آیا ایمپلنت ایتالیایی مرغوب است؟

ایمپلنت ایتالیایی

ایمپلنت ایتالیایی


ایمپلنت ایتالیایی

آیا ایمپلنت ایتالیایی مرغوب است؟ انواع ایمپلنت های ایتالیایی چه قیمتی دارند؟ کامپوزیت دندان و ایمپلنت کشور ایتالیا با کیفیت است؟ ایمپلنت دندان چیست؟

همان طور که می دانید ایمپلنت در شهرک غرب نوعی روکش دندان است که با استفاده از آن می توان به ترمیم دندان ها پرداخت و زیبایی آن ها را حفظ کرد. ایمپلنت ها از متریال های مختلفی ساخته می شوند و شرکت های مختلفی برای ساخت آنها در سراسر جهان اقدام می کنند که یکی از کشور های سازنده ایمپلنت، ایتالیا است.

شرکت های دیگری که به ساخت ایمپلنت می پردازند در کشور هایی نظیر: آلمان، سوئیس، سوئد، اسپانیا، فرانسه، آمریکا، کره، چین و ایران قرار دارند و هر کدام از این کشور ها و شرکت ها نوعی ایمپلنت را تولید می کنند که مرغوبیت آن با شرکت ها و کشور های دیگر متفاوت است.

آیا ایمپلنت ایتالیایی مرغوب است؟

انواع ایمپلنت های ایتالیایی در گروه مرغوب ترین ایمپلنت ها در سراسر جهان قرار دارند. به صورت کلی ایمپلنت در جهان به سه دسته آمریکایی، اروپایی و آسیایی تقسیم می شوند که ایمپلنت های ایتالیایی در گروه ایمپلنت های اروپایی قرار دارند و تمامی ایمپلنت های اروپایی که توسط کشور های مختلف در قاره اروپا ساخته می شوند، از نظر کیفیت و مرغوبیت در سطح دوم جهانی قرار می گیرند.

از این رو می توان ایمپلنت های ایتالیایی را در رتبه دوم و بعد از ایمپلنت های آمریکایی در نظر گرفت.

انواع ایمپلنت ایتالیایی

ایمپلنت های ایتالیایی توسط شرکت های مختلفی در این کشور تولید می شوند و از این رو انواع مختلفی از ایمپلنت های ایتالیایی وجود دارد که برخی از آنها دارای کیفیت بیشتری در مقایسه با سایر برند ایمپلنت هستند.

به صورت کلی انواع این برند های ایتالیایی عبارتند از:

  • برند سوییدن اند مارتینا MARTINA & SWEDEN : این برند در سال 1972 تولید شده است و در ساخت این نوع ایمپلنت ها از تکنولوژی های جدیدی مانند لیزر و نانو استفاده می شود. محصولات مختلفی توسط این برند تولید می شوند که عبارتند از: ایمپلنت دندانی، پروتز دندانی ایمپلنت، چسب و کامپیوزیت ترمیمی، سیلیکون ها، پروتز های دندانی ایمپلنت و ….
  • برند SRL ITALIA LEADER : در ساخت برند SRL ITALIA LEADER نیز از تکنولوژی های بسیار جدیدی استفاده شده است که از جمله این تکنولوژی های جدید می توان به لیزر و نانو اشاره کرد که به کار گیری این تکنولوژی ها باعث طبیعی تر جلوه کردن ایمپلنت می شود.
  • برند GEASS : این برند ایمپلنت دارای سابقه ای بیش از 30 سال است که ایمپلنت های ساخته شده توسط این کمپانی بسیار ساده و کاربر پسند هستند و به دلیل سادگی آنها افراد بسیار زیادی از آنها استقبال می کنند.
  • برند CARE JDENTAL : این برند از جمله برند های ایمپلنت جدید ایتالیایی است که تولیدات خود را به تازگی آغاز کرده است. این برند دارای طراحی هایی متفاوتی در ساخت ایمپلنت است.

تمامی این برند های ذکر شده در قسمت فوق از جمله برند های ایتالیایی هستند که از میان آنها برند سوییدن اند مارتینا MARTINA & SWEDEN از جمله معروف ترین و بهترین ایمپلنت های ایتالیایی است که به عنوان یکی از بهترین برند های اروپایی نیز شناخته می شود.

 

ایمپلنت ایتالیایی

مزایای ایمپلنت دندان

با توجه به کیفیت  و مرغوبیت موجود در انواع برند های ایمپلنت آمریکایی تولید شده در کشور ایتالیا، می توان مزایایی را برای آنها در نظر گرفت که این مزایا عبارتند از:

  • حفظ زیبایی دندان های فرد
  • توانایی داشتن دندان هایی با ظاهر بسیار طبیعی
  • امکان استفاده از ایمپلنتهای ایتالیایی تا پایان عمر و بدون بروز مشکل
  • به کار گیری تکنیک های جدید در ساخت این نوع از ایمپلنت ها که باعث می شود فرد در حین جراحی دندان، کمتر دچار درد و مشکل شود و همچنین نتیجه کار تمیز تری را داشته باشد.
  • و …

ایمپلنت ایتالیایی با کدام کشور ها رقابت دارد؟

ایمپلنت هایی که توسط این کشور ساخته می شوند، از نظر مرغوبیت و کیفیت با برخی از برند های دیگر مختص به کشور های دیگر دارای رغابت هستند.

به عنوان مثال: انواع ایمپلنتها را می توان با ایمپلنت هایی که توسط کشور های فرانسه و اسپانیا ساخته می شوند برابر دانست که باید گفته شود تمامی این برند ها از جمله برند های درجه دوم ساخت ایمپلنت در جهان هستند و برند های درجه یک ایمپلنت به انواع برند های: آلمانی، ایمپلنت ایرانی ، آمریکایی و ایمپلنت سوئیسی تعلق پیدا می کنند.

با این وجود می توان گفت که استفاده از انواع ایمپلنت های آمریکایی و یا اروپایی دارای ویژگی های تقریبا یکسانی هستند که استفاده از هر کدام از آنها برای افراد مناسب است و با کمک آنها می توان به خوبی برای ترمیم دندان ها اقدام کرد.

آیا ایمپلنت ایتالیایی در ایران قابل استفاده است؟

خوشبختانه باید در این خصوص به شما عزیزان بگوییم که انواع برند های معتبر جهانی در خصوص ساخت ایمپلنت از جمله ایمپلنت هایی که از نوع ایتالیایی هستند در ایران نیز قابل تهیه و قابل استفاده می باشند و به ایمپلنت با گارانتی معروف هستند

برای ترمیم دندان ها توسط این نوع از ایمپلنت ها باید به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه شود که ایمپلنت های ساخته شده توسط کشور ایتالیا را به بیمار ارائه بدهند.

اما نکته ای که باید به آن اشاره شود این است که در کشور ایران انواع ایمپلنتهای چینی، کره ای و ایرانی در مقایسه با انواع ایتالیایی و یا آمریکایی رایج تر هستند و بیشتر مردم استفاده از این نوع ایمپلنت ها را به دلیل قیمت مناسب تر آنها ترجیح می دهند.

ایمپلنت ایتالیایی در چه مواقعی نباید استفاده شوند

از عواملی که برای انتخاب برند ایمپلنت باید به آنها توجه داشت، این است که آیا در زمان کاشت ایمپلنت به جراحی برای پیوند استخوان نیاز است و یا خیر. زیرا در این صورت بهتر است که از ایمپلنت های درجه یک مانند: ایمپلنت های آمریکایی و آلمانی استفاده شود.

کیفیت و استحکام استخوان دندان نیز در انتخاب برند ایمپلنت تاثیر گذار است و در صورتی که استخوان ها ضعیف باشند باز هم استفاده از ایمپلنت های درجه یک مناسب تر است.

اما چنانچه کیفیت استخوان دندان مناسب باشد و برای ترمیم دندان نیازی به جراحی پیوند استخوان نباشد، می توان با خیال آسوده از انواع برند های ایتالیایی برای ترمیم دندان استفاده کرد.

قیمت ایمپلنت ایتالیایی

از آنجایی که معتبر ترین ایمپلنت ها در جهان ایمپلنت آلمانی و آمریکایی هستند، انواع ایمپلنت های ایتالیایی نیز هزینه بیشتری در مقایسه با سایر ایمپلنت ها نظیر: کره ای و چینی و … دارند، زیرا از خانواده ایمپلنت های اروپایی به حساب می آیند.

به صورت کلی قیمت ایمپلنت آمریکایی و هزینه مورد نیاز برای استفاده از انواع برند های ایمپلنت ایتالیایی در حدود سه الی چهار میلیون تومان است که در این میان برند سوییدن اند مارتینا MARTINA & SWEDEN به عنوان گران قیمت ترین ایمپلنت ایتالیایی در نظر گرفته می شود.

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت ایمپلنت ایتالیایی چیست؟

علاوه بر موارد ذکر شده در قسمت فوق، لازم به ذکر است که عواملی وجود دارند که این عوامل بر روی قیمت ایمپلنت در سعادت آباد برای هر فردی تاثیر گذار هستند و باعث می شوند که قیمت ایمپلنت دندان ایتالیایی برای هر فردی متفاوت باشد. برخی از این عوامل از قبیل زیر هستند:

تعداد دندان هایی که باید برای فرد مورد نظر ایمپلنت شوند

هزینه ایمپلنت بر اساس هر یک واحد دندانی محاسبه می شود، از این رو هر چه تعداد دندان هایی که هر شخصی قصد ایمپلنت کردن آن را دارد بیشتر باشد، هزینه نیز به میزان آن افزایش پیدا می کند.

نوع برند ایمپلنت ایتالیایی و شرکت سازنده آن

همان طور که در قسمت های فوق ذکر شد، ایمپلنت های ایتالیایی توسط برند های مختلفی در این کشور ساخته می شوند که برخی از این برند ها مانند: برند سوییدین اند مارتینا کیفیت بسیار بهتری دارند و برخی دیگر از کیفیت پایین تری برخوردار هستند. از این رو شرکت سازنده ایمپلنت در ایتالیا در قیمت ایمپلنت ایتالیایی تاثیر گذار است.

نرخ روز یورو

با توجه به اینکه انواع ایمپلنت ایتالیایی باید به صورت وارداتی به کشور وارند شوند، هزینه مورد نیاز برای تهیه آنها توسط کشور ایران، متاثر از نرخ روز یورو است و با افزایش قیمت یورو در ایران، ایمپلنت های ایتالیایی نیز گران تر می شوند و در صورت کاهش قیمت یورو، این نوع ایمپلنت نیز کاهش قیمت پیدا می کند.

پس هنگامی که قصد دارید از انواع ایمپلنت ایتالیایی استفاده کنید، به قیمت روز یورو توجه نمایید.

کلینیک مورد نظر

در خصوص دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت ایمپلنت ایتالیایی می توان به هزینه مربوط به کلینیک دندانپزشکی اشاره کرد. کلینیک های دندانپزشکی بر اساس، تجهیزات و امکاناتی که در اختیار بیماران قرار می دهند و بر اساس منطقه ای که کلینیک در آن واقع شده است، هزینه متفاوتی را از بیمار دریافت می کنند.

در این خصوص پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که برای ترمیم دندان های خود توسط ایمپلنت، به کلینیک هایی مراجعه کنید که از امکانات و تجهیزات کافی برخوردار باشند تا آرامش شما در حین جراحی بیشتر باشد و نتیجه کاشت ایمپلنت برایتان موفقیت آمیز تر باشد.

بیمه درمانی

یکی دیگر از مسائلی که بر روی هزینه ایمپلنت کره ای اثر دارد، بیمه درمانی است. همان طور که می دانید در زمان های گذشته تر امکان پرداخت هزینه های دندانپزشکی توسط بیمه های درمانی وجود نداشت. اما اخیرا این امکان فراهم شده که در برخی از زمینه ها هزینه دندانپزشکی را با بیمه پرداخت کرد.

در نتیجه عزیزانی که قصد دارند از ایمپلنت ایتالیایی استفاده کنند، می توانند با در اختیار داشتن بیمه های تکمیلی که خدمات دندانپزشکی را شامل می شود، میزان مشخصی از هزینه دندانپزشکی که توسط بیمه تعیین شده است را به وسیله بیمه پرداخت نمایند.

در  رابطه با بیمه های درمانی باید به این نکته نیز اشاره کرد، که برخی از این بیمه ها هزینه را به صورت کامل تقبل می کنند و برخی دیگر نیمی از هزینه را متقبل می ش

وند.

کارت تخفیف پزشکی

از مسائل دیگری که بر روی هزینه ایمپلنت ایتالیایی تاثیر دارد، کارت تخفیف پزشکی است که به وسیله این کارت تخفیف می توان از کلینیک های مورد نظر و طرف قرار داد با کارت تخفیف، میزان قابل توجهی تخفیف در امور دندانپزشکی دریافت کرد و حتی از خدمات آن برای ایمپلنت اقساطی بهره برد.

آیا می توان ایمپلنت ایتالیایی را به صورت قسطی مورد استفاده قرار داد؟

عده بسیار زیادی از افراد در جامعه تمایل دارند که برای ترمیم دندان های خود از انواع ایمپلنت های معتبر و با کیفیت مانند: ایمپلنت ایتالیایی استفاده کنند اما بسیاری از این افراد توانایی پرداخت هزینه مورد نیاز برای این نوع ایمپلنت را ندارند.

از این رو چنین اشخاصی می خواهند بدانند که آیا می توان هزینه این نوع ایمپلنت را به صورت اقساطی پرداخت کرد و یا خیر؟

در پاسخ این سوال باید گفته شود که خوشبختانه امروزه بسیاری از کلینیک های دندانپزشکی با در نظر گرفتن هزینه زیاد انجام عملیات مختلف دندانپزشکی، این امکان را برای بیماران فراهم کرده اند تا هزینه مورد نیاز را به صورت اقساطی پرداخت کنند.

در نتیجه اشخاصی که از عهده پرداخت این هزینه بر نمی آیند، می توانند به چنین کلینیک هایی مراجعه کنند و ایمپلنت ایتالیایی را به صورت اقساطی مورد استفاده قرار دهند.

شرایط اقساط ایمپلنت ایتالیایی چگونه است؟

معمولا شرایطی که بهترین متخصص ایمپلنت و مراکز دندانپزشکی برای پرداخت اقساطی بیماران در نظر می گیرند، متفاوت است و این موضوع به کلینیک مربوطه بستگی دارد. به عنوان مثال: اکثر کلینیک های دندانپزشکی پرداخت اقساطی را به سه قسط تقسیم می کنند که نیمی از آن را در ابتدای کار از بیمار دریافت می کنند، نیمی از آن را در اواسط مراحل کاشت ایمپلنت دریافت می نمایند و قسط سوم را نیز در آخرین مرحله کاشت دریافت می کنند.

اما برخی دیگر از کلینیک ها نیز هزینه را در اقساط بیشتر از بیمار دریافت می کنند و آن را به 4 الی 5 قسط تقسیم می نمایند.

همچنین لازم به ذکر است که تعداد زیادی از کلینیک های دندانپزشکی از بیمارانی که بیمه درمانی ندارند، هزینه را به صورت چکی نیز دریافت می کنند.

سخن پایانی

لازم به ذکر است که شاید ایمپلنت با لیزر هزینه بالایی داشته باشند، اما در صورت استفاده از آنها می توان سال ها به خوبی حتی پایان عمر از ایمپلنت کاشته شده بر روی دندان استفاده کرد و به همین دلیل استفاده از انواع این ایمپلنت های مرغوب توسط پزشکان توصیه می شود.

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی شجاعی میاندرق
مهدی شجاعی میاندرق
4 ماه قبل

سلام من ایمپلنت، دندان اسیا انجام دادم، به من قیمت پنج و چهارصد را داد بعد هزینه کشیدن و بخیه رو جدا گرفت ایا کشیدن و بخیه با ایمپلنت حساب نمیشه؟