قیمت هیلینگ ایمپلنت چه قدر است؟ هیلینگ ایمپلنت چیست؟

قیمت هیلینگ ایمپلنت

قیمت هیلینگ ایمپلنت


هیلینگ ایمپلنت چیست؟ همچنین قیمت هیلینگ ایمپلنت چه قدر است؟ مزایا و مواد غذایی که استفاده از آنها بعد از هیلینگ ایمپلنت ممنوع و مجاز است را در ادامه مطلب بخوانید با ما همراه باشید.

دندان تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی و اعتماد به نفس اشخاص دارد، خصوصا امروزه توجه به زیبایی دندان ها در مقایسه با سال های گذشته بیشتر افزایش پیدا کرده است.

دندان هایی که سلامتی خود را از دست می دهند، افراد را با درد و مشکلات دیگری مانند عفونت دندان مواجه می کنند. چنانچه دندان آسیب دیده درمان نشود و به آن اهمیتی داده نشود، مشکل به وجود آمده در دندان به سایر دندان ها نیز سرایت می کند و می تواند آنها را نیز خراب کند.

در چنین شرایطی اشخاص دیگر نمی توانند دندان خود را ترمیم کنند، بلکه باید دندان را بکشند و از جایگزین برای آنها استفاده نمایند که یکی از این روش ها برای جایگزینی دندان از دست رفته، ایمپلنت کره ای cis است که با استفاده از این روش افراد نه تنها می توانند دندان های از دست رفته خود را جایگزین کنند، بلکه می توانند زیبایی از دست رفته دندان های خود را نیز به دست آورند و حتی دندان هایی زیباتراز دندان های طبیعی خود داشته باشند که یکدست و صاف و زیبا باشد و هیچ گونه کج شدگی و پریدگی و یا بد رنگی نداشته باشد.

چرا ایمپلنت دندان؟

زمانی که می خواهید هزینه مورد نیاز برای ایمپلنت دندان را تخیمن بزنید، باید عوامل مختلف تاثیر گذار بر روی ایمپلنت را بررسی کنید. همچنین گذشته از آن برای دریافت هزینه مورد نیاز برای ایمپلنت دندان در آریاشهر باید هزینه امور وابسته به ایمپلنت مانند: قیمت هیلینگ ایمپلنت و یا جراحی های مورد نیاز لثه و دندان را نیز در نظر بگیرید.

زیرا این عوامل تکمیل کننده فرآیند کاشت انواع ایمپلنت هستند و در صورتی که انجام نشوند، فرآیند کاشت ایمپلنت ناقص خواهد ماند و ممکن است که مشکلاتی از این رو ایجاد شوند.

به عبارت دیگر می توان گفت که ایمپلنت دیجیتال و ترمیم دندان ها با این روش به اجزای دیگری نیز وابسته است که پیش از ایمپلنت باید این اجزا به کار گرفته شوند تا ایمپلنت موثر واقع گردد.

یکی از اجزای جانبی ایمپلنت که در کیفیت کار گذاشتن ایمپلنت بسیار موثر است و باعث افزایش ماندگاری ایمپلنت دندان و کاهش بروز مشکلات دندانی می شود، هیلینگ ایمپلنت است که در این مطلب قصد داریم، در رابطه با این جز ایمپلنت با پانچ و قیمت آن با شما عزیزان صحبت کنیم.

ایمپلنت دندان چیست؟

پیش از اینکه در رابطه با هیلینگ ایمپلنت به شما توضیح دهیم، لازم است که در ابتدا توضیحاتی در خصوص ایمپلنت شرح دهیم تا افرادی که با این روش ترمیم دندان آشنایی ندارند، اطلاعات خوبی در این خصوص به دست آورند.

ایمپلنت یک روزه یکی از روش های ترمیم دندان است که به علت مزایای بی شمار آن امروزه از استقبال خوبی در جهان برخوردار شده است و این روش جایگزین روش های قدیمی برای ترمیم دندان شده است.

ایمپلنت با لیزر به طور کلی از پیچ هایی از جنس فلز ساخته شده است که این پیچ ها با بدن انسان سازگاری دارند و با جراحی لثه در استخوان لثه جای داده می شوند. زمانی که این پیچ ها در جای خود قرار داده می شوند، روکش های ایمپلنت توسط دندانپزشک بر روی آنها نصب می گردد.

ایمپلنت با گارانتی روش بسیار مناسبی برای ترمیم یک الی چند دندان است و به خوبی می تواند جایگزین دندان های از دست رفته شود.

لازم به ذکر است که پایه ایمپلنت از جنس تیتانیوم ساخته می شود و به مدت 3 الی 4 ماه زمان می برد تا استخوان فک به صورت کامل به ایمپلنت جوش بخورد.

مزایای ایمپلنت

ایمپلنت در شهرک غرب برای ترمیم دندان ها دارای مزیت هایی به شرح زیر است:

 • کمک به ترمیم دندان های از دست رفته از یک دندان تا چندین دندان
 • حفظ زیبایی دندان ها
 • افزایش اعتماد به نفس در افراد
 • ماندگاری و دوام بالا
 • طبیعی بودن ایمپلنت و داشتن ظاهری کاملا مشابه به دندان های طبیعی
 • سازگاری ایمپلنت با بدن و عدم ایجاد عوارض
 • و…

هیلینگ ایمپلنت چیست؟

با توجه به مزایایی که استفاده از هیلینگ ایمپلنت دارد، استفاده نکردن از آن توسط پزشکان توصیه نمی شود و در این صورت عمر ایمپلنت کره ای cmi به میزان زیادی کاهش پیدا می کند.

به صورت کلی هیلینگ فلزی گنبدی شکل است که به ایمپلنت دندان متصل می شود و بر روی لثه قرار می گیرد. این فلز گنبدی شکل دارای ارتفاع 2 الی 10 میلی متر است که طول و قطر آنها با هم یکسان نیستند و جنس این فلز از تیتانیوم است.

به کمک هیلینگ ایمپلنت آمریکایی این امکان به وجود می آید که از وارد شدن باکتری ها و یا هر گونه اجسام خارجی به داخل پایه ایمپلنت جلوگیری کرد. همچنین لازم به ذکر است که این فلز گنبدی شکل باعث سالم ماندن ایمپلنت و بافت لثه می شود و به لثه شکل و فرم زیبایی می دهد.

در نتیجه با این وجود اگر از هیلینگ ایمپلنت برای انواع روکش ایمپلنت دندان استفاده شود، ایمپلنت طبیعی تر به نظر می رسد و از رشد لثه بر روی ایمپلنت نیز جلوگیری به عمل می آید.

 

قیمت هیلینگ ایمپلنت

 

قیمت هیلینگ ایمپلنت

قیمت هیلینگ ایمپلنت همانند قیمت ایمپلنت کره ای نیز مانند امور بسیار زیاد دیگری متاثر از عوامل مختلفی است و زمانی می توان هزینه دقیق آن را تعیین کرد که عوامل تاثیر گذار تحت بررسی های لازم قرار گرفته باشند.

به عنوان مثال: از عواملی که بر روی هزینه هیلینگ ایمپلنت تاثیر می گذارند می توان به این موارد اشاره کرد:

 • تعداد مراحلی که برای هیلینگ ایمپلنت مورد نیاز است : که در این خصوص باید بگوییم معمولا این فلز گنبدی شکل را در دو مرحله بر روی ایمپلنت قرار می دهند اما باز هم ممکن است که به دلایل مختلفی این دو مرحله بیشتر و یا کمتر شود.
 • متریال و موادی که برای هیلینگ ایمپلنت مورد استفاده قرار می گیرند : هر چه متریال به کار گرفته شده گران قیمت تر و با کیفیت تر باشد، هزینه مورد نیاز برای هیلینگ ایمپلنت نیز افزایش پیدا می کند.

متریال مورد استفاده برای هیلینگ ایمپلنت نیز عبارتند از: فلز تیتانیوم، زیرکونیا و پلی اکسید متیلن

 • استفاده و یا عدم استفاده از کارت تخفیف پزشکی : بسیاری از افراد برای انجام امور دندانپزشکی خود از کارت های تخفیف استفاده می کنند که در این صورت میزان بسیار قابل توجهی از مبلغ مورد نیاز برای هیلینگ دندان آنها کم می شود. در نتیجه کارت تخفیف را می توان از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت هیلینگ ایمپلنت دانست.
 • متخصص بودن و یا نبودن پزشک : معمولا پزشکانی که متخصص ایمپلنت هستند، در انجام امور ماهر تر می باشند و از این رو دستمزد آنها نیز بیشتر خواهد بود اما در عین حال نتیجه حاصل از هیلینگ ایمپلنت در نزد آنها نیز رضایت بخش تر خواهد بود.
 • بیمه های درمانی : برخی از شاخه های دندانپزشکی توسط برخی از بیمه های تکمیلی تحت پوشش قرار می گیرند و افراد با استفاده از این بیمه های تکمیلی می توانند هیلینگ ایمپلنت را با پرداخت مبلغ کمتری انجام دهند. از این رو بیمه های درمانی نیز از جمله عوامل تاثیر گذار در قیمت هیلینگ ایمپلنت هستند.
 • دولتی و یا خصوصی بودن کلینیک دندانپزشکی : معمولا کلینیک های دولتی دارای نرخ های دولتی و پایین تری در مقایسه با کلینیک های آزاد هستند و هزینه انجام عملیات مختلف در آنها کمتر می باشد.

با این وجود اگر هیلینگ ایمپلنت در کلینیک های دولتی انجام شود، هزینه مورد نیاز برای انجام این کار تا حد زیادی کمتر از کلینیک های خصوصی خواهد شد.

 • شهر و منطقه : از عوامل دیگری که بر روی قیمت هیلینگ ایمپلنت تاثیر می گذارند، می توان به شهر و منطقه اشاره کرد. هزینه انجام هیلینگ ایمپلنت در شهر های مختلف ممکن است که به صورت متفاوت باشد و معمولا در شهر های بزرگ هزینه مورد نیاز برای ایمپلنت در سعادت آباد بیشتر است.
 • هزینه لابراتوار: برخی از اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت مانند هیلینگ باید در لابراتوار ساخته شوند که با این وجود هزینه لابراتوار از مواردی است که به هزینه ایمپلنت دندان افزوده می شود.
 • تعداد دندان ها و نوع دندان ها : در صورتی که از ایمپلنت سوئیسی و هیلینگ دندان برای یک و یا چند دندان استفاده شود، هزینه ایمپلنت تغییر می کند زیرا قیمت کلی ایمپلنت بر اساس هر یک واحد دندان محاسبه می شود.

همچنین لازم به ذکر است که اگر از ایمپلنت برای دندان های جلو استفاده شده باشد، هزینه آن با ایمپلنت دندان های عقبی متفاوت خواهد بود.

 • نکته ای در رابطه با قیمت هیلینگ ایمپلنت : در این بخش باید به شما عزیزانی که قصد دارید دندان های خود را با ایمپلنت ترمیم کنید بگوییم که شاید استفاده از هیلینگ ایمپلنت در حال حاضر باعث افزایش هزینه ایمپلنت اقساطی برای شما شود، اما از آنجایی که این محصول باعث می شود تا دوام و ماندگاری ایمپلنت افزایش پیدا کند، باعث می شود تا هزینه های ایمپلنت در طولانی مدت برای شما کاهش یابد زیرا در این صورت نیازی به ترمیم دندان های ایمپلنت شده خود نخواهید داشت.

پس حتما از هیلینگ ایمپلنت استفاده کنید و به این شکل دوام ایمپلنت را افزایش دهید و هزینه های طولانی مدت را از طرف دیگر کاهش دهید.

مواد غذایی که استفاده از آنها بعد از هیلینگ ایمپلنت ممنوع و مجاز است

بعد از هیلینگ ایمپلنت باید از مصرف مواد غذایی سفت از قبیل زیر پرهیز کرد:

 • سیب
 • گوجه
 • لیمو
 • پاپ کورن
 • غذاهای تند
 • گردو
 • بادام
 • تمامی غذاهای سفت

در مقابل باید از مواد غذایی نرم از قبیل زیر استفاده کرد

 • خوراک لوبیا
 • موز
 • تخم مرغ
 • ماهی
 • آبمیوه
 • نودل
 • برنج
 • آووکادو
 • و…

سخن پایانی

علاوه بر شهر، منطقه نیز بر روی قیمت هیلینگ ایمپلنت تاثیر می گذارد و معمولا کلینیک هایی که در مناطق اعیان نشین واقع شده اند، درصد بیشتری را دریافت می کنند.

شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه لمینت دندان در سال 1401 و همچنین هزینه جرم گیری دندان در سال 1401 با شماره های کلینیک تماس حاصل فرمایید تا مشاورین بتوانند شما را راهنمایی کنند

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها