص، مانند دیابت کنترل نشده، پوکی استخوان شدید، یا بیماری‌های قلبی عروقی، ممکن است کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت ایتالیایی نباشند.
 2. مصرف داروهای خاص: مصرف برخی داروها، مانند داروهای ضد انعقاد خون، می‌تواند خطر خونریزی و عوارض جانبی ایمپلنت را افزایش دهد.
 3. کیفیت نامناسب استخوان فک: اگر استخوان فک بیمار تحلیل رفته باشد یا تراکم کافی نداشته باشد، ممکن است ایمپلنت ایتالیایی به درستی در استخوان فک جای نگیرد و لق شود.
 4. عفونت دهان و دندان: وجود عفونت در دهان و دندان، می‌تواند خطر شکست ایمپلنت را افزایش دهد.

قیمت ایمپلنت ایتالیایی

از آنجایی که معتبر ترین ایمپلنت ها در جهان ایمپلنت آلمانی و آمریکایی هستند، انواع ایمپلنت های ایتالیایی نیز هزینه بیشتری در مقایسه با سایر ایمپلنت ها نظیر: کره ای و چینی و … دارند، زیرا از خانواده ایمپلنت های اروپایی به حساب می آیند.

نوع خدمات هزینه (به تومان)
ایمپلنت دندان 7 الی 30 میلیون تومان

استفاده از شرایط پرداخت اقساطی

عده بسیار زیادی از افراد در جامعه تمایل دارند که برای ترمیم دندان های خود از انواع ایمپلنت های معتبر و با کیفیت مانند: ایمپلنت ایتالیایی استفاده کنند اما بسیاری از این افراد توانایی پرداخت هزینه مورد نیاز برای این نوع ایمپلنت را ندارند.

از این رو چنین اشخاصی می خواهند بدانند که آیا می توان هزینه این نوع ایمپلنت دندان را به صورت اقساطی پرداخت کرد و یا خیر؟

در پاسخ این سوال باید گفته شود که خوشبختانه امروزه بسیاری از کلینیک های دندانپزشکی با در نظر گرفتن هزینه زیاد انجام عملیات مختلف دندانپزشکی، این امکان را برای بیماران فراهم کرده اند تا هزینه مورد نیاز را به صورت اقساطی پرداخت کنند.

در نتیجه اشخاصی که از عهده پرداخت این هزینه بر نمی آیند، می توانند به چنین کلینیک هایی مراجعه کنند و ایمپلنت ایتالیایی را به صورت اقساطی مورد استفاده قرار دهند.

شرایط اقساط ایمپلنت ایتالیایی چگونه است؟

معمولا شرایطی که بهترین متخصص ایمپلنت و مراکز دندانپزشکی برای پرداخت اقساطی بیماران در نظر می گیرند، متفاوت است و این موضوع به کلینیک مربوطه بستگی دارد.

به عنوان مثال:

اکثر کلینیک های دندانپزشکی پرداخت اقساطی را به سه قسط تقسیم می کنند که نیمی از آن را در ابتدای کار از بیمار دریافت می کنند، نیمی از آن را در اواسط مراحل کاشت ایمپلنت دندان دریافت می نمایند و قسط سوم را نیز در آخرین مرحله کاشت دریافت می کنند.

اما برخی دیگر از کلینیک ها نیز هزینه را در اقساط بیشتر از بیمار دریافت می کنند و آن را به 4 الی 5 قسط تقسیم می نمایند.

همچنین لازم به ذکر است که تعداد زیادی از کلینیک های دندانپزشکی از بیمارانی که بیمه درمانی ندارند، هزینه را به صورت چکی نیز دریافت می کنند.

سخن پایانی

لازم به ذکر است که شاید ایمپلنت با لیزر هزینه بالایی داشته باشند، اما در صورت استفاده از آنها می توان سال ها به خوبی حتی پایان عمر از ایمپلنت کاشته شده بر روی دندان استفاده کرد و به همین دلیل استفاده از انواع این ایمپلنت های مرغوب توسط پزشکان توصیه می شود.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
2 دیدگاه ها
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی شجاعی میاندرق
2 سال قبل

سلام من ایمپلنت، دندان اسیا انجام دادم، به من قیمت پنج و چهارصد را داد بعد هزینه کشیدن و بخیه رو جدا گرفت ایا کشیدن و بخیه با ایمپلنت حساب نمیشه؟

آنچه می‌خوانید! ...
بیشتر بخوانید ...