لوگو ایران ایمپلنت

هزینه ایمپلنت فوری

آنچه در این مقاله می خوانید!

فن آوری های کاشت دندان هر روز در حال تغییر و به روز شدن است. ایمپلنت دندان فوری یکی از این متدها بوده که این روزها طرفداران خاص خود را بدست آورده است. در این میان هزینه ایمپلنت فوری یا حتی هزینه ایمپلنت دندان معمولی از معدود سوال هایی است که فرد به محض ورود به مرکز ایران ایمپلنت از متخصص های مرکز می پرسد.

هزینه ایمپلنت فوری بسته به شرایط دندان و فک فرد و نیازهایی که برای کاشت نیاز است هزینه را مشخص می کند. متخصص مرکز ایمپلنت ایران به طور کامل درخصوص هزینه ایمپلنت فوری شرح می دهد.

ایمپلنت دندان فوری چیست؟

ایمپلنت فوری یکی از روش های کاشت دندان است که به محض کشیدن دندان، توسط متخصص ایمپلنت در فک فرد قرار می گیرد. البته باید در نظر داشت براساس تشخیص متخصص می توان ایمپلنت را پس از دو هفته نیز کاشت. ایمپلنت فوری پس از ارزیابی و معایناتی که دندانپزشک انجام می دهد در فک کاشته می شود.

در صورتی که

فرد واجد شرایط باشد متخصص اقدام به کاشت خواهد نمود. تمام مراحل ایمپلنت فوری در یک روز انجام می شود و نیازی نیست که فرد برای مدتی پروسه کاشت را طی کند. زمانی که فرد ایمپلنت معمولی را انجام می دهد بایستی یک وقفه 3 تا 6 ماهه را پشت سر بگذراند.

ایمپلنت فوری زمانی بسیار جوابگو خواهد بود که دندان های فرد شکسته و یا درحال از بین رفتن باشد یعنی هنوز رشه های دندان وجود دارد. در این حالت کاشت ایمپلنت فوری یک گزینه مناسب خواهد بود. برای افرادی که از نبود دندان رنج می برند تقبل هزینه ایمپلنت فوری یک گزینه بسیار خوب است.

مراحل کاشت ایمپلنت فوری

در صورتی که دندان شکسته در دهان بیمار وجود داشته باشد متخصص با تکنیک های خاص دندانپزشکی برای کشیدن آن اقدام خواهد کرد. در این شرایط بافت اطراف لثه حفظ شده و به متخصص این اجازه را می دهد به بهترین شیوه ممکن کاشت را انجام دهد.

به محض کشیدن دندان آسیب دیده یک ایمپلنت دندان در محل قرار می گیرد. چنانچه فرد از تراکم استخوان برخوردار نباشد واجب است از مواد پیوند استخوان استفاده کند. با کمک این مواد اطراف ایمپلنت به طور کامل پر شده و خطوط طبیعی آن حفظ خواهد شد.

در مرحله بعدی

بلافاصله بعد از عمل جراحی یک تاج دندان کار گذاشته می شود. بازهم با تشخیص متخصص اگر این مورد امکان پذیر نباشد تاج دندان بعد از چند روز قرار می گیرد. از سوی دیگر یک محافظ دندان البته قابل جابجایی برای بیمار توصیه می شود.

پس از آنکه ایمپلنت فوری با ساختار استخوان پیوند محکم برقرار کرد متخصص تاج دندان دائمی را کار می گذارد. با تقبل هزینه ایمپلنت فوری به نوعی شما صاحب دندان طبیعی خواهید شد.

طول عمر ایمپلنت یک روزه

مزایا و کاربردهای ایمپلنت اقساطی بر هیچکس پوشیده نیست و تقبل هزینه ایمپلنت فوری یک اقدام مناسب برای جایگزینی دندان های از دست داده است. در صورتی که بیمار به صورت مرتب و روتین وار از ایمپلنت فوری مراقبت کند می تواند حدود 15 تا 20 سال از مزایای آن بهره مند شود.

برای اینکه این مدت زمان را بیشتر از حد نرمال کنید بهتر است بهداشت دهان و دندان به خوبی رعایت شود و هر شش ماه یکبار توسط متخصص دندان ها معاینه شود.

هزینه ایمپلنت فوری

قیمت ایملنت فوری به شرح زیر است:

نوع خدمات قیمت به تومان
ایمپلنت فوری 10 الی 30 میلیون

8 شرط نصب ایمپلنت فوری

نه تنها برای کاشت ایمپلنت معمولی شرایط خاصی مورد نیاز است بلکه برای ایمپلنت فوری و یک روزه نیز باز باید یک سری شرایط فراهم باشد وگرنه کاشت ایمپلنت یک روزه با شکست مواجه خواهد شد. از جمله مواردی که به هنگام نصب ایمپلنت فوری باید به آن دقت کرد شامل موارد زیر است:

 1. عدم مصرف داروهایی که تاثیرات منفی و سوء بر روی کاشت ایمپلنت خواهند گذاشت
 2. عدم ابتلا به بیماری های سیستم ایمنی و یا بیماری های مزمن
 3. وجود تورم، التهاب و عفونت در محل کاشت ایمپلنت یک روزه باعث بروز بیماری های لثه می شود و از سوی دیگر عمل کاشت را با شکست مواجه خواهد کرد
 4. وجود تراکم استخوان در محل کاشت ضروری است
 5. برای کاشت یک روزه نیاز است که متخصص جراحی انجام دهد از این رو داشتن سلامت عمومی الزامی می باشد
 6. وجود بیماری های دیابت و مصرف بی رویه سیگار و مشروبات الکلی توسط بیمار موفقیت کاشت را به حداقل می رساند
 7. کاشت ایمپلنت دندان یک روزه یا فوری برای اشخاصی که عادت به دندان قروچه دارند زیاد مناسب نیست. در صورت ترک این عادت می توانند کاشت را انجام دهند زیرا دندان قروچه باعث ساییده شدن دندان ها به هم و شکسته شدن و ترک خوردن ایمپلنت دندان می شود. علاوه براین دندان قروچه یکی از علل آسیب دیدن دندان های سالم نیز می باشد.
 8. رعایت بهداشت و دندان یکی از نکات ضروری است که بایستی فرد مورد نظر به آن دقت فراوان داشته باشد. استفاده مداوم و روتین وار از مسواک، نخ دندان و دهان شویه، مراجعه به دندانپزشک هر ماه یکبار طول عمر ایمپلنت دندان را بالا می برد. افرادی که پایند این نکات هستند می توانند هزینه ایمپلنت فوری را تقبل کنند

6 مزیت ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه

مزایای ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه :

کاشت ایمپلنت دندان معمولی که دارای یک روال و فرایند طولانی مدت است، مزایای بیشماری را برای فرد خواهد داشت حال تصور کنید که بیمار از ایمپلنت فوری استفاده کند. قطعا مزایایی فراتر از ایمپلنت معمولی را نیز بدست می آورد برخی از این مزایا شامل موارد زیر است:

 1. زودتر از آنچه که فکر می کند دوباره صاحب دندان می شوید
 2. حذف یکی از مراحل جراحی و ادغام دو جراحی در یک جلسه از بارزترین مزایای ایمپلنت یک روزه است که ارزش هزینه ایمپلنت فوری را بالا می برد.
 3. حفظ استخوان در مدت زمان ترمیم پس از کشیدن دندان یکی از مهمترین مزایای ایمپلنت فوری است که متخصص های حرفه ای به آن اشاره دارند. هر چه زمان از دست دادن دندان و کاشت ایمپلنت فوری کمتر باشد احتمال تحلیل رفتن استخوان کمتر خواهد بود.
 4. اعتماد به نفس فرد بالاتر خواهد رفت
 5. درد و عوارض کمتر از دیگر گزینه هایی است که فرد را مشتاق به تقبل هزینه ایمپلنت فوری خواهد کرد.
 6. رفع مشکل تکلم و خوردن از دیگر مزایای کاشت ایمپلنت یک روزه است

ایمپلنت فوری دندان جلو چیست؟

ایمپلنت فوری در علم دندانپزشکی به دو اصطلاح شناخته می شود. ایمپلنت فوری که همزمان با کشیدن دندان عمل کاشت را انجام می دهند و دیگری که باز ایمپلنت فوری نامیده می شود به صورت پروتز بر پایه ایمپلنت و همزمان با کاشت ایمپلنت انجام می شود. ایمپلنت فوری دندان جلو از نوع دوم بوده که برای دندان های جلو مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع ایمپلنت که بیشتر جنبه زیبایی دارد جایگزین دندان شده و زیبایی و ظاهر طبیعی فرد را حفظ می کند. در نظر داشته باشید که نوع اول ایمپلنت فوری برای تمامی دندان های فک مورد استفاده قرار می گیرد. در نظر داشته باشید هزینه ایمپلنت فوری برای دندان های جلویی که نیاز به دقت و مهارت خاصی دارد نسبت به دیگر موارد اندکی گرانتر خواهد بود.

8 عامل موثر بر هزینه ایمپلنت یک روزه

هزینه های دندانپزشکی به صورت ثابت و مشخص تعریف نمی شود بلکه براساس شرایط خاص و اینکه کدام نوع از خدمات شامل بیمار می شود هزینه ها هم متغیر خواهد بود. هزینه ایمپلنت یک روزه یا هزینه ایمپلنت فوری نیز از این قاعده مسثتنی نیست. به عنوان مثال عوامل زیر می تواند در متغیر بودن هزینه ها کارساز باشد:

1) جنس ایمپلنت دندان
2) نوع متریال به کار برده شده در ایمپلنت
3) کشور سازنده ایمپلنت
4) برند و مارک ایمپلنت
5) تجربه و مهارت و از جمله سابقه کاری متخصص ایمپلنت
6) مدت زمان عمل و تعداد جلسات
7) هزینه داروهای بیهوشی (درصورت استفاده از آن)
8) هزینه دستگاه ها و تجهیزات مدرن مورد استفاده

مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت یک روزه

کلید اصلی طول عمر ایمپلنت دندان فوری، نحوه مراقبت شما از ایمپلنت دیجیتال است. برای مراقبت و تمیز نگه داشتن ایمپلنت نیاز است که فرد همانند دندان طبیعی عمل کند.

رعایت بهداشت دهان و دندان، مسواک زدن مرتب و نخ دندان کشیدن روتین وار، مراجعه به دندانپزشکی هر 6 ماه یکبار و دیگر موارد باعث خواهد شد که شما برای مدت های طولانی از مزایای ایمپلنت دندان فوری بهره مند شوید.

پس از کاشت ایمپلنت فوری احتمال ایجاد کمی تورم وجود دارد که تا چند روز احساس ناراحتی خواهید کرد. در این حال متخصص از داروهای مسکن و ضد درد برای کاهش تورم استفاده خواهد کرد.

تفاوت ایمپلنت یک روزه با ایمپلنت معمولی

اگر بخواهیم معایب ایمپلنت با پانچ و یا  تفاوت های ایمپلنت فوری با ایمپلنت معمولی را بگوییم، بایستی گفت، به طور عادی تفاوت خاصی میان این دو روش به جز مدت زمان کاشت آن وجود ندارد.

از نظر علم دندانپزشکی تمامی مراحل کاشت ایمپلنت فوری در طی یک روز قابل انجام است اما مزایا و کاربرد آن با ایمپلنت معمولی تفاوتی ندارد. باید در نظر داشت که هزینه ایمپلنت فوری نسبت به ایمپلنت عادی کمتر خواهد بود. زیرا نیازی به مراجعات پیاپی و مکرر در طول کاشت ایمپلنت نیست.

سخن پایانی

در صورتی که شما نیاز به کاشت ایمپلنت فوری و یا ایمپلنت با پانچ دارید و میخواهید این کار به بهترین نحو انجام شود، بهتر است به مرکز ایمپلنت ایران مراجعه کنید. این مرکز با بهره گیری از تجهیزات مدرن و پیشرفته بهترین ایمپلنت فوری را برای فرد به کار خواهد برد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های مرکز ایران ایمپلنت تماس حاصل فرمایید.

Facebook
LinkedIn
Twitter
Pinterest
Telegram
WhatsApp
فرم درخواست مشاوره

ارسال دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه در این مقاله می خوانید!