لوگو ایران ایمپلنت

آیا دندان عقل باعث عفونت گوش میشود؟

آیا دندان عقل باعث عفونت گوش میشود؟
آنچه در این مقاله می خوانید!

آیا دندان عقل باعث عفونت گوش میشود؟ دندان عقل و درد گوش و گلو چه ارتباطی با هم دارند؟ درمان سریع دندان درد و گوش درد چگونه است؟ بهترین قرص برای عفونت گوش و دندان چیست؟ گوش درد بعد از کشیدن دندان عقل چه شرایطی خواهد داشت؟ در صورت عفونت آیا قبل از جراحی دندان عقل باید قرص مصرف کنیم؟

بهترین زمان جراحی دندان عقل چه موقعی است؟

در ایران ایمپلنت با ما همراه بمانید تا به بررسی این موارد بپردازیم و تاثیر دندان عقل بر روی گوش را دریابیم.

عفونت گوش با وجود دندان عقل [مسئله جدی!]

دندان عقل همانند سایر دندان هایی که در فک انسان رشد می کنند به مراقبت نیاز دارد و از آنجایی که وضعیت این دندان معمولا متفاوت از سایر دندان های دیگر است امکان نفوذ باکتری و ذرات غذا به داخل آن بیشتر خواهد بود. به همین دلیل این دندان نیز میتوانند موجب عفونت شود و به درمان نیاز پیدا خواهد کرد.

چنانچه عفونت به وجود آمده در دندان عقل مورد درمان قرار نگیرد امکان سرایت کردن آن به بخش های دیگر بدن نظیر گوش وجود دارد و میتواند منجر به عفونت گوش شود.

به صورت کلی

عفونت کردن دندان عقل بسیار خطرناک است و اگر مورد درمان قرار نگیرد حتی میتواند منجر به مرگ افراد نیز بشود زیرا عفونت به خون سرایت می کند و به قلب راه می یابد.

دندان عقل و درد گوش و گلو چه ارتباطی با هم دارند؟

دندان عقل و درد گوش و گلو به میزان زیادی به هم مرتبط هستند و التهاباتی که در دندان ایجاد می شود در اکثر مواقع این بخش ها را نیز درگیر می کند و باعث بروز درد در گلو و گوش می شود. به نحوی که بیمار نمی داند کدام یک از این موارد عامل بروز درد هستند.

در نتیجه باید در این شرایط به پزشک مراجعه کرد تا مشخص شود که علت درد از کجا است و درمان آن چه می باشد.

در اغلب این مواقع بروز چنین درد ها و التهاباتی که در این سه بخش از بدن به شکل مشترک به وجود می ایند از دندان و وضعیت وخیم آن نشات می گیرند و باید برای درمان به دندانپزشک مراجعه کرد.

آیا دندان عقل باعث عفونت گوش میشود
آیا دندان عقل باعث عفونت گوش میشود؟

درمان سریع دندان درد و گوش درد

از آنجایی که درد دندان عقل و سرایت آن به گوش می تواند خطرناک و نشان دهنده عفونت باشد، بهترین راه برای درمان سریع دندان درد و گوش درد مراجعه به دندانپزشک است تا عملیات برای درمان هر چه سریع تر انجام شود و وضعیت بیمار بهبود یابد.

بهترین قرص برای عفونت گوش و دندان

همان طور که می دانید قرص و داروهای زیادی وجود دارند که برای برطرف کردن درد مورد استفاده قرار می گیرند. اما بهترین قرص برای عفونت گوش و دندان در ابتدا قرص چرک خشک کن است که به کمک آن عفونت به وجود آمده در دندان از بین برود و بتوان برای درمان قطعی دندان عقل اقدام کرد.

علاوه بر آن قرص اریترومایسین نیز یکی دیگر از انواع قرص هایی است که برای عفونت گوش و دندان می توان استفاده کرد و به عنوان بهترین دارو در این زمینه شناخته می شود زیرا این قرص ضد میکروب و آنتی بیوتیک است و برای درمان های کوتاه مدت عفونت های باکتریایی مورد استفاده قرار می گیرد.

در نتیجه اریترومایسین عفونت و باکتری های ایجاد شده در دهان را از بین می برد و در درمان دندان عقل و مشکلات ناشی از آن مناسب واقع می گردد.

گوش درد بعد از کشیدن دندان عقل

گوش درد بعد از کشیدن دندان عقل یک امر کاملا طبیعی است که به عنوان عوارض کشیدن دندان عقل محسوب می شود و در صورت مواجه شدن با این مشکل جای هیچ نگرانی نیست.

دندان عقل خصوصا دندان های عقلی که در فک بالا وجود دارند معمولا به استخوان اصلی فک متصل هستند و به همین دلیل کشیدن این دندان ها بر روی گوش تاثیر می گذارد و میتواند موجب بروز گوش درد شود.

از طرف دیگر به دلیل باز بودن طولانی مدت دهان در حین جراحی دندان عقل معمولا بعد از جراحی با درد گوش همراه خواهیم بود که پزشک با تجویز قرص مسکن این مشکل را تحت کنترل قرار می دهد.

در مورد دندان عقل بیشتر بدانید!

دندان عقل یکی از انواع دندان هایی است که در دهان انسان رشد می کند و در فک به وجود می آید؛ اما این دندان شرایط متفاوتی از سایر دندان های موجود در فک دارد و برخلاف سایر دندان ها وجود آن در فک ضروری و لازم نیست بلکه حتی در اکثر مواقع باعث بروز مشکل نیز می شود.

از این جهت اغلب مواقع و برحسب شرایط افراد پزشکان توصیه می کنند که دندان عقل از دهان خارج شود تا از آسیب هایی که به سایر دندان ها وارد می کند و مشکلات متعددی که توسط این دندان به وجود می آیند جلوگیری به عمل آید.

یکی از مهمترین و خطرناک ترین مشکلات مربوط به دندان عقل عفونت کردن آن است که باید حتما مورد پیگیری  و درمان قرار بگیرد در غیر این صورت مشکلات و عوارض زیادی ایجاد می کند.

گوش درد بعد از کشیدن دندان عقل

انواع دندان عقل چیست؟

دندان عقل از انواع دندان هایی است که در دهان رشد می کنند اما این دندان به خودی خود دارای سه نوع مختلف از قبیل زیر است:

  • دندان عقل آشکار: دندان عقل شکار به دندانی گفته می شود که به صورت کامل در دهان رشد می کند و تمامی بخش های آن از لثه خارج می شوند و همچون یک دندان عادی در دهان قرار می گیرد.
  • دندان عقل نهفته: دندان عقل نهفته به نوعی از دندان عقل می گویند که به صورت کامل در زیر لثه گرفتار می شود و هیچ یک از بخش های آن از لثه خارج نمی شود به همین دلیل معمولا تشخیص وجود این دندان در لثه سخت است و با عکسبرداری میتوان متوجه آن شد.

از طرف دیگر این دندان خطرات زیادی برای سایر دندان ها به همراه دارد. بنابراین می بایست با تشخیص پزشک جراحی دندان عقل نهفته انجام شود.

  • دندان عقل نیمه نهفته: دندان عقل نیمه نهفته به گونه ای است که تمامی بخش های آن قادر به خارج شدن از لثه نیستند بلکه نیمی از آن از لثه خارج می شود و نیمی دیگر در داخل فک و زیر لثه گیر می افتد.

سخن پایانی

ایران ایمپلنت یکی از بهترین مراکزی است که میتوانید از طریق آن برای جراحی دندان عقل اقدام کنید و از مشکلات و عوارض عفونت دندان عقل که به گوش و گلو سرایت می کنند جلوگیری به عمل اورید.

در صورتی که به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه نیاز دارید یا قصد دارید در مورد انواع ایمپلنت دندان آلمانی و بهترین روکش ایمپلنت سوالی بپرسید از طریق تلفن های تماسی که در سایت درج شده است با ما در ارتباط باشید.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
فرم درخواست مشاوره

ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه در این مقاله می خوانید!